Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2014., 13:11   #1501
Koji manipulator... Ne trebaš slikati, odeš na google earth pa vidiš tu divotu od urbanizma i planske gradnje...Jarun, Vrbani, Prečko sakrijete se pred ovim biserom. Tu treba doći živjeti, samo nemojte izlaziti iz stanova jer nemate kamo.

Jel ti uopće znaš kako se zove taj "kvart" ?
prečko jug is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 17:28   #1502
Quote:
Room130 kaže: Pogledaj post
Joj dajte pustite ga vidite da izmišlja i samo prosipa gluposti.

Evo slike s prozora u Matici, kao što se vidi, točno kako prečko_jug kaže, industrijska zona...

http://imgur.com/bayxgZB

Otprilike toliko istine ima i u ostalim njegovim postovima.
room, daj koju sliku prema jugu i istoku. može i prema zapadu
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 02:08   #1503
koji je to uopće kvart...kustošija
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 09:34   #1504
Trebalo bi nam pola sata traženja da odgonetnemo koji je to kvart i gradska četvrt - toliko o lokaciji. uopće ne znam za one koji imaju djecu gdje bi se ta djeca tamo igrala, išla u vrtić, školu... tamo nema ni poštenog nogostupa, a zagrebačka cesta je posebna katastrofa...najgore je kaj u skoroj budućnosti neće biti ništa bolje...

al glavno da on ima "poznanika" koji je u nivogradnji prečko platio 1300€, a i to će još ići dolje kako on kaže...i to još stan od 60m2 koji su bili najtraženiji i odmah su otišli po puno većoj cijeni. a on je tu nedođiju od Matice platio 1300€ ili više
Reklo bi se narodski - ful of šit...

PS
Provjereno, uzet veći stan u Matici (G1) preko sindikata na kredit za 1100€.

Zadnje uređivanje prečko jug : 24.09.2014. at 09:48.
prečko jug is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 15:31   #1505
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
room, daj koju sliku prema jugu i istoku. može i prema zapadu
Zapad, koliko mogu

http://imgur.com/QTGfb0J

Istok

http://imgur.com/QTGfb0J

Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
koji je to uopće kvart...kustošija
Prema službenim gradskim četvrtima, ovo je Stenjevec jer je s istočne strane Zagrebačke ceste. S druge strane ceste je Trešnjevka Jug.

A što se tiče lokalnih kvartova, zgrada je u biti u Donjoj Kustošiji , dok je preko ceste Rudeš.

I ne, nije mi trebalo pola sata traženja za ovo. to treba samo posebnima.

Quote:
prečko jug kaže: Pogledaj post
Trebalo bi nam pola sata traženja da odgonetnemo koji je to kvart i gradska četvrt - toliko o lokaciji. uopće ne znam za one koji imaju djecu gdje bi se ta djeca tamo igrala, išla u vrtić, školu... tamo nema ni poštenog nogostupa, a zagrebačka cesta je posebna katastrofa...najgore je kaj u skoroj budućnosti neće biti ništa bolje...
Mnogo toga ti ne znaš. Djeca imaju dva igrališta, jedno (doduše stvarno malo) u dvorištu zgrada, drugo kod zgrada odmah pored. Također, imaju 3-4 minute do teniskih i nogometnih terena Rudeš, 5 minuta do nogometnih terena NK Kutošija, a nekih 10ak minuta do teniskih i nogometnih terena Oranice. Iskreno, za školu nisam ni gledao jer dok mali krene u školu, selim u veći stan, ali znam da ima na Jablanskoj, što je 10 minuta hoda, sad da li ima bliže, moguće. Što se vrtića tiče ima dolje kod INA pumpe, dakle 7-8 minuta hoda od zgrade ili 2 minute autom, ali mi je to manje bitno - bitnije mi je da je na nekih 4-5 minuta autom Montesorri vrtić na Malešnici, koji je daleko kvalitetniji od običnih gradskih.

