Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2010., 12:28   #1
"Skokovi"

Premalo je informacija o vrlo značajnim operacijama u DR "Skok 1" i "Skok 2". Spominju se samo kao jedne od akcija prethodnica "Oluji", naravno uz Bljesak, Ljeto '95 i dr. Osim što su "Skokovi" osigurali dominaciju na Dinari, postoje li neke anegdote vezane za te operacije, zanimljivosti, i općenito kako su operacije tekle?
__________________
Chuck Norris doesn't know who I am...
ML_croman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 22:46   #2
Evo jedna iz operacije neposredno vezane za "skokove",kao logični nastavak prethodnih anegdota i zanimljivosti.
Gardist HV Marinko (rodom iz Fojnice)na Staretini iznad Glamoča na položaju, negdje pred jutro ogladnio te izvadi paštetu da prezalogaji,ali čuvši nekakvo šuškanje zauzme zaklon oprezno motreći.Nekako u času iskoči odnekud četnik i mazne mu paštetu.Na Marinkovo oštro upozorenje uopće se nije zaustavio.Kad je za ovo čuo zapovjednik,pitao je Marinka "Pa što ga nisi zarobio ili ubio?",na što je Marinko odgovorio:"Zapovjedniče da je bio gulaš sigurno bih ga ubio".
AnteNaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 11:42   #3
Quote:
dobrila12 kaže: Pogledaj post
pop84 de covjeku reci, sigurno si bio ucesnik akcije kao izvidnik gardijske brigade.
O Boze s kim se i ja raspravljam..
Nekakvi šaljivih situacija nije bilio , da se toliko piše. Da bio sam učesnik akcije . Tko je izviđao po Dinari vjerovatno su mu poznati nazivi : Jankov vrh , Čorin lecman , Veliki Bat , Crni bunari itd... Sela Sajković , Kzanci , Crni Lug , sela su u stvari u Livanjskom polju .
pop84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 11:47   #4
Nisam bio na Dinari ali sam bio u Hercegovini pa mi odgovori na temu o HVO-u ratnice.
dobrila12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 12:00   #5
Quote:
dobrila12 kaže: Pogledaj post
Nisam bio na Dinari ali sam bio u Hercegovini pa mi odgovori na temu o HVO-u ratnice.
Dobro nisi bio na Dinari , niti je tko od HVO-a mogao biti jer ipak su to bile pripreme za neke ozbiljnije stvari koje su dovele do oslobađanja hrvatske ( ali tema je taj dio ) a jesi bio kod G,Vakufa jer ja sam i tamo bio . A tema o HVO-u , mislim da sam iznio svoje viđenje , druga stvar je što ti to nisi shvatio .
pop84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 16:29   #6
Quote:
pop84 kaže: Pogledaj post
Nekakvi šaljivih situacija nije bilio , da se toliko piše. Da bio sam učesnik akcije . Tko je izviđao po Dinari vjerovatno su mu poznati nazivi : Jankov vrh , Čorin lecman , Veliki Bat , Crni bunari itd... Sela Sajković , Kzanci , Crni Lug , sela su u stvari u Livanjskom polju .
Bas ste djeca.
Pa ajd napisite kako je to Jozo zajebao cetnike...
Selo je Kazanci. U stvari (za one koji ne znaju) sva ove sela se nalaze u podnožju Dinare u sjevernom dijelu Livanjskog polja na starom putu Livno B. Grahovo. Kazanci su cak najblize Troglavu. Najvisem vrhu Dinare.
Pugsley Adams is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 00:48   #7
Nagradno pitanje : Tko je zapalio kuću Ante Đapića ( mislim da se selo zvalo Čaprazlije )
pop84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 01:01   #8
Quote:
pop84 kaže: Pogledaj post
Nagradno pitanje : Tko je zapalio kuću Ante Đapića ( mislim da se selo zvalo Čaprazlije )
Ćaprazlije, a i znam koga izazivaš nakon što si dva dana ljenčario, pa si sad odmoran.
AnteNaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 10:44   #9
Quote:
pop84 kaže: Pogledaj post
Nagradno pitanje : Tko je zapalio kuću Ante Đapića ( mislim da se selo zvalo Čaprazlije )
A tko je meni izvadio uticnice i prekidac za svjetlo iz zidova? Tko mi je sa svicom plafon dekorirao? I tko mi je se posra usred dnevnog boravka?
A selo u Livanjskom polju nikad nije bilo palo u neprijateljske ruke i sluzilo je kao smjestaj za HV, MUP i HVO.

Odgovor: Jebaji ga, bilo i proslo. Ili kako bi Amer reko Colletaral Damage.
Bitno je jedino da je srpska opasnost temeljito uklonjena a kuca se sa par Kuna da popravit.

Shodno tome je sasvim nebitno tko je, naravno usljed borbenih djelovanja, zapalio kucu ovog ili onog.
Pedro Negro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 00:12   #10
UPALJAČ!

Quote:
pop84 kaže: Pogledaj post
Nagradno pitanje : Tko je zapalio kuću Ante Đapića ( mislim da se selo zvalo Čaprazlije )
...nisam nikad bio tu pa neznam,ali imam ja jedno pitanje...da li bi ikad rekao na ovom forumu da je zapovjednik naredio "NEMA ZAROBLJAVANJA" da je danas živ!

R.I.P.
gak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 19:02   #11
Quote:
gak kaže: Pogledaj post
...nisam nikad bio tu pa neznam,ali imam ja jedno pitanje...da li bi ikad rekao na ovom forumu da je zapovjednik naredio "NEMA ZAROBLJAVANJA" da je danas živ!

