Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2012., 11:30   #161
Ja još razmišljam koji multipraktik da kupim obzirom da im cijena nije mala. U užem izboru su mi bila dva Kenwooda- chef permier i prospero koji ima Cats, ali jučer sam vidjela i ovaj novitet u Elipsu-Gorenje multipraktik koji je pak skoro 1000 kn jeftijini od kenwooda (http://www.gorenje.hr/kucanski_apara...alice?c=362800)
Uglavnom, košta 1900 kn, ima 800W i koliko sam vidjela sve mješalice koje ima i kenwood. Da li netko možda zna tko proizvodi taj multipraktik (nešto se priča da Gorenje više ne proizvodi svoje proizvode) i da li je to ok aparat za cijenu?
luda vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 19:47   #162
Dižem temu, trebam savjet.

Pročitala temu, pretražila sve moguće stranice, pogledala dućane... nikako da se odlučim koji multipraktik uzeti.

Budžet do max 2000 kune. Čitam vas da bolje Philips, nego Bosch, a Bosch mi se svidio zato što kao moguć dodatak ima i posudu za sladoled. MUM 4. A čitam da taj baš i nije nešto, a i slab je (600 W).

Što na kraju uzeti? Ovaj Philips mi se čini super, svašta od dodataka, a i dosta je snažan.

Oči će mi ispast od pregledavanja i uspoređivanja.

BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 19:59   #163
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Dižem temu, trebam savjet.

Pročitala temu, pretražila sve moguće stranice, pogledala dućane... nikako da se odlučim koji multipraktik uzeti.

Budžet do max 2000 kune. Čitam vas da bolje Philips, nego Bosch, a Bosch mi se svidio zato što kao moguć dodatak ima i posudu za sladoled. MUM 4. A čitam da taj baš i nije nešto, a i slab je (600 W).

Što na kraju uzeti? Ovaj Philips mi se čini super, svašta od dodataka, a i dosta je snažan.

Oči će mi ispast od pregledavanja i uspoređivanja.

Pogledaj Kenwoode ako još nisi...
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 21:29   #164
Ja imam neki philpsov vulgaris (ima samo osnovne nastavke), star desetak godina, svakodnevno u upotrebi, nijednom se nije pokvario, prezadovoljna sam...
__________________
tigar 09.08.2010. i zmaj 11.07.2012....
nangaparbat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2012., 15:58   #165
Hitno trebam pomoć. Kupilam bi u Konzuma Kuhinjski stroj Tristar mx-4153, neznam kakav je, šta sve može raditi, da li može raditi prhko tijesto, dizano, kreme i snijeg od bjelanjaka.Ako ga tko ima, molim za bruzi odgovor, da li se isplati kupiti, jer nije tako strašno skup,
petunija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2012., 03:45   #166
Ovaj mi je bio želja ali je bio skup malo preskup (1538kn):
http://www.elipso.hr/mali-kucanski/mult ... OOD-FP925/
ali na kraju sam kupila ovaj (900kn) :
http://www.elipso.hr/mali-kucanski/mult ... -SBR1000E/
Jak je (1100W) pa se nadam da i vrijedi nešto... Ipak je onaj skoro 600kn skuplji a kako meni treba samo dio sa sjeckalicom valjda će trajat
__________________
___________________
https://sladananovak.com
ana77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 10:07   #167
Quote:
duba_39 kaže: Pogledaj post
Družim se s multiprakticima već duže. Prvi je bio robustan Philipsov koji me je služio dugi niz godina, a kad smo napokon uspjeli uništiti plastične dijelove do te mjere da je došlo vrijeme kupiti novi, odlučila sam se za jedan manji Moulinexov. Koji sam koristila otprilike dva mjeseca, strpala ga u kutiju i dala sebi riječ da nikad više Moulinex u moju kuću. Dakle to je doslovno bila dječja igračka - slab, krhak, doslovno bi poskakivao kad bi se nešto rezalo ili mutilo u njemu.
Pa sam nakon dužeg vaganja između Boscha i Philipsa odlučila opet dati povjerenje provjerenom - i nisam požalila. Evo što mi je sad doma.
Dobre strane: snažan, tih, stabilan (ne poskakuje ko zec dok se riba mrkvica, jel), ogromna zdjela, radi baš sve što meni treba. Nema faširanje mesa, no za to postoje drugi modeli.

