Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2008., 22:52   #81
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Pa postavlja se pitanje, na primer, da li je Isus bio/je Bog.
Na koji nacin bi to mogli saznati (osim sto neki veruju da je to tako), tj. koji bi bili kriterijumi koje Isus treba da zadovolji i pre svega koji su, kakvi su i koliko su verodostojni izvori, na osnovu kojih uopste znamo kakav je Isus eventualno bio.

Ako bi neko tvrdio na primer da je Tutankamon/Zevs/Odin/Ramakrisna/Lao Tze... Bog, na koji nacin bi mogli utvrditi da li je to tacan iskaz ?
Ljudi koje navodiš nisu Bog, čak nisu ni bogovi - jer nisu Stvoritelj. Osobina Boga je stvaranje života, svijeta, čovjeka. Isus je Stvoritelj ovog našeg svijeta: "Sve je po njoj (Riječi, Isusu) postalo i ništa što je postalo nije bez nje postalo" Ivan 1,3

"Bog ... govorio nam je po Sinu, koga je postavio baštinikom svega i po kome je stvorio svijet." Hebrejima 1,1.2.
__________________
"Tko ostaje u Kristu, ne ostaje u grijehu" 1. Ivanova 3,6
tihica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 23:27   #82
Quote:
tihica kaže: Pogledaj post
Ljudi koje navodiš nisu Bog, čak nisu ni bogovi - jer nisu Stvoritelj. Osobina Boga je stvaranje života, svijeta, čovjeka. Isus je Stvoritelj ovog našeg svijeta: "Sve je po njoj (Riječi, Isusu) postalo i ništa što je postalo nije bez nje postalo" Ivan 1,3

"Bog ... govorio nam je po Sinu, koga je postavio baštinikom svega i po kome je stvorio svijet." Hebrejima 1,1.2.
Hoces da kazes da je glavni dokaz da je Isus Stvoritelj to sto u Bibliji pise da je to on ?
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 23:44   #83
Ok, Dragane shvatio sam. Hvala.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 04:14   #84
Quote:
tihica kaže: Pogledaj post
Sva biblijska proročanstva su se do sada ispunila, osim onoga o Isusovom drugom dolasku - koji je tek pred nama. U ispunjenju svih drugih proročanstava mi imamo dokaze o Božjem djelovnju.
Ako su se ispunila onda stvarno ne znam što još grad Tir radi u mom atlasu ili je Nabukodonozor malo poremetio božje planove?
__________________
All glory to the Hypno-Toad!
Niflheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 09:03   #85
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Hoces da kazes da je glavni dokaz da je Isus Stvoritelj to sto u Bibliji pise da je to on ?
Ne, nego to što Isus doista jest Stvoritelj. A Biblija samo svjedoči za Krista.

Koji dokaz prilažem da je Isus doista Stvoritelj? Taj što nitko drugi - osim Stvoritelja - nema moć umrijeti kao Spasitelj svih!!! Nijedno stvoreno biće (čovjek ili anđeo) nema tu vlast niti moć.
__________________
"Tko ostaje u Kristu, ne ostaje u grijehu" 1. Ivanova 3,6
tihica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 09:04   #86
Quote:
Niflheim kaže: Pogledaj post
Ako su se ispunila onda stvarno ne znam što još grad Tir radi u mom atlasu ili je Nabukodonozor malo poremetio božje planove?
Pojasni mi to za Tir i Nabukodonozora.
__________________
"Tko ostaje u Kristu, ne ostaje u grijehu" 1. Ivanova 3,6
tihica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 09:56   #87
Quote:
tihica kaže: Pogledaj post
Ne, nego to što Isus doista jest Stvoritelj. A Biblija samo svjedoči za Krista.

Koji dokaz prilažem da je Isus doista Stvoritelj? Taj što nitko drugi - osim Stvoritelja - nema moć umrijeti kao Spasitelj svih!!! Nijedno stvoreno biće (čovjek ili anđeo) nema tu vlast niti moć.
Ovo sto je boldovano - odakle znas da je to tako ?

Izgleda da je odgovor na postavljeno pitanje - da li je Isus Bog, sasvim jednostavno.

Za one koji veruju da je Biblija bozja rec i da je sve u njoj napisano istinito (ili bar delovi koje oni smatraju bitnim) - on je Bog.

