Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2007., 14:16   #1
Hemoroidi

Evo budući nema ništa ljepše nego dobit ih u 39-om tjednu otvaram ovu temu da bi podjelila s vama svoju bol

Šalim se....imam par savjeta koje nisam znala pa kontam da podijelim s vama svoja saznanja:

Faktu mast - iako ćete na netu doći do podatka da se smije koristiti u trudnoći to čini se nije nažalost istina , jedina odobrena krema na našem tržištu za koju znam je hemopropin ( meni ni malo nije pomogao, ali nekima pomaže )

Oblozi - neki kažu hladna voda, neki tvrde da to trebaju biti topli oblozi od kamilice.....tehnikom pokušaja i pogreške došla sam do zaključka da je najbolje da voda ne bude ni prehladna ali nikako topla - recimo skoro pa hladna...

Kantarion - mazati, dobar je ... jedino što mi je pomoglo

Prehrana - pokušati izbjeći tvrdu stolicu, ali i proljev - laneno sjeme, probavin, jogurti, blitva, špinat, kompot i jabuke ... ono što zasada meni pomaže....

Evo ako netko ima neki savjet još dobro bi mi došao jer ovo je KATASTROFA....
hands is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 14:33   #2
hm....nisam trudna, ali imam hemeroide
meni je najbolje jesti voce za veceru i dorucak, ne jesti masno, kazu ne jesti cokolade i banane (cokolade se nikako ne mogu odreci, a i banane obozavam, ali njih se odreknem svako malo na neko vrijeme). nikakav faktu niti ostale masti, kremice i sta ti ja znam meni nisu pomogle........ja sam skuzila da je stvarno sve u prehrani - jesti laganu hranu, kuhanu po mogucnosti i ne se natrpavati - manje obroke vise puta dnevno je puno bolje....i kretati se cim vise!
neny26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 17:00   #3
pa sve si napisala
meni su pomogli hladni, ledeni oblozi.
dobila hem. nakon poroda i otišli za nekih 2-3 tjedna
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 18:22   #4
A ja si sva vazna kako ih nisam dobila, sad sam 33. tj. i kako imam super probavu i sve tako, kad ono..... mogu se oni i kasnije pojaviti. Krasno.
Ollantay is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 19:32   #5
ja sam se danas prepala.inače mi je sve ok uvijek bilo sa stolicom ,ali od kad sam trudna imam problema i danas nakon dugotranje muke sa stolicom mi je bilo krvi jel to normalno?
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 19:51   #6
Oduvijek imam problema sa stolicom pa su mi se i prije trudnoće pojavljivali hemeroidi. Nikada ne bih jako krvarila iako bi nakon nužde vidjela na toal.papiru malo krvi. Sad u trudnoći borim se sa grčevima, neredovitom stolicom i hemeroidima. Neki dan sam ih opet dobila i bilo je dosta krvi na toal. papiru. Rekla sam to doktorici rekla je da je ok ak je krv na papiru, to znači da krvare hemeroidi (mislim nije ok, ali jbg to je posljediva toga), ali nije dobro ako je krv ili sukrvica u samoj stolici.
Čula sam za kantarion i hladne obloge pa ćemo vidjet koliko će pomoć.
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 19:56   #7
kažu da su simptomi: svrbež, bol i crvena krv u stolici.. po tome ih u početnoj fazi imam/imala i ja.. ali nisam moram priznati iskusila kako je baš kad se pokažu u punom sjaju.. moja mama veli da joj nije kantarion ništa pomogao.. valjda zavisi i to od osobe do osobe
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 20:25   #8
meni kuma kaže da kupim portalak sirup
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 20:52   #9
Ja samo što nisam rodila, nikad nisam imala hemeroide ali me mnogi žderu da ih se čuvam nakon poroda?! Pa zar sam izgurala cijelu trudnoću da bih ih dobila poslije, kao neće mi biti dosta rana i šavovi na međici?!
__________________
stiže poklon za Božić
tete is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 14:12   #10
Quote:
tete kaže: Pogledaj post
Ja samo što nisam rodila, nikad nisam imala hemeroide ali me mnogi žderu da ih se čuvam nakon poroda?! Pa zar sam izgurala cijelu trudnoću da bih ih dobila poslije, kao neće mi biti dosta rana i šavovi na međici?!
veli doktorica ako se ne tiska trbušnim mišićima nego ono baš doslovno kako ti znaju reći "kao da kakaš" onda se od tog pritiska znaju pojaviti u porodu.. i ako izgon dugo traje pa beba dugo pritišće u tom dijelu.. onda sami skoče..
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 20:19   #11
Quote:
EllaH kaže: Pogledaj post
veli doktorica ako se ne tiska trbušnim mišićima nego ono baš doslovno kako ti znaju reći "kao da kakaš" onda se od tog pritiska znaju pojaviti u porodu.. i ako izgon dugo traje pa beba dugo pritišće u tom dijelu.. onda sami skoče..
I 100% je u pravu!
Ja sam ih tako u porodu dobila i nikad ih se nisam rjesila... sve pomaze (oblozi, kantarion, faktu, prehrana) ali privremeno...
Sad sam u drugoj trudnoci i svakodnevna su mi mora!

