Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Pogledaj rezultate ankete: Kako koristite čajeve?
Vrkuta cijeli ciklus 80 48.48%
Marulja u 1.dijelu, a vrkuta u 2.dijelu 43 26.06%
Marulja i vrkuta cijeli ciklus 6 3.64%
Koristim neke druge čajeve 16 9.70%
Kombiniram marulju i vrkutu s još drugim čajevima 20 12.12%
Glasovatelji: 165. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2012., 16:08   #981
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
odlicno za menstruaciju!!
preporuka je uzimati barem tri mjeseca, granica prema gore koliko znam ne postoji..mislim, ako nakon godine ne urodi plodom ces tako i tako ici na neke pretrage itd..
Neke pretrage sam već napravila i sve su u uredu, čak i hormoni.

Ma, neredovite mjesečnice su posljedica toga što sam se jako udebljala prije nekoliko godina zbog intolerancije na neke namirnice. Sad je to pod kontrolom, počela sam mršaviti, a konopljika je pomogla da mi se ciklusi brže ustabile.
rusofilka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 11:34   #982
pozdrav, ne znam je li neka od vas probala kapi femisan A, kažu da su dobre za ženska oboljenja kao i oblozi od zelene gline
dea39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 18:05   #983
da li se čaj od maline pije do ovulacije ili nakon
dea39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 18:08   #984
da li se čaj od maline pije u prvom ili drugom dijelu ciklusa
može li mi neko reći za kapsule vitex od solaray-proizvođača(da li su dobre) negdje sam pročitala da nisu
dea39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 20:42   #985
caj od maline ide DO ovulacije..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 21:14   #986
A gdje se mogu kupiti ovi čajevi? Pričam svojoj prijatejici o ovoj temi i oduševljena je.. Njoj bi svaka informacija dobro došla!
__________________
ALBUMI
alexandra_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 21:40   #987
u običnoj ljekarni..biljnoj ljekarni..na štandovima MB travara...ima ih..
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 14:35   #988
cure drage
evo ja sam pocela piti caj od vrkute koji kombiniram sa cajnom mjesavinom za zene od MB travara( cvijet nevena 20%, biljka majcine dusice 20%, list kupine 20%, list koprive 20%, biljka rusomaca 10% i list maticnjaka 10%), i jos popijem jednu salicu kombinacije stolisnika i majcine dusice. je li tu kombinaciju dobro piti tijekom cijelog ciklusa? inace, do trudnocu ne dolazi dugo vremena, MM je spermiogram u redu, ja imam ovulacije.
livija0502 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 12:22   #989
u srijedu ujutro sam imala kiretazu u 11tt, srce nije kucalo :-( i koju bi mi kombinaciju sastojaka savjetovali za brzi oporavak (vidim da neki spominju marulju sa stolisnikom) i pripremu za novu trudnocu (rekao mi doktor da nakon 2-3 mj mozemo pokusati opet)......ne znam ima li veze, ali imam hipotireozu i hashimota te pijem 75 mikrograma euthyroxa -u slucaju da se ne smije neki od tih cajeva s tom terapijom......hvala :-)
username1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 23:14   #990
username, zao mi je
ova spomenuta kombinacija je ok. pretpostavljam da cete morati pauzirati tri mjeseca, u tom slucaju marulju mozes i citav ciklus piti, u suprotnom do ovulacije.
koliko znam da niti jedan od ovih navedenih cajeva nemaju utjecaja na autoimunologiju i stitnjacu.
sretno!

livija, to je caj za cijeli ciklus. obzirom na mjesavinu, mislim da nista ne govori protiv uzimanja cijeli ciklus.
o koliko se vremena radi? koje su pretrage napravljene (uz briseve, hormone bi valjalo razmisliti i o prohodnosti jajovoda)
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 09:38   #991
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
username, zao mi je
ova spomenuta kombinacija je ok. pretpostavljam da cete morati pauzirati tri mjeseca, u tom slucaju marulju mozes i citav ciklus piti, u suprotnom do ovulacije.
koliko znam da niti jedan od ovih navedenih cajeva nemaju utjecaja na autoimunologiju i stitnjacu.
sretno!
hvala ti
username1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 00:04   #992
Quote:
username1982 kaže: Pogledaj post
u srijedu ujutro sam imala kiretazu u 11tt, srce nije kucalo :-( i koju bi mi kombinaciju sastojaka savjetovali za brzi oporavak (vidim da neki spominju marulju sa stolisnikom) i pripremu za novu trudnocu (rekao mi doktor da nakon 2-3 mj mozemo pokusati opet)......ne znam ima li veze, ali imam hipotireozu i hashimota te pijem 75 mikrograma euthyroxa -u slucaju da se ne smije neki od tih cajeva s tom terapijom......hvala :-)
ja imam hipotireozu i pila sam normalno vrkutu (cijeli ciklus) i marulju (isključivo prvi dio ciklusa do ovulacije)... nisam doduše pila puno količinski - do pola litre vrkute dnevno i šalicu marulje jer je gorkaaa... ali sve 5, plusić je stigao neka 2 mjeseca kako sam pila te čajeve...
Somethingsweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 11:03   #993
Quote:
Somethingsweet kaže: Pogledaj post
ja imam hipotireozu i pila sam normalno vrkutu (cijeli ciklus) i marulju (isključivo prvi dio ciklusa do ovulacije)... nisam doduše pila puno količinski - do pola litre vrkute dnevno i šalicu marulje jer je gorkaaa... ali sve 5, plusić je stigao neka 2 mjeseca kako sam pila te čajeve...
hvala ti
username1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 12:55   #994
Cure, molim malu pomoć!
Imam PCOS i bez hormonskih tableta nemam uopće ciklus, a i s njima jedva. Zadnjih par mjeseci probala sam prirodnim putem, pijem Evine kapi, i već dva puta sam uspjela dobiti mjesečnicu
Zadnja je došla 40. dan ciklusa i nekih 5 dana prije toga sam imala jaku mučninu i bolove u trbuhu koji su potrajali i nekoliko dana nakon završetka mjesečnice.
Mislila sam da nema veze s m. pa sam vadila krv, napravila test na helycobacter i baš sam se spremala na UZV kad je prestalo. Danas mi je opet 40. dan ciklusa i još nisam dobila ali od sinoć imam opet jaku mučninu... ne znam, mislite li da ima to možda veze s m. i da bi mogla dobiti uskoro?
Inače, duuuugo sam pila kontracepcijske i večinu vrsta sam morala prestati piti zbog jakih mučnina i migrena... molim savjet
Michica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 03:39   #995
Quote:
rusofilka kaže: Pogledaj post
Uzimam tinkturu konopljike već dva mjeseca (planiram uzimati kako je preporučeno, 3 mjeseca) i mjesečnice su mi napokon redovite.