Za one koji smatraju da je Biblija istorijska knjiga Jevreja, knjiga slicna mnogim drugim religoznim spisima, napisana i prepravljana od ljudi, sa mnogim nejasnim i pogresnim navodima, upitne moralne poruke - on moze biti sve, od nepostojeceg, do jednog od religioznih vodja.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 11:06   #88
O Berthi Dudde...

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Bertha Dudde
Ovoj proročici je Bog osobno prišapnuo da se Saturn sastoji od "prozirne svijetleće kovine", a druge zvijezde uopće ne bi mogle postojati bez sjaja našega Sunca ("Es kann kein einziger Stern ohne die Leuchtkraft der Sonne bestehen.").

Kako je to promaklo astronomima?
Prijatelju dragi, dobar dan ti želim!

Možeš li mi molim te ukazati na točan broj te objave, tako da provjerim(o) kontekst unutar kojeg je to rečeno ...

Zanimalo bi me isto tako da li na slijedeću objavu glede Božanstvenosti našeg Gospoda Isusa Krista, kako je to od 'anđela čuo i vidio' Emanuel Swedenborg, također imaš neku primjedbu:

GOSPODIN (ISUS KRIST) JE BOG NEBA (I ZEMLJE)

Prvo i glavno/osnovno, mi moramo znati tko je Bog neba (ili 'tko je Bog na nebu') pošto o tome ovise sve druge stvari. Kroz cijelo nebo, nitko drugi nije priznat kao Bog neba doli Gospodin (Isus Krist). Anđeli kažu/govore ono što je On Osobno naučavao, naime:

Da je On jedno sa (Jehovom) Ocem; da je (Jehova) Otac u Njemu, i da je On u (Jehovi) Ocu; da onaj koji vidi Njega vidi (Jehovu) Oca; i da sve što je sveto proizlazi iz Njega (Ivan 10:30, 35; 14:9-11; 16:13-15).

Ja sam sa anđelima često razgovarao o ovom subjektu, i oni su nepromjenjivo/stalno izjavljivali (ili 'njihovo dosljedno svjedočanstvo je bilo') kako su oni na nebu u nemogućnosti podijeliti Božanstvo na tri, pošto oni i znaju i percipiraju da je Božanstvo jedno i da je to 'jedno' u Gospodinu (Isusu Kristu). Oni su mi također rekli da ljudi, kada iz ovog svijeta dođu sa idejom o tri Božanska bića, ne mogu biti primljeni u nebo. To je zbog toga što njihova misao (u tom slučaju) luta od jednog Božanskog bića do drugog (ili 'se koleba između jednog ili drugog mišljenja'), a tamo (na nebu) njima nije dozvoljeno misliti 'tri' a govoriti 'jedan'.
Na nebu ljudi u stvari govore direktno iz svojih misli, tako da tamo imamo određenu vrstu misaonog govora (thoughtful speech) ili zvučne/glasne misli (audible thought). To znači da, ako su ljudi za života u svijetu podijelili Božanstvo na tri, istovremeno imajući odvojenu sliku svakoga od njih, bez da su ta tri sakupili i centrirali/fokusirali u jedno, tj. u Gospodinu (Isusu Kristu), oni ne mogu biti primljeni u nebo, pošto na nebu postoji izmjena (ili 'međusobno dijeljenje') svih misli, i stoga ako bilo tko dođe te razmišlja (tj. ima u svojoj glavi ideju) o 'tri' (Boga) a govori jedan (ili o jednom) on bi odmah bio raskrinkan i odbačen/otjeran.
Ali neka se zna da svi oni koji (za života na Zemlji) nisu odvojili ono što je istinito od onoga što je dobro, tj. koji nisu rastavili vjeru od ljubavi, u drugom životu prihvaćaju, jednom kada ih se poduči, nebesku ideju (ili 'nebeski koncept') o Gospodinu (Isusu Kristu), da je On jedini Bog u svemiru (ili 'Bog svemira'). Stvari stoje drugačije sa onim ljudima koji su (za života na Zemlji) razdvojili vjeru (ili 'ono u što vjeruju') od života (tj. od onog kako žive/djela ljubavi prema bližnjem).
Oni unutar crkve koji su negirali Gospodina (kao jedinog trojedinog Boga) na način da su priznali (tj. priznajući) samo Oca, ustvrdivši svoj život u takvoj vjeri (and have confirmed themselves in that belief), nisu u nebu/raju. Pošto ne primaju (ili ‘nisu u mogućnosti primiti’ ili pak ‘pošto do njih ne dopire’) nikakav nebeski upliv/influx (svjetla) sa nebesa, gdje se JEDINO GOSPODIN (ISUS KRIST) OBOŽAVA/ŠTUJE, oni postepeno izgube svaku mogućnost da misle/procjenjuju ono što je istinito o bilo kojem subjektu. Oni eventualno (ili ‘na poslijetku’) postanu ili glupi/ne-inteligentni, ili pak govore glupavo/ne-inteligentno, te tumaraju unaokolo ispuštajući neartikulirane zvukove dok im ruke mlataraju unaokolo kao da je sva snaga otišla iz njihovih zglobova.
A drugi, koji su, poput Socinjana, negirali Božanstvo Gospodina (Isusa Krista; tj. koji nisu priznavali Isusa Krista kao utjelovljenog Jehovu i stoga JEDINOG BOGA i na nebu i na zemlji) priznavajući samo Njegovu ljudsku prirodu, također žive izvan (ili ‘su također isključeni/odstranjeni iz’) neba. Oni su dovučeni nešto naprijed i u desno, te su pušteni dolje duboko gdje su u potpunosti odvojeni od drugih iz Kršćanskog svijeta koji dolaze na nebo (ili ‘što ih u potpunosti odvaja od Kršćanskog carstva’). Onda (na nebu) postoje i oni koji govore/tvrde da vjeruju u nevidljivo Božanstvo, kojeg zovu Duša Svemira, iz kojeg sve stvari potječu, i koji odbijaju bilo kakvu vjeru u Gospodina. Kada ih se ispita, ispostavlja se da oni ne vjeruju u nikakvog boga; pošto je to njihovo nevidljivo Božanstvo u stvari poput prirode u njezinim prvim principima, a to (= priroda u svojim prvim principima) ne može biti objekt vjere i ljubavi, pošto kao takvo/a nije objekt misli. Sudbina takvih je među onima koji se zovu Naturalisti. Stvari stoje drugačije sa onim ljudima koji su rođeni izvan crkve (= misli na Kršćansku crkvu u kojoj postoji znanje o Gospodinu), onima koje zovemo ne-Kršćani, o njima će biti govora kasnije.

