Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2011., 08:25   #81
Quote:
BUBBLE JET kaže: Pogledaj post
Pitala na tapeciranju, al me nitko ne doživljava...zna li netko od vas

Imam kutnu garnituru kombinacije kože+mikrofibra (sjedeći dio). Nasloni su napravljeni od velikih jastuka i ja bi to presvukla, jer je svijetle boje i dobilo je fleke (beba+muž). mislila sam dati šivati presvlake u neku antracit boju, al neznam šta da radim sa naslonom za ruke koji je od smeđe kože. Da li se to može pretapecirati ili sašiti navlaka, da li u tom slučaju koža ode kvragu?
što si teči presvlake kao presvlake...znaći koju možemo skinuti i oprati...koliko ja znam oni se kompletno rade i za naslon za ruke
meni je mama prošle godine šivala presvlaku..jedan dio je bio spužvasti, a jedan drveni...kada sam presvlaku stavila, nije se ni jedan djelić namještaja vidio možda ja krivo tumačim presvlaku za garnituru...a što se tiće presvlačenje garniture, svatko tko to radi, i naslone za ruku presvuće...mislim da po tom pitanju možeš biti mirna..
Crnileptir00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 01:57   #82


evo ovakav je kauč (druge dimenzije, kutni je, al to nije bitno), pa kad sam već na temi savjeti (na tapeciranju nitko se nije javio), please savjet šta da radim. Jel se isplati tapecirat u antracit ili crno?
BUBBLE JET is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 10:25   #83
Quote:
poison5 kaže: Pogledaj post
Bubble,ako ti je taj kauč udoban,a tapeciranje ne odveć skupo svakako se isplati jer si bar sigurna po pitanju udobnosti.Ja npr.imam super novu kutnu,dosta plaćenu...ali neudobnu za dulje izležavanje il sjedenje a to nekada u salonu ne možemo prepoznati.
super je udoban, i slegnuo se od našeg ležanja
ja bi htjela da na kraju izgleda kao iz Ikee
BUBBLE JET is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 12:08   #84
Što se tiče održavanja, mislim da je antracit dobra opcija... A što se tiče tapeciranja kože, to pitaj stričeka koji tapecira
Aoife is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 22:25   #85
Quote:
Galadriela911 kaže: Pogledaj post
Procitala sam negdje da tapetar moze popraviti i lomove na namjestaju.. Zanima me jel to svaki radi ili samo neki?
Imam kutnu garnituru i pukla mi je šperploča ispod sjedista pa imam udubinu.. Osim toga, savinula mi se sipka koja drzi dio garniture koji se izvlaci.. Jel tapetar moze uz presvlacenje i to sve srediti ili za to trebam traziti stolara?
Te popravke radi tapetar, nema potrebe ići stolaru. Onaj tapetar koji kaže da to ne radi, nije tapetar
*darcy* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 23:48   #86
Evo mene, naravno da postoji pdf o tapeciranju
Moj novi projekt zvan retro fotelja naletio na prvi problem, tražim štof u tamno ljubičastoj boji, a na netu nemrem naći ništa pristojno, zna li netko gdje se ti materijali mogu u ZG pogledati, potražiti, naručiti IŠTA

hvala
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 23:52   #87
Pa pitaj slajku - ona je nedavno tapecirala teh maltretirala pučanstvo izborom tkanina
Aoife is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 23:53   #88
Quote:
Milivojka2 kaže: Pogledaj post
Evo mene, naravno da postoji pdf o tapeciranju
Moj novi projekt zvan retro fotelja naletio na prvi problem, tražim štof u tamno ljubičastoj boji, a na netu nemrem naći ništa pristojno, zna li netko gdje se ti materijali mogu u ZG pogledati, potražiti, naručiti IŠTA
hvala
u martićevoj ima dobar izbor materijala za tapecirung
http://www.aktiv-zg.hr/trgovina.php
http://www.pan-prom.hr/o_nama.html
od firmi koja se bavi tapeciranjem, ja sam jako zadovoljna sa "tapetarijom toni"..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 00:03   #89
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
Pa pitaj slajku - ona je nedavno tapecirala teh maltretirala pučanstvo izborom tkanina
jesam ti rekla kolko već puta, ništa ja zapamtit korisnog ne mogu, NIŠTA : ide tražit Slajku po forumu :

Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
u martićevoj ima dobar izbor materijala za tapecirung
http://www.aktiv-zg.hr/trgovina.php
http://www.pan-prom.hr/o_nama.html
od firmi koja se bavi tapeciranjem, ja sam jako zadovoljna sa "tapetarijom toni"..
hvala puno
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 18:12   #90
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
u martićevoj ima dobar izbor materijala za tapecirung
http://www.aktiv-zg.hr/trgovina.php
http://www.pan-prom.hr/o_nama.html
od firmi koja se bavi tapeciranjem, ja sam jako zadovoljna sa "tapetarijom toni"..
dut
čateks
mislim da je bio i neki dućan na velesajmu u paviljnu 12 u prizemlju sa platnima ali nisam sigurna da još postoji, sa ulice mu je bio izlog
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 10:32   #91
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
mislim da je bio i neki dućan na velesajmu u paviljnu 12 u prizemlju sa platnima ali nisam sigurna da još postoji, sa ulice mu je bio izlog
to je vjerojatno bio ALTO, ali nema ga više na Velesajmu. Imaju dućan u Solidumu i u Kaptol Centru.

ima i jedan dosta dobar dućan sa štofovima za tapeciranje u Smičiklasovoj, preko puta Importane Galerije.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 12:18   #92
Eko koža za uzglavlje kreveta

