Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2009., 14:15   #81
Mislim da definitivno odustajem od te lokacije...

btw... jarunska dvotračna, da li to znači dvije trake u jednom smjeru, dvije u drugom ili po jedna u svakom...?
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 14:20   #82
Po jedna u svakom smjeru, ali to nitko ne može garantirati da će zaista tako i biti
zveki07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 14:23   #83
Hm... čini mi se premalo za tu cestu.

Enivej, previše gradnje okolo S1-A i to skoro sa svih strana... nemam baš volje za to
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 23:15   #84
GUP baš za dio oko zgrada Nivogradnje

Vidi se i most. Tko ima strpljivosti i dobro oko, može i proučiti kuda će točno prolaziti ta cesta.

Ali vidi se da će se graditi sa zapadne i istočne strane. Kada i koliko će trajati radovi nitko nemože reći.
Sebastijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 00:46   #85
Quote:
Sebastijan kaže: Pogledaj post
Vidi se i most. Tko ima strpljivosti i dobro oko, može i proučiti kuda će točno prolaziti ta cesta.
Gadno.... ovo od mosta prema sjeveru... cesta ide sve do zagrebačke. Kuda oni to misle progurati? Iznad kuća? Rušiti kuće?
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 08:57   #86
Quote:
Sebastijan kaže: Pogledaj post
GUP baš za dio oko zgrada Nivogradnje

Vidi se i most. Tko ima strpljivosti i dobro oko, može i proučiti kuda će točno prolaziti ta cesta.

Ali vidi se da će se graditi sa zapadne i istočne strane. Kada i koliko će trajati radovi nitko nemože reći.

znam dobro kuda će prolaziti buduća Vrapčanska avenija,koridori su jasni
jedino je pitanje kolika će biti odstupanja.
gledam one nove zgrade koje su prve do jezera Jarun,dijeli ih oranica i biciklistička staza.
e sad to izgleda lijepo, mir, tišina kad ono kroz koju godinu ljudima dolazi Jarunska ulica pred prozor,odlična prometnica koja će povezati Savski most i Prečko te smanjiti opterećenje na Horvaćanskoj i taj most preko Save super nešto.
jedini problem je ta natrpanost ljudi i automobila na malome prostoru
zlatko_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 08:59   #87
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Mislim da definitivno odustajem od te lokacije...

btw... jarunska dvotračna, da li to znači dvije trake u jednom smjeru, dvije u drugom ili po jedna u svakom...?

po jedna u svakome smjeru,što će nam još jedna Avenija?!
zar nije dosta Ljubljanska i Horvaćanska?
zlatko_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 10:36   #88
Mislim da cemo se mi nacekati tog mosta i te Jarunske i slicnih planova. Mozda se neki prije presele nego sto to izgrade.
Izgradnja novih prometnica rasteretit ce stare, a narocito svaki novi most. Izgradnjom ovog Jarunskog mosta ce cijeli zapadni dio grada koji ide prema jugu, i obratno, imati optimalniju putanju. To ce dovesti do rasterecenja Horvacanske, a i Zagrebacke av. kao i mosta prema rotoru. Naravno da ce nova stambena naselja donijeti i vise automobila, guzve u javnom prometu, guzve u institucijama...
Meni se cini da Jarunska nikad nece postati znatnije opterecena, narocito ovaj krak prema Nivogradnjinom naselju. To ce biti predodredjeno za lokalce, a sumnjam da ce netko u "tranzitu" prolaziti tuda. Cak i ovaj dio uz Jarun ne moze podnijeti neki veci promet jer bi na svakom od ulaza u Jarun bio krkljanac, a radi se o jednotracnoj cesti. I Jarun i Precko i Vrbani III imaju tu "srecu" da su omedjeni Jarunom i Savom te nema tranzitnog prolaza u smjeru sjever-jug osim preko mosta. Trenutno nema mosta pa nema ni tog prometa. Smjer istok-zapad je opterecen, ali je to jos super u odnosu na guzve koje su redovite u vecini drugih naselja u ZG.
Oni koji zele mir i tisinu, ili moraju imati jaaaako puno novca za takvu lokaciju u ZG ili mogu otici u neku vukojebinu sa "urbanim vilama" i "zelenim oazama".
WORlock is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 17:14   #89
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Gadno.... ovo od mosta prema sjeveru... cesta ide sve do zagrebačke. Kuda oni to misle progurati? Iznad kuća? Rušiti kuće?

