Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2012., 08:46   #21
Quote:
istox kaže: Pogledaj post
načitah se ratnih puteva i grohotom se nasmijah.... još će ispast da su brođani i Nuštar obranili jer već piše da ti je brigada ratovala i u Borovu selu .
Na jednom drugom youtube sam naletio na zapise iz 1992. g. di je naša 84-četvorka parkirana između kuća u Nuštru , to budem naknadno link , a to me podsjetilo na Maslenicu , di je srpska bila isto tako se zavukla i izlazila svaku noć da si uru mogao poštimat po njoj
Umjesto da si rekao izvini ,nisam ovaj puta bio u pravu i javno se ovdje izvinio ti se još i dalje ukopavaš i sramotiš........

Opet ti ponavljam ,da samo pročitaš ratni put moje bojne ,a time i ratni put generala Kruljca dok je njome zapovjedao postoji velika šansa da bi dobio PTSP....
__________________
JEAN MICHEL NICOLLIER " Ovdje sam u dobru i u zlu. U dobru i u zlu. '' -RIP

Zadnje uređivanje rezon@tor : 16.03.2012. at 10:17. Reason: višak: Koliko imaš godina:lol:
kobrin sin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 09:05   #22
tenk skriven između kuća na 1:40
evo sam našao snimak Nuštra a tenk je vjerojatno iz Slavonskog broda , jedan od onih koji nisu prodani Afriku .
Molio bih da se držimo teme o Nuštru , pa ako si bio tamo možeš nešto i napisati jer nema potreba da spominjem Maslenicu jer se to već naširoko na drugoj temi obradilo , a niti da spominjem šta se među vojskom pričalo kad su kamion HV dočekali srbi . Slično je i u mojoj postrojbi jedna ekipa prošla u zaleđu Dubrovnika a moji frendovi koji su preživili se nisu imali čime hvaliti
istox is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 10:35   #23
Quote:
istox kaže: Pogledaj post
tenk skriven između kuća na 1:40
evo sam našao snimak Nuštra a tenk je vjerojatno iz Slavonskog broda , jedan od onih koji nisu prodani Afriku .
Molio bih da se držimo teme o Nuštru , pa ako si bio tamo možeš nešto i napisati jer nema potreba da spominjem Maslenicu jer se to već naširoko na drugoj temi obradilo , a niti da spominjem šta se među vojskom pričalo kad su kamion HV dočekali srbi . Slično je i u mojoj postrojbi jedna ekipa prošla u zaleđu Dubrovnika a moji frendovi koji su preživili se nisu imali čime hvaliti

Istox drži se ti svojih filmića i priča što se pričalo među vojskom jer nema smisla više da ja što tebi objašnjavam.

Samo na kraju da te pitam ,ako si pogledao link sa tenkom (obratiti pažnju na izgled Nuštra) a jesi , da li si se zapitao kako je bilo samo biti tada tamo pod kišom minobacačih granata, avionskih krmača i kasetnih bombi do projektila VBR u predzimu 91 bez vode i ostali stvari.

...............nadam se da si shvatio da sve što si napisao na ovoj temi je samo hrpa tvojih napaljenih snova o hebenom ratu jer to nisi doživio .
__________________
JEAN MICHEL NICOLLIER " Ovdje sam u dobru i u zlu. U dobru i u zlu. '' -RIP
kobrin sin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 15:07   #24
ajde.....
ovo je samo za veliku pemziju
1991 Nuštar
a oni s malom , neće se falit
istox is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 15:28   #25
Molio bih ako netko zna i ima vremena da napise nesto o obrani sela tj kako je bila postavljena,gdje je bila crta i punktovi. Hvala
ddramone is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 11:47   #26
prateći vod BOFI nuštar 91 YouTube