Sva mala djeca, koja čine treći dio neba, su najprije inicirana/potaknuta u spoznaju i vjeru da je Gospodin (Isus Krist) njihov Otac, a nakon toga da je On Gospodin nad svima, stoga/što znači Bog neba i zemlje. Da djeca na nebu rastu te da se usavršavaju putem znanja/saznanja, i to čak do anđeoske inteligencije i mudrosti, će se vidjeti na stranicama koje slijede.

Među pripadnicima crkve ne može biti/postojati nikakva sumnja da je Gospodin (Isus Krist) Bog na nebu, pošto je On sam naučavao ‘da je Njegovo sve ono što pripada Ocu’ (Matej 11:27; Ivan 16:15; 17:2), te ‘da Mu je dana sva moć/vlast na nebu i na zemlji (Matej 28:18).’

On kaže ‘na nebu i na zemlji’ pošto Onaj koji vlada na nebu vlada također i na zemlji, jer jedno je ovisno o drugome. Njegova vladavina na nebu i na zemlji predstavlja, to što mi od Njega primamo/priihvaćamo svakog dobro koje pripada ljubavi i svaku istinu koja pripada vjeri, stoga svu inteligenciju i mudrost a također i svu sreću, ukratko, život vječni. Gospodin je i ovo također naučavao kada je rekao,

‘Onaj koji vjeruje u Sina ima vječni život; ali onaj koji ne vjeruje Sinu neće vidjeti života.’ Ivan 3:36

Ili opet, kada kaže:

‘Ja sam uskrsnuće i život; onaj koji vjeruje u Mene, ako i umre, živjet će; i tko god živi i vjeruje u Mene taj nikad neće umrijeti.’ Ivan 11:25, 26

I opet:

