Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2013., 20:47   #81
na jadranu smo ljetovali u hotelima, apartmanima i samostanima
hoteli mi nisu ostali u najboljem sjećanju, a samostan je odlično mjesto za one koji vole mir i privatnu plažu
od manjih, nerazvikanih mjesta zablaće je idealno jer nema previše turista, blizu je šibenika (išli smo na izlete u obližnja mjesta i na otoke), a žena kod koje smo iznajmili apartman je bila predivna uvijek nam je donosila svježe voće i kolače
Hazel Silk is offline  
Old 06.07.2013., 20:49   #82
Da ne ostavljam samo negativnu kritiku na hr turizam, mislim da ima i svakakvih gostiju. Pogotovo po apartmanima. Tipa, uzmu ručnike sa sobom doma ili ih nose na plažu. Unište pola apartmana, itd.

Dosta ljudi traži sve živo (pogled na more, parking, blizinu centra, klimu, free net, blizinu plaže i sl) za 30 eura (i to po mogućnosti za obitelj s dvoje djece). Žalimo se na preskupe cijene nekih ulaznica, ali mi se čini da smo tu jeftini još, s obzirom na ono što sam vidjela po Europi (a ne možemo sami sebe stalno omalovažavati i reći da se ne možemo uspoređivati s nekim drugim europskim mjestima).

Ali eto, od svega me najviše smeta loša usluga, u vidu neljubaznosti i nezainteresiranosti. S tim da moram reći da su tu gori prema domaćim gostima jer pretpostavljaju (što najčešće i je točno) da im nećemo ostaviti tako dobru zaradu, ali gost je gost i trebali bi se jednako potruditi.
Fashion Barbie is offline  
Old 06.07.2013., 20:49   #83
Upravo sjedim na balkoncicu apartmana u mjestascu blizu Omisa. Mjestasce je slatko, ima dvije konobe, jedan birc i jedan ducan u kojem nema mesa za kupit . A u konobama ne primaju kartice i mjestase naravno nema bankomat .
Nisam zapravo nikad prije unajmljivala apartman tako da nemam bas s cime usporedit, al on sam po sebi je dobar (jedna rola wc papira doduse). Ima i klimu, koja se placa dodatno .

No mi smo odlucili sljedece godine Tunis ili nesto takvo all inclusive. Koliko nas je dosao prijevoz, smjestaj i sve ostalo radje bi bila na pjescanoj plazi gdje netko drugi kuha rucak.

Sto se tice odnosa ljudi - nadrkano. U konobu kad smo otisli i kad je tip skuzio da govirimo hrvatski reakcija je bila tipa 'hvala bogu, vec mi je dosta dobri den i mozno i blabla '. Ono sto tip ne zna je da je moj dragi Slovak i takvo pljuvanje po sunarodnjacima mu nije bilo nimalo ugodno cut. A ako je tip nama tak pristupio mogu si mislit sto medjusobom pricaju...

Uglavnom, sljedece godine pare ostavljamo izvan Hrv.

Zadnje uređivanje Doria : 06.07.2013. at 20:55.
Doria is online now  
Old 06.07.2013., 21:04   #84
Quote:
Hazel Silk kaže: Pogledaj post
na jadranu smo ljetovali u hotelima, apartmanima i samostanima
hoteli mi nisu ostali u najboljem sjećanju, a samostan je odlično mjesto za one koji vole mir i privatnu plažu
od manjih, nerazvikanih mjesta zablaće je idealno jer nema previše turista, blizu je šibenika (išli smo na izlete u obližnja mjesta i na otoke), a žena kod koje smo iznajmili apartman je bila predivna uvijek nam je donosila svježe voće i kolače
Ovo sam već negdje čula.

Kako to funkcionira sa samostanima? Kako dođeš do njih? Kako se prijaviš?
Iceland is offline  
Old 06.07.2013., 21:07   #85
Meni su rekli za neki fantastični na Mljetu, samo nikako da skužim kako doći u kontakt s njima.
Ruralna is offline  
Old 06.07.2013., 21:11   #86
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Nisi rekla "jednom su neki moji frendovi" nego "pizza se čeka sat i pol".
Jedno mi napsiano zvuči kao nečije ružno iskustvo, a drugo kao općepoznata činjenica
Pa svatko iznosi svoje iskustvo.
Samo pokušavam reći da kao što je netko negdje imao super iskustvo, netko je imao užasno, no to sve skupa na razini poopćavnja vrijedi drek osim koletktivne pljucačine ili uzdizanja Hr turizma.