nažalost ili na sreću rušimo kuće.
sve ono južno od Medarske ide u rušenje i grade se novi stanovi a ljudi će dobiti stanove jer ionako nisu mogli graditi,nije se moglo dograđivati objekt.
groblje također nestaje,prometnice se još bolje povezati Oranice i Malešnicu sa gradom bilo istok-zapad,bilo sjever-jug.
zlatko_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 17:21   #90
Quote:
WORlock kaže: Pogledaj post
Mislim da cemo se mi nacekati tog mosta i te Jarunske i slicnih planova. Mozda se neki prije presele nego sto to izgrade.
Izgradnja novih prometnica rasteretit ce stare, a narocito svaki novi most. Izgradnjom ovog Jarunskog mosta ce cijeli zapadni dio grada koji ide prema jugu, i obratno, imati optimalniju putanju. To ce dovesti do rasterecenja Horvacanske, a i Zagrebacke av. kao i mosta prema rotoru. Naravno da ce nova stambena naselja donijeti i vise automobila, guzve u javnom prometu, guzve u institucijama...
Meni se cini da Jarunska nikad nece postati znatnije opterecena, narocito ovaj krak prema Nivogradnjinom naselju. To ce biti predodredjeno za lokalce, a sumnjam da ce netko u "tranzitu" prolaziti tuda. Cak i ovaj dio uz Jarun ne moze podnijeti neki veci promet jer bi na svakom od ulaza u Jarun bio krkljanac, a radi se o jednotracnoj cesti. I Jarun i Precko i Vrbani III imaju tu "srecu" da su omedjeni Jarunom i Savom te nema tranzitnog prolaza u smjeru sjever-jug osim preko mosta. Trenutno nema mosta pa nema ni tog prometa. Smjer istok-zapad je opterecen, ali je to jos super u odnosu na guzve koje su redovite u vecini drugih naselja u ZG.
Oni koji zele mir i tisinu, ili moraju imati jaaaako puno novca za takvu lokaciju u ZG ili mogu otici u neku vukojebinu sa "urbanim vilama" i "zelenim oazama".

dobro kažeš pitanje za koliko vremena će se praviti ta produžena Jarunska toliko tih prometnica treba napraviti da ne znaju gdje prije početi.
samo južno naselje Prečko je OK,u blizini ima mnogo sadržaja za mlade obitelji sa djecom i što je najvažnije postoji mnogo zelenih površina.
što više treba jednom naselju u krugu kilometra???tramvaj,autobus,škola,vrtić,ambulanta, pošta,banka,trgovački centar,tržnica,ljekarna,sportski tereni ;pa sve na dohvat ruke.
još bi bilo lijepo kad bi Crkvu mogli malo proširiti,planovi postoje ali nitko ne želi
prodati zemlju,mislim najgora je ona štala na uglu Jarnovićeve i Prečko,malo prije plinare,ono ruglo valja srušiti prije nego netko strada i samo nagrđuje okoliš.
zlatko_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 17:27   #91
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Ocjena? Pa već rekoh, po nacrtima mi se zgrada sviđa, rijetko viđeni normalni stanovi. Ove retarde kojima se u spavaću ili wc ulazi iz dnevnog boravka bi slao na 10 godina robije