‘Ja sam put, istina i život.’ Ivan 14:6

Bilo je nekih duhova koji su za života na svijetu govorili kako vjeruju u (ili ‘koji su priznavali’) Oca, ali su o Gospodinu imali istu ideju kao i o bilo kojem drugom čovjeku. To znači da nisu vjerovali za Njega da je On Bog neba. Iz toga razloga im je bilo dozvoljeno da lutaju unaokolo i da istraže gdje god to žele da li igdje postoji drugo nebo doli nebo Gospodinovo (ili ‘da li igdje postoji nebo koje ne pripada Gospodinu’). Oni su tražili (ili ‘su se raspitivali unaokolo’) nekoliko dana, ali nisu nigdje pronašli takvoga.
Ti duhovi su bili od onih koji su mislili kako je sreća u slavi i vlašću/kontroli nad drugima (glory and dominion), a kako nisu bili u stanju dobiti ono što su htjeli (ili ‘za čime su žudjeli’), te im je bilo rečeno da se nebo (nebeska sreća) ne sastoji od takvih stvari (ili ‘da takvi osjećaji ne sačinjavaju nebo’), oni postadoše ozlojađeni (ili ‘osjećali su se uvrijeđeni’), te počnu žudjeti za nebom u kojem bi mogli gospodariti nad drugima i biti istaknuti i slavni (ili ‘istaknuti u slavi’) kao na Zemlji. E.Swedenborg 'Nebo i Pakao – 2-6'


Lorens
Lorens is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 12:07   #89
Quote:
Lorens kaže: Pogledaj post
Prijatelju dragi, dobar dan ti želim!

Možeš li mi molim te ukazati na točan broj te objave, tako da provjerim(o) kontekst unutar kojeg je to rečeno ...
Rado. Naime, sve te "objave" od Isusa/Boga, bave se apstrakcijama, no kada treba otkriti nešto glede nebeske mehanike, sve padaju u vodu - dokazujući svoje podrijetlo - um proročice/vizionarke - u kome nema ništa što tadašnja znanost nije znala. Ako već nešto konkretno navode, to bi trebalo dati neku vjerodostojnost da se ne radi o bulažnjenjima, nego iz povjerljivih izvora.

http://www.martin-wagner.org/neuoffenbarungen.htm

Beginn von BD0254, empfangen am 10.1.1938:

"Liebes Kind .... es ist ein urweises Gesetz, daß im Weltall ohne Unterbrechung, dem Willen des Herrn gemäß, die Himmelskörper ihre Bahn gehen immer in gleichem Abstand von der Sonne und in Ewigkeit sich wiederholender Gleichmäßigkeit."

Glupost. Putanja planeta je elipsa.

"Alles, was im Weltall geschaffen ist, ist abhängig vom Sonnensystem .... Es kann kein einziger Stern ohne die Leuchtkraft der Sonne bestehen,"

Kakva je to posebna uloga Sunčevog sustava u svemiru? Svašta.

Und in BD1008, empfangen am 16.7.1939, schreibt Dudde (Auszug):

"Ein klares Bild zu geben über den der Erde am verwandtesten Weltkörper, den Saturn, ist Aufgabe eines diesen bewohnenden höheren geistigen Wesens, und (es = d. Hg.) wird euch Menschen auf Erden eine Schilderung geboten, die unbestreitbar Aufschluß gibt dem darüber Aufschluß Begehrenden. Noch ist es keinem Erdenbürger gelungen, die Ausmaße dieses Weltkörpers festzustellen, denn es läßt sich die Größe zahlenmäßig nicht belegen, da die Menschen für den Umfang des Saturns keinen Maßstab haben. Es ist ein weit über alle irdischen Schätzungen hinausgehender Begriff und reicht für euch Menschen fast ins Unendliche. Der Grundstoff dieses Gestirns ist ebenfalls mit dem der Erde nicht übereinstimmen .... er ist durchsichtiges, hellglitzerndes Metall von unvorstellbarer Leuchtkraft."


Saturn nije Zemlji najsrodniji planet - Mars je. Saturn nije sazdan od "prozirne kovine koja sjaji".

Quote:
Zanimalo bi me isto tako da li na slijedeću objavu glede Božanstvenosti našeg Gospoda Isusa Krista, kako je to od 'anđela čuo i vidio' Emanuel Swedenborg, također imaš neku primjedbu:

Ja sam sa anđelima često razgovarao o ovom subjektu, i oni su nepromjenjivo/stalno izjavljivali (ili 'njihovo dosljedno svjedočanstvo je bilo') kako su oni na nebu u nemogućnosti podijeliti Božanstvo na tri, pošto oni i znaju i percipiraju da je Božanstvo jedno i da je to 'jedno' u Gospodinu (Isusu Kristu).
Kada je "sveti Franjo Ksaverski ušao u raspravu s hinduskim teolozima, i pokušao ih uvjeriti da je Bog jedan, svi su se grohotom nasmijali, rekavši da je naš um premalen da bi išta mogao reći o Bogu, bila to naša "jednina" ili "množina". Poslije je sveti Franjo pozvao inkviziciju, koja je došla poslije njegove smrti, pa je ista primijenila drugačija "sredstva uvjeravanja".