Meni je smislena informacija npr na Korčuli se dobro jede u toga i toga, a ne Korčula je drek jer je jednom od moje sestrične poznanik pojeo lošu i skupu pizzu
Pa zar bi bilo čudno da se na Visu na kojem novine stižu oko 12 sati, a život je prilično usporen, jelo čeka sat i pol?

Meni je već ta usporenost popriličan kulturološki šok na koji se naravno navikneš, čak i zavoliš.

Ok, krivo sam se izrazila. Da, obitelj iz Zagreba je imala negativno iskustvo s time da nije bilo gužve, nije bilo navečer, a i konobar je bio bahat i bezobrazan. Oni su to povezali s činjenicom da su domaći i još iz Zagreba, možda briju, a možda su preosjetljivi.

Ono malo što sam se družila s Komižanima, bili su simpa i vrlo šarmantni, ali nisu propustili podbost na račun Zagreba. .

Quote:
salonitanka kaže: Pogledaj post
kanalizacija u Stinivi?

koliko je meni poznato u toj uvali ima samo nekoliko nenastanjenih ribarskih kuća. možda griješim, al'...

do nje se kopnom spušta strmom stazom, takod a ne vjerujem da postoji kanalizacija.
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post


Pa daj pogledaj Stinivu na karti. Nije niti blizu civilizacije kojoj bi kanalizacija trebala biti potrebna, a čak ni komunisti u najsumanutijoj fazi nisu bili dovoljno ludi da razvlače kanalizacijske cijevi preko pola otoka do jedne od najljepših vala kad su jednostavno mogli ispuštati otpadne vode u višku luku. Padaju mi na pamet dvije stvari koje bi mogle nekoga zeznuti. Prvo, Stiniva je otvorena na jug i svo kamenje tamo je zagađeno katranom. Drugo, ne bih se čudila da je govana u nekoj prilici i bilo, ali samo od neodgovornih nautičara koji su ispustili tank u valu.
Nisam nikad bila ni blizu Stinive, samo Komiža koja mi se vrlo svidjela upravo zato što joj se nije dogodilo ono što se dogodilo gradu Hvaru.
Meni je kad razmislim isto vjerojatnije da je riječ o ovome što govoriš, tanku neodgovornih nautičara što sasvim sigurno ostavlja i miris te neugodan trag.

Isprike otoku Visu i svim Višanima. Obećajem da ću u idućih 5 godina svratit i do tog dragulja.

Sad sam se sjetila svoje profesorice iz francuskog. Ona je bila oduševljena komiškim vinima i hranom.
Vinima možda malo i previše
Iceland is offline  
Old 06.07.2013., 21:15   #87
Quote:
Iceland kaže: Pogledaj post




Vinima možda malo i previše
Vugava
__________________
dipl.breskvica
salonitanka is offline  
Old 06.07.2013., 21:15   #88
Quote:
Iceland kaže: Pogledaj post
Ovo sam već negdje čula.

Kako to funkcionira sa samostanima? Kako dođeš do njih? Kako se prijaviš?
telefonski smo dogovorili termin, mislim da smo platili 120kn po osobi (3 obroka uključena). išli smo autobusom (na krku je samostan) i mjesto je nekih dvadesetak minuta udaljeno od grada krka, autom naravno
u blizni je auto-kamp u kojemu je dućan, ali nije nam se dalo izlaziti nigdje van samostana i auto nismo imali, nema autobusa do grada
i plaža je privatna
Hazel Silk is offline  
Old 06.07.2013., 21:19   #89
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Meni su rekli za neki fantastični na Mljetu, samo nikako da skužim kako doći u kontakt s njima.
Quote:
Hazel Silk kaže: Pogledaj post
telefonski smo dogovorili termin, mislim da smo platili 120kn po osobi (3 obroka uključena). išli smo autobusom (na krku je samostan) i mjesto je nekih dvadesetak minuta udaljeno od grada krka, autom naravno
u blizni je auto-kamp u kojemu je dućan, ali nije nam se dalo izlaziti nigdje van samostana i auto nismo imali, nema autobusa do grada
i plaža je privatna
Upravo to
Kako do kontakta?
Gdje na to uopće nabasate?
Ne znam koliko bi pomoglo guglat.

