Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2014., 11:19   #8121
Dobil Sam pec "labin"stara je al izgleda okej bila je na lozak pa na plin,pa dugo na nista.
Zanima me dal mode na nju plamenik na pelet ,i Koji.hvala!
lebu is offline  
Old 30.09.2014., 21:38   #8122
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Pozdrav, odustao od alternativnih materijala, dakle samo pelet.
Hvala

Trenutno u postupku nabavke pufera (CES 801) i LADOMATA ...koji me iskreno iznenadio cijenom (2.500) a i dobavom (kaze minimalno 2 tjedna za centrometalov) ...

Ima li tko kakvu ideju?
kam misliš montirati ladomat i kaj z njim misliš dobiti

Quote:
lebu kaže: Pogledaj post
Dobil Sam pec "labin"stara je al izgleda okej bila je na lozak pa na plin,pa dugo na nista.
Zanima me dal mode na nju plamenik na pelet ,i Koji.hvala!
sve ovisi o tome kolku rupu moreš zbušiti na donjim vratima da kroz nju ubaciš plamenika, jer plameniki imaju dimenziju

Zadnje uređivanje fermina-daza : 16.04.2015. at 23:10. Reason: spajanje postova - koristiti Multi-Quote
ivek-k is offline  
Old 30.09.2014., 23:39   #8123
Pozdrav društvo!
Evo čitam forum već danima, dosta toga mi je jasno, ali imam jedno pitanje:
Koliko je automatika na kotlu, a i sam kotao na pelet osjetljiv na hladnoću? Naime moj sadašnji kotao na drva stoji u šupi u kojoj sam i držao drvai nije se bunio. U toj prostoriji su malo i odškrinuta vrata da gospođa mačka može uvuć guzicu unutra. Hoće li biti kakvih problema sa radom?

Hvala
nemagreske is offline  
Old 01.10.2014., 05:22   #8124
Quote:
nemagreske kaže: Pogledaj post
Pozdrav društvo!
Evo čitam forum već danima, dosta toga mi je jasno, ali imam jedno pitanje:
Koliko je automatika na kotlu, a i sam kotao na pelet osjetljiv na hladnoću? Naime moj sadašnji kotao na drva stoji u šupi u kojoj sam i držao drvai nije se bunio. U toj prostoriji su malo i odškrinuta vrata da gospođa mačka može uvuć guzicu unutra. Hoće li biti kakvih problema sa radom?

Hvala

Majko mila, to je dosta nespominjana tema na ovom forumu, trubim već duže vrijeme o tome...

Da ekipa ima ikakvog pojma koje gubitke može prouzročiti dimnjak/hladna kotlovnica/neizoliran kotao/neizlorane instalacije....prva stvar koju bi napravili je izolirali kotlovnicu s 30cm stiropora i stavljali pola metra vune na sve strane kotla čisto da budu na sigurnoj strani -.-
skyman is offline  
Old 01.10.2014., 06:56   #8125
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Pozdrav, odustao od alternativnih materijala, dakle samo pelet.
Hvala

Trenutno u postupku nabavke pufera (CES 801) i LADOMATA ...koji me iskreno iznenadio cijenom (2.500) a i dobavom (kaze minimalno 2 tjedna za centrometalov) ...

Ima li tko kakvu ideju?
LTC 141 mislim da košta 1500 kunića.
ramzay is offline  
Old 01.10.2014., 20:33   #8126
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
LTC 141 mislim da košta 1500 kunića.
esbe wta 572 5/4 45-75°c 600,00kn
ivek-k is offline  
Old 02.10.2014., 08:13   #8127
Quote:
ivek-k kaže: Pogledaj post
kam misliš montirati ladomat i kaj z njim misliš dobiti
Koliko sam shvatio izmedu peci i pufera, a sve po sluzbenom projektu ovlastenoga inzinjera.

Quote:
ivek-k kaže: Pogledaj post
esbe wta 572 5/4 45-75°c 600,00kn
Cijena je znatn o manja od svega ponudenoga, da li je i funkcionalnost smanjena ili kvaliteta u odnosu na gore spomenuti ladomat? Stvarno bih zelio da ovaj puta ne bude nekih problema...

LTC 141 mislim da košta 1500 kunića
esbe wta 572 5/4 45-75°c 600,00kn
u Petrokovu ponuden Centrometalov za 2500 kn

E sada, moze mi netko objasniti cemu takve razlike u cijenama, kod mene je pec MAX SNAGE 30KW i pufer CES 801...pa da li je stvarno taj centrometalov toliko bolji, efikasniji, ... da je razlika u cijeni skoro 5 (PET) puta?