Govor o Bogu je besmislen. Učiniti sebe boljim čovjekom je smisleno.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 21:06   #90
Quote:
tihica kaže: Pogledaj post
Ne, nego to što Isus doista jest Stvoritelj. A Biblija samo svjedoči za Krista.

Koji dokaz prilažem da je Isus doista Stvoritelj? Taj što nitko drugi - osim Stvoritelja - nema moć umrijeti kao Spasitelj svih!!! Nijedno stvoreno biće (čovjek ili anđeo) nema tu vlast niti moć.
hhahahhaa pa ovo je stvarno smijesno pa zar da jedan covjek kojeg vi smatrate da ste ga zakovali za krst moze bit stvoritelj a on ko mu je stvorio majku onda i kako to da je Bog rodjen akoje tako onda on mora imati i majku i oca a dali prilici da Bog ima majku jel ili razmislite dobro o cemu pricate bolje vam je da se pozatvarate u sobi i da ne izlazite dok ne izadje bijeli dim nego sto lupetate bez veze
__________________
Kur'an:-I bojte se vatre koja je za nevjernike pripremljena.” (Ali-Imran, 131)
Zeyd-ibn Osama is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 21:17   #91
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Hoces da kazes da je glavni dokaz da je Isus Stvoritelj to sto u Bibliji pise da je to on ?
Nigdje u Bibliji ne piše da je Isus doslovno rekao: »Ja sam Bog.« No, to ne znači da On nije objavio da je Bog. Uzmimo za primjer Isusove riječi u Ivanu 10,30: »Ja i Otac jedno smo.« Na prvi pogled, ovo možda ne izgleda kao izjava da je Bog. Međutim, pogledajmo reakciju Židova na njegovu izjavu: »Odgovoriše mu Židovi: zbog dobrog te djela ne kamenujemo nego zbog hule što se praviš Bogom, iako si samo čovjek« (Ivan 10,33). Židovi su Isusovu izjavu razumjeli kao tvrdnju da je Bog. U stihovima koji slijede Isus nikada nije ispravio Židove govoreći: »Ja nisam tvrdio da sam Bog.« To ukazuje na to da je Isus zaista potvrdio da je Bog kada je izjavio: »Ja i Otac jedno smo« (Ivan 10,30). Ivan 8,58 drugi je takav primjer. Isus je rekao: »Isus im odvrati: zaista, zaista kažem vam, prije nego što je Abraham bio, Ja Jesam.« Ponovno, kao odgovor na te njegove riječi, Židovi su uzeli kamenje kako bi ga kamenovali (Ivan 8,59). Zašto bi Židovi htjeli kamenovati Isusa ako On nije rekao nešto što su oni vjerovali da je bogohulno, u ovom slučaju, da je Bog?
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 22:27   #92
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Ovo sto je boldovano - odakle znas da je to tako ?

Izgleda da je odgovor na postavljeno pitanje - da li je Isus Bog, sasvim jednostavno.

Za one koji veruju da je Biblija bozja rec i da je sve u njoj napisano istinito (ili bar delovi koje oni smatraju bitnim) - on je Bog.

Za one koji smatraju da je Biblija istorijska knjiga Jevreja, knjiga slicna mnogim drugim religoznim spisima, napisana i prepravljana od ljudi, sa mnogim nejasnim i pogresnim navodima, upitne moralne poruke - on moze biti sve, od nepostojeceg, do jednog od religioznih vodja.
Ti stvari postavljaš crno- bijelo. I vjerovatno optužuješ kršćane da su oni ti koji kršćanstvo gledaju crno - bijelo. Kada bi bilo istina to što ti pišeš, tada bi "vjera" bila uvjerenje. Ali biblijska "vjera" je povjerenje. Uvjerenje imaš na osnovu nekog mišljenja, a povjerenje imaš na osnovu pouzdanosti i sigurnosti onoga kome možeš vjerovati. Uvjerenje počiva na tebi, a povjerenje počiva na drugome: Onome tko se pokazao dostojnim da mu iskažeš povjerenje. I budući da mi je Bog Biblje promjenio život potpuno, oslobodio me patnji i zla koje sam činio sebi i drugima, poučio me, izgradio moj karakter, postavio mi jasna i divna mjerila dobrote, i svakodnevno me vodi u mojim odlukama i namjerama - pokazuje se dostojnim da mu vjerujem! Više nego sebi! Ili tebi.

