Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2013., 14:07   #2601
Quote:
blesa_ kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Gledam, razni su popisi stvari za torbu koja se nosi u rodilište! Imam nekih nedoumica pa ako možete pomoć, konkretno za splitsko rodilište? Što ponijeti u rađaonicu, jel to može biti neka manja torba ili baš mora biti vrećica? I zanima me jeli onu drugu torbu predajemo na prijemu pa nam oni donesu poslije poroda u sobu ili je muž donese tek poslije?
Hvala!
Ja sam u rađaonu nosila bocu vode, kekse, uloške, jed. gaćice, mob i liječničku dokumentaciju to sam sve stavila u jednu vrećicu nije mi se teglila cila borša, nju mi je ionako muž donio odma kad sam rodila, tako kako te volja neke su imale i one velike kufere na kotačiće u rađaoni.

Quote:
little-diamond kaže: Pogledaj post
znači ako mi se muž prijavi i nemože doć može uskočit netko drugi, ajde drgao mi je to čut to je lijepa vijest
hvala na inf
Za ovo ti nisam 100% sigurna jer na onoj potvrdi je naznačeno tko dolazi s tobom jer kao muž ti je proša tečaj, a ta neka druga osoba koju bi povela umisto njega nije, sad možda ti progledaju kroz prste
__________________
.....volim......
mare09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 18:31   #2602
Quote:
mare09 kaže: Pogledaj post
Za ovo ti nisam 100% sigurna jer na onoj potvrdi je naznačeno tko dolazi s tobom jer kao muž ti je proša tečaj, a ta neka druga osoba koju bi povela umisto njega nije, sad možda ti progledaju kroz prste
A provjerit ću.. prvi mi je put pa ne znam ni proceduru ni ništa ali svakako sam već hospitalizirana pa mi se lakše ovde kod sestraa raspitat ako budu ljubazne da odgovore... Muž bi volio bit tu prisutan ali zbog posla možda ne uspije, pa bi onda volila znat hoće li ga netko moć zamijenit da ne budem na kraju sama.
little-diamond is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 19:41   #2603
Quote:
little-diamond kaže: Pogledaj post
hahaha hrane me od kuće brzo sam to skužila ali nekako dugo čekat do 4 ipo gladan sa bebačom koji skakuće po stomaku... hahaha

znači ako mi se muž prijavi i nemože doć može uskočit netko drugi, ajde drgao mi je to čut to je lijepa vijest
hvala na inf
neka bebač skače, to je najbitnije
Mene su tamo izluđivale sestre što ih nisam mogla nagovoriti da mi ctg rade barem dva puta dnevno. Nije mi nikako bilo jasno zašto tamo ležim cijeli dan, a to je jedina pretraga koju su radile. Tako daaaa, nemoj se ustručavati tražiti da ti izmjere tlak tu i tamo i tako.. Jer ako ne tražiš sama, neće te se baš ni sjetiti.
__________________
Just dance...
BellaTheCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 10:06   #2604
Ima li tko da je prvi put rodija na carski a drugi put je beba bila na zadak. da li se onda rodilja hospitalizira ranije il se dogovara termin arskog?
__________________
Ostavit ću svitlo da mi vidiš doć.......
ZARA1402 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 17:26   #2605
Pozdrav,zanima me dali se treba načutit za pregled u novom rodilištu?Moja me ginekologica šalje na pregled u rodilište al neznam dal se moram naručit ili ne...ona mi je dala uputnice za pregled,ultrazvuk i amnioskopiju...38 sam tjedan al sam iz otoka pa ne bi htjela izvisit da dođem a oni mi kažu da sam se morala naručit,hvala!!
mamaleptirići is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 01:02   #2606
Koliko sam primjetila po trudnickoj ambulanti, tamo svi dodju I stanu u red. Jedino ne rade se sve pretrage sve dane. Ajde pogledaj na stranicu Kluba trudnica, imas tamo neke info o pretragama po danima navedene, a I zvrcni TA, just in case
__________________
Just dance...
BellaTheCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 16:58   #2607
Hvala valjda ću se snaći nekako..neznam ni di moram ić ni nšta al valjda ću se snaći pitat ću neku sestru ili nekoga di moram ić za na pregled... zvala ja jučer sve brojeve koje sam našla na internetu al mi se niko nije javljao...
mamaleptirići is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 18:40   #2608
Quote:
mare09 kaže: Pogledaj post
Ja sam u rađaonu nosila bocu vode, kekse, uloške, jed. gaćice, mob i liječničku dokumentaciju to sam sve stavila u jednu vrećicu nije mi se teglila cila borša, nju mi je ionako muž donio odma kad sam rodila, tako kako te volja neke su imale i one velike kufere na kotačiće u rađaoni.
A posjete su samo popodne? Šta ako rodiš ujutro ili nakon posjeta, kako onda muž može donit torbu? U staro rodilište ja san je nosila sa sobom a sad stvarno ne znan..a i ne mislin puno toga nosit kad te ionako dolaze posjetit u sobu i lako ti donesu šta treba.
Quote:
mamaleptirići kaže: Pogledaj post
Pozdrav,zanima me dali se treba načutit za pregled u novom rodilištu?Moja me ginekologica šalje na pregled u rodilište al neznam dal se moram naručit ili ne...ona mi je dala uputnice za pregled,ultrazvuk i amnioskopiju...38 sam tjedan al sam iz otoka pa ne bi htjela izvisit da dođem a oni mi kažu da sam se morala naručit,hvala!!
Sritno na pregledu!!!
http://klubtrudnica-split.hr/www1/in...d=56&Itemid=81 Za amnioskopiju šta ranije- meni je jednom prigovarala kad san došla u 9..
Nego..ja u prošloj trudnoći osim amnioskopije nisam bila u TA a čini mi se da me ni sad neće slat (termin mi 3.7.)
__________________
You only live once, but if you do it right once is enough

