Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2012., 11:47   #41
Kakav je steakhouse na Savskoj?

A Rakar k'o Rakar, ništa novo... Takav je oduvijek.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 01:47   #42
gdje u zg ići na dobar biftek
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 15:32   #43
Jel bio netko u El Bullu u Dubravi?
__________________
8. padež dubravativ - koga, čime?
Valsharess is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 11:04   #44
Dobrog steakhousea nema ne samo u Zagrebu, već ga nema u cijeloj Hrvatskoj. Ono što moram reći da sam u devedestim odličan biftek s roštilja pojeo u Marinu u Istri, te da sam Kod Žaca isto jeo odlične bifteke, tu i tamo i ždrebeće.

Mu je sramota, bio sam tamo samo dva puta, oba puta je bilo loše i da sam im ja pisao recenziju Rakarova bi izgledala poput kamilice.

Opće je pravilo da kod nas u pravilu ne znaju odležati meso, niti ga znaju ispeći. Drugi par kobasa su gosti koji prvo naruče medium, a onda to vrate kao "sirovo"

Ja inače obžavam dry aged steakove. U Americi sam bio u Morton's u San Franciscu, u Bostonu u legendarnom Durgin Parku, lani me se dojmio Harris Ranch u Coalingi, Kalifornija - dok me se dosta poznati Cattle Baron u Roswellu uopće nije dojmio. Po onome što sam pojeo, ikada, najbolje bh ocijenio Harbor 60 u Torontu Također, odličan argentinski steak sam pojeo u Amsterdamu, iznimno aromatično - zbog vrsta biljaka koje goveda pasu, posebno - navodno - yerba mate.

Žao mi je što nitko u Zagrebu ne prodaje dry aged meso, ali morat ću probati ove Pellapratove preporuke s Kvatrića...
NafNaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 21:34   #45
Sto se Mu steak&chop-a tiče, bio sam par puta od čega jednom jako loše pripremljeno jer su (kasnije sam skužio) bili pred kraj radnog vremena.

Zadnji put bio prije 15-tak dana:

- tatarski biftek sa tost kruhom, malo maslaca, papar - perfektno
- zatim New york steak (medium to well done) - također perfektno
- prilog pečena paprika punjena ovčijim sirom - nevjerojatno fino, pravo iznenađenje
- povrće sa žara - uobičajeno

Vino bezobrazno skupo. Prosječno crno vino 1 dcl = cca. 30 kn.

Tako da su ovaj put manje više briljirali što se hrane tiče.

Osoblje ocjena 4.

Bio je radni dan, nije bilo gužve.
dodo5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 15:02   #46
jel bio netko u Aerosteaku na Grobniku? Kako je? I ima li igdje drugdje steaka na podrucju Rijeke i okolice?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 09:33   #47
Evo moja preporuka za El Bull. Bile smo sinoć, meso odlično, usluga fenomenalna, još je svirao i striček na klaviru...
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 22:25   #48
Biftek u Lobbyu je mrak mrakova
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 18:12   #49
http://www.gastro.hr/American-Steak-House-5389.aspx

evo jedan kroz par mjeseci
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 22:58   #50
Quote:
lovački kaže: Pogledaj post

"Za kulinarsku izvedbu ideje steak housea zaslužan je upravo Slobodan Ponjan Pavor koji napominje kako zadovoljan gost predstavlja primaran cilj restorana.Nabavljamo meso vrhunske kvalitete PIK Vrbovec koje je tri tjedna odstajalo na tri celzijeva stupnja što ga čini mekanim poput bifteka. Dozrijevanje mesa, marinada i jaka temperatura roštilja ključni su faktori vrhunskog steak odreska“, ističe.



Toliko o Ameriken Stejk Hausu
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 23:05   #51
Pik Vrbovec je prije godinu dana imao neko Maturo meso koje je navodno odležano,
vidio sam ga u Super Konzumu ali ne znam kakvo je
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 23:22   #52
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Pik Vrbovec je prije godinu dana imao neko Maturo meso koje je navodno odležano,
vidio sam ga u Super Konzumu ali ne znam kakvo je


Gle, ko da ja otvorim restoran sa zagorskim specijalitetima i velim da ću u ponudi imat vrhunske Ledo štrukle .