Nije mi ni toliki problem što će se na kraju okružiti drugim zgradama, problem je što mislim da ne bih imao živaca trpiti dok se sve to izgradi... Ili da se bar može znati preciznije gdje i kad će se što napraviti, da ima malo bolji uvid u buduće planove. Ovako, mogu raditi što ih je volja... Nakrcati par tisuća stanova, pa neki šoping centar, prometnice nikakve koje će uz stanare morati prihvatiti i sve one što će koristiti tu novu jarunsku cestu, parkinga vjerojatno neće biti ni za lijek... Možda pretjerujem, ali nisam baš voljan previše eksperimentirati s vlastitim mirom

Biti će to svojevsrna priča "Ne daj se Floki",jesi gledao to slučajno?
ono što su neki proživljavali sredinom osamdesetih, Prečko jug će sada
možda bolje pričekati par godina dok se ne izgradi i kompletira stvar pa lako kupiš ako ti se svidi.
zlatko_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 17:35   #92
Quote:
ivana29 kaže: Pogledaj post
molim vas ako netko zna ima li slobodnih dvosobnih stanova od nivogradnje u naselju prečko-jug da mi javi. zanima me zgrada S1 diletacija 1-konkretno stanovi do 40 m2. hvala

ti stanovi do 40m2 se obično prvi prodaju,teško ćeš to uhvatiti još u gradnji,da probaš sa rabljenim toga imamo u naselju.
meni se recimo sviđa jedan dvoiposobni od 56m2 na tlocrtu izgleda fantastično jedino kako je u stvarnosti.
S1-B diletacija B, nekako je prostor maksimalno iskorišten,dnevni boravak sa kuhinjom,soba jedan,soba dva,WC,kupaonica,lođa je u sredini a sigurno se može produžiti soba jer što će nam lođa.
ovakakve bi stanove trebalo što više graditi da ih može prosječan kupac kupiti i normalno stanovati kao čovjek.
zlatko_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 20:26   #93
Meni su isto super nacrti, kad sam tražila stan svega sam se nagledala. Stanovi po 50 kvadrata, a jednosobni, užas
Ovdje čak i oni koji su manji od 40 kvadrata imaju posebno sobu. Istina ne baš veliku, ali bitno da je odvojena, a ne da ti svi bulje u krevet.

Trebalo bi malo na gradilište da vidim kak napreduju radovi.

I da, čitam topik od risa i vidim da su jako nezadovoljni s parketima.
Nadam su da nivo neće i ovdje isto sfušati.
nici is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 20:59   #94
Quote:
nici kaže: Pogledaj post
I da, čitam topik od risa i vidim da su jako nezadovoljni s parketima.
Nadam su da nivo neće i ovdje isto sfušati.
I ja se nadam da će bit ok, čak su me i na gradilištu uvjeravali da će provjeriti kvalitetu parketa prije ugradnje.
Iako, moram priznati da mi priča Risovaca o onom letku za održavanje parketa koji se dobije kod preuzimanja stana nije baš najsretnija. Tražiti od vlasnika stanova da vlažnost zraka u stanu bude 40-60% jer u suprotnom ne odgovaraju za parket je smiješna. Da li to znači da ja ne trebam potpisati papir o preuzimanju stana dok mi u stanu ne osiguraju mjerač vlažnosti zraka? Za moj ukus, malo nespretno...
zveki07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 21:27   #95
Ma daj gluposti, to im zaista nije trebalo. Ja sam za nivo čula dosta pohvala i zbilja im je šteta da si kvare ugled s takvim idiotarijama. Dugoročno im je sigurno jeftnije stavit kvalitetnije drvo i popravit ovo kaj su zeznuli nego radit budale od ljudi s takvim objašnjenjima da si ušparaju koju kunu.
Bez obzira kaj se kaže - dobar glas daleko se čuje, ja se bojim da se loš glas čuje još dalje.
nici is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 17:13   #96
Quote:
nici kaže: Pogledaj post
Meni su isto super nacrti, kad sam tražila stan svega sam se nagledala. Stanovi po 50 kvadrata, a jednosobni, užas
Ovdje čak i oni koji su manji od 40 kvadrata imaju posebno sobu. Istina ne baš veliku, ali bitno da je odvojena, a ne da ti svi bulje u krevet.

