Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2014., 10:09   #861
Garaža

Molim savjet čime najjeftinije obojati strop garaže - betonska deka (ravan krov)?
Hvala
Odado is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 10:26   #862
Quote:
Odado kaže: Pogledaj post
Molim savjet čime najjeftinije obojati strop garaže - betonska deka (ravan krov)?
Hvala
, najobicnijom bijelom bojom koju kupis bilo gdje
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 11:19   #863
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
, najobicnijom bijelom bojom koju kupis bilo gdje
Hm... boja za beton mi se cini preskupa, a za boje tipa jupol ne znam kako primaju na beton koji je jos k tome dosta grub, izražen reljef šalunga od dasaka.
Najjeftinije je s vapnom ali nemam iskustva pa zato pitam.
Odado is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 11:44   #864
Možda da staviš neku temeljnu farbu pa onda običnu boju za zid
Probaj pitati ovdje
https://www.forum.hr/showthread.php?t=302765&page=37
Aoife is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 10:31   #865
pozdrav

molila bih za pomoć

iseljavamo se iz podstanarskog stana i po ugovoru je dogovoreno da oličimo stan prije odlaska. puno mi je dati koju tisuću za to s obzirom da se useljavamo istovremeno u naš stan i moramo novce ulupati u to tako da smo odlučili sami to raditi.

Stan je 40 kvadrata, (s time da je kupaonica u plocicama i kuhinja je samo jedan zid slobodan za krečenje)
stan je okrečen prije godinu i pol(kada smo uselili) nema mrlja, oštećenja, pušilo se minimalno u stanu( ne svakodnevno)

možda ću postaviti glupa pitanja, ali prvi put to radimo sami pa oprostite:

-koliko cca boje treba(obična bijela)? gdje savjetujete da uzimam boju i ostalu opremu(valjke i to)
-koliko otprilike vremena treba za to?
-koliko vremena treba da se to posuši?
-onaj najlon za pokriti namještaj- to mogu uzeti u bauhausu i sl.?

hvala unaprijed na pomoći.
sharenaloptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2014., 01:36   #866
Bojenje zidova

Ako si u Zg, odi u Pevec - najpovoljnije i imas placanje na Amex na 24 rate bez kamata i dobre savjete od prodavaca na odjelu boja.
Za savjete odi i na podforum "Sam svoj majstor", ogromna tema o maleraju s hrpom korisnih informacija.

Zbroji okvirno povrsine svih zidova pa izracunaj povrsinu koju trebate pofarbati, dodaj 10-15% i eto ti izracuna za kolicinu boje.
Kolicina boje ovisi i o pokrivnosti same boje; za orijentaciju - nama je za farbanje u 2 ruke cca 170m2 povrsine (ukljucivsi i stropove) bilo dosta 30litara - to su ti 2 velike kante. Obavezno prije farbanja stavi impregnaciju jer ne znas kaj je ispod na zidovima i kako ce se boja primati, pa da ne bi bilo neugodnih iznenadjenja u vidu otpadanja komada stare boje kad krenete kreciti, plus sto ces potrositi manje same boje. Impregnacija je jeftina (prozirna tekucina koja stvara tanki "film" na zidu) i nanosi se kao i boja, pa mozete izvjezbati
Ukratko, farbas kvadrat po kvadrat da vidis tocno kaj radis i vuces 2 x po istom mjestu (ukriž iliti poprijeko). Dobro namoci valjak ali ga i dobro iscijedi na mrezicu prije nego kaj krenes lamatati okolo s njim. Svatko ima neki svoj nacin i svoj "grif", nama se ovo pokazalo kao najefikasnije.

Nemoj kupiti bas najjeftiniji drek od valjka, a ako cete kreciti i novi stan onda uzmi posteni valjak. Jedan veliki i jedan mali sa stangicom je dosta za jednog covjeka. Plus kist za kuteve i/ili onaj bas skroz mini-valjcic za nedostupna mjesta i to je to. Ako ste neiskusni, radi to u odjeci koju ti nece biti zao baciti ili se cijeli omotajte u najlon

Sto god kupite viska, mozes vratiti ako je nekoristeno.

Za sto manje kasnijeg ciscenja, potrosite dovoljno vremena za pripremu i zastitu: dve role pik-papira i par najlona ce rijesiti problem.
4x5 metara (dakle, 20m2) tankog najlona za namjestaj i podove kosta cca 6-7 kuna, pa nemoj stediti na tome. Kupite teleskopsku stangu (za vise dijelove zidova i ako ce trebati za stropove) pa vam lojtre nece trebati, a onda mozes i s tim najlonom na pod. Inace je najlon dosta tanak i hoce se poderati ako npr povuces lojtre po njemu. Uz zidove i na mjesta gdje cete vise hodati postavi stare novine ili karton preko najlona.

Ako nista ne treba strugati i ako nista ne otpada, gotovi ste u jednom danu (jedna ruka farbe, vas dvoje koji radite). Suho je do drugog dana (grijanje i otklopljeni prozori da vlaga moze van) a onda drugi dan moze i druga ruka farbe ako treba i popravci kuteva i slicnog sto ste prvi dan profulali a tek tad ce se vidjeti.

