Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2006., 11:42   #1
Prečko jug - Nivogradnja

Molim vas iskustva sa nivogradnjinim stanovima-općenito kvaliteta; poglavito iskustva sa potkrovnim (da li prokišnjava ili je ledeno) te prizemnim (hladan pod...) stanovima.

Hvala!
 
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 15:40   #2
Mislim da oni rade vise nego solidno i ne fusare previse
 
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 21:50   #3
Prečko jug

Nivogradnja je prije nekoliko mjeseci započela projekt izgradnje stambenog naselja Prečko jug.
Nakon što smo potpisali ugovor i uplatili prvu ratu za stan u objektu S1 - diletacija I, slijede izmjene i odabir pločica i sanitarija, izrada troškovnika...
Ideja je da budući stanari naselja ovdje izmjenjuju korisne informacije kao što to rade i stanari drugih naselja, npr. Risovci.
Risovcima pozdrav, hvala na korisnim informacija i unaprijed hvala na korisnim savjetima!
zveki07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 23:05   #4
kol'ko nas ima, j..... kol'ko nas ima

sretno i od jedne ris-ovke
mrs. kaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 11:33   #5
Evo jos je jedna risovska baba dotrcala zazeljet vam srecu u ocekivanju home sweet home-a

Jel i za Precko ide kredit preko Erste banke?

Na kojem ste si katu odabrali stan? Jel znate kakva je potraznja, hocu rec koliko ih je vec rezervirano/prodano kod S1-dil.I?
oscar13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 13:10   #6
Quote:
oscar13 kaže: Pogledaj post
Jel i za Precko ide kredit preko Erste banke?

Na kojem ste si katu odabrali stan? Jel znate kakva je potraznja, hocu rec koliko ih je vec rezervirano/prodano kod S1-dil.I?
Pa tko će oživjet temu ako ne Risovci?

Krediti isto idu preko Erste banke, čak postoji povoljniji kreditni program za Prečko jug. Odabrali smo stan na 4. katu iako je 3. kat bio naš prvi izbor, samo je već bio prodan.
Što se tiče rezervacija, nisam siguran kakva je potražnja jer smo mi među prvima potpisali ugovor. Mislim da je prije nas bilo potpisano svega nekoliko ugovora, ali to je bilo još u lipnju na samom početku prodaje.

Možda se javi netko sa svježijim informacijama...
zveki07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 15:24   #7
[QUOTE=zveki07;16053600]Pa tko će oživjet temu ako ne Risovci?

...jer smo mi među prvima potpisali ugovor. Mislim da je prije nas bilo potpisano svega nekoliko ugovora, ali to je bilo još u lipnju na samom početku prodaje...

Kak je tekla procedura potpisivanja ugovora i jel cijena ko na internetu? Zanima me taj projekt, mada mislim da treba još malo pričekat jer cijene nisu pale, al su bar stale. Bdw. bila sam u jednoj zgradi (nije nivogradnja), još neuseljenoj. Dakle, to je živi fušeraj, a ježim se od pomisli da platim kvadrat 2000Eu, a kad useliš vidiš da ne vredi ni pol od tog. Pipe nisu ušrafljene kak treba nego zijevaju od zida, pločice su naljepljene tak da buju pale za godinu dana sa zida, zidovi već pucaju, a rupe oko cijevi gdje ide plin nisu pokrpane. Mislim, to je kupovanje mačka u vreći.
piki2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 17:37   #8
Cijene su kao na internetu, 1995€/m2 za manje stanove i 1960€/m2 za veće stanove. Za prizemlje nisam pitao. Procedura kod potpisa ugovora je standardna... rezervacija, dogovor oko načina plaćanja, potpis ugovora...
Što se tiče Nivogradnje, trenutno živim u stanu koji su oni gradili i sve je stvarno ok.
Evo i jedan info za Risovce... tijekom garancije koja je 2 godine, ljudi iz Nivogradnje su nas nazvali nakon godinu dana i popravili sve pukotine u zidovima koje smo reklamirali. Isto su napravili i pred sam istek garancije. Za reklamacije druge vrste ne znam jer ih nismo imali.
zveki07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 16:17   #9
Quote:
zveki07 kaže: Pogledaj post
Nivogradnja je prije nekoliko mjeseci započela projekt izgradnje stambenog naselja Prečko jug.
Nakon što smo potpisali ugovor i uplatili prvu ratu za stan u objektu S1 - diletacija I, slijede izmjene i odabir pločica i sanitarija, izrada troškovnika...
Ideja je da budući stanari naselja ovdje izmjenjuju korisne informacije kao što to rade i stanari drugih naselja, npr. Risovci.
Risovcima pozdrav, hvala na korisnim informacija i unaprijed hvala na korisnim savjetima!

Pozdrav budućim sugrađanima sa nadom da ćete se što prije useliti u nove stanove da više ne gutamo prašinu po cesti i slušamo buku kamiona,a taman su nam lijepo asfaltirali ulice koje će sad propasti.
Veseli ova gradnja novih stanova jer zadnja zgrada je napravljena 1985godine.
Treba iskoristiti i ostale parcele sve do CAOP-a jer šteta da tako aktraktivna lokacija stoji zapuštena,da ljudi sade povrće.
Moglo bi se ukloniti Plinaru mada incidenata nikada nije bilo al' nikad se ne zna
Ne znam koja je lokacija bolja, ova vaša u Lothinoj ili ona na Petrovaradinskoj(ELUSAR)
zlatko_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 10:52   #10
Quote:
zlatko_ kaže: Pogledaj post
Treba iskoristiti i ostale parcele sve do CAOP-a jer šteta da tako aktraktivna lokacija stoji zapuštena,da ljudi sade povrće.
Moglo bi se ukloniti Plinaru mada incidenata nikada nije bilo al' nikad se ne zna
Ne znam koja je lokacija bolja, ova vaša u Lothinoj ili ona na Petrovaradinskoj(ELUSAR)
Hvala na dobrim željama!