Zadnje uređivanje fermina-daza : 16.04.2015. at 23:11. Reason: spajanje postova - koristiti Multi-Quote
Angelbyu is offline  
Old 02.10.2014., 15:10   #8128
ja pak mislim da uz ovaj sbe wta 572 5/4 45-75°c treba dodati: cirkulacijsku pumpu i nekanav termometar i nepovratni ventil jer to tek onda čini jednu cjelinu koja se zove ladomat, pa sve to zbrojiti ukupno koliko košta i usporediti sa originalom sve u jednom,isplati se prkljati ak imaš kaj od spomenutoga doma da ne trebaš kupovati, nisam majstor od vode al sam to tak skužil kad sam sam sebi slagal i mislim da nisam u krivu jer sam si sve dobro složil
mbukal is offline  
Old 02.10.2014., 15:20   #8129
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
ja pak mislim da uz ovaj sbe wta 572 5/4 45-75°c treba dodati: cirkulacijsku pumpu i nekanav termometar i nepovratni ventil jer to tek onda čini jednu cjelinu koja se zove ladomat, pa sve to zbrojiti ukupno koliko košta i usporediti sa originalom sve u jednom,isplati se prkljati ak imaš kaj od spomenutoga doma da ne trebaš kupovati, nisam majstor od vode al sam to tak skužil kad sam sam sebi slagal i mislim da nisam u krivu jer sam si sve dobro složil
Nisam ni ja majstor, zato pitam a nesto tako su mi i objasnili...da ladomat dode cca 2500KN a da se sve to moze sloziti od dijelova ali da je cijena cca tu negdje...
Angelbyu is offline  
Old 02.10.2014., 15:58   #8130
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
LTC 141 mislim da košta 1500 kunića
esbe wta 572 5/4 45-75°c 600,00kn
u Petrokovu ponuden Centrometalov za 2500 kn

E sada, moze mi netko objasniti cemu takve razlike u cijenama, kod mene je pec MAX SNAGE 30KW i pufer CES 801...pa da li je stvarno taj centrometalov toliko bolji, efikasniji, ... da je razlika u cijeni skoro 5 (PET) puta?
Moj kotao je 35kW, a spremnik CAS 1501. Između kotla i spremnika su obična pumpa, nepovratni ventil i ESBE VTC512 (termostatski 60°C) kojem je cijena oko 475kn. Više od toga ti ne treba, a radi dobro i najjeftinije je.
dajc is offline  
Old 02.10.2014., 16:57   #8131
Quote:
dajc kaže: Pogledaj post
Moj kotao je 35kW, a spremnik CAS 1501. Između kotla i spremnika su obična pumpa, nepovratni ventil i ESBE VTC512 (termostatski 60°C) kojem je cijena oko 475kn. Više od toga ti ne treba, a radi dobro i najjeftinije je.
To je i moje mišljenje. Esbe VTC za 475,pumpa cca 500kn ( 900 je Alpha2 ) i nepovratni 75 kn.Sve skupa 1150.E sad ako 1350 kn vrijede 3 termometra i onaj komad stiropora oko ventila onda ok - onda dođe na isto!
bmwmilos is offline  
Old 02.10.2014., 19:19   #8132
a dje su tu "kumulativna sredstva" u obliku:em-esevi ili holenderi ili t komadi pa alat za to sve spojiti i još izolacija kad je gotovo za sve to ,uglavnom ako nemaš niš od materijala ("kumulativna sredstva") sa strane i pogotovo ak nemaš nikakvoga iskustva i ne da ti se hendlati po netu kak to sve složiti-praktičnije/za iste peneze može se kupiti gotovi ladomat za spomenutih do cca.200 ojra

da pitam: sa kojom komandnom jedinicom-kako-sa čime spojiti ferroli sun p7 ili ako je moguće kako isprogramirati da radi sa dvije različite temperature u dva (prvi-drugi) ili četiri vremenska perioda (prvi-treći/drugi-četvrti) a da se ne dira/mijenja snaga plamenika

Zadnje uređivanje fermina-daza : 16.04.2015. at 23:12. Reason: spajanje postova - koristiti edit
mbukal is offline  
Old 02.10.2014., 19:53   #8133
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
a dje su tu "kumulativna sredstva" u obliku:em-esevi ili holenderi ili t komadi pa alat za to sve spojiti i još izolacija kad je gotovo za sve to ,uglavnom ako nemaš niš od materijala ("kumulativna sredstva") sa strane i pogotovo ak nemaš nikakvoga iskustva i ne da ti se hendlati po netu kak to sve složiti-praktičnije/za iste peneze može se kupiti gotovi ladomat za spomenutih do cca.200 ojra
Pa smatram da ljudi koji su tu na forumu su barem malo orijentirani na "uradi sam" sistem. Ako imaš dovoljno novaca ćeš platiti majstora koji će to složiti na jedan ili drugi način.
bmwmilos is offline  
Old 02.10.2014., 21:02   #8134
Quote:
bmwmilos kaže: Pogledaj post
Pa smatram da ljudi koji su tu na forumu su barem malo orijentirani na "uradi sam" sistem. Ako imaš dovoljno novaca ćeš platiti majstora koji će to složiti na jedan ili drugi način.
ko več kod toga ima calefi ventil protiv kondenzacije kotla 5/4 košta cca 200,00kn. mogu sutra točno pogledati model i cijenu
ivek-k is offline  
Old 02.10.2014., 21:33   #8135
pozdrav,
mislim da je ltc141 ipak blizi 2.500 kn... bar prema cjenicima koje sam ja vidio. VTA linija ventila i nije neka sreca za zastitu kotla. Generalno on regulira teperature na nacin da ne da IZNAD neke zadane a ne kao VTC linija ...ISPOD neke zadane.
Dobar je za regulaciju ptv (da se nko ne oprzi) i/ili podnog/radijatorskogna nacin da ako namjestis npr. 60 znas da preko 60 nece ici. Sve ispod 60 pusta ako nema s cime mjesati ili zatvara ako je prevelika temp (a nema s cime rashladiti).

