Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2015., 15:25   #3761
Quote:
bojanko kaže: Pogledaj post
Koje godiste i kilometraža?
2010, 76tkm.
Tully is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 16:06   #3762
Quote:
Andrey_81 kaže: Pogledaj post
Upravo to... očekujem probleme kad tad, ne bježim od toga... al sve ovo sa samo 110.000 km???
Pričekaj malo... sad će vjerojatno i kvačilo...
Rimtu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 18:01   #3763
Ja sam sa svojim 1.6 + LPG napravio 280 tkm. Problemi su bili natezač mikroremena, kugla i lager kotača. Sitnice ne spominjem. Auto je bio pažen i servisiran. Što se tiče plina, to je servisirao Tidala nakon jamstva koji je ugradio multipoint za FL. Vožnja na plin do 3.500 okr. te povremeno prebacivanje na benzin na autoputu (10 %).
Sve to traži disciplinu, ali se isplati. Auto prodan u prilično dobrom stanju. Motor je ipak bio oriđiđi Nissanov.
marxfer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 09:19   #3764
Pozdrav Nissanasi, evo malo sam studirao forum, pa me zanimaju vasa misljenja za moj naum! Nasao sam rabljeni nissan za 65000kn. Podaci su navedeni dolje, sto vi mislite, dali se to isplati, s obzirom da je garancija istekla, a zna se da obicno kada garancija istekne pomalo nastupaju kvarovi!? I onda bi mi bila namjera ugraditi plin!!!

Unaprijed hvala svima na sugestijama, prijedlozima i misljenjima!!!

Marka automobila:
Nissan

Model automobila:
Qashqai

Tip automobila:
1.6 Visia

Godina proizvodnje:
2010. godište

Godina modela:
2010.

Prva registracija:
2010.

Registriran do:
10 / 2015

Prijeđeni kilometri:
165000 km

Motor:
Benzin

Snaga motora:
86 kW

Radni obujam:
1598 cm3

Mjenjač:
Mehanički mjenjač

Broj stupnjeva:
5 stupnjeva

Stanje:
rabljeno

Vlasnik:
prvi


Lokacija vozila:

Grad Zagreb

Mogućnost plaćanja:

gotovina, kredit, leasing

Opširnije: (Nissan Qashqai 1.6 VISIA)

Vozilo od prvog vlasnika kupljen u Splitu i redovito održavan u ovlaštenom servisu.

Dodatni podaci:
•Oblik karoserije: limuzina
•Broj vrata: 5
•Boja: crna
•Vrsta pogona: prednji
•Ovjes: tvrdi

Dodatna oprema vozila:
•3. stop svjetlo
•putno računalo

Sigurnost:
•ABS
•isofix (sustav vezanja sjedalice za dijete)
•Zračni jastuci: vozački + suvozački + bočni

Udobnost:
•djeljiva stražnja klupa
•el. podizanje prednjih stakala
•el. podizanje stražnjih stakala
•servo upravljač
•tempomat
•komande na upravljaču
•Klimatizacija: ručna
•Autoradio: autoradio/
kormoran is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 15:56   #3765
Registriran do 10/2015 a sada je 11/2015 ???
bojanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 16:10   #3766
Najslabiji motor i nikakva oprema na ne baš pretjerano kvalitetnom autu koji je radio preko 30tkm godišnje, i to sve za samo 65000kn? Neznam kako odolit toj odličnoj ponudi.
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2015., 03:55   #3767
Quote:
bojanko kaže: Pogledaj post
Registriran do 10/2015 a sada je 11/2015 ???
Nazalost tocno, ali sukladno tome, jedan od razloga za rusenje cijene je tu!!!
kormoran is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2015., 04:01   #3768
Quote:
wasx kaže: Pogledaj post
Najslabiji motor i nikakva oprema na ne baš pretjerano kvalitetnom autu koji je radio preko 30tkm godišnje, i to sve za samo 65000kn? Neznam kako odolit toj odličnoj ponudi.
Wasx hvala na dojmovima, kao sto rekoh sve su to razlozi za rusenje cijene, koliko sam doznao i vidio auto je uza sve to redno odrzavan (svi potrebni servisi su napravljeni) ovjerena s.k. kod ovlastenog servisera,zvao sam ih tako da cijelu pricu od automobilu znam!
kormoran is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2015., 16:18   #3769
Quote:
kormoran kaže: Pogledaj post
Wasx hvala na dojmovima, kao sto rekoh sve su to razlozi za rusenje cijene, koliko sam doznao i vidio auto je uza sve to redno odrzavan (svi potrebni servisi su napravljeni) ovjerena s.k. kod ovlastenog servisera,zvao sam ih tako da cijelu pricu od automobilu znam!
S obzirom da ti je auto ok, po meni:
1. Provjeri da su ti moji gore napisani uvjeti korištenja/održavanja prihvatljivi
2. Nazovi Tidalu u Zabok da ti preporuči plinski sustav i instalatera
3. Instaliraj plin
4. Otiđi kod Tidale da ti složi multipoint zauljivač (Flash Lube).