ovo još moram malo pregledat a čudno je da je autor imenovao neke pripadnike

Zadnje uređivanje istox : 12.04.2013. at 12:20.
istox is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 09:16   #27
Zna li tko šta o ukradenom BST sa srpskih položaja u Ostrovu ?
__________________
"Da nam Dunav ostane u himni,mnoga mladost dade život svoj
otrovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 22:11   #28
Quote:
otrovi kaže: Pogledaj post
Zna li tko šta o ukradenom BST sa srpskih položaja u Ostrovu ?
znaju naši izvidnici,čudim se da nitko to nije opisao ovdje,očito ne vise na forumu.šta ćeš,moralo se snalaziti kad se moralo predati u pozadinu sve većeg kalibra,nemoš ostat praznih ruku,ja bih dao odličje svakom tko je išao po njega a eto kao da je to bilo nešto negativno.a i oni su ga sakrili pa se nisu smjeli buniti protiv krađe
galeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 23:32   #29
Quote:
galeni kaže: Pogledaj post
znaju naši izvidnici,čudim se da nitko to nije opisao ovdje,očito ne vise na forumu.šta ćeš,moralo se snalaziti kad se moralo predati u pozadinu sve većeg kalibra,nemoš ostat praznih ruku,ja bih dao odličje svakom tko je išao po njega a eto kao da je to bilo nešto negativno.a i oni su ga sakrili pa se nisu smjeli buniti protiv krađe
Moram priznati da znam dosta detalja ,ali htio sam nekoga ponukati da nešto i napiše.Recimo rijetki znaju da srpski položaji u Vukovaru i prema njemu snimani Vhs kamerom za vrijeme okupacije.
A u svrhu operacije Grom
__________________
"Da nam Dunav ostane u himni,mnoga mladost dade život svoj
otrovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 20:36   #30
Nustar nikada od strane srpskih vlasti u to vreme nije bio interes i to je velika razlika u tumacenju stavova.Nemojte se prepirati bez veze.Dosta je njih poginulo u tome napadu ali niko ne pogadja od vas srz delovanja Srpskih snaga.U tome napadu na nasu stranu uspeo je da predje iz Nustra dousnik tj spijun koji je do tada davao tacne podatke i koji je bio do tada na pravom mestu.Po njegovom oslobadjanju napad je obustavljen i snage su povucene.Inace taj spijun je Hrvat,doktor iz Vinkovaca.Cak je i nekoliko pripadnika specijalnih snaga Skorpiona bilo ranjeno u povlacenju iz Nustra.Licno ih poznajem i znam tacno sta se tamo dogodilo.Svakako da bi Vinkovci pali da je Nustar pao jer nustar nikako nije mogao da se odvoji od vinkovaca.Isto kao i Privlaka koja nikad nije bila u dejstvu srpskih snaga tj bila je ali nikada nije to selo trebalo osvojiti nikad takva komanda nije ni stigla i sada neko moze da kaze da je Privlaka bila branik Hrvatske.Znalo se da do Bosuta se cuva Krajina i da je Krajina i ostala Privlaka nikad nebi bila Srpska.Tacno se znalo sta se osvaja a sta ostaje,svi smo to znali i drugacije se nije smelo niti moglo.Teritorijalci su i hteli nekad nesto ali nikad se nije smelo krenuti bez odobrenja sa vrha.Ceric je morao pasti to je u jeku pada Vukovara a kad su pali Marinci vasi pretpostavljeni su trebali znati da je vrag odneo salu i da Vukovar kad tad mora se predati.Marinci su trebali biti krvavo branjeni jel to je bila jedina magistrala opstanka vukovara ma koliko tesko bila da se brani svi su trebali da izginu nebi li se marinci odbranili.Kad su marinci pali Bogdanovci su predali oruzje takoreci
mirkovcanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 04:00   #31
Quote:
mirkovcanin kaže: Pogledaj post
neka si nam rekao. Ovo za Marince se nadam da će netko pokušat osporit jer se predpostavljalo da se tamo nema šta braniti nego samo Nuštar i Bogdanovce. Na više mjesta sam pisao da smo olako prepustili đergajski silos i šumu, a sad ispada da su Marinci bili ključni šta je garant točno jer su na povoljnom strateškom mjestu i mogli su se držati sa malo ljudi. Navodno je stanovništvo bilo pola-pola ali se čini da su svi pobjegli iz sela prije rata, kao i Cerić
Ako znaš mjesto na karti , di je bio pontonac preko Vuke za Marince ?

