Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2007., 22:56   #241
Izokron, "oni" to objašnjavaju zavjerom u koju su upetljani medicinari i farmaceuti, što je neizreciva glupost. tako jednostavnu tvar bi se odavno prepoznalo. i prepoznalo ju se, kao i njenu štetnost. zato se koristi površinski i na recept (dermazin) i u malim količinama.

sjeti se amigdalina, kojeg su alternativci reklamirali (i još uvijek to čine!) kao vitamin laetril. tvar hidrolizira otpuštajući cijanidne ione i nema metaboličku ulogu. no nema veze, zla znanost kaže da je to štetno!
zli farmaceuti taje Znanje o tome! to je zapravo ful zdravo!
evo, tome mogu posvjedočiti svi oni iz Treblinke, Auschwitza!
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 12.08.2007., 17:20   #242
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Izokron, "oni" to objašnjavaju zavjerom u koju su upetljani medicinari i farmaceuti, što je neizreciva glupost. tako jednostavnu tvar bi se odavno prepoznalo. i prepoznalo ju se, kao i njenu štetnost. zato se koristi površinski i na recept (dermazin) i u malim količinama.

sjeti se amigdalina, kojeg su alternativci reklamirali (i još uvijek to čine!) kao vitamin laetril. tvar hidrolizira otpuštajući cijanidne ione i nema metaboličku ulogu. no nema veze, zla znanost kaže da je to štetno!
zli farmaceuti taje Znanje o tome! to je zapravo ful zdravo!
evo, tome mogu posvjedočiti svi oni iz Treblinke, Auschwitza!
Nikako da skopčaš, nije to zavjera, to je samo pohlepa za ogromnim profitom. Glede B17, njega farmaceuti ne mogu patentirati, jer je prirodan.

Hydrogen Cyanide must be FORMED!! There is no free Hydrogen Cyanide in laetrile floating around freely in our body waiting to harm us when we eat apricot seeds or take laetrile. The enzyme Beta-Glucosidase, and only that enzyme is capable of manufacturing and forming the Hydrogen Cyanide from Laetrile. If there are no cancer cells in the body, there is no beta-glucosidase. If there is no beta-glucosidase, no hydrogen cyanide will be formed from laetrile. Even if there were some other way to manufacture cyanide from laetrile in the body, the amount would be so minute it would have little, if any toxic effect.

Laetrile does on the other hand contain the cyanide radical (CN-). So does Vitamin B12 , Cassava and strawberries and a host of other foods we consume. You never heard of anyone getting cyanide poison from vitamin B12 or from eating strawberries because it just does not happen. Lets also look at table salt which is made up of sodium Chloride (NaCl) and is very common in most households. Yet, did you know pure sodium (Na+) is one of the most toxic substances known to man? Yet in their form locked together they are not toxic. Any good toxicologist will tell you sugar is 20 times more toxic than laetrile and salt is also much more toxic.

Now, here is the irony of all of this. Milligram for milligram, the chemotherapeutic agents which are commonly used in the treatment of cancer today, are hundreds of times more toxic than laetrile.


No, da bi ipak povečali svoj profit, počeli su kemijati ne sa B17, nego sa cijanidom, kako bi upregnuli u borbi protiv raka i iz njega izvukli još "malo" love. Imaš ovdje link na vijest koja je objavljena na BBC-u.
http://news.bbc.co.uk/2/hi/in_depth/...nce/913463.stm
samo čitam is offline  
Old 12.08.2007., 18:28   #243
zašto kopiraš tekst s www.laetrile.com.au?

to je nevjerojatna hrpa šarlatanskih gluposti. amigdalin hidrolizira otpuštajući cijanidne ione u želucu. zato su unutrašnjosti nekih sjemenki otrovne.