Trebalo bi malo na gradilište da vidim kak napreduju radovi.

I da, čitam topik od risa i vidim da su jako nezadovoljni s parketima.
Nadam su da nivo neće i ovdje isto sfušati.

nacrti izgledaju ok samo kako je u stvarnosti,na što gleda stan,položaj prozora i tak.
meni je interesantno što u 56m2 stanu dvije sobe,kupaona i WC,zaista bi trebao stan imat dva WC-a.
slobodno idi na gradilište da vidiš kako to izgleda u stvarnosti,snimiš lokaciju što se nudi od sadržaja potrebnih za život,susjedi.
tko god sumnja u izvedbu ugradnje parketa,pločica i inih stvari neka radi sam po svojoj želji neće se nivogradnja ljutiti dapače prije će biti gotovi.
zlatko_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 17:37   #97
Quote:
zveki07 kaže: Pogledaj post
I ja se nadam da će bit ok, čak su me i na gradilištu uvjeravali da će provjeriti kvalitetu parketa prije ugradnje.
Iako, moram priznati da mi priča Risovaca o onom letku za održavanje parketa koji se dobije kod preuzimanja stana nije baš najsretnija. Tražiti od vlasnika stanova da vlažnost zraka u stanu bude 40-60% jer u suprotnom ne odgovaraju za parket je smiješna. Da li to znači da ja ne trebam potpisati papir o preuzimanju stana dok mi u stanu ne osiguraju mjerač vlažnosti zraka? Za moj ukus, malo nespretno...

nema ti druge nego alat u ruke i postavi sam parket ili uz pomoć majstora izaberi klasu koju hoćeš tako da te ne mogu prevariti ili ošteti.
možda netko ne želi parket pa si stavi laminat to je još manje posla i jednostavnije.
isto se odnosi na pločice i sanitarije.
zlatko_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 17:40   #98
Quote:
nici kaže: Pogledaj post
Ma daj gluposti, to im zaista nije trebalo. Ja sam za nivo čula dosta pohvala i zbilja im je šteta da si kvare ugled s takvim idiotarijama. Dugoročno im je sigurno jeftnije stavit kvalitetnije drvo i popravit ovo kaj su zeznuli nego radit budale od ljudi s takvim objašnjenjima da si ušparaju koju kunu.
Bez obzira kaj se kaže - dobar glas daleko se čuje, ja se bojim da se loš glas čuje još dalje.

koliko vidim malo toga radi nivogradnja već imaju koperante koji za njih rade, takozvani podizvođači a tu se fuša kako tko stigne moraju obrtnici zaraditi a to se može nespretnim radom i jeftinim materijalom.
koliko traje zgrada toliko moraju trajati njezina vrata i prozori,pogađate INDUSTROGRADNJA.
zlatko_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 20:33   #99
Mene zanima tračnost jarunske. Naime skinuo sam onaj PDF gdje je ucrtana i čini mi se da je u jednom dijelu jedna debljina a u drugom druga, deblja. Ova deblja je iste debljine kao Horvaćanska. Znači li to da će Jarunska barem dijelom biti četverotračna? I to čini mi se u onom dijelu od silaska sa novog mosta do Hrvatskog Sokola. To znači da če u Vrbanima III ispod prozora zgrada najbližih Jarunu biti cesta sa četiri trake?
Chariot is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 20:21   #100
nivo modernizirala web stranu
konačno se vide slobodni i prodani stanovi, iako stanje baš i nije pohvalno. diletacija I kolko tolko, ali druge dvije slabooo
nici is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:24.