Zadnje uređivanje parcov : 02.02.2014. at 04:08.
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 08:48   #32
Quote:
parcov kaže: Pogledaj post
neka si nam rekao. Ovo za Marince se nadam da će netko pokušat osporit jer se predpostavljalo da se tamo nema šta braniti nego samo Nuštar i Bogdanovce. Na više mjesta sam pisao da smo olako prepustili đergajski silos i šumu, a sad ispada da su Marinci bili ključni šta je garant točno jer su na povoljnom strateškom mjestu i mogli su se držati sa malo ljudi. Navodno je stanovništvo bilo pola-pola ali se čini da su svi pobjegli iz sela prije rata, kao i Cerić
Ako znaš mjesto na karti , di je bio pontonac preko Vuke za Marince ?
Tako je trebalo se braniti te tacko bez kojih je odbrana samog vukovara bila takoreci 80% otezana.Za moje neko jednostavno znanje strategije ratovanja meni nije jasno kako je vasa vojna struktura dozvolila sebi da jedan Brsadin ostane nepokoren.Pa to je nesto sto je moralo da se zauzme po svaku cenu jer u povlacenju iz Vukovara pored Bogdanovaca i Marinaca taj pojas oko Brsadina bio jako sirok i moglo se racunati u povlacenja iz Vukovara kad tad jer je tolika vojna sila trebala da bude upotrebljena i Vukovar bi kad tad pao.Na samom napadu na Vukovar vase snage su trebale sebi da obezbede odstupnicu.Glupo je reci danas kako su po vukovaru setale razularene bande,cetnici,placenici,dobrovoljci koji su licili na sve samo ne na vojsku.Slozicete se da se cesto tako prica o snagama koje su usle tj osvojile vukovar pored JNA.Ali i ti starci,cetnici,losi vojnici su ucestvovali u svemu tome i Vukovar je oslobodjen.Da su vase nelegalne snage ili uvozni placenici ili bilo ko koga ja danas mogu da nazovem "nevojnikom" bili pametni isto tako su mogli da drze Brsadin i danas nebi imali toliko Krstova na groblju u Vukovaru.Svaka cast civilima nebih zeleo da vredjam civile oni nisu nista krivi kao ni asi koji su poginuli u Vukovaru ili bilo gde to je greh i za to ce neko da odgovara i sa vase i sa nase strane.Ali branitelji vukovara bi imali svakako odstupnicu sigurniju da je Brsadin bio u vasim rukama..Trebalo je napadati ga danonocno.Lose ste strategijski odigrali i to vas je strasno mnogo kostalo.Malo je i glupo ptotiviti se cirilici u Vukovaru jer je taj grad osvojen vojskom a predat olovkom to bi neko trebao da se zapita zasto i kako.Nadam se da se razumemo svima je zao zrtava ali moraju ljudi da shvate da pri napadu i do osvajanja samog grada je poginulo tu i dosta srba sto teritorijalaca sto vojske.U tome gradu i danas zive srbi i ziveli su vekovima.U svim ratovima kroz istoriju taj grad su oslobadjali srbi pored ostalih.Pa onda daj da stavimo prsta na celo.
mirkovcanin is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 13.02.2014., 09:12   #33
Quote:
mirkovcanin kaže: Pogledaj post
Tako je trebalo se braniti te tacko bez kojih je odbrana samog vukovara bila takoreci 80% otezana.Za moje neko jednostavno znanje strategije ratovanja meni nije jasno kako je vasa vojna struktura dozvolila sebi da jedan Brsadin ostane nepokoren.Pa to je nesto sto je moralo da se zauzme po svaku cenu jer u povlacenju iz Vukovara pored Bogdanovaca i Marinaca taj pojas oko Brsadina bio jako sirok i moglo se racunati u povlacenja iz Vukovara kad tad jer je tolika vojna sila trebala da bude upotrebljena i Vukovar bi kad tad