Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2017., 11:58   #661
Istekao mi je rok prijave od mjesec dana za cca tjedan dana i zvao sam i odjebahu me. Da li je dovoljno da me netko prijavi u radni odnos na 3 dana da opet dobijem pravo na obavezno osiguranje, znam da se to moglo prije koju godinu.
bobozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 14:27   #662
Brzinska pitanja.

Dobio sam otkaz i sada se trebam prijaviti na zdravstveno. Za to treba samo tiskanica T1 i to je to?
I zanima me može li se isprintati tiskanica, ispuniti i odnijeti ili se baš treba kupiti?
Ivan495 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 14:33   #663
u mom HZZO nece da prime isprintanu.
trebas odjavu za mir i osobnu.
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 23:36   #664
Jel imao tko slučaj da je radnika prijavio unaprijed kako i treba prijaviti ali se radnik nije pojavio na poslu i zatim slijedi odjava istog dana prema čl.112 jel tako??? A što onda, jel taj radnik na kraju bude prijavljen taj dan ili ga se ne prijavljuje pa nestane s prijava, ne znam kako to ide.
I teoretski ako ja odjavljujem ljude i radim do tri sata, a prijavim radnika unaprijed i recimo da taj randik radi drugu smjenu i počinje u 3 ili 4 sata radit i ne pojavi se, kako ću onda javit mirovinskom isti dan da se nije pojavio na poslu?, radit ću ja prekovremeno? (upravo poslala oDjavu da se radnik nije pojavio pa se osjećam ka glupača koja mora dežurat dan i noć da bih vidjela tko je došao na posao a tko nije).
Jesam ja jedina koja misli da te prijave unaprijed nemaju smisla????
Cupka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 03:07   #665
Zaposlen sam u obrtu kojeg sam ujedno i vlasnik. Sad sam našao posao u drugoj firmi (d.o.o.) i tamo ću biti zaposlen i preko njih će mi ići HZMO/HZZO osiguranje, ostati ću samo vlasnik obrta.

Prije par dana sam se otišao odjaviti iz svog obrta u HZMO gdje su mi rekli da me ta firma gdje sam se zaposlio treba prvo prijaviti da bi oni (HZMO) mogli mene odjaviti iz obrta, da oni rade odjavu iz obrta na temelju prijave te nove firme?

Ne shvaćam sad, kako može ići prijava prije odjave? Prijavu rješava računovodstvo te nove firme, hoće oni mene moći prijaviti sami, tj. odjaviti iz obrta bez da sam ja prisutan, zna li netko kako to ide?

Hvala na odgovoru.
karabaja4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 10:23   #666
Karabaja obrt je pausalni? Logicno je da prvo ide odjava al ko nas je sve u kupusu :/
Ako je obrt pausalni oni te prate preko osobnog broja i ne trebas nista napravit

Cupka hm imala sam takvu situaciju. Mislim da nije mogla ic odjava isti dan al zbilja sam zaboravila. Ja sam jucer zvala hzmo da mi skinu jednu prijavu ali jos nije bila obradjena pa tim lakse - samo su oznacili odbijena. Trebalo je samo id prijave procitat.
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 17:15   #667
Djelatnik mijenja podatke o adresi stanovanja. Prema svemu što sam pročitala, to spada u promjenu koja se direktno ne razmjenjuje (HZMO ne šalje u HZZO - ispravite ako griješim) već izmjenu podataka radim i na HZMO i na HZZO.
Problem je što ne mogu ući u aplikaciju HZZO-a.
Odaberem prijavu --- izaberem certifikat --- stisnem tipku Prihvati --- a dobivam odgovor: Vaš zahtjev se nije izvršio. Autentičnost nije utvrđena. Molim pokušajte ponovo.
I nakon niza ... ponovo... i ponovo ... i ponovo .... više ne znam što da radim.
Ako netko razumije o čemu se radi neka mi pomogne, please!
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 17:18   #668
apis hm ne znam, nije mi jos slalo tu poruku. jesi probala zvati njihovu podrsku? oni ce ti najbrze pomoci.
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 18:07   #669
Sutra zovem, za danas mi je svega previše.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 11:58   #670
Izvršena je sljedeća promjena na HZMO: radnik s određenog prebačen na neodređeno.
Jel trebam išta na HZZO javljati? Gledam sad T1 i uopće ne vidim gdje upisati ovu promjenu