Priča o vrhunskom steakhousu a peći će mi konfekcijsko meso kojeg ima za kupit u Konzumu?

Kukulele
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 01:12   #53
Pravi steak house se bude mogao otvoriti tek kad uđemo u EU i kad restorani budu mogli bez problema uvesti Angus, Charolais i sl. Navodno Mano2 nudi upravo Charolais steakove...?
afoodie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 09:46   #54
Quote:
afoodie kaže: Pogledaj post
Pravi steak house se bude mogao otvoriti tek kad uđemo u EU i kad restorani budu mogli bez problema uvesti Angus, Charolais i sl. Navodno Mano2 nudi upravo Charolais steakove...?
Charolaisa i Red Angusa možeš bez problema već nabaviti kod nas i to vrhunskog. No ljudi griješe, to jesu vrhunske pasmine mesnih goveda ali niti naš hrvatski simentalac u kvaliteti mesa ništa ne zaostaje za njima. Puno je veći problem naučiti mesare pravilnu obradu i postupak zrenja tog mesa. To stvarno ne znam tko će. Još je veći problem što malo ljudi, čak i profesionalaca, zna na izgled razlikovati odrezak mesa simentalca i nekih drugih, za meso neprikladnih pasmina. A kad ti mesar podvali neku jadnu crno-bijelu frizijku, izmuzenu do kosti, koja bi smjela završiti samo u preradi, onda ide razočaranje. Zato su propisi o porijeklu i sljedivosti mesa neophodni. Još kad bi ih se pridržavali...

Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Gle, ko da ja otvorim restoran sa zagorskim specijalitetima i velim da ću u ponudi imat vrhunske Ledo štrukle .


Priča o vrhunskom steakhousu a peći će mi konfekcijsko meso kojeg ima za kupit u Konzumu?

Kukulele
Ova ti usporedba nema nikakvog smisla. Smiješ li brašno za štrukle kupiti u Konzumu ili iste već zbog toga ne vrijede ? Konzum, tj. koncern Agrokor u svojoj ponudi ima od mesne konfekcije, koja se prodaje na akcijama po zaista niskim cijenama do mesa najkvalitetnijih goveda hrvatskog simentalca poznatog kao brend hrvatski baby beef. Maturo, meso baš i isključivo simentalca, nakon 21-dnevnog mokrog zrenja je bilo vrhunsko. Šteta da ga nisi probao.

Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Pik Vrbovec je prije godinu dana imao neko Maturo meso koje je navodno odležano,
vidio sam ga u Super Konzumu ali ne znam kakvo je
Sada ga prodaju restoranima po narudžbi. U maloprodaji je, vjerojatno zbog cijene loše išlo. Može ga se naručiti preko PIK Vrbovec diskonta ali ne 2-3 odreska.

Zadnje uređivanje L3go : 17.01.2013. at 12:17.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 11:16   #55
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Ova ti usporedba nema nikakvog smisla. Smiješ li brašno za štrukle kupiti u Konzumu ili iste već zbog toga ne vrijede ? Konzum, tj. koncern Agrokor u svojoj ponudi ima od mesne konfekcije, koja se prodaje na akcijama po zaista niskim cijenama do mesa najkvalitetnijih goveda hrvatskog simentalca poznatog kao brend hrvatski baby beef. Maturo, meso baš i isključivo simentalca, nakon 21-dnevnog mokrog zrenja je bilo vrhunsko. Šteta da ga nisi probao.

Kak nema smisla?

Pa radi se o tome da oni ne pacaju i dozrijavaju svoje meso kao što ti kažeš da ja radim svoje štrukle od kupovnog brašna, nego kupuju gotovo meso i samo ga peku isto kao što bi ja kupio gotove štrukle i samo ih skuhao.

Isto kao da dođeš kod Srbina a on ti ispeče Pik Vrbovec Premium ćevape i onda ovde preporučiš kak su kod Srbina super ćevapi.


