Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2017., 16:40   #7741
Bio je početkom jedanaestog mjeseca kad su bile stvari za kolače isl. Blender/multipraktik. Dobar uređaj, al to ti se razgrabi odmah u prvih par sati, ako imaš sreće i ako je uređaj tako skuplji ostane koji za navečer ili idući dan. Možda ponove, al ne bi se kladila.
tiluriumm is offline  
Old 08.12.2017., 22:25   #7742
Quote:
Blue Dreams kaže: Pogledaj post
Zna li netko nesto o nekom mikseru, 700+ kn? Valjda 1600 W. Kad je to bilo na akciji i ima li jos uvijek? Mama mi je spomenula da ga je htjela i nisam je stigla puno pitati.
Rasprodano svuda prvi dan. Ja zvala info telefon, nema ga nigdje više u Hrvatskoj i ne planiraju ga više nabavljati, bar ne trenutno.
__________________
"If there is such a thing as reincarnation, knowing my luck I'll come back as me!" - Rodney
nevermindMe is offline  
Old 08.12.2017., 22:56   #7743
Ma to je uobičajeno s Lidlovom kuhinjskom tehnikom jer je stvarno good value for money i više od toga. Bude to negdje 2 puta godišnje u ponudi sve... Ako nije hitno čekaj drugu priliku.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Old 09.12.2017., 00:24   #7744
A šteta, to sam si i mislila. Kad se ona sjeti tek kad nešto prođe da je to htjela. Mislila sam joj za Božić kupiti i iznenaditi je.
__________________
~fairytales of yesterday will grow, but never die~
Blue Dreams is offline  
Old 10.12.2017., 16:49   #7745
jel neko probao 5 umaka za meso pakiranih zajedno?
Krkimir is offline  
Old 10.12.2017., 21:12   #7746
Dobio ih za poklon.
Nisu me turbo oduševili ovi koje sam probao, a dva ili tri sam bacio jer im je istekao rok prije nego sam ih se sjetio probati

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Old 13.12.2017., 14:54   #7747
Jedva čekam američki tjedan.
Koliko sam skužila, u Njemačkoj imaju Balkan woche (tjedan) sa našim specijalitetima. I poprilično su zadovoljni. Zar nije bilo nešto u medijima da ćemo i mi baš u Hrvatskoj imati posebnu "kolekciju" naših proizvoda. Nije baš da imam prilike probati pravi kulen iz Baranje.
krypteria is offline  
Old 17.12.2017., 22:03   #7748
Quote:
krypteria kaže: Pogledaj post
Jedva čekam američki tjedan.
Koliko sam skužila, u Njemačkoj imaju Balkan woche (tjedan) sa našim specijalitetima. I poprilično su zadovoljni. Zar nije bilo nešto u medijima da ćemo i mi baš u Hrvatskoj imati posebnu "kolekciju" naših proizvoda. Nije baš da imam prilike probati pravi kulen iz Baranje.
Imamo već kao tjedan tradicijskih proizvoda. Likeri, keksi i ono sve što je zajedno brendirano. Jel to nije to?
__________________
~fairytales of yesterday will grow, but never die~
Blue Dreams is offline  
Old 17.12.2017., 22:12   #7749
Quote:
Blue Dreams kaže: Pogledaj post
Imamo već kao tjedan tradicijskih proizvoda. Likeri, keksi i ono sve što je zajedno brendirano. Jel to nije to?
Kad budu "okusi zavicaja" bude to kao domace, ne sjecam se za kulen al sjecam se da je pred par tjedana bila prekrasna šunka od crne svinje negdi iz Slavonije, prepredivna, 250 kn/kg.
Kulen mi vjera brani da kupujem ako ga nevidim direktno u necijoj pušnici al vjerujem sa bude ok
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is online now  
Old 17.12.2017., 22:20   #7750
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
Kad budu "okusi zavicaja" bude to kao domace, ne sjecam se za kulen al sjecam se da je pred par tjedana bila prekrasna šunka od crne svinje negdi iz Slavonije, prepredivna, 250 kn/kg.
Kulen mi vjera brani da kupujem ako ga nevidim direktno u necijoj pušnici al vjerujem sa bude ok
Mislim da je ovo dobra ruta s okusima zavičaja. Našla sam ovo za Balkan Woche: http://lidlfan.de/prospekte/2017.07.06.balkan

To ne bi kod nas nešto bilo.
__________________
~fairytales of yesterday will grow, but never die~
Blue Dreams is offline  
Old 17.12.2017., 22:21   #7751
Ne, nije to to, ako misliš na ovu blagdansku ponudu. Baš svi najbolji hrvatski specijaliteti (kao što postoji azijski, meksički, američki tjedan). To su planirali i izvoziti u inozemstvo, ali zasad je uključeno u Balkanskom tjednu nekolicina naših proizvoda (barem u DEU).
krypteria is offline  
Old 17.12.2017., 22:31   #7752
Bilo je ono nesto po portalima kad je u Irskoj bio balkanski tjedan, sto se uglavnom svelo na kiseli kupus i ćevape iz bubam, Bugarske. Bilo je bureka nekih kao gotovih, nekakva vina, maslinovo, rakija i sl.
Nista ekstra ali se sjecam da su moji Irci redom bili uberhepi zbig kiselog kupusa
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is online now  
Old 18.12.2017., 01:49   #7753
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
Bilo je ono nesto po portalima kad je u Irskoj bio balkanski tjedan, sto se uglavnom svelo na kiseli kupus i ćevape iz bubam, Bugarske. Bilo je bureka nekih kao gotovih, nekakva vina, maslinovo, rakija i sl.
Nista ekstra ali se sjecam da su moji Irci redom bili uberhepi zbig kiselog kupusa
ne nego su ćevapi bili iz Njemačke

