Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet

Nogomet O loptanju nogom u širem smislu.
Podforumi: Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2017., 19:52   #1
Afrički kup nacija 2017., Gabon


Drugi put u pet godina najbolje afričke reprezentacije dolaze u Gabon. Nakon turnira 2012., koji su ugostili s Ekvatorijalnom Gvinejom, ovaj put u ovu avanturu idu sami. Zamijenili su Libiju koja je morala odustati drugi put u par godina, zbog rata.

Turnir počinje 14. siječnja u Librevilleu, glavnom gradu, gdje i završava 5. veljače. Pored Librevillea, igrat će se i u Francevilleu, Port-Gentilu i gradiću u džungli, Oyemu. Upravo Oyem grca u problemima jer ni stadion ni aerodrom tamo još nisu gotovi. A izgradnju su ometali lokalni stanovnici jer im nije dovedena struja koja je obećana jer stadion mora imati struju.

Stadioni
Libreville | Stade d'Angondjé 40,000
Franceville | Stade de Franceville 22,000
Port-Gentil | Stade de Port-Gentil 20,000
Oyem | Stade d'Oyem 20,000

Kvalifikacije
Od trinaest nositelja u kvalifikacijama na natjecanju nema Nigerije (prvak 2013., potom dva ispadanja u kvalifikacijama), nema Zambije, prvaka iz spomenute 2012., nema Zelenortskih Otoka te Južnoafričke Republike.

Najbolji strijelac kvalifikacija bio je Soudani sa sedam golova.

Povijest
Egipat ima rekordnih sedam naslova, a domaćin je u 11 navrata uzeo trofej. Ovo je prvi u nizu od pet sigurnih turnira na zapadnoj obali kontinenta, a crna Afrika je domaćin šestog zaredom (još barem tri poslije).

Gvineja Bisao je 39. sudionik završnog turnira, a još 15 afričkih reprezentacija čeka debi.


skupina A
Gabon
Burkina Faso
Kamerun
Gvineja Bisao

Domaćin ce predvođen Aubameyangom (i Leminom?) biti prvi favorit skupine. Debitant (jedini na turniru), Gvineja Bisao, je autsajder, ali netko bi na njima mogao polomiti zube, prije Kamerun nego Burkina Faso.

skupina B
Alžir
Tunis
Senegal
Zimbabve

Poprilično izjednačena skupina, a mislim da će odlični Senegal uzeti prvo mjesto. Inače bih tipovao na Alžirce, ali veliki problemi kod njih (promjene trenera) u zadnje vrijeme bi mogli utjecati na rezultat ovdje. Tunis dobro stoji u kvalama za Rusiju, mogli bi ovdje i proći svojom igrom na gol manje. Ne znam što se mora dogoditi da Zimbabve prođe dalje.

skupina C
Obala Bjelokosti
DR Kongo
Maroko
Togo

Skupina smrti. Branitelj naslova koji je ostao bez nekih legendi (mladi Toure, Gervinho, otprije Drogba, stariji Toure, Zokora...) igra protiv atraktivnih Kongoanaca (nema Bolasieja) te Marokovog Renarda, trenera koji ih je odveo na vrh kontinenta. Tu je i Togo koji će vjerojatno statirati.

skupina D
Gana
Mali
Egipat
Uganda

Egipat se, s Cuperom na klupi i Salahom na terenu, vraća nakon tri propuštena turnira (prije toga tri naslova zaredom) i u sjajnoj formi ulazi u turnir. U kvalifikacijama za SP su pobijedili nositelja ove skupine, Ganu, a nakon turnira slijedi im dvomeč s Ugandom, trećim sudionikom ove skupine, koja se vraća nakon 39 godina. Ovo je najizjednačenija skupina jer nema autsajdera, tu je i Mali, koji u zadnjih sedam nastupa ima četiri polufinala.

