Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2014., 22:00   #501
Quote:
safety kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru!

Uzeli smo akril emulziju od JUB-a i acrylcolor akrilnu fasadnu boju. Jel to ok?
dobro, uz emulziju i pripazi na dodavanje vode u akriloj fasadnoj boji- ravnomjerno po svim kantama jer bi moglo doći do različitosti boje i šarenila i obavezno promješati boju mikserom
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 00:39   #502
Treba li uopće dodavati vodu u tu boju?

Tehnički list od JUB-a kaže da se samo temeljito promiješa i ako je potrebno razrijedi s vodom. Ne znam što bi trebalo značit to "ako je potrebno"?
safety is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 01:17   #503
majstor ce znati jako dobro dali mu je potrebno razrijedjivanje

Ako je boja pregusta, jednostavno se ne da valjati kako treba
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 02:47   #504
Molim za savjet.
Kolika debljina završnog sloja fasade treba biti, onaj koji je boja? Navučen je na stiropor onaj sivi sloj i sad ide ta boja.
Kakvi uvjeti trebaju biti kad se taj sloj navlači, vremenski uvjeti? I kolika je dozvoljena min. jutarnja temeratura.
Recimo da se radi o baumit fasadi.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 08:57   #505
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Molim za savjet.
Kolika debljina završnog sloja fasade treba biti, onaj koji je boja? Navučen je na stiropor onaj sivi sloj i sad ide ta boja.
Kakvi uvjeti trebaju biti kad se taj sloj navlači, vremenski uvjeti? I kolika je dozvoljena min. jutarnja temeratura.
Recimo da se radi o baumit fasadi.
Na sivi sloj, ljepilo, se nanosi valjkom primer koji je po boji sličan boji završnog sloja, a završni sloj je određen po tvojoj volji, određuje ga debljina granulacija zrna koje se nalazi u toj završnoj žbuki. Ti biraš koje zrno želiš, koje ti je ljepše. Važnije od toga je kojeg je tipa završni sloj, izbjegavaj akrilni, silikatni je OK, a silikonski je za svaku preporuku. Silikonski je trajno elastični, gumeni i osigurava idealnu vodoodbojnost fasade.

Što se tiće vremenskih uvijeta, ne smije padati kiša dok se radi i barem 6 sati nakon završetka radova. Tijekom rada vanjska temperatura ne smije biti previsoka (sada nemaš brige s time), te ne smije noć nakon postavljanja završnog sloja pasti ispod 0°C, dok se taj sloj ne osuši. Trenutno je idealno vrijeme za postavljanje završnog sloja, bitno je da prođe 7-10 dana od gletanja (sivog sloja).
Chvembo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 21:41   #506
Hvala za savjete.

Zašto da se izbjegava akrilni?
Za gorske uvjete koje bi prednosti imao silikatni naspram akrilnog?
Za silikatni majstor navodi da više ide u objekte uz more, a akrilne bi radije u te gorske krajeve.

Sa silikonskim nikad nisu radili.

------------

Evo nešto sam našla. Prema ovome ide akrilna ili silikonska. Ali od silikonske ništa izgleda neće biti.
KOje marke su silikonske fasade, ako znate?
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”

Zadnje uređivanje petra00 : 24.09.2014. at 22:55.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 12:21   #507
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Hvala za savjete.

Zašto da se izbjegava akrilni?
Za gorske uvjete koje bi prednosti imao silikatni naspram akrilnog?
Za silikatni majstor navodi da više ide u objekte uz more, a akrilne bi radije u te gorske krajeve.

Sa silikonskim nikad nisu radili.