Znam da je s plinom znalo biti problema s ovim motorom, ali može se. "Kapitalni" kvar oko ventila (5-6 k kn) ti je još uvijek duplo jeftiniji nego na dizelašu (lebdeći, plivajući nešto 11 k kn).
Auto nije savršen, ali uz ugrađeni i redovno servisirani plin postoje dobre pretpostavke za udobnu i jeftinu vožnju.
marxfer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2015., 16:48   #3770
Quote:
marxfer kaže: Pogledaj post
Znam da je s plinom znalo biti problema s ovim motorom, ali može se. "Kapitalni" kvar oko ventila (5-6 k kn) ti je još uvijek duplo jeftiniji nego na dizelašu (lebdeći, plivajući nešto 11 k kn).
Auto nije savršen, ali uz ugrađeni i redovno servisirani plin postoje dobre pretpostavke za udobnu i jeftinu vožnju.
Ne pričaj gluposti. Na 1.5dci rijetko odlaze dvomaseni zamašnjaci, a i kad ode, košta 4 tisuće kuna, nikakvih 11 tisuća. 1.5dci je provjeren i pouzdan motor.

Ali tolika zajebancija s plinom (vožnja do 3500 okretaja na autocesti i takve gluposti) meni nema cijenu, da mi netko besplatno da rađe bih uzeo dizelaša. I ovako si s plinom stalno na iglama, a kamoli u ovom slučaju. Napomena: nemam ništa protiv plina u motoru koji ga podnosi kako treba.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2015., 18:43   #3771
Ne kupuj neregistrirano auto!
bojanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2015., 19:28   #3772
Quote:
bojanko kaže: Pogledaj post
Ne kupuj neregistrirano auto!
bojanko zasto ne, istekla registracija, bilo bi bolje da nije ali je. Sve ostalo je uredno, napravljena testna voznja, nisu uocene nikakve nepravilnosti i manjkavosti, bio u servisu da mi provjere sve sto se radilo na njemu, sve stima. Zato će ić cijena dolje jer je istekla registracija.
kormoran is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2015., 19:33   #3773
Quote:
marxfer kaže: Pogledaj post
S obzirom da ti je auto ok, po meni:
1. Provjeri da su ti moji gore napisani uvjeti korištenja/održavanja prihvatljivi
2. Nazovi Tidalu u Zabok da ti preporuči plinski sustav i instalatera
3. Instaliraj plin
4. Otiđi kod Tidale da ti složi multipoint zauljivač (Flash Lube).

Znam da je s plinom znalo biti problema s ovim motorom, ali može se. "Kapitalni" kvar oko ventila (5-6 k kn) ti je još uvijek duplo jeftiniji nego na dizelašu (lebdeći, plivajući nešto 11 k kn).
Auto nije savršen, ali uz ugrađeni i redovno servisirani plin postoje dobre pretpostavke za udobnu i jeftinu vožnju.
Koja je kod tebe instalacija!? Ja imam KIA CEED-a gdje je od pocetka ugrađena plinska BRC instalacija i posuda za ulje za podmazivanje sve uredno servisirano, i evo sad je 110000km nikad problema.

Ovo markxfer sto si napisao 3500 okretaja kolika bi to bila brzina. Sve sto si napisao slazem se to mi i je cilj. Naravno da mi je cilj uredno odrzavanje da bude sto manje problema.
kormoran is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 00:40   #3774
Imam qashqai 2011, 2.0 dci, full oprema. Kupljen je novi iz salona GT automobili. Nakon tri godine pojavila se korozija na podvozju, zadnja lijeva strana na neravninama stalno lupa, lanac pukao na nepunih 100t km i otišlo sve u p.m., tvrd ko da vozis WV, svaki kamencic osjetis.platio ga 160 t kuna i žao mi je svake kune uložene u njega. Auto je katastrofa.







Quote:
kormoran kaže: Pogledaj post
Pozdrav Nissanasi, evo malo sam studirao forum, pa me zanimaju vasa misljenja za moj naum! Nasao sam rabljeni nissan za 65000kn. Podaci su navedeni dolje, sto vi mislite, dali se to isplati, s obzirom da je garancija istekla, a zna se da obicno kada garancija istekne pomalo nastupaju kvarovi!? I onda bi mi bila namjera ugraditi plin!!!