pao.Na samom napadu na Vukovar vase snage su trebale sebi da obezbede odstupnicu.Glupo je reci danas kako su po vukovaru setale razularene bande,cetnici,placenici,dobrovoljci koji su licili na sve samo ne na vojsku.Slozicete se da se cesto tako prica o snagama koje su usle tj osvojile vukovar pored JNA.Ali i ti starci,cetnici,losi vojnici su ucestvovali u svemu tome i Vukovar je oslobodjen.Da su vase nelegalne snage ili uvozni placenici ili bilo ko koga ja danas mogu da nazovem "nevojnikom" bili pametni isto tako su mogli da drze Brsadin i danas nebi imali toliko Krstova na groblju u Vukovaru.Svaka cast civilima nebih zeleo da vredjam civile oni nisu nista krivi kao ni asi koji su poginuli u Vukovaru ili bilo gde to je greh i za to ce neko da odgovara i sa vase i sa nase strane.Ali branitelji vukovara bi imali svakako odstupnicu sigurniju da je Brsadin bio u vasim rukama..Trebalo je napadati ga danonocno.Lose ste strategijski odigrali i to vas je strasno mnogo kostalo.Malo je i glupo ptotiviti se cirilici u Vukovaru jer je taj grad osvojen vojskom a predat olovkom to bi neko trebao da se zapita zasto i kako.Nadam se da se razumemo svima je zao zrtava ali moraju ljudi da shvate da pri napadu i do osvajanja samog grada je poginulo tu i dosta srba sto teritorijalaca sto vojske.U tome gradu i danas zive srbi i ziveli su vekovima.U svim ratovima kroz istoriju taj grad su oslobadjali srbi pored ostalih.Pa onda daj da stavimo prsta na celo.
Pišeš gluposti vezano za Bršadin. HV koja u to vrijeme nije ni postojala nije mogla obraniti ni hrvatska sela a kamoli da je mogla napasti Bršadin. Čak da ga je i napala i nekim čudom zauzela to bi bilo kratkog vijeka. Branilo se ono što se moglo braniti s obzirom na okolnosti i omjer snaga.
Bilo kakav veći napad, pogotovo na području istočne Slavonije u to doba je bio avanturizam i unaprijed osuđeno na neuspjeh što se i pokazalo u par slučajeva (Ti napadi na Mirkovce što si ti opisa, pokušaj napada na karadžićevo itd).
Ovo dalje što si napisa ne zaslužuje komentar.
žerac76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 15:48   #34
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
Pišeš gluposti vezano za Bršadin. HV koja u to vrijeme nije ni postojala nije mogla obraniti ni hrvatska sela a kamoli da je mogla napasti Bršadin. Čak da ga je i napala i nekim čudom zauzela to bi bilo kratkog vijeka. Branilo se ono što se moglo braniti s obzirom na okolnosti i omjer snaga.
Bilo kakav veći napad, pogotovo na području istočne Slavonije u to doba je bio avanturizam i unaprijed osuđeno na neuspjeh što se i pokazalo u par slučajeva (Ti napadi na Mirkovce što si ti opisa, pokušaj napada na karadžićevo itd).
Ovo dalje što si napisa ne zaslužuje komentar.
Znam da je Borković govorio da se on zalagao da primarni pravac proboja bude udar na bršadin a da se tek po zauzimanju bršadina i dovođenjem marinaca u poluokruženje udari na marince. Čini mi se da je pričao da su imali informacije da u bršadinu nema jna nego samo teritorijalci a da su civili manje više zapalili već. Prilaz bršadinu iz smjera vukovara bi se napravio kroz onu neku veliku šumu u koju koliko se sjećam srbi nisu rado ulazili, i njegova ideja je bila da se to napravi na iznenađenje, napadom iz oba smjera i onda pretpostavljam utvrđivanje u bršadinu i napad na marince.