------------

Evo nešto sam našla. Prema ovome ide akrilna ili silikonska. Ali od silikonske ništa izgleda neće biti.
KOje marke su silikonske fasade, ako znate?
Akril je relativno krut, poput obične žbuke, nije paropropustan (teže se suši). Silikat je mekši i paropropustan je (bolje se suši od vlage i kiše), no dostupan je u manje nijansi od akrila. Silikon objedinjuje prednosti akrila i silikata, paropropustan je, gumen, trajnoelastičan tako da ne mogu nastati sitne pukotine na završnom sloju fasade s vremenom, a dostupan je u velikom broju nijansi kao i akril. Loša stvar je da je dosta skup, ja sam ga stavio na svoju kuću i mislim da nisam pogriješio, nije mi žao dodatne love za silikonski sloj, konkretno sam koristio Baumit proizvode.
Točka 6 ovog dokumenta ti objašnjava sve:
http://www.baumit.hr/upload/Downloads/pitanja.pdf
Chvembo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 14:32   #508
Nije mi jasno kako je dosta skuplji?

Mi smo za fasadu površine oko 140m2 platili oko 1000kn više za sve što uključuje taj završni sloj (to je u odnosu na istu ponudu akrilni).
Uzeli smo silikontop od baumita.

Zvala sam i njihovu službu u Zagrebu i oni su mi potvrdil da je to dobra opcija.
Ali mi sad nije jasno koju vrstu si stavljao da je toliko bilo skuplje?
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 16:01   #509
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno kako je dosta skuplji?

Mi smo za fasadu površine oko 140m2 platili oko 1000kn više za sve što uključuje taj završni sloj (to je u odnosu na istu ponudu akrilni).
Uzeli smo silikontop od baumita.

Zvala sam i njihovu službu u Zagrebu i oni su mi potvrdil da je to dobra opcija.
Ali mi sad nije jasno koju vrstu si stavljao da je toliko bilo skuplje?
Silikon top od Baumita je odličan izbor i tu sigurno nisi fulala.
A što se tiče Akrila u svakom slučaju bolji izbor od silikata ,pogotovo na stiropor
__________________
nema problema
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 16:06   #510
Hvala na pomoći. Ovo je bio moj odabir i insistiranje, majstor je htio akril.
Ovako bar znam da nisam pogriješila.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 16:11   #511
Quote:
Chvembo kaže: Pogledaj post
Akril je relativno krut, poput obične žbuke, nije paropropustan (teže se suši). Silikat je mekši i paropropustan je (bolje se suši od vlage i kiše), no dostupan je u manje nijansi od akrila. Silikon objedinjuje prednosti akrila i silikata, paropropustan je, gumen, trajnoelastičan tako da ne mogu nastati sitne pukotine na završnom sloju fasade s vremenom, a dostupan je u velikom broju nijansi kao i akril. Loša stvar je da je dosta skup, ja sam ga stavio na svoju kuću i mislim da nisam pogriješio, nije mi žao dodatne love za silikonski sloj, konkretno sam koristio Baumit proizvode.
Točka 6 ovog dokumenta ti objašnjava sve:
http://www.baumit.hr/upload/Downloads/pitanja.pdf
Točka 6 lijepo piše da se preporučava na stiropor.
Zadnji 10 fasadi koje sam radio bilo je 6 akril,2 silikon i 2 Carbopor tj. nijedna silikat.Toliko o silikatu
__________________
nema problema
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 17:49   #512
Quote:
toni7 kaže: Pogledaj post
Točka 6 lijepo piše da se preporučava na stiropor.
Zadnji 10 fasadi koje sam radio bilo je 6 akril,2 silikon i 2 Carbopor tj. nijedna silikat.Toliko o silikatu
Pa zapravo nisam preporucao silikat, nego silikon koji imam na fasadi.
Chvembo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 07:24   #513
Kolika je razlika u cijeni između silikatne i silikonske? Da li je to 10, 20% ili više?


Petra, kada ćeš malo staviti neke slike na građenje kuće da vidimo kako to izgleda, možda uberemo neki detalj? Meni će radovi ako Bog da krenuti 15.10.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 12:15   #514
Mogu samo napisati razliku za silikonsku i akrilnu, u te dvije ponude koje smo dobili samo za materijal razlika je bila 1000kn. MIslim da silikatna je zadnji izbor koju bi za sebe odabrala. Možda nekom podneblju više odgovara, ali se ne razumijem u to.

Još uvijek gradim i dešavalo se svašta, od veće štete skoro rata.