Zadnje uređivanje ryell : 28.03.2014. at 01:50.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2014., 07:50   #867
ryell hvala ti do neba za fakat iscrpnom pojašnjenju

znači pravac pevec i opremit se

novi stan nema potrebe farbati jer je novi tako da smo barem tu mirni

hvala ti još jednom!
sharenaloptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 01:49   #868
Nema na cemu, javi kako je proslo i koliko vam je trebalo
Ja sam popustila nagovorima dragog da odmah ofarbamo u dve ruke stan kroz koji i dalje prolaze majstori i radi se jos stvari...tako da nas uskoro ceka i trece farbanje. Naravno, majstor ugradjuje nova vrata i nasloni se crnom rucetinom na zid i opa, eto masne fleke koja se ne da skinut nego samo smirglat i farbat. Sad cekamo da svi majstori zavrse pa onda zavrsno farbanje.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 11:17   #869
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Nema na cemu, javi kako je proslo i koliko vam je trebalo
Ja sam popustila nagovorima dragog da odmah ofarbamo u dve ruke stan kroz koji i dalje prolaze majstori i radi se jos stvari...tako da nas uskoro ceka i trece farbanje. Naravno, majstor ugradjuje nova vrata i nasloni se crnom rucetinom na zid i opa, eto masne fleke koja se ne da skinut nego samo smirglat i farbat. Sad cekamo da svi majstori zavrse pa onda zavrsno farbanje.
ista priča... još mi je netko mrknuo kanticu boje za spavaću...
samo da mi je ovo sve preživjeti i useliti...

btw koju boju i koju količinu bi trebalo koristiti za oslikavanje recimo pruga u 5 boja za zid 2x2,6m? jel ima neka druga varijanta osim 2l kantice za svaku boju?
adaptacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 22:04   #870
Bojenje zidova

Ima da kupis bijelu plus pigmente pa sam mijesas po zelji, no ovisi o tome kakve su te boje koje zelis. Mislim da je najmanja kolicina koju mijesaju u pevecu 2 ili 2.5 litre, pogledaj u Bauhausu, mozda imaju i manje...znam da tamo Dulux mijesaju u manjim kolicinama no - on je skuplji pa ti opet dodje na isto.
Varijanta B je akril ili tempere, ali ni to nece biti puno jeftinije.
Kolicinu opet racunas po kvadraturi - ako je 2m duljine zid u 5 boja, znaci da ti svake boje treba za pokriti povrsinu od 1,04m2.

Meni je kantica tamnosive zamijesane boje od 2.5 litre (pevec, Chromos Svjetlost Kemopol boja za unutarnje zidove - ustvari nisam sigurna jel 2 ili 2.5 litre) bila taman za pokriti cca 6m2 u dve ruke, i malo je jos ostalo za popravke.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 15:03   #871
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Ima da kupis bijelu plus pigmente pa sam mijesas po zelji, no ovisi o tome kakve su te boje koje zelis. Mislim da je najmanja kolicina koju mijesaju u pevecu 2 ili 2.5 litre, pogledaj u Bauhausu, mozda imaju i manje...znam da tamo Dulux mijesaju u manjim kolicinama no - on je skuplji pa ti opet dodje na isto.
Varijanta B je akril ili tempere, ali ni to nece biti puno jeftinije.
Kolicinu opet racunas po kvadraturi - ako je 2m duljine zid u 5 boja, znaci da ti svake boje treba za pokriti povrsinu od 1,04m2.

Meni je kantica tamnosive zamijesane boje od 2.5 litre (pevec, Chromos Svjetlost Kemopol boja za unutarnje zidove - ustvari nisam sigurna jel 2 ili 2.5 litre) bila taman za pokriti cca 6m2 u dve ruke, i malo je jos ostalo za popravke.
hej, hvala ti! a koja je cijena te jedne kantice?
adaptacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 20:28   #872
Imam fotkano pol cjenika Dulux boje iz Bauhausa.

__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 01:07   #873
Mislim da je ovo zamijesano u Pevecu (Chromos Svjetlost) bilo ispod 100 kuna kantica, ne mogu sad naci racun da provjerim tocno ali tu je negdje oko stotke.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 14:46   #874
hvala vam curke na info!
uf... to bi mi bio skup sport... možda zato to ljudi i ne rade baš tako često...
joooj, što ću sad...? to mi je zid u kuhinji pa mi ne dolazi u obzir tapeta, a bas bi mi on podigao prostor. ima tko neku drugu ideju?
adaptacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 21:11   #875
Pa u to investiraš i neko vrijeme si na miru, nećeš svaka 3 mjeseca farbati.
Meni se do sada najbolje pokazala Dulux boja, a pogotovo u kuhinji.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 23:03   #876
Quote:
adaptacija kaže: Pogledaj post
hej, hvala ti! a koja je cijena te jedne kantice?
1 l Dulux Diamond Matt platila sam 120 kn, Bauhaus. to je za 10-12 m2

danas oprala zidove i cijevi, sutra pick traka i boja! jedva čekam!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 23:20   #877
Meni je pred par dana receno u Bauhausu da nijansirani Dulux Diamond Matt ne ide po jednu litru, nego je najmanja kolicina 2.5 litre. E sad, tko tu koga... Vidi se i na cjeniku gore
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 23:43   #878
Ni nejde, od litre ima samo eggshell polumat.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 11:05   #879
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Meni je pred par dana receno u Bauhausu da nijansirani Dulux Diamond Matt ne ide po jednu litru, nego je najmanja kolicina 2.5 litre. E sad, tko tu koga... Vidi se i na cjeniku gore
isprika, moja je Vynil matt
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 12:09   #880
Pozdrav!
Prosle godine smo imali poplavu u stanu, i osteceni su nam zidovi. kako smo tu samo podstanari ne isplati nam se puno ulagati ali isto tako zelimo lijepe zidove jos dvije godine koliko cemo biti tu. Eh sada, zanima me kako postici neravnu povrsinu zidova, kao valovi na zidu, ne znam drugacije objasniti. I jos sam vidjela u jednom hotelu plavi zid koji izgleda okrecen od sitnih koncica i kamencica, pa ako neko i to zna sta je bila bih zahvalna.

jos samo ovo- koju boju zidova biste uparili sa tamnoplavim i boja bukve namjestajem ?

Hvala svima
ljubicica5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:55.