Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2014., 16:46   #2581
kul tenks, znam ja da se brzo dođe do tam, ali oće mi bit to dosta za doživjet bar malo kak se spada te gradove
__________________
..even the stars look brighter tonight..
plasibou is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 22:08   #2582
Koliko bi otprilike jednoj osobi bilo dovoljno za dzeparac 4 dana Amsterdama?
Iskljucujuci smjestaj i kartu.
Hvala puno
iwanamilinkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 23:00   #2583
Ja sam u Berlinu potrošio oko 3500 kn za 10 dana, a Amsterdam je mislim skuplji, a nekih 1500 kn bi ti trebalo biti dosta

Sent from my C6603 using Tapatalk
jura1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 01:43   #2584
To stvarno zavisi od tebe.Mozes potrositi koliko god imas!
Ako si kratka sa novcem i mislis trositi samo na hranu,mozes progurati dan sa 20tak Eura.U tom slucaju se jede u Albert Heijn-u,njihova verzija Konzuma.

Ako novac nije na knap,onda ovo sto je Jura rekao je ok.Oko 50E dnevno.To moze pokriti u jednom danu recimo;posjet Rijksmuseum,hranu,koju kavu ili sta vec u kaficu,najam bicikla(5 eura dan,Recycled bikes,Spuistraat),eventualni izlet u coffeshop,i jos poneku sitnicu.
Na Zeedijk-u imas jeftinih azijatskih restorana(jeftino znaci da se moze jesti ispod 10E po osobi)Broodjes Bert ima odlicne sendvice za malo para(Singel 321,nedaleko od Spui-a)
Vise o povoljnim restoranima pogledaj OVDJE
Pozz,sretan put!
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 09:09   #2585
Quote:
VingTsun kaže: Pogledaj post
To stvarno zavisi od tebe.Mozes potrositi koliko god imas!
Ako si kratka sa novcem i mislis trositi samo na hranu,mozes progurati dan sa 20tak Eura.U tom slucaju se jede u Albert Heijn-u,njihova verzija Konzuma.
Inače je Albert Heijn najskuplji njihov lanac supermarketa. Ako imaš izbor (u centru Amsterdama doduše rijetko ima izbora, uglavnom su Albert Heijnovi), odi u Dirk van den Broek ili kod Švaba (Lidl, Aldi).
revelator is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 12:58   #2586
Hvala puno ) , mislim ici u muzeje, pa bi mi trebalo i za to, ako znate sto se jos posebno placa u Amsterdamu recite, i da.. Da li je airbnb ok za smjestaj u A'damu? I koji kvart da gledam? Samo centar ili? Kakav je to kvart De Baarsjes?
iwanamilinkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 06:56   #2587
Ako se ne varam,tesko da ces naci smjestaj na Air bnb ispod 30tak E.Hosteli su naj jeftinija varijanta.Pogledaj Hostelworld,pa si usporedi cijene.
De Baarsjes je Amsterdam-west,uglavnom stambena cetvrt.Nije bas da je skroz blizu centra ali sa tramvajem ili biciklom nije tako daleko.U Amsterdamu nista nije jako daleko.
Mislim da je bilo gdje unutar kanalskog prstena ok(Singel-Herengracht-Keisergracht-Prinsengracht),De Pijp,Plantage,Museumsquartie,dio oko Vondelpark-a,dio uz Amstel..vjerovatno bi bilo najbolje da si pogledas na Google maps kolike su udaljenosti pa ces viditi sta ti odgovara.
Sto se tice sigurnosti,mislim da je velika vecina gradskog podrucja vrlo sigurna,tako da se oko toga nemoras brinuti.
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 19:54   #2588
Pozdrav ljudi, par pitanja imam pa ako tko može pomoći.
Da li je moguće chekirati kartunekih otprilike 12 sati ranije i ostaviti prtljagu, i onda se poslje vratiti na let samo sa ručnom prtljagom?
Imate li neki hotel u blizini aerodroma za preporučiti, ili s obzirom da je željeznica odmah ispod aerodroma ne mora nužno ni bit u blizini aerodroma nego negdje u blizini željeznice da što brže dođem.
Imam jednu večer slobodno na povratku s poslovnog puta pa mi malo razgleda Amsterdam.
Osim crvene ulice il kako se već zove, koja me baš i ne zanima, što se isplati pogledat za tih par sati koje imam.
zihuatenejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 20:39   #2589
Quote:
zihuatenejo kaže: Pogledaj post
Imam jednu večer slobodno na povratku s poslovnog puta pa mi malo razgleda Amsterdam.
Osim crvene ulice il kako se već zove, koja me baš i ne zanima, što se isplati pogledat za tih par sati koje imam.
setaj gradom
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 01:24   #2590
Quote:
zihuatenejo kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi, par pitanja imam pa ako tko može pomoći.
Da li je moguće chekirati kartunekih otprilike 12 sati ranije i ostaviti prtljagu, i onda se poslje vratiti na let samo sa ručnom prtljagom?
Imate li neki hotel u blizini aerodroma za preporučiti, ili s obzirom da je željeznica odmah ispod aerodroma ne mora nužno ni bit u blizini aerodroma nego negdje u blizini željeznice da što brže dođem.
Imam jednu večer slobodno na povratku s poslovnog puta pa mi malo razgleda Amsterdam.
Osim crvene ulice il kako se već zove, koja me baš i ne zanima, što se isplati pogledat za tih par sati koje imam.
Obicno prtljagu mozes cekirati kad se otvori salter,a to je recimo 2 sata prije leta.Neznam dali ima iznimki.Na Schiphol-u vrlo vjerovatno imas ormarice gdje mozes ostaviti prtljagu,ako ti kofer nije velicine teleta.Cesto se ti ormarici placaju karticama.
Oko Amsterdam Centraal-a ima hrpa hotela,pa bi mogla tamo naci sobu za jednu noc.Vjerovatno bi bilo pametno rezervirati smjestaj unaprijed.
Ako imas samo tu vecer onda kao sto ti je predlozio gmit,setnja gradom.U hotelu pitas kako da dodjes do Dam square-a,tamo pitas nekoga kako do Singel-a(kanal) i onda pitas kako do Spui-a.Kad dodjes do Spui-a,pitas kako do Leidseplein-a(uz put imas sta viditi)Tamo imas masu kafica,klubova,restorana,mozes nesto popiti,pojesti.Onda ako imas vremena i volje mozes nastaviti do Museumplein-a,da makar izvana vidis Rijksmuseum i Van Gogh Museum.Tamo pitas nekoga kako do Amstela i onda uz Amstel ides prema Waterlooplein-u.Uz put vidis Magere brug(mrsavi most) i amsterdamski Hermitage.Kad dodjes u taj dio oko Waterlooplein,pitas za ulicu Rokin i tako se vratis na Dam square.Eto,to ti je moj prijedlog,momacki djir po Amsterdamu.Trebalo bi ti recimo laganih3-4 sata,uz pauzu za cugu ili klopu,da prodjes to sve.
Pozz,sretan put!
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 05:33   #2591
Quote:
zihuatenejo kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi, par pitanja imam pa ako tko može pomoći.
Da li je moguće chekirati kartunekih otprilike 12 sati ranije i ostaviti prtljagu, i onda se poslje vratiti na let samo sa ručnom prtljagom?
Imate li neki hotel u blizini aerodroma za preporučiti, ili s obzirom da je željeznica odmah ispod aerodroma ne mora nužno ni bit u blizini aerodroma nego negdje u blizini željeznice da što brže dođem.
Imam jednu večer slobodno na povratku s poslovnog puta pa mi malo razgleda Amsterdam.
Osim crvene ulice il kako se već zove, koja me baš i ne zanima, što se isplati pogledat za tih par sati koje imam.
Da mozes ostaviti prtljagu u ormaricima na aerodromu, ima ih na nekoliko mjesta ali bitno je za znati da se ormaric moze platiti samo kreditnom/debitnom karticom i da te trazi PIN. Dakle meni moja debitna kartica nije bila prohvacena pa sam pokusao kreditnom i trazio me PIN sto mi se desilo prvi puta u zivotu.
acerola is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 08:19   #2592
Quote:
zihuatenejo kaže: Pogledaj post
Da li je moguće chekirati kartunekih otprilike 12 sati ranije i ostaviti prtljagu, i onda se poslje vratiti na let samo sa ručnom prtljagom?
Na većim aerodromima, veće aviokompanije (osobito ako se radi o većoj domaćoj nacionalnoj kompaniji koja tu ima hub) znaju ne imati čekiranje organizirano po letovima, pa da se za svaki let otvara 2 sat prije leta, nego uzmu sebi 5-6 šaltera bez oznaka letova, jedan "labitintski" red za svih 5-6 šaltera i onda se tu da čekirati i za letove po 10-15 sati unaprijed.