pozz
Rijeka555 is offline  
Old 02.10.2014., 21:44   #8136
Quote:
ivek-k kaže: Pogledaj post
ko več kod toga ima calefi ventil protiv kondenzacije kotla 5/4 košta cca 200,00kn. mogu sutra točno pogledati model i cijenu
Ako je to ta cijena,to je jako povoljno. Vani su najjeftinije 60ak eurića Caleffi.
bmwmilos is offline  
Old 02.10.2014., 21:54   #8137
Quote:
bmwmilos kaže: Pogledaj post
Ako je to ta cijena,to je jako povoljno. Vani su najjeftinije 60ak eurića Caleffi.
Quote:
ivek-k kaže: Pogledaj post
ko več kod toga ima calefi ventil protiv kondenzacije kotla 5/4 košta cca 200,00kn. mogu sutra točno pogledati model i cijenu




ako je to Caleffi 280 ja bih se predbiljezio za dva komada odmah ))

pozz
Rijeka555 is offline  
Old 02.10.2014., 22:08   #8138
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
da pitam: sa kojom komandnom jedinicom-kako-sa čime spojiti ferroli sun p7 ili ako je moguće kako isprogramirati da radi sa dvije različite temperature u dva (prvi-drugi) ili četiri vremenska perioda (prvi-treći/drugi-četvrti) a da se ne dira/mijenja snaga plamenika
Quote:
bmwmilos kaže: Pogledaj post
Pa smatram da ljudi koji su tu na forumu su barem malo orijentirani na "uradi sam" sistem. Ako imaš dovoljno novaca ćeš platiti majstora koji će to složiti na jedan ili drugi način.
dakle veliku većinu sam složio sam, mogao bi i ovo, tko će se prvi javiti sa ponuđenim riješenjem, među prvima ovlašteni serviseri to sigurno mogu i znaju a da li hoće vidjet ćemo
mbukal is offline  
Old 03.10.2014., 08:52   #8139
Quote:
bmwmilos kaže: Pogledaj post
Pa smatram da ljudi koji su tu na forumu su barem malo orijentirani na "uradi sam" sistem. Ako imaš dovoljno novaca ćeš platiti majstora koji će to složiti na jedan ili drugi način.
Necu se u potpunosti sloziti s ovom tvrdnjom, jer ne znaci da moram sam nesto raditi ako sam ovdje?! U koju skupinu bih ja pao ako sam se raspitivao, imao novaca da platim nesto, vjerovao svima i prosle godine potrosio 12,5t peleta?

Vratimo se lijepim i pozitivnim stvarima.
Zahvaljujem na informacijama s ladomatom, dakle popis za sada je sljedeci:
- Biodom 27 2010 (povecan spremnik s vodom 140l u odnosu na standardni model)
- CAS 801 (ogranicenje volumena zbog visine kotlovnice, ne stane veci volumen) s mogucnoscu naknadne ugradnje spremnika iste kubature s "radijatorom" za solarno dogrijavanje
- ladomat LTC 141

Naravno sve po projektu ovlastenog inzinjera.


Ako tko ima kakvu misao, sada je vrijeme da to iznese... dok jos nisam cashirao gore navedene stvari.
Angelbyu is offline  
Old 03.10.2014., 17:40   #8140
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
da pitam: sa kojom komandnom jedinicom-kako-sa čime spojiti ferroli sun p7 ili ako je moguće kako isprogramirati da radi sa dvije različite temperature u dva (prvi-drugi) ili četiri vremenska perioda (prvi-treći/drugi-četvrti) a da se ne dira/mijenja snaga plamenika


Quote:
bmwmilos kaže: Pogledaj post
Pa smatram da ljudi koji su tu na forumu su barem malo orijentirani na "uradi sam" sistem. Ako imaš dovoljno novaca ćeš platiti majstora koji će to složiti na jedan ili drugi način.


Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
dakle veliku većinu sam složio sam, mogao bi i ovo, tko će se prvi javiti sa ponuđenim riješenjem, među prvima ovlašteni serviseri to sigurno mogu i znaju , da li hoće vidjet ćemo
kod zdravih očiju još sam slijep ,tko ima hrabrosti da mi pomogne
mbukal is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:50.