Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2016., 19:05   #41
Cres


Gostionica Belona... pri ulasku u grad Cres. A 4 min od rive. Opet slicna prica. Na rivi vecina objekata, neki neprobavljivi (kao npr cevapi u Hambi lokalu... s najmanje mesa u sastavu wtf... grozno nesto... al jedni od rijetkih rade iza ponoci preko tjedna i well... sjebucne se covjek), neki poluprobavljivi - pizzeria buffet Capitano i nesto bolji kao Luna Rossa pizzeria.
A Belona simpa lokal s odlicnom terasom cak i za vrijeme rucka za vrucih dana. Odlicna usluga (osim opet nesto nervoznog trceceg starijeg muskarca koji se ustrcao bez razloga kao da je bila puna terasa...a taj tren definit.nije). Djevojke dan prije (da, bili smo tamo 2 dana za redom) su bile savrsene. Hrana ukusna i povoljna cijenom.
Prvi dan smo jeli lignje otocke na zaru jer je tek pocela sezona i odlicne su bile. Nesto priloga uz to.
Prije toga govedja bistra juha fina. Bijelo vino povoljno i ukusno. Cijene povoljne.
Sutradan lagani rucak mesni... opet ista juha, naravni odrezak na zaru te jetrica teleca na zaru. Uz priloge. Sve odlicno i frisko. Ma bas amo uzivali. Preporucam toplo.
Jos sam blizu i bio smjesten. Raj.





Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 19:05   #42
Potvrđujem preporuku za Dišpet, uz napomenu da je roštilj stvarno odličan.. Uzeo miješano meso (80kn), jako ukusno i poprilično obilna porcija.. Uz ovo preporuka i Za Kantuni..

A sto se Cresa tiče, Trs i Bukaleta.. osobno nisam bio ali frend kaže da je klopa odlična uz naglasak na janjetinu, pečenu u pećnici..
OpticaLL is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 19:24   #43
Ajd Optički onda cu i o Bukaleti

Bukaleta Cres

Na prijedlog TrAdvisora a i na savjet gmita otisao sam tamo jer otici na Cres i voljeti janjetinu, a ne otici na mjesto koje je no.1 po tome tamo- ravno je grijehu.

Minus nam je sto smo otisli dok jos nismo bili gladni pa mislim da nismo dovoljno mogli uzivati u hrani. Ono... bas nisam bio gladan dodjavola
Znas ono, u gradu Cresu svratis po friske kroasane tople u najboljoj pekari Ganza ili kako ono... pa jos uz to i otkrice stoljeca- krostata od jabuka s karamelastim preljevom iznad avaj... i onda ne budem dovoljno gladan u povratku iz Lubenica. Nek ide sve u 3 coska.

No da... Bukaleta.

Po preporuci uzeli pohanu janjetinu i pecenu.
Za zar smo culi da ima manje mesa i da je nekako krhka i da su kosti glavni glumci pa...
Pogodak. I pohana i pecena odlicne i vrlo ukusne. Delikatno meso. Nepce prede.
Glasna obitelj najgorih juznih Talijana 3 stola dalje (valjda bjih 15 za stolom) zasigurno nisu preli. Prije derali se i vikali. Srecom otisli pomalo u pol sata. Konobari sebi nisu mogli doci.
Cijene janjetine 100 kn po osobi. Vino pristojne cijene. Uglavnom se tu po restoranima radi o zlahtinama, a njih volimo.
E da... gmit mi je preporucio i tradicion.kolace.
I zbilja imali grašnjake (ovo zapamtite i ne zaboravite jer su snovidjenje kakvo cak niti Emeriči nije okusio..m onda znate kolko je do jaja), te ovi na fotki pod njima, plosnatiji krugovi je mislim oliva nesto... nisam siguran. Ok je no ni blizu grašnjacima. Na fotki je 1 porcija po pol jednih i drugih kolaca. 20ak kn ta porcija

Usluga odlicna, terasa super. I unutra dobar prostor. Smjesten u selu 10 min voznje od grada Cresa





Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 19:34   #44
Za pocerije Capitano i Luna Rossa mi se ne da posati puno. Capitano okej... usluga taktak. Nah...
Jeo u ekipi... pizza prsut rukola itd. Osrednja.

Luna Rossa bolja usluga i nesto vise cijene. Slicna pizza plus okus tartufa. Ahm... bolja od Capitana.

A da u Capitanu sam jeo i tjesteninu handmade s morskim plodovima. Ukusno no prepremala porcija. Za jedno od najskupljih jela u lokalu 75 kn je to šokantno premalo
Eo fotka
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 19:34   #45
Ajme
bodulas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 20:35   #46
Drago mi je što ti se svidjela Belona
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 20:44   #47
bodulaše nije loše ha?