Quote:
prečko jug kaže: Pogledaj post
al glavno da on ima "poznanika" koji je u nivogradnji prečko platio 1300€, a i to će još ići dolje kako on kaže...i to još stan od 60m2 koji su bili najtraženiji i odmah su otišli po puno većoj cijeni. a on je tu nedođiju od Matice platio 1300€ ili više
Reklo bi se narodski - ful of šit...
PS
Provjereno, uzet veći stan u Matici (G1) preko sindikata na kredit za 1100€.
"Nedođija" (makar je prečko u biti na rubnom dijelu grada dok je ovo puno bliže centru) je plaćena 1.250 EUR i tu nema nikakve tajne.

Naravno, ne želiš prihvatiti činjenicu da je netko u tvojoj zgradi platio 1.300 EUR kada si ti platio bar 1.600, i to razumijem.

Ono što ne razumijem je da prvo kažeš da misliš da je cijena bila 1000-1100 EUR i ne spominješ nikakve poznanike, nego eto čuo si, pisalo se po forumu (doslovce si napisao da ima na temi da se ta cijena spominjala).

A onda odjednom, bum, imaš poznanika koji je PROVJERENO kupio po toj cijeni.


To "PROVJERENO" je naravno, ništa drugo nego riječ jednog forumskog trola kojem se smije pola foruma jer tvrdi da mu stan praktično proizvodi plin dok ga grije na sobne temperature kakve vole eskimi, redovno se svađa sa stanarom svoje zgrade koji je nešto realniji i ne gleda vašu zgradu kroz ružičaste naočale, a kojeg ubolo to što je netko u njegovoj zgradi puno jeftinije platio stan pa je eto našao izmišljat.


Ne, Matica stanogradnja nije na idealnoj lokaciji, ali nije ni Nivogradnja Prečko. Sve ima svojih prednosti i mana i bitno je kome što odgovara. Meni se živo jebe i za tramvaj (danas sam se vozio prvi put od srednje škole, vidim uveli su nekakve touchsreenove, fora ), i za zelenilo i parkove - za to imam vikendicu. Bitno mi je da na stan trošim što manje, a tu je veća kvaliteta zgrade Matice pridonijela izboru, te recimo blizina raznih sadržaja (recimo bitnije mi je da imam blizu dućan, a sad ću imat Kaufland na 10metara od zgrade) i dolaska do centra grada.

Kome je što povoljnije, sam bira. Vjerujem da stanovi u Prečkom vrijede više čisto zbog tramvaja i parkova pa su zanimljiviji familijama, ali ovo što prečko_jug priča su bajke. Svatko tko tamo DANAS da više od 1.400 EUR je budala. Drugo je kakva je redovna cijena bila kad su se prodavali novi stanovi. Nekad se Špansko prodavalo po 1.700 EUR, danas ti stanovi ne vrijede ni 1.300 EUR po kvadratu.
Room130 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 16:13   #1506
Quote:
Room130 kaže: Pogledaj post
Ne, Matica stanogradnja nije na idealnoj lokaciji, ali nije ni Nivogradnja Prečko. Sve ima svojih prednosti i mana i bitno je kome što odgovara.
Ovo nek' bude zaključak vašeg prepucavanja. Imate pm, pa tamo nastavite.
City is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 22:15   #1507
ne bih željela protiv moda, ali moram reći da su pogled na istok i zapad potpuno isti (a nisu) i dodati ispravak: preko zagrebačke ceste je gradska četvrt trešnjevka sjever, a ne jug!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 09:02   #1508
kao orijentir za potrošnju plina u ovim zgradama, sezona 2013/14

60m2, cijeli dan i noć minimum 21-22C, okružen drugim stanovima, 3 osobe:

IX/13 95kn
X/13 110 kn
XI/13 200 kn
XII/13 325 kn
I/14 310kn
II/14 325 kn
III/14 175 kn
IV/14 120 kn
V/14 120 kn
VI/14 90 kn
VII/14 55 kn
VIII/14 100 kn
prečko jug is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 10:35   #1509
Quote:
prečko jug kaže: Pogledaj post
kao orijentir za potrošnju plina u ovim zgradama, sezona 2013/14