U svakom slučaju mogu preporučiti Philips, mišljenja sam da je izvrstan omjer cijene i kvalitete.
Trazim nesto takvo pa me zanima koliko kosta ovaj tvoj Philipsov strojcek?
Savanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 01:08   #168
BLENDER, SOKOVNIK, ILI NEŠTO DRUGO? UPOMOĆ

E pa ovako.... znam da ova tema vjerojatno postoji, no... od čitanja svih postova više niti sama ne znam šta bih mislila i kupila
Pa uglavnbom, pitanje je kratko i jasno....koji blender mi preporucate, po mogucnosti da je što jedtiniji i da sigurno može dobro samljeti bademe?


I koji multipraktkik (sokovnik i blender u jednom) moze samljeti bademe i napraviti recimo sok od cikle?

Ocajnički sam se zaželila bademovog mlijeka, sok od cikle...itd
malaplavusica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 04:31   #169
Quote:
malaplavusica kaže: Pogledaj post
E pa ovako.... znam da ova tema vjerojatno postoji, no... od čitanja svih postova više niti sama ne znam šta bih mislila i kupila
Pa uglavnbom, pitanje je kratko i jasno....koji blender mi preporucate, po mogucnosti da je što jedtiniji i da sigurno može dobro samljeti bademe?


I koji multipraktkik (sokovnik i blender u jednom) moze samljeti bademe i napraviti recimo sok od cikle?

Ocajnički sam se zaželila bademovog mlijeka, sok od cikle...itd
Ja tražim kako dobiti sok iz naranče ala ono u bircu (da ima komadiće naranče, ali ne izmrcvarenu pulpu), pa sam kopajući oko toga, do sad došla do toga da ni sokovnik ni blender nisu ono što me zanima. Ali svakako - to su dva različita aparata.

But, baš izradu badem mlijeka i soka od cikle u istom aparatu sam vidjela u jednom reklamnom filmiću za jednu zvijer od stroja http://vervita.hr/proizvodi/cijena/sokovnik-oscar-1000
Evo oba filmića:
http://www.youtube.com/watch?v=-tOpM80kiJI
http://www.youtube.com/watch?v=sJu4h1klr_I

Meni su filmići blago dosadni pa sam preskakala, al aparat može raditi od sladoleda, do peanut buttera, badem mlijeko (melje badem, dodaš vodu, i onda smjesu procijedniš u sok), i izvuče sok iz trave
Ono, sokovnik + štošta drugo. Luda igračka skroz

Na brand sam nabsala na nekom forumu sirovojedaca, kao da im je blender prilično solidan, a pogotovo za tu cijenu, jer fancy igračke idu preko 5k bez beda. Jel, blenderi i mašine koji melju sve u kompaktnu masu.

Da imam para, moram priznati da ne znam koju bih igračku uzela, Oscara, ili drugi sokovnik koji imaju, ili njihov blender. Ok, vjerojatno oscara i blender, iako je upitno jel bi blender trebao - uzmeš oscara, on razdvoji, ti spojiš nazad

Al koliko vidim po snimkama, solidan prah od suhih namirnica može raditi, tako da, nije klasični multipraktik, al mali je dobar za puno toga

Za ovo moje, sklonija sam blenderu, jer mislim da naranču satre u homogenu smjesu, plus manje posla oko čišćenja nego sa sokovnicima
Taman sam došla na ovaj podforum tražiti prikladnu temu za moj problem, pa eto, možda bar tebi pomognem
enigma in red is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 11:23   #170
Nakon što smo naručili multipraktik u Elipsu i ostavili polog, dva mjeseca kasnije smo morali na kapaljku žicat informacije - long story short, izigrali su nas.

