Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2006., 11:08   #61
kako učvrstiti police?

dakle imam dvije police, oko 150 cm, jedna ispod druge, u biti su to dvije daske od iverice na zidu. da bi ljepse izgledalo mestar je reko da nece staviti nosace ispod vec je izbusio dvije rupe u zidu i u daskama i nataknuo police na "sarafe". nadam se da znate na sta mislim, ne znam kako se zovu ti sarafi ili "nosaci"...
to super izgleda, ali su police nefunkcionalne jer djeluju totalno nestabilno i nečvrsto, ti nosači ne dolaze ni do polovine daske... dapače dok sam ih brisao skoro su ispale sa zida jer je napravio prevelike rupe na daskama pa "nosači" šeću...
e, sada, kako bih mogao učvrstiti te police da dobro izgledaju i budu funkcionalne?
razmišljao sam da kroz svaku policu izbusim 2 dodatne rupe, na krajnjim dijelovima-dalje od zida, i kroz njih provučem dvije sajle. sajlu bi učvrstio za zid sa donje strane police i za zid iznad polica, odnosno za strop (a ista sajla bi prolazila kroz obje police). samo ne znam kako učvrstiti sajlu za zid i da li bi se moglo nešto staviti na sajlu da sa donje strane police drži, odnosno podupire, policu?!? dakle ta bi sajla gurala policu prema zidu i držala ju odnosno lagano vukla prema gore. nadam se da sam uspio objasniti o čemu se radi. jel je to moguće napraviti, jel bi bilo funkcionalno i dal bi dobro izgledalo?!?
ili mozda imate neku bolju i jednostavniju ideju?

zahvaljujem na bilo kakvoj pomoći!
xball is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2006., 16:16   #62
Posto se radi o iverici koja je relativno jeftina, ja ti preporucam da uzmes nove identicne police i ovaj put izbusis u njima rupe po mjeri, ili mozda pola mm manjeg promjera pa ih naguras do zida...

Sto se tice ucvrscivanja sadasnjih, mozes iskemijat nesto da vizualno ne ubija previse u pojam a da opet sluzi ko svojevrsni nosac (npr mozes monitirat jos jednu dasku na istu foru sa tim sipkama, samo okomito izmedju dvije police i onda po toj okomici s gornje i donje strane postojece vodoravne police zaserafis za ovu okomitu)...

ipak, po meni ti je najbolje izdelat nove police s rupama pravih dimenzija, jer kaj god da napravis ne bu bilo tolko cvrsto da ne klapa ili da se ne klima bar malo...
perich is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2006., 19:31   #63
Stavi L profile ispod polica. Ne moraju nužno biti željezni, ima lijepih drvenih, ovisi što voliš. ili ako su ti rupe pre široke naguraj u njih plastični tipal (ukoliko već ne postoji), ili zamuti dvokomponentno ljepilo s piljevinom i naguraj u rupu, pa onda stavi vijke. Držat će garant.
angelin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2006., 19:34   #64
Pa zašto baš sajla, šta ti misliš parkirat na te police?
Imaš i fora špagi za to samo pazi da ti nisu elastični preveć!
Ili jednostavno si sklepaj po 2 trokuta i stavi ih pod police i da vidiš kako to drži.
A za smetanje tih trokuta se već naučiš da su tu i ignoriraš ih.
bombe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2006., 20:55   #65
E, šta got radio te police neče imat neku čvrstoču ni trajnost. Iverica jednostavno preslaba i prebrzo se haba (unutar rupa) da bi to bilo dugog vijeka. Ovak je lijepo, al nestabilo, i da sklono čupanju.

Ukratko promjeni majstora i stavi druge police (kao što nek rekao, iverica jeftina).
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 13:11   #66
Quote:
kerbi kaže:
E, šta got radio te police neče imat neku čvrstoču ni trajnost. Iverica jednostavno preslaba i prebrzo se haba (unutar rupa) da bi to bilo dugog vijeka. Ovak je lijepo, al nestabilo, i da sklono čupanju.

Ukratko promjeni majstora i stavi druge police (kao što nek rekao, iverica jeftina).
i iverica cuga vlagu pa bi trebalo jedno 4 L profila da se ne objese...
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 14:37   #67
Quote:
angelin1 kaže:
Stavi L profile ispod polica. Ne moraju nužno biti željezni, ima lijepih drvenih, ovisi što voliš. ili ako su ti rupe pre široke naguraj u njih plastični tipal (ukoliko već ne postoji), ili zamuti dvokomponentno ljepilo s piljevinom i naguraj u rupu, pa onda stavi vijke. Držat će garant.
Slažem se....najbolje, najlakše i 100% će držat, i još nije skupo....