60m2, cijeli dan i noć minimum 21-22C, okružen drugim stanovima, 3 osobe:
da.
nisam vjerovala pa su me moji morali uvjeriti predočenjem računa
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 22:49   #1510
O prednostima i manama se dosta pisalo do sada, kako od lokacije do same zgrade pa evo onda i mog misljenja. Da me netko prije par godina pitao da li bih preselio u Precko odgovor bi bio nema sanse, a onda sam nasao oglase Nivogradnje za ove dvije zgrade i natjerao se pogledat stanove. I naravno na prvu mi se svidjelo no ipak je istrazivanje nastavljeno da vidim kako dise kvart.
Precko je kao i svaki drugi kvart u gradu sa relativno dovoljno sadrzaja koji se nadovezuju u okolnim kvartovima pa je sam izbor veci. Za neke pozitivna a za neke ne je sto je i Precko zapravo rubni dio grada, a posebice ove dvije zgrade iza kojih je na svu srecu priroda i zelenilo sa rijekom. Naravno nece uvijek biti tako ali dok je ovako svi sretni i zadovoljni. Samo za podsjetnik, u planu je izgradnja ceste bas tik uz samu zgradu i unutarnju zelenu povrsinu dvorista, kao nastavak Jarunske ulice i spojnica na buduci savski most koji ce se nalazit neposredno ispred jarunskog jezera gledajuci od nasih zgrada, spojna cesta ce ici preko podrucju trenutnog hipodroma na Jarunu i spajat se kod kongresnog centra na Vrbanima III s krakovima prema - ravno Dalekovod blizancima, lijevo prema nasoj zgradi i desno nastavak Jarunske via Mladost.
Druga stvar je neposredno do nasih zgrada buduce gradiliste novih stambenih zgrada i to jos uvijek nepoznate visine. I treca stvar od ovih vecih izgradnji je buduca hidroelektrana Precko s branom za koju je HEP vec napravio svu dokumentaciju.

Glede zgrada A i B. Iste su kvalitetne gradnje, relevantno dobrih tlocrta (ovisno o velicini stana). Zgrada A je gradjena po mrvicu visem standardu, no razlike su ipak prihvatljive jel nisu znacajne. Obje udovoljavaju standardima za doba u kojem su gradjene i na zalost nisu dignute na visi nivo koji se taman poceo primjenjivati za vrijeme gradnje zgrade B. Radi se naime o broju razno raznih prikljucaka po stanu ovisno o velicni. Tako recimo svi imaju samo 1 antenski prikljucak, dok novi standard predvidja da se prikljuci nalaze u svakoj sobi sto je i normalno. Investitor se izvlacio na standarde, dok se na kraju ispostavilo da se radi o razdjelnicima na svakom katu koji su relativno skupi pa oni nisu bili spremni dodatno ulagati od minimuma.
Stanari zadnjeg kata imaju katastrofalni pritisak vode, a da ne spomjenjem u udarnim satima kad je vecina stanara u zgradi pa se taj pritisak svodi na bijes i ocaj. Voda je ekstremno tvrda i kamenac nam je jos mozda i najveci neprijatelj ove lokacije a prijatelj limunska kiselina koja je redovito u upotrebi.

B energetski certifikat je veliki plus i danas sutra dodatnim ulaganjima moguce ga je cak i dignuti ukoliko bude potrebe za neke stanare. Procitao sam ovdje o niskoj potrosnji plina sto jos ne mogu potvrdit jel sam zimski period bio odsutan, no temperatura prostora je bila konstantna od 13-15 oC prosle zime, naravno bez grijanja.

Jedino mi jos ostaje garaza koja je apsurdistan sam za sebe. Rasvjeta je projektirana izgleda za pjesake a ne za korisnike automobila. Presmjesno mi je gledati u retrovizor kako se svijetla pale tek kad prodjem pa samim time vise niti nemaju svrhu i time je potrosnja el. energije bacen novac. Projektant ocigledno nije vozac i korisnik garaza kad moze takvu glupost napravit, no nadam se da cemo to u buducnosti rjesiti na ucinkovitiji i stedljiviji nacin.

