Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2012., 21:46   #3381
Quote:
kovac_niko kaže: Pogledaj post
Iskreno sam se nadao da budu uveli tu liniju kako se pričalo,naime odmah bi se odrekao vožnje autom i prešao na gradski prijevoz. Sve ostale linije su zamagljivanje,ovo naselje zaslužuje liniju do glavnog,a možda bi bilo i više interesa za stanove .
i mi smo tako mislili,bacit se na javni prijevoz
glavni kolodvor je zapravo jedna velika premosnica trga bana jelačića,,,ne samo da ima vlak,nego je s glavnim kolodvorom povezano većina grada,bilo autobusnim bilo tramvajskim prijevozom

koliko čujem prostor zabe u paromlinskoj se ruši i tamo se planira proširenje autobusnog terminala....eto mjesta za našu stanicu

u svakom slučaju podržavam ideju za peticiju do glavnog
miana2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 21:49   #3382
Quote:
kij kaže: Pogledaj post
Nažalost ako se radi o djetetu sa posebnim potrebama to je malo koplicirano. Ako su roditelji normalni vjerovatno su sve pokušali sa sprijeće takvo stanje a pogotovo noću ali ako nisu onda ste jadni i vi i dijete. U svojoj obitelji imam djete sa posebnim potrebama i znam što pričam. Ponekad zdravi ljudi čine ludosti a znaju da rade loše a kamoli netko tko ne razumije nešto zbog bolesti. Znam da je teško razgovarati sa roditeljima jer i njima je vrlo teško, govorim iz vlastitog iskustva ali ako se požalite bar znate da ste pokušali. Teško je govoriti o tome jer ne znam cijelu situaciju ali mogu zamisliti kako je tim roditeljima koji su možda nemočni da išta ućine a opet neko sa strane tko nema doticaja sa djecom sa potrebnim potrebama nema razumjevanja za to jer se sa time nikada nije susreo.To je jako osjetljivo...
nažalost,ostali susjedi su već razgovarali s ocem,primio je na znanje,situacija se nije promjenila....sva sreća na čepićima za uši....hvala na odg!
miana2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 00:00   #3383
đzs ljudi, imate do sesveta 15 min pješke, tamo stanicu za autobus do borongaja. imate autobus do sesveta, vlak do glavnog, bus do dubca. imate liniju do žitnjaka. Ja stvarno ne znam kvart u zg koji ima više od ovog. Ajd tražite uzletište za taxi helikopter.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Teressa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 10:32   #3384
ovo mi je "predobro" ne žele pasti na nivo doma zdravlja ... pa gdje oni idu kad su bolesni npr ima upalu grla i onda ide privatnom doktoru opće medicine jer im dom zdravlja nije na nivou. Mislim da su oni fulali naselje...Pantovčak ili Tuškanac bi bio primjereniji.
vivikov is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 11:30   #3385
E pa sad 15 min... možda i 20-25 min koliko je meni trebalo kad sam išla s posla s 2 vrećice u rukama, a pobjegao mi bus za naselje pred nosom.Nisam ni žurila a ni vukla se.
Mislim da bi bilo super da dobijemo bus do Glavnog, zašto ne!
vivikov is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 14:26   #3386
A možda nekima ne treba taj bus kao niti bilo koji drugi, možda su u mirovini i ne izlaze previše u grad??? Jućer je bila gđa koja potpisuje peticiju za bus do Borongaja kod neme i iako mi ne treba ta linija potpisala sam.

Mene zanima što je sa peticijom koju smo potpisivali vezano za Rome koji su ljetos krali zlatninu sa vratova starijih osoba? I za to se potpisivalo a nemam povratnu informaciju vezano za to niti znam koga pitati šta je sa time!
kij is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 15:17   #3387
Možda nekima i ne treba taj bus, možda ni onaj drugi, a ni onaj treći. A možda su neki od nas samo realni. I ne ponašaju se ko da su čitav život živjeli na Trgu Bana Jelačića.