Cula sam za kirurski zahvat, ali da se vrate...
je li netko probao one kapsule? (razmisljam da ih pijem poslije trudnoće)
mayamoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 02:07   #12
Quote:
tete kaže: Pogledaj post
Ja samo što nisam rodila, nikad nisam imala hemeroide ali me mnogi žderu da ih se čuvam nakon poroda?! Pa zar sam izgurala cijelu trudnoću da bih ih dobila poslije, kao neće mi biti dosta rana i šavovi na međici?!
ak ih dobijes to ce ti biti ili zbog problema sa stolicom nakon poroda ili zbog naglog otpustanja pritiska na krvne zile koji je bio tokom skoro cijele trudnoce pa je naglo nestao.
Ja ih imam cca 5 godina( imam jedan vrlo mali cvoric) jer radim na radnom mjestu gdje u pravilu sjedim i do sada su mi se javili svega tri puta ( prvi put, cca godinu dana nakon toga i tjrdna dana nakon poroda) - imam srece sa njima jer se stvarno javljaju rijetko i prodju za cca 3-4 dana ( u vrijeme kada cvoric izbije mazem se Hemopropinom)
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 21:44   #13
ja ih dobila 3 tjedna nakon poroda,kad su šavovi zarasli.a cijelu trudnoću i porod ništa!!! i već 4 mj se borim s njima.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 23:10   #14
Meni je apsolutno pomogla krema Hemopropin, a u samom početku - kad je samo svrbilo, pomagao je i Melem.
ixi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 10:51   #15
Mene muče hemići već nekih 2 godine i tako i od početka trudnoće, hemopropin mi više ne pomaže i dr.gin. mi je rekla da mogu koristiti faktu mast što je jedino što mi pomaže.
vanjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 15:02   #16
ja oduvijek imam tvrdu stolicu i probleme sa probavom,a zadnjh par godina mucim muku s hemeroidima
u trudnoci nisam imala problema ali jesam nakon poroda,koja muka,uvijek mi je bilo krvi...
kazu da imaju vanjski i unutarnji,ja imala ko baloncic koji nije nestajao par tjedana i nista mi nije pomoglo a bolilo za poludit....uf...
klara_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 18:29   #17
....upravo me danas napali....
__________________
......nogom vrit i glavu gore...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 18:48   #18
i mene su malo mučili nedavno-ali samo me svrbilo
moji svi imaju opasnih problema s time, tako da sam odmah dobila neku kremu koja je iz Švicarske i super pomaže...sve frendice koje su rodile i dobile hemiće, kažu da ih je ta naša krema spasila..ako imate nekoga u Švicarskoj, tražite da vam donesu- Sulgan
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 09:21   #19
Kremice, masti i sve ostalo pomaže kada hemići nastanu. Stvar je u tome da moramo raditi na njihovom sprječavanju.

Ja sam sada trudna i brije me ''samo da ih ponovo ne dobijem'' jer sam ih se prošle godine rješila operacijom. Više su mi dojadile i kremice i svi mogući lijekovi.
Promjeniti prehranu. To je ono što svi trube. I to je jedina istina. Nekada mi je dan počinjao sa 2 dcl neskafea. Danas je to donat mg, 3 dcl, pa neko voće, pa jogurt obavezno i nakon toga doručak. Naravno da i meni ide na živce stalno misliti i paziti da jedem lanene sjemenke, smokve, šljive ali je zaista učinkovito. Svatko sam za sebe mora skužiti koja mu klopa smeta a što mu je ok.
Juhice, variva, salate, puno voća i povrća i nema greške. Izbjegavati bijelo brašno, peciva, kroasane, krafne i takve stvari, orašaste plodove (kikiriki, bademe, pistacio, razne orahe), suhomesnate proizvode.
I jednom kada nastanu, pojave se, uvijek su tu i čekaju svoj trenutak. Proširene vene u debelom crijevu ne mogu nikada same od sebe nestati.
Hrvach is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 12:58   #20
E ja sam hemoroide imala puno prije trudnoce.Izbili su mi samo jednom ko dvi ping pong loptice te velicine van su bili tri komada.Majko moja koliko me bolilo,umirala sam,niti lec,nit sjest,nit hodat.Uzas!!!Od tad nikad vise u zivotu nisam obrisala guzicu papirom za dupe!Nikad!On je naaaaaajveci krivac za hemoroide vjerujte mi!Od tad koristim vlazne maramice one sto bebama se brise gziuca.Nikad vise mi se nisu pojavili.Par puta sam u nedostatku vlaznih maramica obrisala papirom i odma me pocelo pec i svrbit.Cak ih nisam imala ni u trudnoci a bojala sam se jer kad sam ih imala iz cista mira onda su bile sve predispozicije za dobit ih u trudnoci.
Al nisam!Bogu fala!!!Malo nakon poroda me bolilo al kog i nebi od naprezanja al niti blizu onog sto je tad bilo.
Samo vlazne maramice vjeruj te mi,to je preventiva.Ima ih onih jeftinih-samo ne papir!I da!Ja sam pila svako jutro pol litre donata kad sam bila trudna jer uvjek sam imala i imam problema sa stolicom.Donat vam ja zakon u trudnoci.Nesmeta plodu,nemozete se navuc na njega,a pomaze 100%!I nisam nikad promjenila prehranu.Jar da to mogu nebi bila debela!Cugajte donat!Donat je zakon!!!
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:17.