Sad tražimo drugi multipraktik, odlučujemo između Kenwooda FP925 i Philipsa 7778.

Oboje imaju slične karakteristike, ali zanima me ako netko ima iskustva s jednim od ova dva? Ljudi većinom hvale Kenwood, ali nije ni Philips loš. Cjenovno su isti.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 16:19   #171
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Nakon što smo naručili multipraktik u Elipsu i ostavili polog, dva mjeseca kasnije smo morali na kapaljku žicat informacije - long story short, izigrali su nas.

Sad tražimo drugi multipraktik, odlučujemo između Kenwooda FP925 i Philipsa 7778.

Oboje imaju slične karakteristike, ali zanima me ako netko ima iskustva s jednim od ova dva? Ljudi većinom hvale Kenwood, ali nije ni Philips loš. Cjenovno su isti.
Nadam se da su vam vratili novce
Nema multić nego Kenwood titanium majora i zasad sam super zadovoljna.
Philipsu sam vjerna s grijačima vode i isto super zadovoljna.
Daklem, ne mogu ti pomoći s usporedbom ili iskustvom, no na tvom mjestu bih ih svakako pogledala i usporedila u živo da dobiješ dojam koliko je koji robustan ili pak to nije. Naravno, karakteristike ćeš usporediti po specifikacijama svakog stroja.
Želim ti sreću s odabirom i kupnjom
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 01:00   #172
Quote:
ana77 kaže: Pogledaj post
ali na kraju sam kupila ovaj (900kn) :
http://www.elipso.hr/mali-kucanski/mult ... -SBR1000E/
Jak je (1100W) pa se nadam da i vrijedi nešto... Ipak je onaj skoro 600kn skuplji a kako meni treba samo dio sa sjeckalicom valjda će trajat
Kako ti se pokazao do sada? Da li si zadovoljna?
Razmišljam da ga kupim pa bih rado da čujem iskustva.
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 10:06   #173
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Nadam se da su vam vratili novce
Nema multić nego Kenwood titanium majora i zasad sam super zadovoljna.
Philipsu sam vjerna s grijačima vode i isto super zadovoljna.
Daklem, ne mogu ti pomoći s usporedbom ili iskustvom, no na tvom mjestu bih ih svakako pogledala i usporedila u živo da dobiješ dojam koliko je koji robustan ili pak to nije. Naravno, karakteristike ćeš usporediti po specifikacijama svakog stroja.
Želim ti sreću s odabirom i kupnjom
Vratili jesu novce, ali tolika razina bezobrazluka i neprofesionalnosti je stvarno nedopustiva.