R.I.P.
nikada takva pismena zapovjed nij proslijeđena na niže razine u brigadi . Vjerovatno te zanimaju Mliništa . Treba prvo znati što je bio povod tome , i koliko je Puma nastradalo pri zarobljavanju srbskih vojnika .
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 19:44   #12
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
nikada takva pismena zapovjed nij proslijeđena na niže razine u brigadi . Vjerovatno te zanimaju Mliništa . Treba prvo znati što je bio povod tome , i koliko je Puma nastradalo pri zarobljavanju srbskih vojnika .
mislis li tu na dozapovjednika bojne i vozaca ?
antun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 20:55   #13
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
nikada takva pismena zapovjed nij proslijeđena na niže razine u brigadi . Vjerovatno te zanimaju Mliništa . Treba prvo znati što je bio povod tome , i koliko je Puma nastradalo pri zarobljavanju srbskih vojnika .
..ma ne zanimaju mene mliništa ni mlinovi....dali je tribalo nastradati petnaestak naših vojnika na takav način....mi smo tribali zadržati teren koi je pet dana prije oslobodila gbr....pa je vraćena peti dan nazad na teren...
gosp.Worm-pop84
gak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 14:15   #14
Quote:
gak kaže: Pogledaj post
..ma ne zanimaju mene mliništa ni mlinovi....dali je tribalo nastradati petnaestak naših vojnika na takav način....mi smo tribali zadržati teren koi je pet dana prije oslobodila gbr....pa je vraćena peti dan nazad na teren...
gosp.Worm-pop84
Trebalo-ne trebalo , šteta ljudi . To je jedino točno . Što je tko trebao .........? Lako je biti general poslije bitke . Trebao si biti tamo pa onda donijeti ispravnu odluku .A ako te ne zanima , ne postavljaj pitanje , pa oda reći ne zanima me . Premlad si da se crveniš od bijesa . I nisi nikakvu toplu vodu otkrio .
Quote:
antun kaže: Pogledaj post
mislis li tu na dozapovjednika bojne i vozaca ?
Zbilja se ne sjećam tko je imao koju funkciju

Zadnje uređivanje rezon@tor : 16.11.2011. at 11:30.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 12:31   #15
Quote:
astra999 kaže: Pogledaj post
Može li pojašnjenje ovog događaja, o čemu se točno radilo?
Ništa posebno. Krstičević se poskliznio ili zapeo . Puška mu je bila otkočena i ..... eto sranja



Sent from my Optimus 2X using Tapatalk
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 12:44   #16
A išli su u izviđanje prije premopredaje položaja. Naš ih je izviđač vodio ispred prve linije. Metak u cijevi, prst na okidaću...
Nizbrdica, stijene, slinavo vrijeme....
Čovjek se poskliznuo i streso rafal u ljude ispred sebe i sam sebe ranio.

Zadnje uređivanje darko rora : 28.08.2012. at 13:22.
darko rora is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 13:24   #17
Quote:
darko rora kaže: Pogledaj post
A išli su u izviđanje prije premopredaje položaja. Naš ih je isviđač vodio ispred prve linije. Metak u cijevi, prst na okidaću...
Nizbrdica, stijene, slinavo vrijeme....
Čovjek se poskliznuo i streso rafal u ljude ispred sebe i sam sebe ranio.
Nije mi jasno, zašto se događaju takve pizdarije iskusnim ljudima. Prst na okidaču se drži jedino ako u tom trenu misliš nekoga ubiti, a pogotovo u hodnji kad su ljudi ispred tebe rukom prekriti okidač, pogotovo na šumovitom terenu...
žerac76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 13:44   #18
Možda bi ti bilo jasnije da si bio na tom terenu.
Nisu bili u hodnji već u izviđanju ispred prve linije.
A tam se ne šećeš s rukama u džepu pogotovo ne po šumi
jer te čedo može čekat iza svake bukve.
darko rora is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 14:00   #19
Evo još jedne anegdote vezane uz ovo vrijeme:

Jedan pripadnik 1. satnije 2.pb na Crnim bunarima išao je srat po noći u šumu.
Lijepo majstor slinuo hlače i gače, čučnuo...
Kad nešto iza bora.

A ono medvjed. Digo se medo na zadnje noge i šiklja paru iz usta ko lokomotiva. Ispucao ovaj naš 27 metaka jedinačno (ali je izgledalo ko rafalno) u medu dok je medo pao. Istrčali ljudi iz baraka kad evo ti ovog iz šume bez kapi krvi u sebi.

Poslije su medvjeda izmjerili bio je dugačak oko 2.7 m ak se ne varam, a panđe su mu bile dulje od ljudskih prstiju.
Došao Korade kad je čuo drugi dan i žica kožu ovoga, a lik mu veli: " Evo ti puška pa si ga odi upucaj?" Korade gleda zbunjen, a mi legli od smijeha.

Mogu samo reći da nikad nisam jeo bolji gulaš. Dečki (koji su lovci) su ga složili od medveđih šapa, navodno je to najbolje.

I da ne zaboravim ovaj koji ga je upucao nije išao srat narednih tjedan dana.
darko rora is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 15:19   #20
Ha..ha.... ovo prvi puta čujem !!! Dobra....... Sasvim je razumljivo zašto nije tjedan dana nije išao na istovar . Još bolje je odjebao Koradu . Jeli i Boba bila sa njim ?
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:30.