Zadnje uređivanje crnka st : 30.05.2013. at 18:49.
crnka st is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 13:02   #2609
Quote:
mamaleptirići kaže: Pogledaj post
Pozdrav,zanima me dali se treba načutit za pregled u novom rodilištu?Moja me ginekologica šalje na pregled u rodilište al neznam dal se moram naručit ili ne...ona mi je dala uputnice za pregled,ultrazvuk i amnioskopiju...38 sam tjedan al sam iz otoka pa ne bi htjela izvisit da dođem a oni mi kažu da sam se morala naručit,hvala!!
Ne moraš se narucivat, samo dodjes i oni te pregledaju.
michelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 14:51   #2610
[QUOTE=crnka st;45284525]A posjete su samo popodne? Šta ako rodiš ujutro ili nakon posjeta, kako onda muž može donit torbu? U staro rodilište ja san je nosila sa sobom a sad stvarno ne znan..a i ne mislin puno toga nosit kad te ionako dolaze posjetit u sobu i lako ti donesu šta treba.

Meni je on donio oko 7,30 navečer pustili su ga bez problema e sad možda je naiša na dobre sestre pa su ga pustile ma ako ti je samo borša u pitanju virujem da će ga pustit
__________________
.....volim......
mare09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2013., 22:09   #2611
drage moje samo sam se htjela pozdraviti s vama nažalost više nisam trudnica ... kao što znate prokrvarila sam u početku lagano a sutradan potpuno završila na hitnoj međutim pomoči više nema danas je sve gotovo pod je izašao ... eto nadam se da ču se potpuno očistiti da nemoram na kiretažu ... nadam se da čemo se ubrzo ponovno družiti ....
__________________
M.2009 ....Stiže princeza 2015..
http://tickers.TickerFactory.com/ezt.../a6c2/preg.png
mazuljkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2013., 10:57   #2612
Quote:
mazuljkić kaže: Pogledaj post
drage moje samo sam se htjela pozdraviti s vama nažalost više nisam trudnica ... kao što znate prokrvarila sam u početku lagano a sutradan potpuno završila na hitnoj međutim pomoči više nema danas je sve gotovo pod je izašao ... eto nadam se da ču se potpuno očistiti da nemoram na kiretažu ... nadam se da čemo se ubrzo ponovno družiti ....

a joj, baš tužno, želim ti puno uspjeha i sreće u sljedećem pokušaju !!!
Drži se i hrabro naprijed! Da se što prije vratiš ovdje
An Ann is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 14:24   #2613
zna li tko kakvi je postupak poroda ako je trudnica već prije hospitalizirana i leži na patologiji...

mislim kad te odvedu sa patologije... pretpostavljam da ne odmah pošto si im već tu na oku da se tako izrazim
ima li neka iskustva da ga podijeli da znam šta me čeka
little-diamond is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 14:46   #2614
Quote:
little-diamond kaže: Pogledaj post
zna li tko kakvi je postupak poroda ako je trudnica već prije hospitalizirana i leži na patologiji...