Zanima me zna li tko gdje mogu nabaviti bijelu eko kožu kojom bih presvukla uzglavlje kreveta? Koje su cijene eko kože uopće? Da vidim da li mi se to isplati?
mare11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 21:48   #93
odi u dućan koji prodaje materijale za tapiciranje
bababa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 10:51   #94
Koji je dobar?
mare11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 22:37   #95
Quote:
mare11 kaže: Pogledaj post
Koji je dobar?
"Pan-prom" u Martićevoj i u Sesvetama. Oni su specijalizirana trgovina za tapiciranje namještaja i stvarno imaju sve;od onih malih ukrasnih čavlića za stilski namještaj do jezgri sa oprugama. Izbor materijala im odličan.
Često kod njih kupujem i jako sam zadovoljna

U Martićevoj je trgovina spojena sa dućanom zavjesama i dekorima te u produžetku sa još jednim prostorom gdje se nalazi stvarno velik izbor materijala za tapicirung. A i cijene im nisu previsoke
*darcy* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 15:27   #96
Gdje j etapetarija toni, ne otvara se nikakava stranica na internetu, ako netko ima kontakt?
Hvala
tomo1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 16:30   #97
Quote:
Milivojka2 kaže: Pogledaj post
Evo mene, naravno da postoji pdf o tapeciranju
Moj novi projekt zvan retro fotelja naletio na prvi problem, tražim štof u tamno ljubičastoj boji, a na netu nemrem naći ništa pristojno, zna li netko gdje se ti materijali mogu u ZG pogledati, potražiti, naručiti IŠTA

hvala

moj stari projekt zvan retro fotelja i kauč stoji i dalje na mjestu
zvala sam više tih tapetara i svi oni imaju materijale kakve hoćeš, i boja i vrsta
jedan je došao pogledat i reći mi cijenu i donio je sa sobom nešto uzoraka, ono otprilike što sam mu rekla da želim, i stvarno je toga bilo poprilično, a nije donio sve uzorke sa sobom
kako sam i ja htjela jednu fotelju u ljubičasto...bilo je te boje ustvari više različitih ljubičastih
kod drugog sam bila u radionu, i isto ima dosta toga, neke ima tu ali dosta toga i on sam naručuje po uzorku...i on imao ljubičaste
i bolje sam našla kod njih nego u samim dućanima koji prodaju baš samo te materijale za tapiciranje,

mislim da ti je glupo to gledat na netu...ipak treba to uživo vidit, opipat, pa debljina, sastav....
i mislim da je puno veći izbor kod tebe nego kod mene...



Quote:
*darcy* kaže: Pogledaj post
Te popravke radi tapetar, nema potrebe ići stolaru. Onaj tapetar koji kaže da to ne radi, nije tapetar


ove koje sam ja pitala, nisu se ponudili da će mi to napravit, zvala sam par njih radi cijene
rekla sam da trebam to sredit pa da ću onda dat njemu tapicirat ali da tko zna kad ću ja to napravit (mislim ovo sa drvom)
kako on nije ništa spomenuo, nije mi ni palo na pamet da bi oni to mogli radit

ono što mi je on trebao napravit je promjenit spužvu i tapicirat
kod kauča sam trebala samo jednu dasku promjenit
murtila is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 20:25   #98
Quote:
murtila kaže: Pogledaj post
ove koje sam ja pitala, nisu se ponudili da će mi to napravit, zvala sam par njih radi cijene
rekla sam da trebam to sredit pa da ću onda dat njemu tapicirat ali da tko zna kad ću ja to napravit (mislim ovo sa drvom)
kako on nije ništa spomenuo, nije mi ni palo na pamet da bi oni to mogli radit

ono što mi je on trebao napravit je promjenit spužvu i tapicirat
kod kauča sam trebala samo jednu dasku promjenit
To me ne čudi jer im se to ne radi. S takvim popravcima zna biti dosta zafrkancije, a u konačnici im se taj rad ne isplati previše. Ljudima samo tapiciranje izgleda skupa investicija i još kad bi im tapetar uračunao taj dio posla, cifra bi mogla biti poveća.
No, opet kažem sve ovisi o tapetaru, pa i tome o koliko teškom popravku je riječ
*darcy* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 15:39   #99
ne znam da li je ovo za savjete ili za tapeciranje, pa ću probati na savjetima, jer mi se čini da na tapeciranju nema tapetara....
već neko (dulje) vrijeme tražim karirani materijal za fotelju, ali bezuspješno. nije valjda modreno karirano, pa to nitko nema.
sad sam maloprije našla ovu fotku i palo mi je na pamet probati umjesto meblštofa kupiti neki deblji karirani materijal za kapute, sakoe, kostime.... otprilike ovako nešto kao na lampi na slici.
što mislite?

__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 17:05   #100
Quote:
*darcy* kaže: Pogledaj post
To me ne čudi jer im se to ne radi. S takvim popravcima zna biti dosta zafrkancije, a u konačnici im se taj rad ne isplati previše. Ljudima samo tapiciranje izgleda skupa investicija i još kad bi im tapetar uračunao taj dio posla, cifra bi mogla biti poveća.
No, opet kažem sve ovisi o tapetaru, pa i tome o koliko teškom popravku je riječ


kod mene stvarno nije bio neki popravak, zamjena jedne daske, koja u Bauhausa dođe nešto sitno
ustvari daska( više kao greda 6X6 cm , otprilike, dužine kao kauč, znači 2m) i nije pukla, nego je puna rupica(napala je biša), mogla sam ja te rupice i tretirati sredstvom protiv biše, u svaku špricom uštrcati i poslije lakirati
ali mi je jednostavnije zamjeniti
murtila is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:01.