Quote:
Nagrišpana kaže: Pogledaj post
Drago mi je što ti se svidjela Belona
Moram priznati da sam tek kasnije povezao da si mi ju ti preporucila (izmedju 2 posjeta lol). Od silnih aktivnosti na Cresu (ko bi to reko... kao dosadno. Ma šipak) mi se pomijesalo sve i svidjelo mi se po TAdvisoru. I ojda iza vidim Nagrišpana hvali riblju spizu tamo.
Stranci na Advisoru hvale u njoj rizoto od dagnji. Valjda jer je 35 kn . Ono dajte potrosite malo vise alo.
Kaze konobarica da im je super crni rizoto od dom.sipe.
Nismo imali kad.

Al da obranim ipak strance.... ovi do nas su bogme odabrali friskog zubaca od kile i nemalog kusura. Ogroman. Na gradele. Raj. Za 4...5 osoba.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 21:22   #48
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
bodulaše nije loše ha?



Moram priznati da sam tek kasnije povezao da si mi ju ti preporucila (izmedju 2 posjeta lol). Od silnih aktivnosti na Cresu (ko bi to reko... kao dosadno. Ma šipak) mi se pomijesalo sve i svidjelo mi se po TAdvisoru. I ojda iza vidim Nagrišpana hvali riblju spizu tamo.
Stranci na Advisoru hvale u njoj rizoto od dagnji. Valjda jer je 35 kn . Ono dajte potrosite malo vise alo.
Kaze konobarica da im je super crni rizoto od dom.sipe.
Nismo imali kad.

Al da obranim ipak strance.... ovi do nas su bogme odabrali friskog zubaca od kile i nemalog kusura. Ogroman. Na gradele. Raj. Za 4...5 osoba.
Puno ljudi je jelo dagnje kad sam ja bila. Frendica je htjela paštu umjesto rižota i bez problema su joj napravili.

Lignje smo probale na ribljoj plati i bile su super. U svakom slučaju
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 22:02   #49
Postoje i lignje iz atlantika u njihovoj ponudi. Nase su bolje znatno.
No nasih nema uvijek. Jasno
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 22:58   #50
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
bodulaše nije loše ha?
Sve, sve, sve ali grašnjaci ,pao sam mrtav.
Imam neki teren ovaj tjedan u Krku, ozbiljno razmišljam o povratku preko Cresa.
bodulas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 20:07   #51
Deedy
Belonu sam već zapisala, Dišpet evo pišem, a za Bukaletu mi je drago da je još ok... Bili smo tamo pred dvije godine i uživali
Imamo u planu i Bora Bar u Velom Lošinju, Za kantuni, Eki... tko preživi, pričat će
Bakerella is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 11:25   #52
Quote:
Bakerella kaže: Pogledaj post
Deedy
Belonu sam već zapisala, Dišpet evo pišem, a za Bukaletu mi je drago da je još ok... Bili smo tamo pred dvije godine i uživali
Imamo u planu i Bora Bar u Velom Lošinju, Za kantuni, Eki... tko preživi, pričat će
za ovo se obavezno najavite.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 15:31   #53
Iznenadila sam se koliko još ima ljudi početkom rujna, pogotovo po restoranima koji su puni... A sada malo o dojmovima:

Bukaleta, Loznati
Za početak smo uzeli janjeću juhu koja je bila dobra, ali falilo mi je još malo okusa – i definitivno su trebali komadići mesa biti unutra.
Za glavno tris janjetine: pod pekom, na žaru i pohano plus pečeni krumpiri. Note to myself: drugi put uzeti samo pod pekom i na žaru – pohano mi je bilo najslabija karika ovdje.
Desert grašnjaci koji me nisu nešto oduševili... Sorry Deedy (sto ljudi, sto ćudi; sto žena... )
Sve u svemu, bilo je stvarno u redu ali nedostaje mi još malo gušta, ljubavi... šta mogu, istarske konobe su me razmazile

Za kantuni, Mali Lošinj
Salata od hobotnice, tagliatelle sa škampima i filet ribe uz rižoto sa pancetom i špinatom jako fini, a deserti meh... Definitivno trebaju poraditi na tome jer (preambiciozan) opis istih ne odgovara okusu. Mousse od čokolade sa crnom pivom koji nije pjenast već pregust i tvrd te pjenica od kamilice u kojoj je korišten biljni šlag, jaooo :7 smrtnih grijeha:

Dišpet, Mali Lošinj
E tu smo malo udarili po mesu, hihi
Kad smo vidjeli gazdu na roštilju, pala je jednoglasna odluka. Plata je bila baš za se najest' – meso plus povrće na žaru. Sve super i obilno, samo sam kobasicu pustila jer ne volim te bijele roštiljske.
Deserti slasni i ogromni, morali smo uzeti ostatak jer nismo mogli sve pojesti tamo. Baklava i pita sa višnjama, kaže cura da ih je mama radila. Uglavnom, pravi obiteljski biznis
Deedy je spominjao gazdinu kćerku i istina, cura je postajala lagano nabrijana kako se restoran punio no prema nama je bila ok – stavimo reći odrješito simpatična.