Što se mene tiče, potpisat ću vam tristo peticija... ono što sam pokušala reći jest činjenica da naselje ima sasvim dobro pokriven javni prijevoz.

Da rezimiram:

1. Linija iz naselja do Sesveta
- iz Sesveta vlak do glavnog kolodvora
- iz Sesveta autobus do Borongaja
- iz Sesveta autobus do Dubca

2. Linija iz naselja do Žitnjaka
- tramvajem kud vas volja (koliko pamtim svi su oduševljeni tom linijom)

Usput, nekom je ovdje trebalo 20 min do Sesveta. - strašno, stvarno strašššššno
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Teressa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 15:44   #3388
joj Teressa kak si ti nabrijana, uopće ne kužim kome treba tvoj rezime, ali ajde neka se nađe, informacija nikada dosta.
Ja sam za sve, i što više linija i da knjižnica, dom zdravlja i ostali sadržaji prorade, da nam naselje ima sve što imaju i druga naselja....možda se stvori ljepša slika o naselju...možda dođe više kupaca, mladih ljudi....
Mojoj frendici je njena predstavnica stanara rekla da će ovo jednog dana biti Beverly Hills, a ja umrla od smijeha
vivikov is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 21:24   #3389
Quote:
vivikov kaže: Pogledaj post
joj Teressa kak si ti nabrijana, uopće ne kužim kome treba tvoj rezime, ali ajde neka se nađe, informacija nikada dosta.
Ja sam za sve, i što više linija i da knjižnica, dom zdravlja i ostali sadržaji prorade, da nam naselje ima sve što imaju i druga naselja....možda se stvori ljepša slika o naselju...možda dođe više kupaca, mladih ljudi....
Mojoj frendici je njena predstavnica stanara rekla da će ovo jednog dana biti Beverly Hills, a ja umrla od smijeha
Nabrijana sam jer iznosim činjenice

Ko što rekoh, potpisat ću vam sve peticije, ali da smatram da su potrebne 4 autobusne linije - ne smatram.

Živo me zanima gdje je to ekipa koja traži toliko autobusnih linija živjela prije nego je došla u ovaj kvart. Jer, koliko mi je poznato nema kvarta u ZG koji ima 4 autobusne linije.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Teressa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 08:58   #3390
^Ispravak netočnog navoda oko 4 linije: kroz Novi Zagreb i njegove kvartove prolazi MORE autobusnih linija.

Recimo Travno: kroz naselje prolazi 221, rubno (5-10 min hoda do stajališta) 219, 220, 229, 109. Sloboština (pazi sad): 229, 268, 219, 220, 166, 109, 313, 311, 310, 330 voze za Črnomerec ili g. kolodvor (većina). Siget ili Trnsko neću ni spominjati, jer se uz njih pred mostovima slijevaju sve ove (i još poneka). Isti za volju, većina stanovnika cilja kvartovske autobuse te uglavnom ne koriste prigradske linije koje im prolaze uz kvart jer ne voze tako često - no recimo u povratku se uvijek može sjesti na bilo koju od tih linija umjesto čekanja "svog" busa.

Tako da za nekog tko je prije živio u NZ, sigurno će biti teško naviknuti se na 2 linije (jesam li u pravu, postoje li samo dvije?) koje vode na okretišta koja nisu u centru već se MORA presjedati.

Naravno da je ova masa kvartovskih i prigradskih linije rezultat specifičnog položaja NZ... relativno izdvojenost N. Jelkovca i specifični uvjeti nastanka naselja znače da je teško ekonomski opravdati veći broj linija na razne "distribucijske" centre. Naravno da je žiteljima Jelkovca obavezna "privjesak" orijentacija na Žitnjak ili Sesvete nespretno rješenje za svakodnevno putovanje do posla, jer ljudima ne znači puno ekonomska isplativost.
Npr. Dugave ima liniju 109 koja ide do Črnomerca, i riječ je o jako popularnoj i često krcatoj liniji. Ne vidim zla u probnoj liniji do glavnog, pa nek se brojanjem putnika vidi ima li smisla ili ne...