bilo par sireva od Vindije, par salama, burek iz Njemačke

bio u to vrijeme u Irskoj pa znam
__________________
Awakening
manchild is offline  
Old 18.12.2017., 08:49   #7754
Da se ovdje u Lidlu pojavi neki "balkanski tjedan" (ili - još gore! - "regionalni"), opet bi na Savskoj bilo šatora i plinskih boca. Malo karikiram, ali u suštini je istina.

Zaboravljate u kakvoj državi živite.

Lidl si može nanijeti OGROMNU štetu takvim tjednom.
_MK_ is offline  
Old 18.12.2017., 09:37   #7755
Bakalar na bijelo - okusi zavičaja, vidim da je od 21.12., ali možda je u nekoj prethodnoj ponudi bio, no da skratim, netko probao, da li je za preporučiti?
Cetripenula is offline  
Old 18.12.2017., 10:16   #7756
On je standardno u ponudi, rebrandiran Trentonov.
Skroz korektan, najbolje pase uz kisele krastavce.
matsx is offline  
Old 18.12.2017., 13:44   #7757
ako i je rebrandiran trentonov onda nisu samo brand mijenjali, završilo u smeću, ni teglicu nisam htjela sačuvati a baš mi trebala takva... definitivno ne preporučam
riumanka is offline  
Old 18.12.2017., 14:11   #7758
Quote:
riumanka kaže: Pogledaj post
ako i je rebrandiran trentonov onda nisu samo brand mijenjali, završilo u smeću, ni teglicu nisam htjela sačuvati a baš mi trebala takva... definitivno ne preporučam
Vec dugo nisam konzumirao tog iz lidla mozda par godina. No onog kojeg sam zadnji puta jeo bio je od onih istrijana iz Bacve kod Visnjana. Sasvim korektan za industrijsku proizvodnju.

Poslano sa mog SM-G903F koristeći Tapatalk
__________________
https://youtu.be/f_RjlIPuqyc

Povuci bilo koji potez, sigurno češ pogriješiti. Citat iz crtića/igrice.
Njorac is offline  
Old 18.12.2017., 14:31   #7759
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
Da se ovdje u Lidlu pojavi neki "balkanski tjedan" (ili - još gore! - "regionalni"), opet bi na Savskoj bilo šatora i plinskih boca. Malo karikiram, ali u suštini je istina.

Zaboravljate u kakvoj državi živite.

Lidl si može nanijeti OGROMNU štetu takvim tjednom.
Smatram da ne može dobit nikakvu štetu, jer ljudi koji kupuju u Lidlu su većinom obični ljudi kojima je pristupačna cijena i relativno dobra kvaliteta na prvom mjestu. Te koje si opisao kupuju eventualno u trgovinama gospodina koji je pobjegao u Britaniju. Moji vršnjaci a koliko znam i njihovi roditelji "žude" za balkanskim tjednom, jer ima dosta jela u gastronomiji koji imaju pečat autohtono iz zemlje koje potječu (npr. Bugarska, Slovenija). Čim se spomene Balkan odmah takvi koje si opisao pomisle na ex Yu a ne na širu balkansku regiju. A po kuhinji i gastronomiji imamo jako puno dodirnih točaka sa svim balkanskim državama. I stvarno bih voljela vidjet takav tjedan da probam recimo donekle izvorni bugarski proizvod (npr. kashkaval sir, lukanka).
krypteria is offline  
Old 18.12.2017., 18:45   #7760
Ma kakvi. Razapeli bi ih da se usude napraviti takav tjedan i da u njega uvrste bilo što hrvatsko. Eventualno bez hrvatskih stvari. Odmah bi osnovali Stožer za obranu hrvatskih kobasica.

U tom tjednu možeš imati bugarske, grčke i eventualno neke turske stvari (s time da su potonje dvije države pokrivene drugim tjednima). BiH, Srbija, Kosovo, Makedonija, to ne ide jer oni nemaju Lidl, a Rumunjska već baš i nije Balkan, tako da kashkaval možeš probati samo bugarski, a ne srpski kačkavalj ili kosovski/albanski kackavalli S time da i tu postoji razlika, jer ga Bugari rade od kravljeg mlijeka, a u Srbiji/Kosovu/Albaniji to je isključivo od ovčjeg (konkretno u Srbiji isključivo piroćanski kačkavalj nešto vrijedi, ostatak je žuti sir k'o žuti sir).

Možda se nešto čudnovato desi pa kad Lidl napokon nagodinu krene s radom u Srbiji uspiju "prošvercati" pod nekim "generičkim" nazivom proizvode iz Srbije, tko zna...
_MK_ is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:11.