Ako te nešto zanima pitaj pa ću ti odgovoriti. Za početak moj ti jesavjet da ideš sa duplom lepenkom na temelje (V4). I kontroliraj svaki korak. Nabolje bi bilo staviti neko krvno srodstvo (nepotkupljivo čista obraza, radi se o pravoj mafiji) da bude na gradilištu od otvaraja do zatvaranja, vjeruj mi. I ne žaliti da se to plati.

Bori se za svoja prava i kad se dogovrite pokušat će napraviti prevaru.
Ja sam znala upast na gradilište i naći materijal koji nismo dogovorili, naravno lošiji.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 14:42   #515
Razlikaod 1 000 kn je u završnom sloju ,ostalo je sve isto
__________________
nema problema
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 18:07   #516
Da mislila sam baš na taj zadnji sloj, a ova podloga je valjda za svaku fasadu jednaka.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 13:14   #517
Onda se isplati uložiti u fasadu jer nije neka velika razlika u cijeni.
Ne znam zašto onda ti izvođači guraju silikat.
Sva sreća da ste spomenuli to i da sam pročitao za silikon jer bi i silikat išao na moju kuću.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 16:47   #518
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Onda se isplati uložiti u fasadu jer nije neka velika razlika u cijeni.
Ne znam zašto onda ti izvođači guraju silikat.
Sva sreća da ste spomenuli to i da sam pročitao za silikon jer bi i silikat išao na moju kuću.
Nitko ne gura silikat ,čak ga skoro nitko ni ne radi,stvar je u tome da dosta ljudi za stiropor fasadu kažu "silikatna" fasada e sad je do majstora da objasni razliku
__________________
nema problema
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 00:26   #519
Pozdrav ljudi,imam jedan problem vezano uz fasadu.Fasada je napravljena prije cca. 4 godine.Na stiropor je išlo klasika ljepilo,mrežica ,grund i na kraju Rofix akrilat žbuka i to je ok,ali na cokl je stavljen styrodur+ljepilo i mrežica+Rofix grund i na kraju Rofix kulir i sad se taj kulir osipa.Osipa se kad onako lagano prođeš rukom preko njega ili blagim trljanjem.
Kad je postavljen i nekih godinu -dvije možda i dulje ,ne znam nisam baš obraćao pažnju na to, bio je kao kost,onako sjajan i čvrst kako kulir i treba biti. Neki dan sam slučajno onako dotakao jedan dio zida od cokla i vidim da se osipa pod prstima i bilo mi je čudno kako sad to i kad sam malo bolje pogledao izbliza kao da je nestao onaj vezivni sloj bijele emulzije kao da je "pojeden".
Kuća je u okolici Splita,znači Dalmacija i prvo što mi je palo na pamet je da je krivo jako sunce,posebice vrućina po ljeti,ali opet da tako propadne nakon samo 4 god.
Taj kulir nije baš tako ni jeftin ,kanta za 5m2 je bila oko 400,00 kn ,a i inzistirao sam na Rofixu misleći da uzimam koliko-toliko kvalitetno.
Kad se kulir nanosio nije bilo smrzavanja ni velike vrućine,već onako južinasto,"meko" vrijeme(ovi iz Dalmacije će znati),ali bez kiše,tako da je to isključeno kao razlog,to se sjećam jer sam osobno bio uz majstore kad su to radili,a i bio je dobar ,pa sa sigurnošću mogu reći bar 2,5 god.
Ima li netko sa sličnim iskustvom i što bi mogao biti razlog,loša kvaliteta ili nešto drugo?
Hvala.
E,još sam zaboravio napisati ovo sam primjetio na južnoj strani kuće i tu je situacija najlošija ,iako ni zapadna ni istočna nisu puno bolje,tek na sjevernoj je ajmo reć ok, za sada.

Zadnje uređivanje madison : 03.10.2014. at 00:32.
madison is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 08:41   #520
molio bi firme sa kojima imate dobra iskustva za fasade na podrucju zagreba. moze i na pm
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:54.