Pozdrav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 14:45   #68
Quote:
zed_alive kaže:
i iverica cuga vlagu pa bi trebalo jedno 4 L profila da se ne objese...
Ovisi o debljini iverice....čovjek se nigdje nije izjasnio...Ako je 4cm debela nema šanse da se savija.....(čak i 2,5cm)
Još ako se dobro pokanira...čitaj ABS...sasvim sigurno u dnevnom boravku nema toliko vlage da bude problema godinama...

Pozdrav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 16:06   #69
odeš u ikeu u austriju i tamo imaš odlične police sa jako čvrstom željeznom konstrukcijom na koju se navuče polica. Polica se zove "LACK" i košta ti 10€ imaš u 7-8 raznih boja.......
ttom is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 15:16   #70
hvala svima na odgovorima i savjetima! sorry sto se ne javljam do sada, jednostavno nisam imao mogućnosti. inače iverica je debela 2,5 cm i na police bih parkirao knjige mislim da ne tražim previše
ovo sa sajlom sam smislio jer izgleda cool na crvenom zidu, a napravio bi ja i drvene police, ali se ne bi uklapale sa ostalim elementima koji su iste boje, inače izblijeđeni hrast

hvala
xball is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 11:25   #71
Police za alat u garaži

Kupio sam si garažu i htio bih napraviti "nekakve" police za alat i ostale gluposti.
Di ima takvih polica ili nečeg sličnog za neku sitnu lovu?
Fala unaprijed
Poz
Marijan-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 19:12   #72
Quote:
Marijan-zg kaže: Pogledaj post
Kupio sam si garažu i htio bih napraviti "nekakve" police za alat i ostale gluposti.
Di ima takvih polica ili nečeg sličnog za neku sitnu lovu?
Fala unaprijed
Poz
Imas doslovno bezbroj opcija - npr. odeš u Furnir (pretpostavljam da si iz ZG) i daš izrezat na mjeru police koje montiraš na nosaće, ili si ubodeš u Bauhausu/Baumaxu/Pevecu Al-ormar s policama (mislim da su 2m visoke, 0,5m duboke i 1m široke i imaš oko 5 polica unutar toga) - cijena 180-400kn, ovisno o kvaliteti (čvrstoća prije svega).
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 08:25   #73
Ja sam nedavno napravio takve police, točno po mjeri prostora gdje sam ih montirao. Najlakše je iz četvrtastih cijevi napraviti "češljeve", koji se objese na zid, i na njih položiti police - daske od ispiljene iverice. Vrlo jednostavno, jeftino i brzo, ako imaš nešto alata, i znaš zavarivati..
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 10:14   #74
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
J...i znaš zavarivati..
...i imaš čime
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 11:52   #75
Zahvaljujem
Budem kupio gotove police ...
Marijan-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 12:00   #76
ja sam kupio u pevecu onaj sistem gdje kupis nosace (okomite) koji i du na zid, i onda kupis drzace polica koji se "ubadaju" u ove okomite nosace koje si prisarafio na zid. je sam cijelu garazu oblozio policama i podrum.

ono sto mi je kod tog ssitema super je sto vrlo lako mozes promjeniti rspored i visinu pojedinih polica, a ako ti u nekom trenutku ne trebaju mozes ih samo skinuti tako da ti na zidu ostanu samo okomiti nosaci 10x5 mm koji ne zauzimaju prostor.

eto meni se to pokazalo super i opet bi uzeo te police.
__________________
znam da nista neznam
passat_karavan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 14:37   #77
multifunkcionalna polica.....
http://img377.imageshack.us/img377/7739/policabn3.jpg
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 22:51   #78
Sendvič polica ;)

Palo mi je napamet napraviti neku vrstu sendvič police. Da pojasnim, gornja i donja ploča bile bi od iverala, a u sredini bi bila ploča od plexija. Suma: Iveral+Plexi+Iveral=Polica

Čime bi sve to spojio da bude kompaktno, a da se vijci ne vide niti sa jedne strane iverala?

Jesam li možda prezahtjevan? Jel to netko radio ili nešto slično?
__________________
A je to d.o.o.
prorex is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 08:28   #79
Quote:
prorex kaže: Pogledaj post
Palo mi je napamet napraviti neku vrstu sendvič police. Da pojasnim, gornja i donja ploča bile bi od iverala, a u sredini bi bila ploča od plexija. Suma: Iveral+Plexi+Iveral=Polica

Čime bi sve to spojio da bude kompaktno, a da se vijci ne vide niti sa jedne strane iverala?

Jesam li možda prezahtjevan? Jel to netko radio ili nešto slično?
Nešto slično kao "Teksluce" kod WWW.sizekupres.hr možda?
__________________
Svaki električni uređaj radi na bijeli dim.
Kada dim izađe,uređaj više ne radi.
DIsign is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 08:37   #80
Ljepilom?
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:11.