Nisam nikad probao to meso ali Pik Vrbovec i kvalitetno meso mi baš ne idu u istu rečenicu
Kao što mi niti hrvatska govedina ne rings a bell..
Jedoh steakove u Zagrebu od vjerovatno domaće govedine i uglavnom koma.....
Naročito kad znam kakvo su mi meso služili u steakhouse-ima u Amsterdamu ili Londonu gdje u meniju piše otkud je dotični komad govedine.

Tako da sam jeo i škotsku i argentinsku i urugvajsku.


Dozvoljavam da postoje ljudi u Hrvatskoj koji hrane vlastitu stoku i pripremaju je baš za to, ali u tome ne vidim PIK Vrbovec...

I koliko vidim većina steakhousova u ZG je više-manje propala ili životare.
Možda zato što su pekli ili peku PIK Vrbovec govedinu?
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 16:42   #56
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Dozvoljavam da postoje ljudi u Hrvatskoj koji hrane vlastitu stoku i pripremaju je baš za to, ali u tome ne vidim PIK Vrbovec...
Nego, jel ti imaš negdje konkretne dokaze da PIK ne zna proizvesti kvalitetnu govedinu, ili su to samo predrasude?
saucer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 18:45   #57
Quote:
saucer kaže: Pogledaj post
Nego, jel ti imaš negdje konkretne dokaze da PIK ne zna proizvesti kvalitetnu govedinu, ili su to samo predrasude?

Dokaz?

Gdje je to hrvatska govedina cijenjena?
Gdje mi to izvozimo govedinu koja se onda peče u steakhousima?

Gdje je to PIK Vrbovec govedina cijenjena?
Gdje to PIK Vrbovec izvozi govedinu koja se onda peče u steakhousima?

NIGDJE.

I dovoljno mi je kao dokaz to što sam puno puta probao meso u Konzumu pa znam kakve je kvalitete govedina iz PIK Vrbovca

Opet kažem, dozvoljavam da postoji i neka domaća koja je odlična a da je nisam probao
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 19:17   #58
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Kak nema smisla?

Pa radi se o tome da oni ne pacaju i dozrijavaju svoje meso kao što ti kažeš da ja radim svoje štrukle od kupovnog brašna, nego kupuju gotovo meso i samo ga peku isto kao što bi ja kupio gotove štrukle i samo ih skuhao.
a gdje si ovo pak pročitao?
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 19:59   #59
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
a gdje si ovo pak pročitao?
Pa piše ti u članku;

"Nabavljamo meso vrhunske kvalitete PIK Vrbovec koje je tri tjedna odstajalo na tri celzijeva stupnja što ga čini mekanim poput bifteka.
Bit mesa je upravo u njegovom sazrijevanju čime ono postaje mekše i sočnije te gostima nudimo dozrijelo "maturo prime" meso", dodaje Miroslav Sanković"

A i Krkimir je rekao da je to dozrijelo Maturo meso od PIK VRbovca vidio u dućanu ali ga sad PIK Vrbovec prodaje samo restoranima.
Dakle, naručiš steak u restoranu a ovi kupe gotovo meso od PIK Vrbovca i ispeku ti ga na roštilju.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 21:37   #60
koja je razlika ako oni goveda uzgajaju na krovu hotela Dubrovnik tamo ih kolju, režu, pacaju, dozrijevaju, ili to PIK Vrbovec radi za njih negdje u rumunjskoj?

nigdje ne piše da oni uzgajaju Angus goveda, niti je steak isključivo od Angus goveda.

i ovdje, kao i u Amsterdamu i Londonu jasno piše odakle je meso. meni nikada nije palo na pamet pitati odakle je neko meso, dal je svinja ubijena čekićem ili puškom, bilo mi je bitno da ono što stavim u sebe bude meni jestivo i ukusno.

isto tako, PIK Vrbovec ćevapi su ćevapi, kome se ne svidjaju neće ih jesti, ali to ce i dalje biti ćevapi


sve ostalo je pametovanje i filozofiranje
qwert79 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:10.