Hvala ti na iskustvu i željama, uzet ćemo Philips jer je uređaj noviji i jer je posuda za sjeckanje veća, a hoćemo čim veći uređaj. A i nekak nam s Kenwoodom ne ide.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 12:40   #174
Quote:
kachunchica kaže: Pogledaj post
Kako ti se pokazao do sada? Da li si zadovoljna?
Razmišljam da ga kupim pa bih rado da čujem iskustva.
Nisi mene pitala, ali ja sam uzela toga prije mjeseca-dva. Prije toga nisam imala blender ni multipraktik pa ne mogu biti potpuno objektivna.
Uglavnom, blender koristim svako jutro za smoothie, te vikendom kada radim biljno mlijeko (od soje ili badema) i jako sam zadovoljna.
Mlinac je jako zgodan za mljevenje badema, oraha, ljesnjaka, lanenih sjemenki za kolace.
A sam multipraktik koristim za umake (hummus isl), te posebnu ostricu za cips od krumpira
Da skratim, multipraktik, bleder i mlinac su zakon
No, jos ima i sokovnik, a njime nisam bas zadovoljna. Ostaje dosta otpada koji nije suh...
Zora is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 19:07   #175
Quote:
Zora kaže: Pogledaj post
Nisi mene pitala, ali ja sam uzela toga prije mjeseca-dva. Prije toga nisam imala blender ni multipraktik pa ne mogu biti potpuno objektivna.
Uglavnom, blender koristim svako jutro za smoothie, te vikendom kada radim biljno mlijeko (od soje ili badema) i jako sam zadovoljna.
Mlinac je jako zgodan za mljevenje badema, oraha, ljesnjaka, lanenih sjemenki za kolace.
A sam multipraktik koristim za umake (hummus isl), te posebnu ostricu za cips od krumpira
Da skratim, multipraktik, bleder i mlinac su zakon
No, jos ima i sokovnik, a njime nisam bas zadovoljna. Ostaje dosta otpada koji nije suh...
Hvala ti Sokovnik mi i nije toliko bitan jer više volim praviti smoothie nego sokove pa ću ga vjerovatno i uzeti (a sve što si pohvalila mi je zapravo bitno).
Javim i svoje dojmove šta god na kraju kupila.
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 18:32   #176
pozdrav, razmisljam o kupnji multipraktika i nakon opseznijeg istrazivanja svidio mi se http://www.elipso.hr/mali-kucanski/m...KENWOOD-FP925/
zbog jaceg motora, staklenih dijelova (iako je to dvosjekli mac, ali plastični se izgrebu s godinama), posebnog mlinca i sokovnika. vjerujem da su diskovi za rezanje u vecini standardni. po prijasnjim postovima je kenwood dobar, zanima me da li je itko imao ovaj model i iskustva s njim?

hvala
Trolička is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 14:09   #177
za Kenwood nezz kakvi su,ali ja imam ovaj i prezadovoljna sam http://www.elipso.hr/mali-kucanski/m...IPS-HR7765|13/
davno sam imala isti,ali nije imao blender (ovaj koji sam uzela prošle god ima) kad se strgao kupila sam ga ponovo,a trajao je više od 5 god nezz točno koliko dugo
meni je ovaj nastavak za mljevenje mesa i koječega odličan-nema za što ga nisam koristila-za pekmeze, zimnicu, meso
što se plastike tiče,na ovom starom mi se nije izgrebala
vrijedi svake lipe, bar meni u kombinaciji s štapnim milina
__________________
...a kada odu svi,mi ostat ćemo sami, samo ja i ti i pogledi u tami....
GričkaVještica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 22:43   #178
Quote:
GričkaVještica kaže: Pogledaj post
za Kenwood nezz kakvi su,ali ja imam ovaj i prezadovoljna sam http://www.elipso.hr/mali-kucanski/m...IPS-HR7765|13/
davno sam imala isti,ali nije imao blender (ovaj koji sam uzela prošle god ima) kad se strgao kupila sam ga ponovo,a trajao je više od 5 god nezz točno koliko dugo
meni je ovaj nastavak za mljevenje mesa i koječega odličan-nema za što ga nisam koristila-za pekmeze, zimnicu, meso
što se plastike tiče,na ovom starom mi se nije izgrebala
vrijedi svake lipe, bar meni u kombinaciji s štapnim milina
štapni mikser imam. kenwood mi je zapeo za oko i zbog sokovnika. vjerujem da nije kvalitetan kao da kupujem sam sokovnik. budem ga išla pogledati prvom prilikom.
Trolička is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 11:13   #179
Kenwood FP270

Nakon duge i opsežne potrage, moja ženica i ja smo postali ponosni vlasnici ovog uređaja:


Odabrali smo ga zbog toga što smo htjeli uređaj koji nije glomazan, a da uistinu bude multifunkcionalan. U Elipsu košta oko 1320 kn, no mi smo ga nabavili u Deak tehni za cca 200 kn manje. I nakon početnog oduševljenja, nastupilo je razočaranje. No idemo redom:

Multipraktik je opremljen sa sjeckalicom (plastična) koja ima dosta solidan nož, 3 ploče za rezanje/ribanje, staklenim blenderom i staklenim mlincem, centrifugalnim sokovnikom, alatom za miješenje tijesta, metlicana za snijeg (minimikser) te citrusetom. Dakle, nije loša ponuda. No, već na prvi dodir upada u oči nekvaliteta plastičnih dijelova. To se naročito odnosi na citrusetu, koja na sebi ima malene zupčanike od plastike za koje nisam siguran koliko će cijeđenja naranči izdržati. Za sada funkcionira, iako je sama brzina rotacije citrusete dosta visoka, pa je prilično nelagodno koristiti je. Stalno se pitaš hoće li ti izbušiti ruku ili ne.

Također, alat za miješenje tijesta (Elipsovci je zovu kukom za tijesto) je tako fragilnan i tanašan, plastikica neka, da iskreno sumnjam u njegovu funkcionalnost. O minimikseru uopće neću trošiti riječi-iako upute navode da može napraviti snijeg od 4 bjelanjka te laganiji biskvit (bez masnoće) u to uopće ne vjerujem, jer izgleda gore nego dječje igračke iz kineskog dućana.

Najveće razočaranje je zapravo sokovnik. Za početak, njegovo vanjsko kućište je plastično. Tragično loše kvalitete. Rotirajući bubanj je metalni, a u njega se umeće plastični prsten, u kojeg se hvataju komadići voća, te se nakon cijeđenja izvuku zajedno s njim (to ja valjda taj EasyClean sustav). Prvi problem sa sokovnikom: pri radu uređaj toliko vibrira da su za uspješnu pripremu soka potrebne 2 osobe: prva radi sok, a druga drži uređaj da ne otpleše sa stola. Mogu se odabrati 2 opcije rada: ili pomoćna osoba drži cijeli uređaj ili ga lovi s čašom u ruci. Očito, samo tijelo uređaja je prelagano da bi osiguralo stabilnost tijekom rada centrifugalnog sokovnika, a vakumske nogice ne funkcioniraju ni na suhoj površini, a još manje na vlažnoj. Nadalje, u uputi piše da se iz voća ne moraju uklanjati koštice; tj. to decidirano je navedeno za jabuke. Pa smo isto pretpostavili i za naranče. No, koštica u naranči je napravila totalni masakar u sokovniku: uspjela se zaglaviti između poklopca i onog ranije spomenutog plastičnog prstena, pretvoriti se u pastozno/ljepljivu masu i izgrebati cijeli poklopac. Naravno da se ta pastozno ljepljiva masa ničim ne da oprati (vruća voda, alkohol, pranje u perilici), a osim na tom famoznom prstenu uhvatila se i na poklopac… I da, plastični prsten je napuknuo. Nakon samo 2 korištenja. Mislim, nije da smo pokušavali napraviti sok iz kamenja, niti smo usitnjavali dijamante. Rabili smo normalno voće!
Dok uređaj radi, smrdi poprilično. Možda je to zbog toga što je još u potpunosti nov. Čini mi se da smrad lagano popušta. Ne znam…

