Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2005., 12:06   #1
Žohari

Nisam znala gdje da smjestim temu, možda pod kućne "ljubimce" al čini mi se da ovdje bolje pašu. Zanima me jel imao tko s njima problema i kako ih se uspio riješiti s obzirom na to da ja vodim uzaludnu bitku s njima
stela25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2005., 12:25   #2
Ne mozes ih se rijesit. Promijeni stan. Ozbiljna sam.

Pokusaj ih ograniciti samo na jednu prostoriju. Higijena je vazna. Nikad ne ostavljaj po stanu nikakve ostatke hrane ili bilo kakvog organskog otpada jer ce ti doci na to. Jedi samo u kuhinji. Zalijepi nekakva brtvila na vrata da ne mogu prolaziti iz jedne sobe u rugu. I nabavi macku, frendica je to ucinila i drasticno im se smanjio broj.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2005., 12:30   #3
Ma sve stalno ribam, jedno vrijeme je i Raid bio učinkovit, al su se smradovi izgleda na njega navikli pa ni on više ne pomaže
stela25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2005., 12:36   #4
ovak znam za restorane pa ce valjda i tebi pomoci.....
strogo pazi da nema hrane po podu,ili bilo kakvim coskovima.premazuj pod domestosom i sve radne povrsine,uzmi listove lovora koji je svjeziji i pospi po kuci....

no konacno rjesenje je da dojdu ljudi koji rade dezinsekciju i nadime ti stan...nesmijes dva tri dana ulaziti unutra i onda to sve pocistis.....oni imaju svoje gnjezdo,leglo,kak hoces i toje obicno u nekim rupicama,napuklinama i nema sanse da dojde ista osim plina unutra...ovak ce ti se stalno pojavljivati.
ili da razmaknes sve gdje bi se mogli zavuci i zatvoris pukotine...
__________________
mah...mah...
andjelina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2005., 13:08   #5
Nadime Za to moram priznat nisam ni znala. Bili su špricali ali s plinom nadimiti... A tko to radi, gdje da to pitam?
stela25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2005., 19:55   #6
Uh nezgodno.
Jednom davno i ja sam muku mucila s njima i to dosta dugo, dok jednom nisu dosli decki iz deratizacije, pospricali cijeli stan necim i od tada godinama nikakvih problema.

Cime su oni to prosipali, tko suoni bili, zaista se ne sjecam, ali dobrom deratizacijom (ili kako se to vec zove) doista ih je moguce iskorijeniti. A nije bilo rupe iz koje nisu izlazili.
__________________
username&password :)
platex00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2005., 20:55   #7
ako živiš u zgradi, najbolje je da cijelu zgradu sve stanove pošpricaju oni iz deratizacije

ali, ja sam vodila bitku s njima, raida potrošila na tone valjda, bilil iz deratizacije, ali džaba ti kad nisu drugi stanari nisi bili voljni za posjet sanitacije (valjda ih je bilo stid priznati da imaju zohare, strašno) i onda sam našla spasonosno i barem kod mene učinkoviti rješenje:

UZ DUŽ svih zidova u stanu, po ormarima iznutra, posipaj ČAJ OD METVICE U rinfuzi, od kad sam to napravila, jednostavno više žohara u stanu nema !!! nevjerojatno ali istinito
__________________
majstorica
majstorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2005., 22:46   #8
Quote:
platex00 kaže:
Uh nezgodno.
Jednom davno i ja sam muku mucila s njima i to dosta dugo, dok jednom nisu dosli decki iz deratizacije, pospricali cijeli stan necim i od tada godinama nikakvih problema.

Cime su oni to prosipali, tko suoni bili, zaista se ne sjecam, ali dobrom deratizacijom (ili kako se to vec zove) doista ih je moguce iskorijeniti. A nije bilo rupe iz koje nisu izlazili.


E.. a šta kad imaš psa u stanu
Meni su jesenas došli to pošpricat (kod nas je to organizirano svake godine) i ja nisam dopustila jer nemam pojma kakvog bi to efekta imalo na psa
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2005., 23:00   #9
ne djeluje na toplokrvne zivotinje....
a sto se tice razlike izmedju dimljenja i spricanja....kad se sprica kapljice ne dojdu u sve pore a dim dojde ...i to se dimi u drasticnim slucajevima....ali ih poslje toga sigurno nema ....mislim da vise kosta a mislim da bi firma encijan ili tako nesto slicno to mogla raditi.....mozes zvat sanitarnu inspekciju ili mikrobioloski zavod...oni bi trebali znati...potrazi na googlu....neznam zaista detaljnije
a ovo s metvicom bi na tvom mjestu svakako probala....manje kosta a moze bit efektno
__________________
mah...mah...
andjelina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2005., 23:19   #10
andjelina... thanks
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2005., 07:44   #11
www.misevi.com

Ultrazvucni rastjerivac glodavaca, ali i zohara i sl. nametnika. Cijena je oko 140kn. Nisam osobno isprobao na zoharima pa ti ne mogu opisati efikasnost, ja sam ga uzeo radi miseva.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2005., 08:02   #12
I ja imam psića doma. Ali sam mislila na ta 2-3 dana odvest ju mami da se ne zatruje, makar kolliko sam čitala ne bi joj smjelo biti ništa eventualno što se može desiti je da dobi proljev ili malo povrati a onda kod veterinara i to se riješi bez problema.