Naravno, najbolju stvar sam ostavio za kraj a to je mir i tisina okoline. Necu spominjat onu unutar zgrade jel ima svakakvih ljudi i cudi pa im je ocigledno gust raditi buku. No vanjski mir je savrsenstvo prvenstveno kad se zna da je na vrlo maloj udaljenosti zila kucavica Zagrebacka (ex Ljubljanska) avenija i nimalo manje vazna Ronjgova/Horvacanska cesta s tramvajskim prometom.


P.S.
Unatoc cinjenici da su svi stanovi prodani, dosta ih i dalje nije useljeno pa je moguce da ce se poneki od njih naci u oglasima u buducnosti.

Zadnje uređivanje MAX28 : 22.10.2014. at 23:01.
MAX28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 21:20   #1511
S obzirom na kriminalno stanje u gradu produžetak Jarunske ne bude još 10,15 godina...A i kad je naprave to će biti dvotračna cesta za lokalce i neće tu biti nekog velikog prometa niti buke... Ovo za hidroelektranu su mokri snovi koji će se ostvariti nikad pa ni onda. Iako, ja ne vidim, sve i da se naprave ova dva projekta, nikakav problem za nas...


Ovo za slabiji pritisak vode je do ViO jer su radi štednje namjerno oslabili pritisak svima iznad 4 il i 5-tog kata. tako je pisalo u novinama.

Voda je tvrda, ali odlična za piće. nema nikakav miris ni okus za razliku od drugih novogradnji.

Što se tiče kvalitete i opremljenosti nije savršeno, ali je Nivogradnja miljama ispred velike većine izvođača u zagrebu.

u garaži je rasvjeta namjerno reducirana radi štednje jer je zgrada bila u minusu. Sada je u plusu 100000 kuna pa se i to možda popravi. Meni je ovakva rasvjeta sasvim dovoljna pogotovo ako se štedi dosta love.

Za razliku od drugih lokacija mislim da mi možemo biti jako zadovoljni jer gradnja se može očekivati SAMO na parceli istočno od zgrada. Inače, donešen je detaljni urbanistički plan Prečko jug gdje je maximalna katnost 7 ili 8 katova.
Inače, tu je trebao graditi Pionir/Gradko/Pripuz koji su "povezani" sa Banditićem pa se ne bih nadao skorijoj gradnji.Obzirom na trenutnu situaciju, jelte...

Zadnje uređivanje prečko jug : 23.10.2014. at 21:26.
prečko jug is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 22:52   #1512
p.jug, znaš li ti možda stanuje li tu netko tko radi u nivogradnji?
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 08:32   #1513
PP
prečko jug is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 15:10   #1514
Pozdrav,
Prije sam pratio ovaj forum i "pomogao" mi je da se odlučim na kupnju stana u drugoj zgradi koju je nivogradnja završila.
Lokacija je odlična, a i kvaliteta stana je isto tako jako dobra istina bog o parketima bi se dalo razgovarati.

Zanima me da li netko zna kreće li nekakva gradnja preko puta ove naše dvije zgrade.... vidim da se naveliko sijeku stabla i uklanjaju "sadržaji".
Malo sam po netu tražio podatke tko je vlasnik zemljišta i vidim da je Prečko Projekt d.o.o. uknjižen.
NightOne is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 15:59   #1515
Quote:
NightOne kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Zanima me da li netko zna kreće li nekakva gradnja preko puta ove naše dvije zgrade.... vidim da se naveliko sijeku stabla i uklanjaju "sadržaji".
Malo sam po netu tražio podatke tko je vlasnik zemljišta i vidim da je Prečko Projekt d.o.o. uknjižen.
Ciscenje terena i seoba korisnika vrtova su logican slijed koji predhodni pocetku pripreme terena za gradnju, no kako je nas "precko jug" ovdje visekratno izjavljivao da tesko da ce se ista graditi onda ne smijemo sumnjat u tako nesto! Cak i kad vidimo bagere, dizalice i gradnju to ce biti samo fatamorgana