Uspoređujem i šifre na T1 za druge radnike, svima je 101/001 neovisno jesu li na određeno ili neodređeno. Pomagajte, blokirana sam danas
Ljubicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 13:53   #671
HZZO od mirovinskog preuzima samo prijave i odjave. Sve ostale promjene im treba dostaviti
BlindDog is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 14:22   #672
Znam to, ali me muči gdje točno u T1 obrazac upisati promjenu iz ugovora na određeno na ugovor na neodređeno?
Ljubicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 14:32   #673
U hzzo-u su mi rekli da njima ta promjena nije bitna, ne trebas nista po tom pitanju.
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 16:43   #674
Super, hvala!!!
Ljubicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 13:31   #675
jedna djelatnica se udaje sljedeći tjedan pa će promijeniti prezime i adresu. zanima me koji je rok za promjenu podataka na mirovinskom i zdravstvenom? ako se ona udaje u subotu, u pon već moram izmijeniti ili tek kad ona riješi tu papirologiju?
rokokoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 16:03   #676
Riješite to odmah, čim prije.
Meni se djelatnica udala u subotu i promijenila prezime, u ponedjeljak bila isplata plaće i JOPPD se vratio kao neispravan zbog netočnog prezimena.
BlindDog is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 20:33   #677
postavila sam ovo pitanje na drugoj temi, ali cini mi se da je ovo bolje mjesto...

prijavljena sam u jednoj firmi na 2h i sad bih trebala poceti raditi u drugoj firmi iduceg ponedjeljka... i prva me treba odjaviti. druga firma trazi da me odjave sa srijedom kako bi mogli pripremiti svu dokumentaciju itd., a prva firma kaze da me zeli imati prijavljenu do petka. jel se moze na mirovinskom u srijedu napraviti odjava s datumom od petka? da li bi to trebalo onda biti ok i za firmu u kojoj pocinjem raditi u pon? (btw. koji bi datum trebao uopce biti za odjavu ako ne bih htjela imati pauzu između odjave i prijave ni jedan dan s obzirom na vikend između petka i ponedjeljka?)

firma u kojoj sad radim 10 sati tjedno uz mene ima samo jednog zaposlenog i nema e-mirovinsko, direktor će vjerojatno mene poslati da sama obavim odjavu... samo cu ispuniti obrazac iz NN i to je to? treba li ugovor o radu (da se vidi da je istekao) ili nesto drugo?
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 11:08   #678
Quote:
dreamer~dreams kaže: Pogledaj post
postavila sam ovo pitanje na drugoj temi, ali cini mi se da je ovo bolje mjesto...

prijavljena sam u jednoj firmi na 2h i sad bih trebala poceti raditi u drugoj firmi iduceg ponedjeljka... i prva me treba odjaviti. druga firma trazi da me odjave sa srijedom kako bi mogli pripremiti svu dokumentaciju itd., a prva firma kaze da me zeli imati prijavljenu do petka. jel se moze na mirovinskom u srijedu napraviti odjava s datumom od petka? da li bi to trebalo onda biti ok i za firmu u kojoj pocinjem raditi u pon? (btw. koji bi datum trebao uopce biti za odjavu ako ne bih htjela imati pauzu između odjave i prijave ni jedan dan s obzirom na vikend između petka i ponedjeljka?)

firma u kojoj sad radim 10 sati tjedno uz mene ima samo jednog zaposlenog i nema e-mirovinsko, direktor će vjerojatno mene poslati da sama obavim odjavu... samo cu ispuniti obrazac iz NN i to je to? treba li ugovor o radu (da se vidi da je istekao) ili nesto drugo?

neka te odjave s 21.01. a prijava ide 22.01.

ovi di počinješ raditi u ponedjeljak trebali bi poslati prijavu prije rada to znači u petak 19.01. ali s datum kad počinješ raditi
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 12:29   #679
Quote:
nedica kaže: Pogledaj post
neka te odjave s 21.01. a prijava ide 22.01.

ovi di počinješ raditi u ponedjeljak trebali bi poslati prijavu prije rada to znači u petak 19.01. ali s datum kad počinješ raditi
e super, nedica, hvala puno

da li za papirnato odjavljivanje treba na HZMO nositi ugovor (da se vidi da istice s tim datumom)? i mogu li na HZMO otici vec sutra ili u cetvrtak s datumom odjave 21.01.?

Zadnje uređivanje dreamer~dreams : 16.01.2018. at 12:49.
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 15:34   #680
Quote:
dreamer~dreams kaže: Pogledaj post
e super, nedica, hvala puno

da li za papirnato odjavljivanje treba na HZMO nositi ugovor (da se vidi da istice s tim datumom)? i mogu li na HZMO otici vec sutra ili u cetvrtak s datumom odjave 21.01.?
ne triba ugovor, mozes otic vec sutra s tom odjavom
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:24.