Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2014., 10:19   #1
Servis GPS navigacija u Splitu ?

Izludio sam se. Desetak dana tražim informaciju ko u Splitu servisira GPS uređaje ali bez uspjeha. Sve sam živo pretražio na internetu, išao pješice po gradu raspitujući se ali uzalud. Prosto ne mogu da vjerujem da ne postoji neko ko se bavi time.
Ljudi pomozite !
bruto kaco is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 13:41   #2
Kakav vražji servis GPSa? Prvi put čujem da to neko traži.

Ako si ga kupio legalno u nekoj trgovini, onda se njima obrati. Na garantnom listu ti bude obično popis servisa.
wasx is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 13:52   #3
Ma nema više garancije, kupljen je prije 5-6 godina u njemačkoj.
Ustvari uređaj nije pokvaren nego treba samo nadograditi mape.
Znači treba mi informacija kome se obratiti da mi nadogradi mape, pošto nisu nikada nadograđivane.
Uređaj je TomTom
bruto kaco is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 14:02   #4
Obrati se googlu. Vrlo jednostavan posao... a ako ti je to teško pogledaj po njuškalu, mislim da bi moglo bit ekipe koja se tim bavi. Ili nekom studentu informatike.
wasx is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 14:22   #5
Ma googlam več deset dana ali uzalud. Pregledao sam sve moguče online oglasnike (i njuškalo) nigdje ni spomena da se iko time bavi, obišao sam puste servise za informatiku ali niko nezna ko se time bavi (za nevjerovat)
Jednostano ne mogu shvatiti da ne mogu nači nigdje nikoga kome bi platio da mi to napravi.
D
bruto kaco is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 14:42   #6
Jel ti trebaš servis ili nadogradnju mape??? Servis je otvaranje i šarafljenje/lemljenje po uređaju. Nadograđivanje mape je spajanje GPSa u kompjuter i ne vidim kakav je tu problem, 90% toga GPS sam odradi...
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 15:44   #7
Update mapa je posao od 10 minuta, a isto mozes napraviti sa osnovnim informatickim znanjem.
Lose ti to guglas.
http://lmgtfy.com/?q=tomtom+map+update
TBN is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 17:07   #8
Quote:
home edition kaže: Pogledaj post
Jel ti trebaš servis ili nadogradnju mape??? Servis je otvaranje i šarafljenje/lemljenje po uređaju. Nadograđivanje mape je spajanje GPSa u kompjuter i ne vidim kakav je tu problem, 90% toga GPS sam odradi...
Trebam nadogradnju mapa, i ne dolazi u obzir da ja to pokušam kako nebi šta zeznuo prije polaska na put. Želim da mi to napravi osoba koja to zna, zato pitam da mi neko kaže za nekoga ko vrši te usluge (u Splitu)
bruto kaco is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 17:13   #9
A šta imaš zeznut bogati.

Ako baš nikako neide, nađi na njuškalu ili na nekom PC forumu nekoga tko je vješt s time, pa ti rješit to, vjerujem za sitne novce.

Inače, ako imaš Smartphone ili Tablet, da se nać fenomenalnih navigacija badave... ja sam si stavio Navigon, nevjerovatno je koliko su mape točne (išao za ZG 2 puta nedavno)
Moonraker is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 17:47   #10
Pa rekao sam da sam tražio na njuškalu da nađem nekoga ko to radi (za novac normalno) ali ne nalazi nikoga u Splitskoj županiji.
Zatim sam gledao oglase i tu nema nikoga za Split.
Pitao sam na nekoliko foruma ali uzalud, niko nezna za Split.
Normalno da ima ljudi u Splitu koji bi to znali ali mi je problem kako ih pronači.
bruto kaco is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 18:07   #11
Idi u prvi PC servis ili trgovino, i sigurno postoji jedan dečko u svakoj koji ti to napravi, nakon posla...Sigurno da ne postoji neka firma koja se baš s tim bavi, jer to nitko ne treba.
cc18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 20:39   #12
Ajde u Chipoteku, Koteks. Tamo su meni napravili na Garminu.
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 14:43   #13
Ma kakvi, bio sam u Chipoteka, Hgspot, Comware i niko nema pojma gdje se to može napraviti.
Pretražija san njuškalo zatim mali oglasnik ali ništa.
Ne mogu vjerovat da u Splitu nemožeš nigdje nači nekoga ko bi napravija to za lovu.
bruto kaco is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 15:07   #14
A jbga... kad si valjda jedini u hr koji treba tu uslugu. Ništa, sad te je svijet natjerao na promjenu... ili novi uređaj (koji će se lipo sam updateat) ili skini nove karte, i uz malo truda si ih sam postavi na uređaj.
wasx is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 15:30   #15
Quote:
A jbga... kad si valjda jedini u hr koji treba tu uslugu
Kako jedini, pa nisu svi ljudi koji imaju GPS uređaje informatički obrazovani. Kome da se onda oni obrate ako im naprimjer zatreba nadogradnja mapa.
Razumiješ šta oču reći, mora da postoji neko ko to radi za novac, samo sam ja izgleda hebene sreće da ga nemogu nikako pronaći.
bruto kaco is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 15:36   #16
Gle, nadogradnja mapa je najosnovniji posao za kojeg svaki proizvodjac daje tutorial i zamisljeno je da ih sam updejtas.

Ako se znas koristiti GPS-om, onda ces znat i updejtat mape. Najcesce skines program, spojis GPS uredjaj i komp, i preko programa step-by-step uploadas nove mape.

Jednostavnije nemoze
__________________
Ako se osjećate glupo, sjetite se da postoje odrasli ljudi koji vjeruju da su dva pigvina došetala s Južnog pola kako bi se ukrcali na brod te izbjegli poplavu.

Tekućine se NE sipaju!!!
Moonraker is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 15:43   #17
Tako je... i naravno mape se plaćaju. Odi na TomTom stranicu i naći ćeš: http://www.tomtom.com/en_gb/maps/map-update-service/

Ako hoćeš besplatno (tj. ilegalno) onda se treba malo zabaviti, ali i to je jednostavno.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 18:14   #18
Znaš zašto toliko inzistiram da nađem nekoga ko bi mi to uradio, zato jer sam na jednome forumu pročitao gdje tip kaže da se nadogradnja mapa za TomTom uređaje dosta razlikuje od ostalih navigacija i da se namučio dok ih je nadogradio.
A ja nebi htio da mi se desi kao kolegi koji je prošle godine onesposobio jedan GPS pokušavajuči isto tako nešto.
bruto kaco is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 20:05   #19
Sta ti je reklo u Chipoteci? Meni je sam ponudio se jedan lik tamo dok sam se raspitivao.
Ja isto nikako nisam sam uspijevao, kupio Garmin u Americi i pokusavao staviti hrvatske mape al nikako...
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 20:17   #20
Neznam bas je li moguce stavljati Europske mape na US model navigacije. Ne bi me cudilo da to ne dozvoljavaju
__________________
Ako se osjećate glupo, sjetite se da postoje odrasli ljudi koji vjeruju da su dva pigvina došetala s Južnog pola kako bi se ukrcali na brod te izbjegli poplavu.

Tekućine se NE sipaju!!!
Moonraker is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:02.