No mislim da ce se vise zabrinuti oni koji parkiraju dolje na cesti, nego li oni s pogledom na istok koji ce se ocigledno sada izmjeniti. Znaci svi oni koji nemaju parkiralisna mjesta, garaze i sl uskoro bi se mogli naci u problemu jel kad krene gradnja investitor ce zasigurno zatraziti puni profil ceste kako ne bi dolazilo do otezanog odvijanja prometa za vozila gradilista i mogucih ostecenja parkiranih vozila. A za dvije godine dolazi hrpa nove konkurencije za parking pa me bas zanima kako ce to onda sve izgledati.

Jedno je sigurno, ceka nas nova buka, prasina i guzve.
CashBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 17:23   #1516
Opa, trol se probudio !

I odmah katastrofičan scenarij i da će skakavci padati sa neba. Za tebe je Kulić mila majka...

A budući da je takav znalac on zna da će se graditi nova Sopnica Jelkovec

Trolu, prošeći dalje
prečko jug is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 18:35   #1517
Quote:
prečko jug kaže: Pogledaj post
Opa, trol se probudio !

I odmah katastrofičan scenarij i da će skakavci padati sa neba. Za tebe je Kulić mila majka...

A budući da je takav znalac on zna da će se graditi nova Sopnica Jelkovec

Trolu, prošeći dalje
Jedini koji se ovdje moze prosetat si ti negativo svih negativa i to po mogucnosti put nasipa i ravno u Savu da te odnese i da te ne slusamo vise tako savrsenog, pametnog i nadasve darezljivog :klap:
CashBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 19:34   #1518
Naj se sekirat dolaze blagdani, a duša ti puna srdžbe. apaurinček i na spavanje.

manipuliraš, a znanje ti tanko.
Rađe dođi koji put na sastanak nego da tu baljezgaš. Evo imamo druženje već u petak...al tu će biti i predstavnik koji ti ne da živit. Siguran sam da tada već imaš poslovnih obaveza, kao i svaki put kad smi imali sastanak suvlasnika

mod prestajem.


@NightOne - navodno Pionir gradi ...

Zadnje uređivanje prečko jug : 15.12.2014. at 19:40.
prečko jug is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 22:42   #1519
Quote:
prečko jug kaže: Pogledaj post
Naj se sekirat dolaze blagdani, a duša ti puna srdžbe. apaurinček i na spavanje.

manipuliraš, a znanje ti tanko.
Rađe dođi koji put na sastanak nego da tu baljezgaš. Evo imamo druženje već u petak...al tu će biti i predstavnik koji ti ne da živit. Siguran sam da tada već imaš poslovnih obaveza, kao i svaki put kad smi imali sastanak suvlasnika

mod prestajem.


@NightOne - navodno Pionir gradi ...
mmmm ma ti si moj idol i moj apaurin tako da se klonim svih tih kemijskih droga.

Ajde drago mi je da sad imamo vezu za sastanak za koji ocigledno znaju samo povlasteni ili ti klika od 6 osoba koja si misli da je cool
CashBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 21:36   #1520
Quote:
CashBoy kaže: Pogledaj post

No mislim da ce se vise zabrinuti oni koji parkiraju dolje na cesti, nego li oni s pogledom na istok koji ce se ocigledno sada izmjeniti. Znaci svi oni koji nemaju parkiralisna mjesta, garaze i sl uskoro bi se mogli naci u problemu jel kad krene gradnja investitor ce zasigurno zatraziti puni profil ceste kako ne bi dolazilo do otezanog odvijanja prometa za vozila gradilista i mogucih ostecenja parkiranih vozila. A za dvije godine dolazi hrpa nove konkurencije za parking pa me bas zanima kako ce to onda sve izgledati.
srećom, ima još dosta slobodnih gpm-a
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:23.