Budući da mi nismo Boga vidjeli, to ne znači da nam mora ostati nepoznat. On nam se objavio! Biblija je Božja objava. Dokaz da je ona Božja knjiga je upravo u tome što ona ne daje čovjeku nikakvu šansu da preživi u sadašnjem (grešnom) stanju. Grešan čovjek nema budućnosti. Jer zlo, nepravde i problemi u svijetu dokazuju da je čovjek zlo biće. Iako teži ka dobru. Upravo te činjenice samo Biblija objašnjava: čovjek je stvoren za dobro, ali je zloupotrebom slobodne volje sebi prouzročio mnoge probleme. Jedini način da se čovječanstvo izvuče iz njih je povratak ka Bogu, ka Savezu s Bogom. A za to je potrebna potpuna promjena čovjekovog života, razmišljanja, djelovanja i nadanja. Potrebno mu je "novorođenje", odnosno "rođenje od Boga". To znači da se naš moralni sustav (naše unutrašnje vrijednosti) mora obnoviti prema Božjem uzoru, prema Božjem moralu i sustavu vrijednosti. I postoje ljudi koji su uspjeli u tome. Zahvaljujući Božjoj pomoći i svojoj odluci da prihvate Spasenje koje im Bog milostivo daje. I novi život slobodan od ropstva zlu.

Problem vas koji niste kršćani je taj što kršćanstvo gledate preko crkvenih organizacija i mnoštva takozvanih kršćana. I prema tim ljudima koji sramote Boga i kršćanstvo - vi imate pogrešnu sliku o tome. Umjesto da se oslobode od zla, mnogima njihovo formalno kršćanstvo postaje samo alibi za život u zlu. I to u aktivnom činjenu zla, nepravdi, sebičnosti. Takvi "kršćani" nemaju ništa se Bogom i Njegovim kršćanstvom. Iako ih ima na stotine milijuna. Samo "vas" odvode od toga da spoznate pravu Božju narav dobrote i pravde.
__________________
"Tko ostaje u Kristu, ne ostaje u grijehu" 1. Ivanova 3,6
tihica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 22:37   #93
Quote:
Zeyd-ibn Osama kaže: Pogledaj post
hhahahhaa pa ovo je stvarno smijesno pa zar da jedan covjek kojeg vi smatrate da ste ga zakovali za krst moze bit stvoritelj a on ko mu je stvorio majku onda i kako to da je Bog rodjen akoje tako onda on mora imati i majku i oca a dali prilici da Bog ima majku jel ili razmislite dobro o cemu pricate bolje vam je da se pozatvarate u sobi i da ne izlazite dok ne izadje bijeli dim nego sto lupetate bez veze
Sada kada si se slatko nasmijao i izvrgnuo me javnoj sramoti, vjerovatno si sretan. Jer si "dokazao" svoju religioznu nadmoć i ponos, bahatost i bezumlje. A sve to ti je grijeh, poštovani. Protiv toga je govorio Krist,a vjerujem i Muhamed.

Krista na križ je zakovao grijeh. A pošto vidim da ni tebi nije grijeh stran - ti si ga trakođer pribio na križ. I zbog tvojih grijeha on je pristao da se preda na raspeće. I nema nikoga drugog tko ti je iskazao svoju ljubav kao što je to Krist učinio. Jer nitko drugi nije bio spreman za tebe (takvog kakav jesi)umrijeti. Nitko. I nikada nitko drugi neće ni biti spreman.

Tvoja nepovezana pitanja u vezi Kristovog rođenja i njegove majke - trebaš proučiti iz Biblije. A ne iz vjerovanja kršćanskih crkvi koje su odbacile Bibliju i lupetaju svašta. Pa tako i tebe obmanjuju po pitanju onoga što Biblija kaže o tome.
__________________
"Tko ostaje u Kristu, ne ostaje u grijehu" 1. Ivanova 3,6
tihica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 22:46   #94
Quote:
tihica kaže: Pogledaj post
Sada kada si se slatko nasmijao i izvrgnuo me javnoj sramoti, vjerovatno si sretan. Jer si "dokazao" svoju religioznu nadmoć i ponos, bahatost i bezumlje. A sve to ti je grijeh, poštovani. Protiv toga je govorio Krist,a vjerujem i Muhamed.