Posebna priča su upute. Kvaliteta uputa na hrvatskom jeziku je mizerna: fotokopirana papirusina sa slikama koje uopće nemaju veze s uređajem u kutiji. Npr. shema uređaja na originalnim uputama i onima na hrvatskom uopće nije ista, pa tako, gledajući upute na hrvatskom jeziku očekujete da stakleni mlinac ima svoje podnožje s nožem, a blender svoje, kao na ovoj gore slici. No, to uopće nije tako; podnožje za stakleni mlinac i blender je isto! To mi se zapravo uopće ne sviđa jer sa stakleni mlinac htio koristiti za izradu pesta, a zna se da se češnjak i bosiljak zavuku u plastiku, pa ne želim njihov okus u frapeu. Nadalje, hrvatske upute vam navode da imate i plastičnu špatulu, koje zapravo nema. No, na stranu sve to, upute o korištenju uređaja su ekstremno šture i uopće ne opisuju dovoljno jasno što se može, a što ne može raditi s pojedinim nastavkom. Takođ, iako na kutiji uređaja stoji da on ima 29 različitih funkcija, nakon detaljnog proučavanja priloženih uputa (na engleskom jeziku) nemam pojma nabrojati tih 29 funkcija. A smatram da nisam pretjerano blesav. Nadalje, na internetu se navodi da se uz uređaj dobije knjižica s receptima. Njoj nismo ušli u trag.
I da, piše da ima ugrađeno spremište za strujni kabel. To nismo shvatili kako funkcionira, jer kabel viri van punom dužinom i kamo bi se on trebao spremiti, pojma nemam.

Da zaključim-svojim dimenzijama ovaj uređaj je privlačan za većinu kućanstava, na slici izgleda lijepo, no sama kvaliteta uređaja ni na koji način ne opravdava njegovu cijenu koštanja. Ali ako uzmemo u obzir ponudu na hrvatskom tržištu, sve mi se čini da su i slični uređaji drugih proizvođača zapravo isto sr...

Zadnje uređivanje profesionalac : 01.03.2013. at 11:20.
profesionalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 15:24   #180
Quote:
profesionalac kaže: Pogledaj post
Nakon duge i opsežne potrage, moja ženica i ja smo postali ponosni vlasnici ovog uređaja:

Odabrali smo ga zbog toga što smo htjeli uređaj koji nije glomazan, a da uistinu bude multifunkcionalan. U Elipsu košta oko 1320 kn, no mi smo ga nabavili u Deak tehni za cca 200 kn manje. I nakon početnog oduševljenja, nastupilo je razočaranje. No idemo redom:

Multipraktik je opremljen sa sjeckalicom (plastična) koja ima dosta solidan nož, 3 ploče za rezanje/ribanje, staklenim blenderom i staklenim mlincem, centrifugalnim sokovnikom, alatom za miješenje tijesta, metlicana za snijeg (minimikser) te citrusetom. Dakle, nije loša ponuda. No, već na prvi dodir upada u oči nekvaliteta plastičnih dijelova. To se naročito odnosi na citrusetu, koja na sebi ima malene zupčanike od plastike za koje nisam siguran koliko će cijeđenja naranči izdržati. Za sada funkcionira, iako je sama brzina rotacije citrusete dosta visoka, pa je prilično nelagodno koristiti je. Stalno se pitaš hoće li ti izbušiti ruku ili ne.

Također, alat za miješenje tijesta (Elipsovci je zovu kukom za tijesto) je tako fragilnan i tanašan, plastikica neka, da iskreno sumnjam u njegovu funkcionalnost. O minimikseru uopće neću trošiti riječi-iako upute navode da može napraviti snijeg od 4 bjelanjka te laganiji biskvit (bez masnoće) u to uopće ne vjerujem, jer izgleda gore nego dječje igračke iz kineskog dućana.