amigdalin nije nikakav vitamin. to je strana molekula koja nema metaboličku ulogu, ne ponaša se kao antibiotik, nije specifično baktericidna. to je molekula čiji se najveći utjecaj vidi u tome što otpušta CN- anione.
(amigdalin i laetril nisu potpuno iste molekule, slične su)



zašto moraš biti toliki crackpot? otkad si na forumu, niti jednom nisi napisao ništa smisleno i uvijek govoriš protiv znanstvenih činjenica.

evo ti ovo
http://www.quackwatch.org/01Quackery.../laetrile.html
pa se malo nauči.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 12.08.2007., 19:32   #244
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
zašto moraš biti toliki crackpot? otkad si na forumu, niti jednom nisi napisao ništa smisleno i uvijek govoriš protiv znanstvenih činjenica.
Moram biti crackpot jer ne vjerujem u potpunosti svemu što ti nazivaš znanstvenim činjenicama. Koliko se sjećam nekada su crackpotovima nazivali i one koji su tvrdili da zemlja ipak nije ravna ploča. Navodnio su neke i ubili zbog takvog bogohuljenja.

Možda tebi nisam napisao ništa smisleno, ma da vjerujem da ponešto od mojih razmišljanja nekima ima smisla.

Što je sa mojim linkom na vijest objavljenu na BBC-u 2000. godine? Nema komentara?
samo čitam is offline  
Old 12.08.2007., 19:42   #245
Glede koloidnog srebra koje koristim, mogu samo reći da su veterinari otpisali mojeg mačka koji boluje od virusne mačje leukemije i rekli su mi prije nekih gotovo godinu dana da je pitanje tjedna kada će uginuti. Tada sam ga vodio na pregled zbog gadne upale zubnog mesa i naglog mršavljenja. Na temelju tih simptoma su i napravili test na mačju leukemiju.

Od tada sam odlučio podvrgnuti ga terapiji 5 PPM koloidnim srebrom (2 x dnevno jedna jušna žlica) i još uvijek je živ. Tko zna, možda je to ipak placebo efekt kod mačke?
samo čitam is offline  
Old 12.08.2007., 19:51   #246
Quote:
samo čitam kaže: Pogledaj post
Moram biti crackpot jer ne vjerujem u potpunosti svemu što ti nazivaš znanstvenim činjenicama. Koliko se sjećam nekada su crackpotovima nazivali i one koji su tvrdili da zemlja ipak nije ravna ploča. Navodnio su neke i ubili zbog takvog bogohuljenja.

Možda tebi nisam napisao ništa smisleno, ma da vjerujem da ponešto od mojih razmišljanja nekima ima smisla.

Što je sa mojim linkom na vijest objavljenu na BBC-u 2000. godine? Nema komentara?
nemaš ti što vjerovati ili ne vjerovati. znanstvena činjenica je gola istina i možeš se postaviti na glavu - nećeš ju promijeniti.
nemoj mi molim te kenjati o ravnim pločama. uvijek ista priča. ti i tebi slični uvijek ponavljate iste pizdarije, ne znajući da je Crkva ta koja je držala dogmu. ideje o kuglastoj Zemlji javile su se još u staroj Grčkoj i bile su nazočne u znanstvenim krugovima. daj ono, uzmi neku knjigu pa pročitaj, nauči nešto.

vezano za BBC, kao prvo, riječ je o eksperimentu koji se u vrijeme pisanja članka još nije proveo klinički. ideja je ok, funkcionira (ne znam kako i koliko) in vitro, a in vivo se još ne zna.
nadalje, stvar nema veze s amigdalinom.
evo ti citat:
Quote:
"The enzyme will circulate around the body and accumulate in the tumour only, and then it will clear from everywhere else. Then the second step is to inject the sugar drug and that itself will circulate around the body but only where the tumour is, where the enzyme is, will you get the cyanide.
radi se o tumor-specifičnom lijeku koji gađa samo tumorske stanice i u njihovoj unutrašnjosti izaziva katastrofu tako što se enzim koji ga sadrži zakači na antitijelo koje dođe do tumorske stanice, te bude aktivirano nekom šećernom molekulom, ne navode kojom. stanica odumre, i dođu stanice čistači i pojedu je.
to je nešto kao što se azitromicin nakuplja u leukocitima, a ovi ga nose gdje je potrebno. to su "inteligentni" lijekovi.
amigdalin to nije - to je molekula koja u želučanoj kiselini otpušta cijanidni anion i truje čitavi organizam.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 12.08.2007., 20:16   #247
Znanstvena činjenica je gola istina = DOGMA