mislim kad te odvedu sa patologije... pretpostavljam da ne odmah pošto si im već tu na oku da se tako izrazim
ima li neka iskustva da ga podijeli da znam šta me čeka
ma sve ti je isto, samo nosiš svoje dokumente u ruci, velika borša ti ostaje na patologiji, posli ti je neka od sestara donese...i uđeš na drugi ulaz
__________________
kiki riki miki moj!
chica bonita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 00:29   #2615
Quote:
little-diamond kaže: Pogledaj post
zna li tko kakvi je postupak poroda ako je trudnica već prije hospitalizirana i leži na patologiji...

mislim kad te odvedu sa patologije... pretpostavljam da ne odmah pošto si im već tu na oku da se tako izrazim
ima li neka iskustva da ga podijeli da znam šta me čeka
Ja sam lezala na patologiji. Kad su me uhvatili trudovi, zvala sam sestru, ona doktora, gore na odjelu su me odmah pregledali (imaju sobu za pregled) i odveli u box.
Kad sam rodila, odveli su me na babinjace, a sestra mi je donila stvari

E, prvo sam rodila 2008, drugo u 12.2012. Imala sam potvrdu za partnera na porodu, drugi put nisam nista platila, ma nije me nitko ni zatrazio potvrdu! Di su sad izmislili tih 100 kn, lipo je bilo receno da potvrda vridi za svaki iduci porod
__________________
A&N
Clicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 00:35   #2616
Quote:
Clicky kaže: Pogledaj post
Ja sam lezala na patologiji. Kad su me uhvatili trudovi, zvala sam sestru, ona doktora, gore na odjelu su me odmah pregledali (imaju sobu za pregled) i odveli u box.
Kad sam rodila, odveli su me na babinjace, a sestra mi je donila stvari

E, prvo sam rodila 2008, drugo u 12.2012. Imala sam potvrdu za partnera na porodu, drugi put nisam nista platila, ma nije me nitko ni zatrazio potvrdu! Di su sad izmislili tih 100 kn, lipo je bilo receno da potvrda vridi za svaki iduci porod
evo meni ispao čep pa se mislim da li da ju zovem ili ne.. trudova još nemam pa se mislim da ju nema za šta zvat.. prvorotkinja sam pa sam malo zbunjena
little-diamond is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 09:46   #2617
Quote:
little-diamond kaže: Pogledaj post
evo meni ispao čep pa se mislim da li da ju zovem ili ne.. trudova još nemam pa se mislim da ju nema za šta zvat.. prvorotkinja sam pa sam malo zbunjena
a ako nema trudova niti ti je puknuo vodenjak, mislim da možeš bit mirna još neko vrijeme ( o par dana se radi):.meni je ispao čep u utorak, rodila sam u petak navečer.
__________________
kiki riki miki moj!
chica bonita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 19:44   #2618
Quote:
chica bonita kaže: Pogledaj post
a ako nema trudova niti ti je puknuo vodenjak, mislim da možeš bit mirna još neko vrijeme ( o par dana se radi):.meni je ispao čep u utorak, rodila sam u petak navečer.
a bilo je i trudova ali su prestali, a sestre me nisu ni doživjele zbog ispadanja čepa
little-diamond is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 21:17   #2619
evo i da još razjasnim na kraju pitanje oko sudejlovanja na porodu kako sam ovih dana riješavala taj papir pa da se zna za ubuduće..

Prijavila sam MM i njegovo ime piše na papiru.. mi nismo išli na tečaj nego smo platili sad 400 kuna i dobili papir.

U slučaju da je osoba navedena na papiru spriječena ne propada ništa samo će zamjenska osoba biti dopisana na taj papir i jedina informacija koju moraju imat je OIB.. Ako se zna ranije da neće moći biti prijavljena osoba javi se ranije u tajništvo, a ako se ništa ne zna ranije onda valjda to isprave, tj. dopišu na papiru na licu mjesta..

Uglavnom sve su opcije otvorene
little-diamond is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 08:59   #2620
Quote:
little-diamond kaže: Pogledaj post
a bilo je i trudova ali su prestali, a sestre me nisu ni doživjele zbog ispadanja čepa
da, da , sićam se i sebe kad sam cila sritna rekla sestri na patologiji da mi je ispa sluzni čep
a ona meni kaže: dobro, to je znak da ćete sigurno rodit u sljedećih nekoliko dana.
a ja već pribacila tri dana iza termina
__________________
kiki riki miki moj!
chica bonita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:23.