Najveće razočaranje je zapravo sokovnik. Za početak, njegovo vanjsko kućište je plastično. Tragično loše kvalitete. Rotirajući bubanj je metalni, a u njega se umeće plastični prsten, u kojeg se hvataju komadići voća, te se nakon cijeđenja izvuku zajedno s njim (to ja valjda taj EasyClean sustav). Prvi problem sa sokovnikom: pri radu uređaj toliko vibrira da su za uspješnu pripremu soka potrebne 2 osobe: prva radi sok, a druga drži uređaj da ne otpleše sa stola. Mogu se odabrati 2 opcije rada: ili pomoćna osoba drži cijeli uređaj ili ga lovi s čašom u ruci. Očito, samo tijelo uređaja je prelagano da bi osiguralo stabilnost tijekom rada centrifugalnog sokovnika, a vakumske nogice ne funkcioniraju ni na suhoj površini, a još manje na vlažnoj. Nadalje, u uputi piše da se iz voća ne moraju uklanjati koštice; tj. to decidirano je navedeno za jabuke. Pa smo isto pretpostavili i za naranče. No, koštica u naranči je napravila totalni masakar u sokovniku: uspjela se zaglaviti između poklopca i onog ranije spomenutog plastičnog prstena, pretvoriti se u pastozno/ljepljivu masu i izgrebati cijeli poklopac. Naravno da se ta pastozno ljepljiva masa ničim ne da oprati (vruća voda, alkohol, pranje u perilici), a osim na tom famoznom prstenu uhvatila se i na poklopac… I da, plastični prsten je napuknuo. Nakon samo 2 korištenja. Mislim, nije da smo pokušavali napraviti sok iz kamenja, niti smo usitnjavali dijamante. Rabili smo normalno voće!
Dok uređaj radi, smrdi poprilično. Možda je to zbog toga što je još u potpunosti nov. Čini mi se da smrad lagano popušta. Ne znam…

Posebna priča su upute. Kvaliteta uputa na hrvatskom jeziku je mizerna: fotokopirana papirusina sa slikama koje uopće nemaju veze s uređajem u kutiji. Npr. shema uređaja na originalnim uputama i onima na hrvatskom uopće nije ista, pa tako, gledajući upute na hrvatskom jeziku očekujete da stakleni mlinac ima svoje podnožje s nožem, a blender svoje, kao na ovoj gore slici. No, to uopće nije tako; podnožje za stakleni mlinac i blender je isto! To mi se zapravo uopće ne sviđa jer sa stakleni mlinac htio koristiti za izradu pesta, a zna se da se češnjak i bosiljak zavuku u plastiku, pa ne želim njihov okus u frapeu. Nadalje, hrvatske upute vam navode da imate i plastičnu špatulu, koje zapravo nema. No, na stranu sve to, upute o korištenju uređaja su ekstremno šture i uopće ne opisuju dovoljno jasno što se može, a što ne može raditi s pojedinim nastavkom. Takođ, iako na kutiji uređaja stoji da on ima 29 različitih funkcija, nakon detaljnog proučavanja priloženih uputa (na engleskom jeziku) nemam pojma nabrojati tih 29 funkcija. A smatram da nisam pretjerano blesav. Nadalje, na internetu se navodi da se uz uređaj dobije knjižica s receptima. Njoj nismo ušli u trag.
I da, piše da ima ugrađeno spremište za strujni kabel. To nismo shvatili kako funkcionira, jer kabel viri van punom dužinom i kamo bi se on trebao spremiti, pojma nemam.

Da zaključim-svojim dimenzijama ovaj uređaj je privlačan za većinu kućanstava, na slici izgleda lijepo, no sama kvaliteta uređaja ni na koji način ne opravdava njegovu cijenu koštanja. Ali ako uzmemo u obzir ponudu na hrvatskom tržištu, sve mi se čini da su i slični uređaji drugih proizvođača zapravo isto sr...
sad sam dobila poprilično puno materijala za razmišljanje s obzirom da mi je za oko zapeo sličan model :S

po specifikacijama se ne razlikuju puno, jačina motora, veličina uređaja i posuda.

http://www.kenwoodworld.com/hr-HR/Al...specifications

http://www.kenwoodworld.com/hr-HR/Al...specifications

mikser mi ne treba, ne treba mi ni ta kuka za tijesto (imam pekač kruha) treba mi sjeckalica svega i svačega, mlinac, blender i sokovnik.

svidio mi se i dizajn s obzirom da su mi sve aparati (osim pekača) od brušenog metala.

kako na kraju biti pametan i ispravno odlučiti? i koji aparat uzeti?
Trolička is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:14.