Imaš pozdrav od mog mačka, njemu reci da je to što mu gazda daje otrov i da bi ga trebalo zatvoriti.
samo čitam is offline  
Old 12.08.2007., 20:48   #248
ne, to nije dogma. kažem ti, uči malo. nemoj samo surfati po crank materijalu
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 13.08.2007., 23:56   #249
The Risk Assessment Information System: Toxicity Summary for SILVER

IRIS - Integrated Risk Information System: Colloidal Silver safe dosage evaluation

In reference to a "Journal of American Medical Association, article, October 18 1995, volume 274 # 15," where cases of Argyria were reportedly cited to have been caused by silver compounds (not colloidal silver).

"AIDS STUDY Eight people recover from the Aids Virus in a scientifically documented study. An additional seven Aids Patients recover as verified by anecdotal reports. Testimonials Aids Virus Gulf War Syndrome."

Reference: Book cover and title: "The Micro Silver Bullet" "A Preliminary Scientifically Documented Answer to the Three Largest Epidemics in the World: Lyme Disease - Aids Virus - Yeast Infection - (and the Common Cold)"
Author - Dr. M. Paul Farber, B.A., B.S., M.A., M.S.., N.D., Ph.D., D.C. (ISBN 1-887742-00-X-).
sinkezg is offline  
Old 14.08.2007., 00:15   #250
Tko voli nek izvoli. Samo mi se nemojte žaliti kad vam koža poplavi i kad vam mačke pocrkaju.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Old 14.08.2007., 00:32   #251
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
Tko voli nek izvoli. Samo mi se nemojte žaliti kad vam koža poplavi i kad vam mačke pocrkaju.
Čini se da su neki farbenblint.
sinkezg is offline  
Old 14.08.2007., 02:18   #252
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
Tko voli nek izvoli. Samo mi se nemojte žaliti kad vam koža poplavi i kad vam mačke pocrkaju.
Nemaš bad-a, javim čim posivim (poplavim, whatever).

Mačka mi je trebala "crknuti" prije skoro godinu dana, po veterinarima. Naime, ako malo progooglaš, mačja leukemija je vrlo zahebana stvar po mačku. No, još je živ, a mogu ga i ošišati na nulu, da provjerim jel' posivio (poplavio).
samo čitam is offline  
Old 14.08.2007., 11:19   #253
Što se mačke tiče, evo ti jedan link:

http://nene.essortment.com/catleukemia_ryhe.htm

Točnije, mislio sam na ovo:

Quote:
Some cats are immune (or develop immunity) to the virus. A cat that is infected can fight the virus, experience short-lived symptoms, and completely recover, never to be challenged by the disease again. It's estimated that more than 40% of all cats will develop a natural resistance to feline leukemia.
Dakle, šanse da tvoja mačka preživi su 1-1,5, što su ustvari izvrsni izgledi!
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Old 14.08.2007., 12:52   #254
Svoj par mačaka cijepim svake godine. Leucorifelin - HC i P, te Felocell CVR. I nikad niti jedna bolest. Nema panleukopenije, mačjeg rinotraheitisa, blablabla.
Pussy cats.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 14.08.2007., 15:14   #255
Naše ionsko srebro koristili su psi, mačke, zamorci, hrčci, kunići, fereti, ptice i jedna akvarijska ribica. Svi su živi i ono najvažnije - opet zdravi.
Dapače, ovaj tjedan ga je naručila i jedna mr.sci s veterinarskog faksa, za svoja 2 psa (jedan ima karcinom koji je metastazirao, drugi ima ešerihiju) uz komentar da ništa do sad nije pomoglo.