Zadnje uređivanje LexMoloch : 23.10.2012. at 09:36.
LexMoloch is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 09:41   #3391
Quote:
LexMoloch kaže: Pogledaj post
^Ispravak netočnog navoda oko 4 linije: kroz Novi Zagreb i njegove kvartove prolazi MORE autobusnih linija.
nije netočan navod. 2 postojeće linije + dvije za koje se potpisuje peticija

Quote:
LexMoloch kaže: Pogledaj post
Recimo Travno: kroz naselje prolazi 221, rubno (5-10 min hoda do stajališta) 219, 220, 229, 109. Sloboština (pazi sad): 229, 268, 219, 220, 166, 109, 313, 311, 310, 330 voze za Črnomerec ili g. kolodvor (većina). Siget ili Trnsko neću ni spominjati, jer se uz njih pred mostovima slijevaju sve ove (i još poneka). Isti za volju, većina stanovnika cilja kvartovske autobuse te uglavnom ne koriste prigradske linije koje im prolaze uz kvart jer ne voze tako često - no recimo u povratku se uvijek može sjesti na bilo koju od tih linija umjesto čekanja "svog" busa.
tako je, samo PROLAZE. Nemaju početnu i završnu stanicu u Travnom. Molim te čitaj s razumijevanjem.

T
Quote:
LexMoloch kaže: Pogledaj post
ako da za nekog tko je prije živio u NZ, sigurno će biti teško naviknuti se na 2 linije (jesam li u pravu, postoje li samo dvije?) koje vode na okretišta koja nisu u centru već se MORA presjedati.

Naravno da je ova masa kvartovskih i prigradskih linije rezultat specifičnog položaja NZ... relativno izdvojenost N. Jelkovca i specifični uvjeti nastanka naselja znače da je teško ekonomski opravdati veći broj linija na razne "distribucijske" centre. Naravno da je žiteljima Jelkovca obavezna orijentacija na Žitnjak ili Sesvete nespretno rješenje za svakodnevno putovanje do posla... ljudima ne znači puno ekonomska isplativost. Grad bi trebao svima osigurati kvalitetnu prometnu povezanost ako već mijenja svoju urbanu sliku. Npr. Dugave ima liniju 109 koja ide do Črnomerca, i riječ je o jako popularnoj i često krcatoj liniji.
S prvim dijelom se slažem. Liniju do Žitnjaka tražili su upravo žitelji NY.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Teressa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 10:05   #3392
Quote:
Teressa kaže: Pogledaj post
tako je, samo PROLAZE. Nemaju početnu i završnu stanicu u Travnom. Molim te čitaj s razumijevanjem.
Quote:
Teressa kaže: Pogledaj post
Jer, koliko mi je poznato nema kvarta u ZG koji ima 4 autobusne linije.
Joj, daj nemoj biti cincar, a ako želiš biti onda i sama budi preciznija... što to znači da ja ne mogu koristiti autobusnu liniju koja prolazi obodnom ulicom mog kvarta? I, usput, Travno (a niti jedan drugi kvart) nema niti jednu autobusnu liniju ako se vodimo tvojim načelom i principom pisanja/čitanja s razumijevanjem da istovremeno ima početnu i završnu stanicu.

Ima li Novi Jelkovec još poneku liniju koja prolazi UZ njega (pri čemu ne mislim na Sesvete nego na obodnu ulicu) a ne starta U njemu?

