Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2009., 17:28   #21
Mi smo htjeli kupiti auto na leasing preko firme, i vidim da svi krivo pišu...
Naime, mi smo zbrojili sve mjesečne rate za auto od 125000 kn, i na kraju ti uz sve kamate i troškove auto dođe oko 150 000 kn i to preko VB Leasinga... Znači ti platiš još 25000 kn toj leasing kući... Jer vidim da nitko to nigdje nije spomenuo, i ovo je još mala rata kakvu imaju u Renault financiranju...
Sathya is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 18:46   #22
Quote:
Sathya kaže: Pogledaj post
Mi smo htjeli kupiti auto na leasing preko firme, i vidim da svi krivo pišu...
Naime, mi smo zbrojili sve mjesečne rate za auto od 125000 kn, i na kraju ti uz sve kamate i troškove auto dođe oko 150 000 kn i to preko VB Leasinga... Znači ti platiš još 25000 kn toj leasing kući... Jer vidim da nitko to nigdje nije spomenuo, i ovo je još mala rata kakvu imaju u Renault financiranju...
Da i? Pretpostavljam da vasa firma radi bez profita?
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 19:38   #23
razlika između kredita i leassinga:

1.leasing je vlasnik auta sve do konačne isplate
1.kod kredita je čovjek vlasnik sve od početka

2.leasing nakon otplate svih rata ima još i otplatnu ratu koju na početku uglavnom nitko ne spominje, a kad na kraju treba platit još npr.10.000 kn svi se zgroze.
2.kod kredita se točno zna otplatni plan do kraja otplate i ne postoji otplatna rata.

3.leasing ima nešto drugačiji sistem obračuna kamata, tako da kad se zbroje sve rate do kraja otplate, ispada da je kredit puno, puno povoljniji od leasinga. Izuzetak su jedino pravne osobe kojima se isplati uzeti operativni leasing jer se tretira kao najam i ide direktno u troškove a ne u dugotrajnu imovinu.
GricGric is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 19:40   #24
Quote:
Denys kaže: Pogledaj post
..a sta je sa financijskim lizingom pri kupovini auta na firmu?
kredit je puno povoljniji, financijski leasing i kredit se porezno tretiraju isto, a u konačnici su manje kamate kod kredita
GricGric is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 00:55   #25
Quote:
GricGric kaže: Pogledaj post

3.leasing ima nešto drugačiji sistem obračuna kamata,
točno, u rati leasinga otplačuješ glavnicu koja je razlika između akontacije/jamčevine i ostatka vrijednosti, kamatu koja se obračunava ne na glavnicu već na cijeli iznos predmeta financiranja (jer je taj iznos plaćen dobavljaču) i pdv
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 12:22   #26
Koliko se u biti isplati O.L s ostatkom vrijednosti?
To mi je uvik nekako bilo odbojno, nevolim inače neke "repove", ali ako ionako uzimam drugo auto svakih cca 5 godina, a isto tako gubi na vrijednosti i na kraju mi se čini da kod takvog režima za firmu bi možda bilo i bolje to s ostatkom vrijednosti.. jer manje izdvaja mjesečno, ima neki trošak i PDv, ali ne prevelik, te manje opterećuje buđet za poslovanje.

E sad kad ti ga oni procjene koliko tu u biti izgubiš? Što je knjigvoodstveno najisplativije za firmu koja je mjesečni obveznik PDV-a?
aurora-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 16:46   #27
uzimaš auto od 20000 €

akontacija ti je 20% - 4000€ plaćčaš odmah

ostatak vrijednosti nakon 60 mj - 20 % - 4000€

financiranje ti je 20000-4000-4000= 12000€

kta ti računaju na svih 20000, glavnica ti se smanjuje od 12000 i na sve to pdv - to ti je bruto rata leasinga

kad dobiš konkretni otplatni plan vidjet ćeš da će ti ukupni trošak leasinga biti manji od 20000e koliko vrijedi auto...razlog: ti ga unajmljuješ ne kupuješ.....ostatak vrijednosti te zanima samo utoliko što ti se smanjuje glavnica koju otplaćuješ i time se smanjuju rate

tvoje je da ugovoriš čim veći ostatak vrijednosti, i ovisno da li imaš casha ili ne - da ti akontacija bud čim manja (pa su ti rate veće ali nemoraš niš avansirati)

po istkeu leasinga nije te briga s ničim auto je njihov a ti ponoviš postupak s nekim drugim autom
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 21:14   #28
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
kta ti računaju na svih 20000, glavnica ti se smanjuje od 12000 i na sve to pdv - to ti je bruto rata leasinga
Jesi li siguran u ovo? Meni se kamate racunaju na cijenu vozila umanjenu za jamcevinu.
Ancient Mariner is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 22:37   #29
da, upravu si

ako ide jamčevina/akonatacij/predujam naknade kao god to netko naziva, na taj dio se ne računa kta, jer si im to platio i taj iznos neide u financiranje.

malo sam se preduhitrio - pisao automatizmom, jr mi u firmi ne plaćamo akontaciju....
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 10:29   #30
Učešće/predujam naknade - operativni leasing

Pozdrav!

Molio bih informaciju ako netko zna:

Prilikom uzimanje auta na operativni leasing sa ostatkom vrijednosti
plaća se učešće/predujam naknade (oko 20%).

Dali se taj predujam dobije nazad nakon isteka ugovora?

Hvala
cocoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2009., 13:54   #31
Quote:
cocoman kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Molio bih informaciju ako netko zna:

Prilikom uzimanje auta na operativni leasing sa ostatkom vrijednosti
plaća se učešće/predujam naknade (oko 20%).

Dali se taj predujam dobije nazad nakon isteka ugovora?

Hvala
Za operativni leasing se daje jamcevina, koja se vraca korisniku kad se vozilo vrati leasing kuci.
Ancient Mariner is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 22:59   #32
Predujam se ne vraća, kod takve vrste lizinga, bolje reći pušinga
pero337 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 15:16   #33
Quote:
pero337 kaže: Pogledaj post
Predujam se ne vraća, kod takve vrste lizinga, bolje reći pušinga
Da vam ja kažem svoju viziju leasinga i svoje iskustvo. Kao prvo bih vam savjetovao da bježite od "VB" leasinga kao vrag od tamjana jer su klasični lopovi!!! 2007. sam uzeo auto srednje klase na operativni leasing naravno uz 30% posto učešča i 4000kn jamčevine, rata naravno u Švicarcima, prvih par mjeseci sve super da bi nakon par mjeseci rata zbog financijske krize u svijetu i recesije sa prihvatljivih 1800 kn skočila na 2200 i sada smo dogurali na 2600kn tu je naravno kasko, i da nemojte da vam leasing kuča plača kasko jer ta velika njihova usluga košta 700kn, uveli su novi troškovnik gdje vi svakako pušite. Hm po isteku leasinga nemojte biti sigurni da čete dobiti učešče jer se obračunavju kilometri i cijelokupno stanje vozila. U svakom slučaju pušing i to veliki!!!! U svakom slučaju na veliko izbjegavajte VB LEASING!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
robert098 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:06.