Možda netko tko bolje poznaje teren i situaciju (mislim da je bila riječ o prvom pokušaju proboja) može reći dali bi ovo bilo lakše izvedivo?

p.s. jasno mi je da nije bilo ustrojene voske i da je bilo teško držati i ovo što smo imali ali opet stoji da su neki pokušaji proboja preko marinaca dogodili. Također gledajući sastav te bande, opise njihovog morala i vojničkog držanja nije mi nezamislivo da bi se u slučaju iznenadnog napada na bršadin oni relativno brzo razbježali. Ako bi se naši uspjeli privući u blisku borbu tako da se isključi srpska premoć u artiljeriji, nevjerujem da bi bršadinci imali puno šanse protiv interventnih snaga vukovaraca (da se sklepa jedna satnija malo jača) s jedne strane, i s druge specijalne policije i ostalih snaga koje su bile angažirane u proboju preko marinaca.
__________________
Boreći se za te i za dom ko lavić
Kao prethodnik mu slavni Berislavić

Zadnje uređivanje vitez teutonac : 14.02.2014. at 16:00.
vitez teutonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 18:11   #35
Podatak da je u Bitci za Nuštar, čiju obljetnicu ovih dana obilježvamao poginulo 94 branitelja a da ih je ranjeno 280, da je Neprijatelj upao duboko u selo, pa da je potisnut, gotovo da je ovo jedna od največih bitaka Domovinskog rata.

Pogotovo ako negdje u isto vrijeme ide i najveći napad na Zadar, ako je tek nedavno počeo sveopći napad na Dubrovnik samo govori koliko je gusto bilo da nas slome i koliko su se hrabro naši dečki obranili od neprijateljskih hordi.

Slava im i hvala
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 18:15   #36
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Podatak da je u Bitci za Nuštar, čiju obljetnicu ovih dana obilježvamao poginulo 94 branitelja a da ih je ranjeno 280, da je Neprijatelj upao duboko u selo, pa da je potisnut, gotovo da je ovo jedna od največih bitaka Domovinskog rata.

Pogotovo ako negdje u isto vrijeme ide i najveći napad na Zadar, ako je tek nedavno počeo sveopći napad na Dubrovnik samo govori koliko je gusto bilo da nas slome i koliko su se hrabro naši dečki obranili od neprijateljskih hordi.

Slava im i hvala
Odakle ti taj podatak?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 18:27   #37
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Odakle ti taj podatak?
Podatak je točan, ali sam ga krivo prenio, radi se za sve poginule u Nuštru tokom rata,a ne samo od 2.10.1991. do. 5.10.1991.

http://narod.hr/hrvatska/nustar-zabo...ovinskog-rata/

Od toga je 56 iz Nuštra a ostali iz drugih krajeva Hrvatske
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 15:08   #38
Pozz svima.
Htio bih napisati da bi samo budala mogla planirati put proboja preko Bršadina.
Između Bršadina i Nuštra je krasna čistina jedno 4-5 km. a dominantni položaj je brdo na kojem se nalaze Marinci.
Put prema Vukovaru ide Nuštar ,Marinci , Bogdanovci, Vukovar (lijeva supoderica).
Nadalje mirkovčaninu ništa vi niste oslobađali nego samo osvajali i molim te da ne koristiš riječi kao "oslobađanje " uz Hrvatska sela di su napravljeni masakri i narod protjeran.
I da posadi maznutog BST-a su izvidnici poštedjeli život
__________________
"Da nam Dunav ostane u himni,mnoga mladost dade život svoj
otrovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 15:24   #39
U jesen 1991. god tokom dejstava kod s. Nustar u Hrvatskoj unisten je jedan tenk M-84 (bio u sastavu 3.okb iz Kraljeva).Tenk je unisten direktnim pogotkom minobacacke granate od 120mm u ravan deo kupole, odozgo...

Zna li neko nesto o ovom dogadjaju?
__________________
Ko sme taj i moze, ko ne zna za strah taj ide dalje...
husky011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 15:28   #40
Quote:
otrovi kaže: Pogledaj post
Pozz svima.
Htio bih napisati da bi samo budala mogla planirati put proboja preko Bršadina.
Između Bršadina i Nuštra je krasna čistina jedno 4-5 km. a dominantni položaj je brdo na kojem se nalaze Marinci.
Put prema Vukovaru ide Nuštar ,Marinci , Bogdanovci, Vukovar (lijeva supoderica).
Nadalje mirkovčaninu ništa vi niste oslobađali nego samo osvajali i molim te da ne koristiš riječi kao "oslobađanje " uz Hrvatska sela di su napravljeni masakri i narod protjeran.
I da posadi maznutog BST-a su izvidnici poštedjeli život
Valjda on zna kad je okupiran a kad oslobodjen.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:35.