Zadnje uređivanje LexMoloch : 23.10.2012. at 10:13.
LexMoloch is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 10:11   #3393
nisam napisala "kroz koji prolaze 4 autobusne linije"

Kroz NY neće prolazit 4 autobusne linije. Iz prostog razloga što je NY na položaju na kojem jest. Mislim da smo toga svi svjesni.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Teressa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 14:13   #3394
izbrisao sam off osobna prepucavanja.. to ne zanima forumaše i može se obaviti preko pp-a.
molim da malo pripazite..
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 16:58   #3395
Jao jel netko slušao gnojenje bandića u svezi i glede otkupa gradskih stanova? On se jadan sažalio nad ekipom koja se dotepla u zagreb,ovdje nemaju ni kučeta ni mačeta i uredno su poprovaljivali u gradske stanove,jer drugačije nisu mogli do nekretnine. Sad bi on njima lijepo ispoklanjao te stanove za 700-800€ po m2. Pa kaj smo mi ostali idioti? Zamislite kaj bi se izdogađalo u naselju da to prođe? Ionako nemogu pobacati van one kaj su se bespravno uselili,to bi bio stampedo. Ovakva gnojenja me uvijek hite iz takta,stalno se priča o socijali i braniteljima,a kaj je s radnicima koji nemogu spajati kraj s krajem? Ovi prvi bar leže doma i razne socijalne pomoči im padaju s neba .
__________________
Nemoj voziti brže nego što tvoj anđeo čuvar može letjeti !!!!
kovac_niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 17:12   #3396
Ima u naselju i ljudi, branitelja (onih koji nisu hapali) koji su uredno prošli na natječaju za javni najam. Dakle, tada su udovoljili kriterijima visine primanja. Od tada do danas nekima se štošta promjenilo. Evo, znam slučaj gdje je branitelj (mogao je u mirovinu no on je odlučio da još može raditi) u situaciji da mu gazda plaću nije isplatio više od godinu dana. Na sve to i žena je dobila otkaz. A ni jedan ni drugi nisu neradnici, ništa nisu užicali, bore se da se prehrane... ne mislite da takvima možda ipak treba pomoći?
No da Bandić gnoji to je točno, ovakvima vjerojatno neće pomoći.... a može, ljudi su zbog usrane države postali socijala... žalosno
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Teressa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 17:53   #3397
zato se ne glasa za njega na izborima u proljeće
Hummingbird12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 19:26   #3398
Quote:
kij kaže: Pogledaj post
Mene zanima što je sa peticijom koju smo potpisivali vezano za Rome koji su ljetos krali zlatninu sa vratova starijih osoba? I za to se potpisivalo a nemam povratnu informaciju vezano za to niti znam koga pitati šta je sa time!
bez obzira na peticiju, trebali su iseliti do 1.8., istekao im ugovor, koji nije produžen, no oni nisu iselili, sad su ilegalno u stanu.

imaju podršku Bandića:
"Da te ljude 'hićemo' ne ulicu? Dok sam ja gradonačelnik, nema šanse!", naglasio je Bandić kod prijedloga da gradski stan mogu otkupiti oni koji su u njega nasilno ušli, odnosno koji su ilegalno u stanu.
http://www.jutarnji.hr/bandic--bespr...elnik/1061892/

zanimljivo da sada tvrdi da gradski stanovi koji su prodavani po 1.800 eur/m vrijede 700 eur/m,

a kad smo mi kupovali onda je rekao "tko vas hebe kupci, ne može ni euro niže od 1.295 eur/m, neka prodaja kapa polako...."
__________________

Kupujem kad je skupo, a dajem zabadaf
jelko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 21:47   #3399
Meni nikako nije jasno kako će ti ljudi koji provaljuju u stanove, nemaju za kirije niti za režije, sada odjednom imati nekih 70 000 Eura za otkup tog stana?
little girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 08:28   #3400
Quote:
little girl kaže: Pogledaj post
Meni nikako nije jasno kako će ti ljudi koji provaljuju u stanove, nemaju za kirije niti za režije, sada odjednom imati nekih 70 000 Eura za otkup tog stana?

Ni meni nije jasno kako su neki dobili socijalni stan a imaju bolje prihode od mene i supruga? Sada u kreditu do grla još 29 godina ja sam socijala ali me nitko ne pita. Djeci moram kupiti knjige jer ih sigurno neču dobiti kao neki...
kij is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:28.