Prema urbanističkom planu, do ovih zgrada s južne strane trebala biti probijena Jarunska cesta, koja sada završava na ulici Hrgovići (istočni ulaz na jezero). Jarunska cesta bi bila spojena na Ulicu Slavenskoga, tako da će i to uzeti dio parcele prema CAOP-u.

Površina koju zauzima plinara, će prema mojim saznanjima biti smanjena s južne strane zbog izgradnje još nekih stambenih objekata.
zveki07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 17:58   #11
pozdrav od buduće susjede!!!
nici is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 11:36   #12
Bas cu skicnut kaj pise erste banka o keditima za Precko, covjek se uvijek mora informirat.

Mislim da je cetvrti kat super - i ja sam na cetvrtom u Risu, iako sam htjela nize, ali tada nije bilo vise moguce.

Kaj se tice kupovine stana u izgradnji, moram priznati da ni ja nisam fan toga, i moj risovski stan je vec bio skroz gotov, pogledala sam ga, odusevila se, i kupila.
Ali ako npr. imas iskustva s Nivogradnjom, ili nekom drugom firmom, onda znas i sto mozes ocekivati.

Super mi je cuti i dobra iskustva s Nivoovcima iz starijih zgrada i projekata, nadam se da ce takvi i ostati!
oscar13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 12:41   #13
eh da Jarunsku valja produžiti što prije do Slavenskog jer promet autima je sve intezivniji i agresivniji.
uz to naravno treba napraviti i što više parkirališnih mjesta da imamo gdje parkirati vozila kad danas gotovo svaki stan ima dva auta,a prije nije tako bilo.
samo naselje niti nije zamišljeno sa puno vozila.
dakle novi susjedi pripazite na buduća parkirna mjesta jer ćemo ih zauzeti dok niste ni trepnuli.


Quote:
zveki07 kaže: Pogledaj post
Hvala na dobrim željama!

Prema urbanističkom planu, do ovih zgrada s južne strane trebala biti probijena Jarunska cesta, koja sada završava na ulici Hrgovići (istočni ulaz na jezero). Jarunska cesta bi bila spojena na Ulicu Slavenskoga, tako da će i to uzeti dio parcele prema CAOP-u.

Površina koju zauzima plinara, će prema mojim saznanjima biti smanjena s južne strane zbog izgradnje još nekih stambenih objekata.
zlatko_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 13:05   #14
pa obećali su nam rampu na ulazu na parking
nici is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 14:31   #15
Quote:
nici kaže: Pogledaj post
pa obećali su nam rampu na ulazu na parking
Koliko znam većina stanova imat će garažna parkirna mjesta, a čini mi se da su se i otvorena parkirna mjesta prodavala uz stanove. Tako da će susjedi moći samo na "divlja" parkirna mjesta uz zgradu...
zveki07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 14:43   #16
da i vanjska su se prodavala. rekli su da je unaprijed određeno uz koji stan je vanjsko, a uz koje unutarnje mjesto
nici is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 10:00   #17
živi bili pa vidjeli.
tko god tamo misli graditi mora se osigurati dvostruko više parkirnih mjesta nego što treba.
ne može se na tako malom prostoru strpati toliko naroda i još više vozila.

Quote:
nici kaže: Pogledaj post
pa obećali su nam rampu na ulazu na parking
zlatko_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 11:23   #18
Quote:
zlatko_ kaže: Pogledaj post
živi bili pa vidjeli.
tko god tamo misli graditi mora se osigurati dvostruko više parkirnih mjesta nego što treba.
ne može se na tako malom prostoru strpati toliko naroda i još više vozila.
Slažem se... čak mislim da su u opasnosti parkirna mjesta okolnih zgrada. A koliko mi se čini stanovnici okolnih zgrada imaju dovoljno problema sa parkiranjem i bez novih susjeda.
zveki07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 09:02   #19
naravno parkirališta okolnih zgrada su u velikoj opasnosti jer ljudi nisu kupili parkirno mjesto sa stanom,a više je stanova nego parkirnih mjesta skoro je odnos 3:1.
zato budući susjedi ne morate se parkirati kod svoje zgrade već možete trenirati živce susjednih zgrada koje nemaju osiguran parking,da vidite što će biti.

Quote:
zveki07 kaže: Pogledaj post
Slažem se... čak mislim da su u opasnosti parkirna mjesta okolnih zgrada. A koliko mi se čini stanovnici okolnih zgrada imaju dovoljno problema sa parkiranjem i bez novih susjeda.
zlatko_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 16:38   #20
Quote:
zlatko_ kaže: Pogledaj post
naravno parkirališta okolnih zgrada su u velikoj opasnosti jer ljudi nisu kupili parkirno mjesto sa stanom,a više je stanova nego parkirnih mjesta skoro je odnos 3:1.
zato budući susjedi ne morate se parkirati kod svoje zgrade već možete trenirati živce susjednih zgrada koje nemaju osiguran parking,da vidite što će biti.
Ja već sada svečano obećajem da neću parkirati na parkirališnim mjestima susjednih zgrada. Čak imam osigurano i jedno garažno parkirno mjesto za goste...
zveki07 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:50.