Zna li netko nakon koliko pauze se opet može početi s uzimanjem tinkture?

što je tinktura konopljike? jesu li to Evine kapi? u kojoj dozi si ih uzimala?

što je djelotvornije: Evine kapi ili PMS free?

koristi li tko pšeničnu travu (wheatgrass) i pomaže li kod neredovite menstruacije?
korana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 10:37   #996
Evine kapi su tinktura konopljike. Ja sam ih uzimala jako dugo. Skoro dvije godine bez prestanka. Možda sam tu i tamo imala koju pauzu jer nisam na vrijeme dobavila novu dozu, ali namjerne pauze nisam radila.
Uzimala sam 120 kapi ujutro natašte.
Čitala sam o doziranju i često je pisalo da se može uzimati 2-3 puta dnevno po 40 kapi, ali ja sam naišla i na podatke da je hipofiza najaktivnija ujutro i da je najbolje uzeti dozu odjednom odmah nakon buđenja, pa sam se držala toga.

U prvom redu sam te kapi uzimala zbog mastopatije i ciste u dojci. Imala sam užasno bolne grudi dva tjedna svaki mjesec! Nisam mogla ni spavati od bolova i od te ciste koja me štipala. A zbog svega toga sam bila i užasno nervozna.
Ciklus mi se isto jako popravio, od 25-35 dana došao mi je na 29-32 dana.
Wonder Woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 11:35   #997
Pozdrav svima! Prije sam čitala ovaj forum,pa sam počela piti vrkutu i marulju prije nekih 5 mjeseci jer sam imala teške upale jajnika, a željela sam ponovno ostati trudna. Prije 2 dana test je potvrdio trudnoću. Prvi ciklus sam pila oba čaja, pa mi se onda zgadila marulja i pila sam samo vrkutu nekoliko ciklusa, ali ne uvijek redovito, da bi ciklus prije trudnoće do ovulacije ipak pila marulju, a nakon toga vrkutu. To je moje iskustvo.

Sa mene zanima, da li u trudnoći mogu piti vrkutu, čitala sam tek da nakon 3. mj, trudnoće. Ima li tko iskustva s tim?
rasha roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 23:22   #998
Quote:
Wonder Woman kaže: Pogledaj post
Evine kapi su tinktura konopljike. Ja sam ih uzimala jako dugo. Skoro dvije godine bez prestanka. Možda sam tu i tamo imala koju pauzu jer nisam na vrijeme dobavila novu dozu, ali namjerne pauze nisam radila.
Uzimala sam 120 kapi ujutro natašte.
Čitala sam o doziranju i često je pisalo da se može uzimati 2-3 puta dnevno po 40 kapi, ali ja sam naišla i na podatke da je hipofiza najaktivnija ujutro i da je najbolje uzeti dozu odjednom odmah nakon buđenja, pa sam se držala toga.

Hvala ti

na kutiji od Evinih kapi piše 40 kapi ujutro i tako ih pijem. Bočica mi traje 12ak dana. Nisam ni znala da se može piti trodupla doza. Tebi onda bočica dostaje za svega 4 dana?
korana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 08:48   #999
@korana - ja sam primijetila da mi je menstruacija drugacija otkad uzimam wheatgrass. to znaci da krvarenje pocne odjednom a ne pomalo, nema spottinga. svjetlo crvene je boje, nema zgrusanih dijelova, sto je dobro.
@rasha roko
cestitam na trudnoci! s cajevima u trudnoci bi bila oprezna. mislim da se nista nece desiti ako popijes salicu-dvije caja od vrkute, ali ne vise.
btw. ovdje npr. babice u okrivu pripreme za porod cetri tjedna pred porod preporucuju caj od maline koji ocito omeksava zdjelicne misice i cerviks - sto bi pak trebalo olaksati porod. preporuka je 4-5 salica na dan.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 11:59   #1000
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
@korana - ja sam primijetila da mi je menstruacija drugacija otkad uzimam wheatgrass. to znaci da krvarenje pocne odjednom a ne pomalo, nema spottinga. svjetlo crvene je boje, nema zgrusanih dijelova, sto je dobro.
@rasha roko
cestitam na trudnoci! s cajevima u trudnoci bi bila oprezna. mislim da se nista nece desiti ako popijes salicu-dvije caja od vrkute, ali ne vise.
btw. ovdje npr. babice u okrivu pripreme za porod cetri tjedna pred porod preporucuju caj od maline koji ocito omeksava zdjelicne misice i cerviks - sto bi pak trebalo olaksati porod. preporuka je 4-5 salica na dan.
Hvala!!
rasha roko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:40.