Ovo što se plinom radi, jel ostavlja kakve tragove i jel potrebno više puta ponavljati?
stela25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2005., 11:15   #13
Quote:
andjelina1 kaže:
ovak znam za restorane pa ce valjda i tebi pomoci.....
strogo pazi da nema hrane po podu,ili bilo kakvim coskovima.premazuj pod domestosom i sve radne povrsine,uzmi listove lovora koji je svjeziji i pospi po kuci....

no konacno rjesenje je da dojdu ljudi koji rade dezinsekciju i nadime ti stan...nesmijes dva tri dana ulaziti unutra i onda to sve pocistis.....oni imaju svoje gnjezdo,leglo,kak hoces i toje obicno u nekim rupicama,napuklinama i nema sanse da dojde ista osim plina unutra...ovak ce ti se stalno pojavljivati.
ili da razmaknes sve gdje bi se mogli zavuci i zatvoris pukotine...
rjesenje je promijeniti stan. Nema svrhe da ona deratizira samo svoj stan kad ce po ventilaciji i ostalim odvodima iz susjednih stanova zacas opet doci, gamad se nakoti negdje par katova dalje i uvijek se opet vraca.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2005., 11:42   #14
Mislim da je ipak jeftinije krenuti u "borbu" sa žoharima, nego stan mijenjati
stela25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2005., 12:30   #15
To je tvoj stan ili ga unajmljuješ?
miss_Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2005., 12:45   #16
Pouzdana, provjerena i efikasna metoda:
Kupiti u ljekarni NEOPITROID. To je prah, nije preko 50kn.

Uputa: Zohari dolaze gdje je vlazno, tj. u kupaonice, oko zahoda, sudopera i sl., zavuku se u stari papir ako je na podu ili u kakvoj kartonskoj kutiji. Najefikasnije se mogu se unistiti ako se organizira cijela zgrada, no i ovako je isto vrlo dobro. Dakle, prah posuti oko zahodske skoljke, oko sifona na podu, po rubovima kupaonice - npr svakih 50 cm, ili tamo gdje se ocekuje da ce zohar doci/proci. Neopitroid zohar pokupi na svojim nozicama i odnese u staniste, gdje nakon kraceg vremena crkne on i cijela mu familija. Da li crkne od tog mirisa ili na koji nacin to djeluje ne znam ali djeluje. Vazno je mrezom zatvoriti ventilacijske otvore kroz koje dolazi ili i u njih posuti neopitroid. Sve rupice u zidu koje ne vode nigdje zacepiti silikonom.

Javite mi kako je proslo...
suncica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2005., 14:06   #17
pa ovo sa neopitronidom je dobro za mrave...a onda bi moglo djelovati i na zohare....i da oni to odnesu u leglo i potruju maticu ili kako se vec zove kod njih zenka sa jajima.

dim ne ostavlja nikakve tragove osim krepanih zohara. u pojedinacnom prostoru...kuci i slicno nije potrebno ponavljati....a za zgradu neznam....ako oni dolaze kroz ventilaciju i slicno...logicno je da bi opet mogli doci.....e onda se treba porazgovarati sa predstavnikom stanara i ak nece suradjivati ljepo mu poslat sanitarnu inspekciju koja ce narediti takvo nesto...i pametnim stanarima koji to ne zele zajedno napraviti.
zohari su vrlo opasni i otrovni jer zaista obozavaju pokvarene namirnice,mesi i slicno a kad se smraci hodaju vam doslovce po svemu.....neznam kako ljudi mogu uopce podnositi pomisao da ti netko nakon hodanja po crvljivom mesu hoda po zaboravljenom nozu i onda s tim rezes kruh....nemojte se ustrucavati napraviti i frku al iskorjenite tu gamad.

sto se tice ljudi i pasa...dakle nije otrovno ali da moze stvarati mucninu i proljev par dana....pogotovo ako se poslje dezinsekcije ne operu povrsine dobro...ali tek nakon 3-4 dana....
__________________
mah...mah...
andjelina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2005., 15:08   #18
Neopitroid koristim i kad nema zohara - stalno stoji jedna manja kolicina iza wc skoljke. Taj se prah inace stvrdne pa nakon nekih desetak dana vise nema funkciju... a onda obnovis...
i dok je tamo nemas brige.
Mozda je otrovan za ljude ali stvano to nisam pokusavala jesti pa ne znam Zapravo kako bi mi mogao smetati na podu iza wc skoljke Vjerojatno da imam kucnog ljubimca bi bila drukcija prica
suncica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2005., 16:00   #19
Ma stan je moj o tom se i radi a susjedi su boli glava od susretljivosti. Svaki put kad su ovi dolazili špricat zgradu pol njih se pravilo gluhima, i zato se tih vražjih zohara i nemremo riješiti. Ma za taj neopitroid sam čula da je ok al se to mojem malom vragu baš ne bi svidjelo, a opet bi htjela čitav stan odjednom istrijebit od žohara.
stela25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2005., 16:48   #20
cura je (u proslom stanu) po noci isla na wc i stala golom nogom u kupaoni na jednog, ako taj vrisak nije probudio cijelu zupaniju onda ne znam Jedino trajno rjesenje je zajednicka akcija svih stanara.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:26.