Osobno sam dosta fleksibilna po pitanju odmora.
Brzo se zasitim sunca i mora, ali imam periode. Katkad mi odgovara čisti robinzonski turizam, a katkad baš pravo partijanje.
Doduše, Zrće nikad nije bilo my cup of tea. Tamo nisam ni pokušavala proviriti, a čujem da bi muški maltene mogli u vlakića

Ima kakav partijaner da me razuvjeri?
Di je dobra zabava na Jadranu?
Iceland is offline  
Old 06.07.2013., 21:26   #90
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Meni su rekli za neki fantastični na Mljetu, samo nikako da skužim kako doći u kontakt s njima.
na onom otičiću, benediktinski samostan?

možda preko NP Mljet,valjda imaju informacije.
__________________
dipl.breskvica
salonitanka is offline  
Old 06.07.2013., 21:26   #91
Quote:
Iceland kaže: Pogledaj post
Doduše, Zrće nikad nije bilo my cup of tea. Tamo nisam ni pokušavala proviriti, a čujem da bi muški maltene mogli u vlakića
skupi gay parade
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Old 06.07.2013., 21:37   #92
Quote:
Iceland kaže: Pogledaj post
Upravo to
Kako do kontakta?
Gdje na to uopće nabasate?
Ne znam koliko bi pomoglo guglat.
guglanjem
ili ako nema podataka na netu, najbolje je nazvati biskupiju pa pitati za kontakt
mi smo ovdje išli http://www.franjevcitor.hr/index.php...d=33&Itemid=44
Hazel Silk is offline  
Old 06.07.2013., 21:50   #93
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
Maca moji su tamo bili prosle godine u 9 mj.

Dojam? Spomeni im Tursku i odletit ces do nje brzinom munje.

U hotelu stalno piletina na meniju pa im je prisjela sljedecih 6 mj.

Dobra iskustva su imali sa krstarenjima i s floridom. Tamo im je bilo super
lk
U kojoj su to njihovoj kategoriji bili? Velika je to razlika. cetiri zvjezdice u Belgiji su valjda i ako dvije u Turskoj. Mimo toga vecina ljudi koje znam je bila zadovoljna, pogotovo Istanbulom.
kak na odmoru u toploj zemlji zaradis upalu pluca?

Quote:
dora kaže: Pogledaj post
Nekak sumnjam u to.
Em zato sto imaju svoje, sto im je pretpostavljam blize i jeftinije, a kod njih i nije neka sitaucija da generalno gledajuci imaju para
Bas.

Jadran? Idem privatno, daleko od mora turista, daleko od buke, guzve i napumpanih cijena. Iako sam zadnjih godina vise ljetovala svugdje drugdje nego po Jadranu.
Ako se zazelim civilizacije do nje imam 15-ak minuta autom, prosecem, popijemo cugu ili pojedemo nesto i za par sati zelim natrag u selo.
A i jeftino je selo. Dobijemo domacu ribu, domace vino, smokve, dofuramo nesto iz velegrada ili neki lijek izvana, robna razmjena.
ombia is offline  
Old 06.07.2013., 21:57   #94
Pisala sam vec na Turizmu o Korculi i Mljetu pa cu iskopirati ...


Quote:
Iceland kaže: Pogledaj post

Ako ima tko kakve preporuke za Korčulu, Mljet...
Di treba jest, ne, čega se pazit...odnosno da ne reklamiramo (ali p.m. je dobrodošao ), di naći kakvu dobru uvalicu, di se kupat, di ne...
Mljet:
Pomena ti je odmah na moru, kao i Polače, ali meni su u Pomeni ljepše plaže. U blizini je Veliko i Malo jezero.U Malom jezeru kupanje je moguće i u jesenjim i zimskim danima jer se tamo voda sporije hladi pa je temperatura ugodna za kupanje.U Velikom jezeru nalazi se slikoviti otok Sv. Marije gdje se jako fin restoran Melita.
Možete iznajmiti bicikle, kajake i kanue , veslanje po jezerima je krasno iskustvo jer ima vrlo malo motornih čamaca i vrlo je mirno.

Konoba Barba Ive u Pomeni je također odlična.

Babino Polje-Odisejeva spilja je idealno mjesto koje svakako treba vidjeti. Postoji ulaz u spilju sa kopna, ali poseban osjecaj je ulaz u spilju sa morske strane, znaci plivajuci.

Ali ipak su najljepše plaže u Saplunari, na južnoj strani otoka. Malo mjesto s kristalno čistim morem, lijepim pješčanim plažama .Imas nekoliko izvrsnih restorana tamo.
U neposrednoj blizini Saplunare je slikovita uvala Blaca .

Korcula:
Pupnatska luka- meni najljepsa plaza na otoku.

Lumbarda- Vela przina , pjescana plaza , zasticena od vjetra i valova.

U Gradu imas njihovu gradsku plazu koja je cisto ok, mi smo nasli malo hlada prosle godine koliko se sjecam

Od restorana preporucam :

Konoba Albert ,Zavalatica- prefino sa prekrasnom terasom .
Pizzerija Tinel u Blatu
Marco Polo u Gradu (samo zna biti guzva).
Konoba More u Lumbardi.