O ljudima nema potrebe.... naravno da nitko nije poplavio ili posivio.

Uostalom, zar problem argirije nije odavno sažvakan?
Argirija je kozmetička bolest do koje dolazi uslijed korištenja otopine koja se nikako ne može zvati koloidnom (a još manje ionskom) jer to nije.

Danas sam dobila povratnu informaciju gospođe koja je uzela zbog psorijaze.
Žena je oduševljena, a natjerala je i skeptičnog muža da pije zbog problema s desnima - sakodnevna (uglavnom noćna) krvarenja i bolne desni. Nakon prvobitnog otpora (jer to je obična bezbojna voda bez mirisa i okusa ) nakon 4 dana desni bole bitno manje, a krvarenje je prestalo.
feniks.hr is offline  
Old 14.08.2007., 15:25   #256
Colloidal silver and the FDA
sinkezg is offline  
Old 14.08.2007., 15:29   #257
Quote:
feniks.hr kaže: Pogledaj post
Naše ionsko srebro koristili su psi, mačke, zamorci, hrčci, kunići, fereti, ptice i jedna akvarijska ribica. Svi su živi i ono najvažnije - opet zdravi.
Dapače, ovaj tjedan ga je naručila i jedna mr.sci s veterinarskog faksa, za svoja 2 psa (jedan ima karcinom koji je metastazirao, drugi ima ešerihiju) uz komentar da ništa do sad nije pomoglo.

O ljudima nema potrebe.... naravno da nitko nije poplavio ili posivio.

Uostalom, zar problem argirije nije odavno sažvakan?
Argirija je kozmetička bolest do koje dolazi uslijed korištenja otopine koja se nikako ne može zvati koloidnom (a još manje ionskom) jer to nije.

Danas sam dobila povratnu informaciju gospođe koja je uzela zbog psorijaze.
Žena je oduševljena, a natjerala je i skeptičnog muža da pije zbog problema s desnima - sakodnevna (uglavnom noćna) krvarenja i bolne desni. Nakon prvobitnog otpora (jer to je obična bezbojna voda bez mirisa i okusa ) nakon 4 dana desni bole bitno manje, a krvarenje je prestalo.
dobro znaš li ti što su to koloid i otopina? ako nije jedno ili drugo, što je onda? o bože kako pokušavaš otrovati ljude
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 14.08.2007., 15:35   #258
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
dobro znaš li ti što su to koloid i otopina? ako nije jedno ili drugo, što je onda? o bože kako pokušavaš otrovati ljude
Jel ti još tvrdiš da je koloidno srebro otrovno ili samo spamaš?!
sinkezg is offline  
Old 14.08.2007., 15:52   #259
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Jel ti još tvrdiš da je koloidno srebro otrovno ili samo spamaš?!
pa gle, očito je da ženska ne zna ni k od kemije, a pokušava ovdje prodavati nadrilijekove koji kumulativno truju organizam i sjebavaju bubrege. kako može reći "nije ni koloid ni otopina"?
što je, ako nije to dvoje? komad srebra uronjen u vodu?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 14.08.2007., 16:00   #260
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
pa gle, očito je da ženska ne zna ni k od kemije, a pokušava ovdje prodavati nadrilijekove koji kumulativno truju organizam i sjebavaju bubrege. kako može reći "nije ni koloid ni otopina"?
što je, ako nije to dvoje? komad srebra uronjen u vodu?
Predlažem ti da malo pročitaš moje linkove.
Te fore koloid/otopina prodavaj negdje drugdje, ovdje je već puno previše rečeno o tome, deplasirano je više!
sinkezg is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:32.