Dakle, nemoj samo tako odustati od ideje o čekiranju 12 sati ranije.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 17:53   #2593
Ipak sam odusta od ideje čekiranja puno unaprijed, naša sam neki hotel u centru blizu kolodvora, tako da ću sutra ostaviti stvari u tom hotelu i lagano u šetnju, vjerovatno rutom od Vingtsuna (hvala ). Ujutro vlakovi voze stalno i do schipola mi treba samo 10 minuta tako da ne bi smilo biti problema.
Hvala vam na savjetima.
P.S.evo sam upravo pogleda predloženu rutu na google mapu, jedno 8-9 km ima, stvarno lijepa ruta

Zadnje uređivanje zihuatenejo : 23.09.2014. at 18:05.
zihuatenejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 00:58   #2594
Nema na cemu!
Ja se uvijek razpametim kao zaljubljena teenager-ka kad je Amsterdam u pitanju
Evo jedan clip...
Top three ways to get around Amsterdam
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 15:05   #2595
Ruta je dobra, a ako te uhvati prevelika iscrpljenost ili tako nešto (valjda neće), uzmi đir brodom po kanalima. Interesantno je, iako na skroz drugi način nego biciklom/pješke.
revelator is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 15:39   #2596
Hej ljudi, čituckam malo ovu temu i zaključujem da bi mi nekih 300 eura bilo skroz dovoljno za preživjeti 6 dana u Amsterdamu odnosno 5 budući da se šestog ujutro odmah vraćamo. Dosta ljudi mi je reklo da je tamo sve skupo i da mi se bez 500 eura ni ne isplati otići tamo što mi je nekako previše budući da ne planiram šopingirati, već mi treba čisto da imam nešto za pojesti i popiti i otići u neki muzej. Hodat ćemo svugdje, ne bi čak ni iznajmljivali bicikle tako da ono, zanima me vaše stručno mišljenje
__________________
“You’ll need coffee shops and sunsets and road trips. Airplanes and passports and new songs and old songs, but people more than anything else. You will need other people and you will need to be that other person to someone else, a living breathing screaming invitation to believe better things.” - Jamie Tworkowski
vidia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 01:37   #2597
Nije da mi je misljenje strucno,ali 50E bi trebalo biti dosta,pod uvjetom da neidete jesti u neke skupe restorane i uz to narucujete butelje u istima.
BEST BUDGET RESTURANTS IN A'DAM
Pogledaj si link za ideje gdje klopati solidno i za malo para.
Mislim da su Rijks i Van Gogh Museum oko 15tak Eura(nisam dugo bio tako da nisam siguran)
Pozz!
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 14:39   #2598
Pozdrav, idem za mjesec dana na tri dana u amsterdam pa me zanima ima li tko kakvu preporuku stranice gdje mogu vidjeti ponudu hotela/hostela/apartmana?

Čak mi i apartman izgleda kao najbolja solucija, pa ako netko zna kako i gdje potražiti bio bih zahvalan...
Niketas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 00:44   #2599
Airbnb/Roomorama/Hostelworld/Hostelbookers
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 21:27   #2600
Da li je iko pokusao da prenese "slatkise" preko granice i da li je to uopce moguce, kolika je kazna ako te uhvate?
Joker98 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:32.