Prije par godina se sjecam pizzerije Torkul u Lumbardi , ostala mi je u lijepom sjecanju . Goinama sam hvalila ljudima njihovu pizzu

Quote:
miseducata kaže: Pogledaj post
moja preporuka-pelješac (pogotovo misto žuljana).priroda iz snova,nema gužve i nije toliko skupo.
U uvali Zuljana nalazi se jedna najvećih šljunčanih plaža na Jadranu. Plaza je prekrasna a moje je jako cisto. Tamo sam godinama isla na ljetovanje.
Preporucam!
kety05 is offline  
Old 06.07.2013., 22:04   #95
Uuu, thanx Kety05 na iscrpnom izvješću
Iceland is offline  
Old 06.07.2013., 22:07   #96
I meni se nekako čini da se više isplati otići negdje vani jer platiti put, smještaj, aktivnosti kod nas koštaju gotovo isto koliko se može preko neke agencije dobiti vani. A već mi je veliki plus van negdje otići.

Imam recimo za usporedbu dva mjesta gdje je razlika u cijenama s obzirom na ponuđeno razočaravajuća. U Pakoštanama sam recimo za 10e na dan dobila apartman na odličnoj lokaciji(cca 30m do plaže, taj famozan pogled, 100m do centra, pošta, kafići, restorani, "disko"), mjesto nije tolika "selendara" ima događanja, nisu daleko ostali gradovi, domaćini su bili ljubazni i otrpili čak poneke naše ispade, dok recimo u jednom selu blizu Nina mislim da sam plaćala 15e po danu, do plaže je trebalo 10-15min hodom, nema ničega osim par birtija, u biti nema ništa osim ako želiš samo plažu,sunce i more, ali glavno da je cijena takva kakva je, dok je ovaj prvi za toliko toga bolji nego drugi, a jeftiniji i nije mi jasno šta ovi naplaćuju toliko. Uz to da taj dio spada pod Pag i voda iz slavine je blago zasoljena.

Trenutno mi za bahatost ili kakav nemar ugostitelja pada na pamet kad je u Zagrebu bila utakmica Hrvatska Škotska i ti konobari su komentirali goste doslovno stojeći kraj njih, kao ovi ne govore hrvatski pa mogu pričati o njima, što je meni bilo bljak. Onda jednom u Crikvenici je neki par turista sjedio u restoranu, nešto su naručili, ajde nije restoran neki s ne znam koliko zvjezdica čega kako se oni ocjenjuju, ali ovi su čekali bar pol sata jelo, s time da je jedna od osoba dobila prije jelo, dok je ova druga trebala čekati dok se njeno ne spremi. Meni je recimo to užas, ako radiš u turističkom mjestu, znaš da imaš puno gostiju, kakav bi ugostitelj htio uštediti na tome da ima manje zaposlenika. Meni jedan veliki minus
kukurice is offline  
Old 06.07.2013., 22:15   #97
Quote:
Iceland kaže: Pogledaj post
Uuu, thanx Kety05 na iscrpnom izvješću
Nema na cemu . Ako trebas jos neke savjete oko smjestaja ili bilo cega drugog slobodno pitaj
kety05 is offline  
Old 06.07.2013., 22:16   #98
Ok, malo trešasto, ali prigodno. Luka Nižetić je otvorio fast food u Komiži , pa ako tko ove godine otpluta do Visa, nek javi jel čemu
Ne Luka, jelo. S lukom. Ili bez.

http://www.index.hr/black/clanak/gdj...an/687408.aspx
Iceland is offline  
Old 06.07.2013., 22:32   #99
Meni Komiža i nije baš neš. Vis mi je ljepši. Uvala Milna za klince, mislim da se nađe za 50tak eurića apartman.
Korčula i Mljet.
Sjebano je jer su otoci daleko ali 70€ pored Šibenika i otoci - nemjerljivo. Iznajmljivači su ljubazniji.

Ne volem kuhati pa rezerviram hotel u Zadarskom arhipelagu, za mene i klinca mislim da je polupansion 450kn što nije neka lova ali nije ni neka zvjezdica.

--

Ako 5 godina Jadran nisi posjetila priušti si otok Mljet ili Vis za odmor.
aljehin is offline  
Old 06.07.2013., 22:36   #100
ombia, nemam ti pojma kolko zvjezdica.. ja sam ti ovako.. nezainteresirana za starce
kako ju je stari zaradio, nemam pojma. Bilo je jebeno vruce u to vrijeme. Prvo su bili u strahu da nije od klime.. legionarska bolest... s obzirom da je klima curila i kapala po ormaru, to je bilo prvo sto su pomislili. Na kraju je ispalo da nije do toga ali eto, zaradio je upalu pluca pa je 2-3 dana proveo u bolnici, a ostatak u hotelu
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:09.