Sastavi reprezentacija KLIK

Turnir se otvara utakmicom Gabon - Gvineja Bisao, 14. siječnja u 17:00. Prijenosi su, nakon dugo godina Eurosportovog primata, na Areni Sport.
mitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 20:06   #2
za otvaranje
photosensitive is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 20:10   #3
Ajmo Gana
__________________
Pobjednik Copa Turka 2017
Pobjednik Das Koppa 2022
Pobjednik Pacificopa 2023
mone8 is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 20:43   #4
U Skupini A tipujem na Gabon i Kamerun. Gabon bi morao proći ovo kao prvi na krilima Aubameyanga i domaće publike. Za više će dosta ovisiti o raspletu druge skupine.
Skupina B - Senegal i Alžir bi morali ovo proći. Alžir ipak ima kvalitetniji kadar od Tunisa.
Skupina C - Bjelokošćani igraju sa potpuno novom momčadi i jako bi se lako moglo dogoditi da ih DR Kongo i Maroko prešišaju.
Skupina D - tipujem na Egipat. Napokon da i njih vidimo na turniru nakon 2010. godine. Gana bi lako mogla flopnuti.

Obzirom da je Arena Sport to preuzela, pratit će se
Galijun1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 20:45   #5
Navija se da Senegal ispada u grupi da se Mane vrati u hladnu Englesku što prije
MagicRat is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 23:34   #6
Faraoni

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
nar.kO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 01:03   #7
Nepredvidivo do bola. Tko ima puno poznatih imena ne mora značiti da će pobijediti, kamoli nešto više.
Stoga je prognozirati nezahvalno, ali budimo smioni. Očekujem da daleko idu Gabon, DR Kongo i Tunis.
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 01:10   #8
Gledam povratnike koji konačno "brane" titulu. I imam što vidjeti.
Udarni igrači su im Koka i Trezeguet, a još se drži neuništivi Haddari Taj je i prije 11 godina bio veteran
Nije li ovo sve.
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 01:19   #9
Pratit ce se ovo koliko se stigne.
Drukamo za debitante
__________________
That's a very fine chardonnay you're drinking. I want you to clean your vagina.
Sportivo24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 12:13   #10
Ja sam već preko jednog desetljeća za Obalu Bjelokosti (od onog pušinga na penale protiv Egipta '06.) pa tako i ovo prvenstvo, iako su po imenima favoriti Senegalci, imho.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward, then, brother, that person is a piece of shit.
JollyRoger13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 13:24   #11
Alzir ima najjace igrace, mi smo uz Egipat.
Koem is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 23:20   #12
znači dortmund bez aubamejanga bar tri prvenstvene
babunovich is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 19:01   #13
Popratit će se, uz Gvineju Bisao smo, jasno.
Uncle Jonny is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 19:43   #14
Pregled skupine A
__________________
Macho macho hombre
Herve is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 12:12   #15
Vrijedni gledanja bit će Alžir i Senegal, sve ostalo je debelo ispod prosjeka.
skyline77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 23:27   #16
Nece se pratiti, ali uz Ugandu smo. #KONY2017
LeGriffio is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 19:22   #17
Alžir i Senegal :klap::klap:
edo6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 22:55   #18
Šteta šta se ovo natjecanje ne igra svako 4 godine kao i ostala kontinentalna natjecanja. Mislim da bi onda dobilo neki veći smisao, ovako se totalno izgubin u tome ko je prvak, kad se igraju kvalifikacije i slično, plus bolji afrički igrači u svojim klubovima preskaču početak drugog dijela sezone svako drugu godinu.
kevin80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 23:21   #19
Quote:
kevin80 kaže: Pogledaj post
Šteta šta se ovo natjecanje ne igra svako 4 godine kao i ostala kontinentalna natjecanja. Mislim da bi onda dobilo neki veći smisao, ovako se totalno izgubin u tome ko je prvak, kad se igraju kvalifikacije i slično, plus bolji afrički igrači u svojim klubovima preskaču početak drugog dijela sezone svako drugu godinu.
Ja jedva čekam, tmurna siječanjska popodneva se lakše prebrode uz majstorije s Crnog kontinenta.
mitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 00:04   #20
Quote:
mitch kaže: Pogledaj post
Ja jedva čekam, tmurna siječanjska popodneva se lakše prebrode uz majstorije s Crnog kontinenta.
Također. Afcon mi je, bez zajebancije, omiljeno nogometno natjecanje. Nadam se da Arena neće sjebati sve
il mago is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:22.