Unaprijed hvala svima na sugestijama, prijedlozima i misljenjima!!!

Marka automobila:
Nissan

Model automobila:
Qashqai

Tip automobila:
1.6 Visia

Godina proizvodnje:
2010. godište

Godina modela:
2010.

Prva registracija:
2010.

Registriran do:
10 / 2015

Prijeđeni kilometri:
165000 km

Motor:
Benzin

Snaga motora:
86 kW

Radni obujam:
1598 cm3

Mjenjač:
Mehanički mjenjač

Broj stupnjeva:
5 stupnjeva

Stanje:
rabljeno

Vlasnik:
prvi


Lokacija vozila:

Grad Zagreb

Mogućnost plaćanja:

gotovina, kredit, leasing

Opširnije: (Nissan Qashqai 1.6 VISIA)

Vozilo od prvog vlasnika kupljen u Splitu i redovito održavan u ovlaštenom servisu.

Dodatni podaci:
•Oblik karoserije: limuzina
•Broj vrata: 5
•Boja: crna
•Vrsta pogona: prednji
•Ovjes: tvrdi

Dodatna oprema vozila:
•3. stop svjetlo
•putno računalo

Sigurnost:
•ABS
•isofix (sustav vezanja sjedalice za dijete)
•Zračni jastuci: vozački + suvozački + bočni

Udobnost:
•djeljiva stražnja klupa
•el. podizanje prednjih stakala
•el. podizanje stražnjih stakala
•servo upravljač
•tempomat
•komande na upravljaču
•Klimatizacija: ručna
•Autoradio: autoradio/
__________________
zasto jednostavno kad moze komplicirano
Blade76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 01:30   #3775
A u pm, pukao ti lanac?! Bio je pod garancijom? Je li Nissan snosio trošak?
RoadRage is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 10:03   #3776
Quote:
RoadRage kaže: Pogledaj post
A u pm, pukao ti lanac?! Bio je pod garancijom? Je li Nissan snosio trošak?
Ma kakvi. Garancija 2god. istekla. Da je nekome pukao lanac pri toj kilometrazi to još nisam čuo.
__________________
zasto jednostavno kad moze komplicirano
Blade76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 17:59   #3777
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Ne pričaj gluposti. Na 1.5dci rijetko odlaze dvomaseni zamašnjaci, a i kad ode, košta 4 tisuće kuna, nikakvih 11 tisuća. 1.5dci je provjeren i pouzdan motor.

Ali tolika zajebancija s plinom (vožnja do 3500 okretaja na autocesti i takve gluposti) meni nema cijenu, da mi netko besplatno da rađe bih uzeo dizelaša. I ovako si s plinom stalno na iglama, a kamoli u ovom slučaju. Napomena: nemam ništa protiv plina u motoru koji ga podnosi kako treba.
Nisam mislio na dvomaseni nego leteće podizače, čovjeku iz Vu su otišli na 180 tkm. Nemam namjeru generalizirati nego usporediti potencijalne troškove.
Koliko traje dvomaseni (280 tkm?) mogu najbolje reći ljudi koji ga imaju.
Ni ja nemam ništa protiv dizela, ali me u novom Qq nije posebno impresionirao.
Ovdje sam iznio svoje iskustvo baš zato da svatko može birati prema svojim preferencijama.
marxfer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 18:07   #3778
Quote:
kormoran kaže: Pogledaj post
Koja je kod tebe instalacija!? Ja imam KIA CEED-a gdje je od pocetka ugrađena plinska BRC instalacija i posuda za ulje za podmazivanje sve uredno servisirano, i evo sad je 110000km nikad problema.

Ovo markxfer sto si napisao 3500 okretaja kolika bi to bila brzina. Sve sto si napisao slazem se to mi i je cilj. Naravno da mi je cilj uredno odrzavanje da bude sto manje problema.
Kod mene je bio LR, ali vjerujem da ima i boljih. Ovih 3.500/min je 120 km/h.
Kod mene je 90% vožnje bilo otvorena cesta tako da ovo nije bio značajan ograničavajući faktor.
Možda bi sve skupa uredno funkcioniralo i na 4000 /min, ali ja to nisam probao pa ti ne znam reći. U svakom slučaju teško da ću se uskoro ponovo voziti za 30-tak kn/100 km.
marxfer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 10:51   #3779
Problemi sa "lupkanjem" u prednjem lijevom kotaču/dijelu auta ... zamijenjen stabilizator i sad je ok. Uzrok, hrvatske ceste

Trošak cca 200kn.
Tully is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 11:09   #3780
Ovlašteni?
RoadRage is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:33.