Krista na križ je zakovao grijeh. A pošto vidim da ni tebi nije grijeh stran - ti si ga trakođer pribio na križ. I zbog tvojih grijeha on je pristao da se preda na raspeće. I nema nikoga drugog tko ti je iskazao svoju ljubav kao što je to Krist učinio. Jer nitko drugi nije bio spreman za tebe (takvog kakav jesi)umrijeti. Nitko. I nikada nitko drugi neće ni biti spreman.

Tvoja nepovezana pitanja u vezi Kristovog rođenja i njegove majke - trebaš proučiti iz Biblije. A ne iz vjerovanja kršćanskih crkvi koje su odbacile Bibliju i lupetaju svašta. Pa tako i tebe obmanjuju po pitanju onoga što Biblija kaže o tome.

uopste nisam bio bahat samo ti dajem primijere i dokaze ja cijenim tvoje odgovore ali koliko se sjecam njega su uhvatili a nije se predao i drugo zasto zbog mene pa uopste se i nije desilo onako kako to vi govorite jer jer sve to izmijenjeno vise puta zar nije receno da isau (isusu) da vjeruje samo u jednog Boga a niko mu nije rekao ti si bog, nije mi grijeh iskazati svoje nezadovoljstvo i svoje misljenje.
__________________
Kur'an:-I bojte se vatre koja je za nevjernike pripremljena.” (Ali-Imran, 131)
Zeyd-ibn Osama is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 22:52   #95
Da li je Isus bio Bog

Bissmillah...posto vidim da "cijenjeni" administratori nisu mi obezbijedili uvjete za debatu ovako coporativno cu morati uci u raspravu...pocecu ajetom gdje Allah dz.s kaze:
"Nego,istinom suzbijamo laz,istina je ugusi i lazi nestane;a tesko vama zbog onoga sto o Njemu iznosite"(el enbija 27)

Nase muslimansko vjerovanje je da je Isus-Isa a.s bio jedan od 25 u Kuranu spomenutih Poslanika,data mu je knjiga Indzil(biblija) koja je dozivila iskrivljnja sto dokazuje 50.000 velikih gresaka i kontradiktornosti koje su nadjene u njoj...zar da u takvu objavu vjerujemo,la illahe ilellah...stav krscana je da je on tjelotvoreni bog,subhanAllah,tesko se njima zbog tih rijeci...

Da li je Isus bio zaista Bog?Ako smo imalo pametni i ako imalo imamo mozga a svi vjerovatno smatramo da imamo,ova tvrdnja da je Isus bio bog moze se shvatiti netacnom samim kontrapitanjemA LI JE ISUS TVRDIO DA JE BOG...Isus nikada za svoga zivota,dok je hodao ovom zemljom nije rekao JA SAM BOG ili OBOZAVAJTE ME...ni u jednoj od 66 biblijskih knjiga ili 73 kod rimokatolika se ne nalazi izjava isusa da je on bio Bog....pa se pitam ko smo mi da nazivamo bogom nekog ko to za sebe nije htio nikad ni reci,nego je cak rekao: "moj Otac je veci od mene"(ivan 14:28)....iz ove recenice svaki pametan covjek koji razmislja moze shvatiti da je rekao da ima neko veci od njega...pa ako je isus bog pa zar ima neko veci od boga....zapitajte se

I na kraju pitanje za sve krscane....neka mi neko od vas kaze 2 odgovora:
1.JESAM LI UPRAVU KAD KAZEM DA JE ISUS SIN COVJECIJI(tako se u bibliji cesto nazivao isus)
2.Koliko bog ima sinova?

Elhamdulillah
Selef is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 09.10.2008., 22:56   #96
Koji je ovo puta da se postavlja ista tema. Ptice na grani vrse samoubojstva. Molim moderatora da ovo stornira. Hvala.


Pogledati
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 23:17   #97
Quote:
JUŽNI kaže: Pogledaj post
30 Ja i Otac jedno smo."
31 Židovi ponovno pograbiše kamenje da ga kamenuju. 32 Isus im odgovori: "Mnoga vam dobra djela Očeva pokazah. Za koje me od tih djela kamenujete?" 33 Odgovoriše mu Židovi: "Zbog dobra te djela ne kamenujemo, nego zbog hule: što ti - čovjek - sebe Bogom praviš." 34 Odgovori im Isus:
"Nije li pisano u vašem Zakonu:
Ja rekoh: bogovi ste!
35 Ako bogovima nazva
one kojima je riječ Božja upravljena
- a Pismo se ne može dokinuti -
36 kako onda vi onome kog Otac posveti
i posla na svijet
možete reći: 'Huliš!'
- zbog toga što rekoh: 'Sin sam Božji!'
37 Ako ne činim djela Oca svoga,
nemojte mi vjerovati.
38 Ali ako činim,
sve ako meni i ne vjerujete,
djelima vjerujte
pa uvidite i upoznajte
da je Otac u meni
i ja u Ocu." Ivan 10:30-38