Bora Bar, Veli Lošinj
Osobno meni najbolji restoran kojeg smo posjetili... Ambijent uz samo more, opuštena atmosfera i divna hrana
Fotografije govore sve: carpacio od tune sa tartufima, rižoto sa plodovima mora, janjetina sa pappardellama i panna cotta sa medom od tartufa + naribanim tartufima









Inače, rižoto rade samo za dvije osobe ali nismo mogli odoljeti pa smo uzeli još i tu jednu porciju pappardella (pola porcije svaki). Btw, panna cotta me ugodno iznenadila koja je uobičajen desert po restoranima i onako, bude prosječnog okusa. No ova je bila finaaaa!
Limuncello rade sami i to u dvije verzije: običan i kremasti. Oba su super pa smo si uzeli za doma – mogu se kupiti bočice po 200 i 500 ml ako se ne varam.

Cijene:
Sve za dvije osobe: cca po 350 kn u Bukaleti i Za Kantuni, 250 kn u Dišpetu i nešto više od 400 kn u Bora Baru

Mali off: obavezno posjetiti Muzej Apoksiomen u Malom Lošinju!
Bakerella is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 13:11   #54
Deedy hvala ti na ovim osvrtima s Cresa
Koji ti je ono Nick na Instagramu?
Uglavnom, jos me zanima di je ta pekara Ganza i di si jeo tu krostatu od jabuka s karamelom??
Danke

Mi cemo u Bukaletu definitivno jer tamo smo svake godine al taj desert nismo jos probali i moramo
__________________
Tom vašem bm365 treba dodat slovo k (by MarLov)
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 11:51   #55
bili u Bukaleti..

šta reć, meni je tamo uvijek zakon

uzeli smo standard, janjetinu iz krušne, pečeni krumpir i salatu.

djeci smo uzeli njihovu domaću manistru sa umakom od junetine, čini mi se... to je bilo jako jako fino, mali je rekao da mu je bolje od sladoleda

janje super, vino kuće stolno na čaše, skroz ok- ne znam koje je...

i na kraju grašnjaci ... e koja šteta šta prije nisam znala za to, divota!

ceh nešto manje od 400 kn sa 2 čaše vina, pivom i sokovima
__________________
Tom vašem bm365 treba dodat slovo k (by MarLov)
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 15:32   #56
Quote:
irres kaže: Pogledaj post
Deedy hvala ti na ovim osvrtima s Cresa
Koji ti je ono Nick na Instagramu?
Uglavnom, jos me zanima di je ta pekara Ganza i di si jeo tu krostatu od jabuka s karamelom??
Danke

Mi cemo u Bukaletu definitivno jer tamo smo svake godine al taj desert nismo jos probali i moramo
Oj ne znam jesi usput ubrala... ali u potpisu postova mi je Instagram. Klikni i poprati

Krostatu smo uzimali u pekari (moze se i tamo pojesti) u centru Cresa, 10ak metara od PBZ bankomata
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 07:26   #57
Nisam jer nemam potpisa na Tapatalku al budem...


grasnjaci....
__________________
Tom vašem bm365 treba dodat slovo k (by MarLov)
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 15:41   #58
restoran mali lošinj preporuka

svima preporučam lošinjsko jidro restoran na malom lošinju bomba klopa i jako ugodna atmosfera i lubazno i srdačno osoblje
Winkxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2019., 09:20   #59
Ima li zivih?

Zanima me radi li ovih dana (citaj: danas i sutra) neki spomena vrijedan restoran na Losinju?

Je l neko bio u ovom iznad preporucenom Losinjskom jidru? Na webu im lise da rade od 1.3.
Pari mi kao neki lokalni restoran koji bi mogao imati relativno pristojnu hranu.
Neki drugi prijedlog?
Tnx
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2023., 11:16   #60
Ajd da ja malo dignem temu, i pitam za preporuke restorana po Cresu. Prvenstveno grad Cres, ali može i po otoku.
Neki najbolji valjue za peneze, ali može i općenito kaj god.. vrijede li još uvijek ovi opisi iz teme, ili se promijenilo kaj?
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:45.