"A svima koji Ga (Isusa) primiše, da im ovlast da se zovu djecom Božijom." Ivan 1:12

Što više reći?
u ime Allaha....sad kad bi ja rekao da je to izmisljen citat taj dokaz nebi uzeli kao dokaz pa cu na to odgovoriti mozgom:

citat koji si naveo:JA I OTAC SMO JEDNO zaista stoji u bibliji,u to nema sumnje...ali postoji niz nerazumijevanja oko konteksta i pravog znacenja tog citata...uvijek sam se pitao koji je kontekst?savjetujem ti da otvoris bibliju i nadjes ivanovo evandjelje i pogledas citate koji su napisani prije tog citata,jer ako tako ne uradis nikad neces shvatiti kontekst...kreni od stiha 23 citaj:"Isus je hodao u hramu po Salomonovom trijemu.tada ga opkolise zidovi te mu rekose:Dokle ces nas drzati u neizvjesnosti?ako si zbilja Mesija kazi nam otvoreno.isus im je rekao:"pa ja sam vam vec rekao ali vi nevjerujete.djela koja cinim u ime oca svog svjedoce za mene,ve nevjerujete jer niste od mojih ovaca.Moje ovce slusaju moj glas.Ja ih znam i one me slijede. i da bi na kraju stiha rekao JA I OTAC SMO JEDNO....a to znaci da kad jednom covjek prihvati vjeru on ostaje u vjeri...onda im je isus rekao :POKAZAO SAM VAM MNOGA DOBRA DJELA KOJA DOLAZE OD MOG OCA.ZA KOJE OD TIH DJELA ME KAMENUJETE?pa oni rekose:ne kamenujemo te zbog dobrih djela,vec zbog bogohulstva,sto se pravis bogom iako si covjek"...JA I OTAC SMO JEDNO,to je isto ko kad zaljubljeni parovi kazu za sebe:MI SMO KAO JEDNO....dal se to misli da su u svrsi jedno,ne...tako i u ovoom slucaju,isus je time htio reci kako je sbogom povezan a ne da su jedno u mocima i tome sl...bitan je kontekst da shvatite
Selef is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 23:22   #98
Quote:
Malevar kaže: Pogledaj post
Kao prvo ti si levat, ako se zdraviš s Sellam, ja znam da je Isus mnogo poštovani da trebaš to napisati velikm slovom, a i Bog također. Toliko barem znam o Islamu.
I nemoj tako pretenciozno i izazivački nastupati tipa "vaša vjera", možda sutra bude tvoja.
SELLAM...to je pozdrav kojeg je Allah mi naredio da se tako pozdravljaju muslimani,i on je upucen samo muslimanima....sto se tice toga da sam bog napisao malim slovom...da jesam,napisao sam bog malim slovom jer nemisli se na pravog Boga u kojeg ja vjerujem,vec se misli da je Isus bog a to pisem malim slovom...isto kao sto bi pisao one gluposti "bog sunca i sl" malim slovom
Selef is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 23:24   #99
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Nadam se da če sellef uvažiti ovu kritiku.
Za sad se ponaša kao sllon u prodavnici staklla.


zamolio bi da me ironicno nevrijedjas....to necu da dopustim....dobro znam stilsku figuru ironiju...ne uzimaj sebi previse za pravo
Selef is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 23:29   #100
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Koji je ovo puta da se postavlja ista tema. Ptice na grani vrse samoubojstva. Molim moderatora da ovo stornira. Hvala.


Pogledati
molim moderatora da temu koju sam prije ove postavio pod istim naslovom izbrise a ovu ostavi....ovdfje ocekujem dokaze i odgovore...da cujem vas krscane...bez nekih dugih tekstova molim vas,to nema smisla...i nema smisla samo navodite neke citate iz biblije jer sta nam to dokazuje...onda bi i ja trebao uzeti iz Kurana navoditi i to smatrati dokazima

Zadnje uređivanje Selef : 09.10.2008. at 23:35.
Selef is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:44.