Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2017., 20:40   #1
Problem spajanja wi-fi na laptop!!!

Pozdrav !!!Vec duze vrijeme me muci spajanje na wi-fi!!Opce mi se ne zeli spojit a na mobitel hoce.Ugl u desnom kutu mi se pojavljuje onaj zuti trokut koji obavijestava da nes nije u redu s wi-fi!!Isao sam gomilu puta da mi ucita probleme i kaze sljedece :"Prilagodnik Wi-Fi nema valjanu konfiguraciju IP-a"
Ono sto je najzalosnije laptop je star svega godinu dana!!!

Molio bih ljepo za pomoc!!

Unaprijed hvala
Lp
JPR is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 00:29   #2
Pošto nisi napisao o kojem se windowsima radi te koji je proizvodac i model laptopa, mogu ti samo reci da za početak reinstaliraj drivere od wlan, restart kompjutera te otici na sluzbenu stranicu laptopa i tamo skinuti za svoju verziju windowsa wlan driver i instalirati, te vidjeti hoce li to riješiti problem.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 00:46   #3
...ovo mi više izgleda da je netko dirao postavke kad kaže da je prije radilo a sad "nevalja IP" .
Sve bi radilo da nitko nije dirao postavke i ostalo na automatskom izboru IP.
Sad bi najbolje bilo da se izbriše wifi network konekcija i napravi nova bez diranja postavki osim normalnog izbora imena mreže (SSID) i pasworda (zaporke) njegovog kućnog rutera.
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 10:12   #4
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
Pošto nisi napisao o kojem se windowsima radi te koji je proizvodac i model laptopa, mogu ti samo reci da za početak reinstaliraj drivere od wlan, restart kompjutera te otici na sluzbenu stranicu laptopa i tamo skinuti za svoju verziju windowsa wlan driver i instalirati, te vidjeti hoce li to riješiti problem.
Win 10,HP Probook
JPR is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 10:15   #5
Svejedno to napravi sto sam napisao
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 17:08   #6
Preselio sam se i ponio stari ruter sa sobom. U novom stanu mi je često pucao intarnet pa je tehničar spojio ruter direktno na žice u utičnici. Sada je bolje, ali i dalje imam jedan problem. NEkoliko uređaja se normalno spaja na internet bez prekidanja, a laptop kojim se ja koristim (Toshiba) svako malo prekida vezu posebno na jenom mjestu u stanu. Sa tog mjesta sam udaljen od rutera 2 metra. Brzina interneta je inače maksimalna, sve je ok sa vezom, ali moj WIFI na laptopu mi stavara problem.
Molim vas za pomoć
Hvala
fiume123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 09:51   #7
...ako u blizini tj. istoj prostoriji ima još WiFi uređaja (pogotovo TV) koji koriste taj tvoj ruter nije ništa čudno jer se smetaju međusobno pa slabiji prekida vezu.....a može biti i do susjeda ako vas djeli jedan zid.

ps: mogao si napisati koji ruter, da li se radi o istoj prostoriji, koji još uređaji koriste wifi itd.
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 23:58   #8
Ako je star ruter, zovi t-com tehničara i reci da ti ruter često smrzne, da ti nek daju drugog Ma da možes biti iskren ali ovako budeš dobio prije novi ruter.
Meni je t-com tehničar uvjek dao drugog, naravno 2 godine imam istog i odlično me služi ali bio sam u situaciji kada sa imao prije nekoliko modela koji su mi radili probleme.

Druga mogučnost, ako je jako star ruter, možda bi ipak trebao novog. Zato jer stari ne podržavaju nove standarde koji omogučuju bolju povezivost i manju interferenciju sa drugim uređajima.
Preporučujem čitati ovo štivo, jako je poučno http://pcchip.hr/helpdesk/koja-je-ra...0-ghz-wi-fi-a/
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 09:36   #9
..pogledah tekst, pisan sa dobrom namjerom i dosta pogrešaka kao npr. : "Brzina od 5 GHz je znatno manje zagušena.." , "..dok 2.4GHz ima samo 3 kanala.." , "Za Wi-Fi-N, dva pojasa istodobno rade simultano za uređaje povezane na mrežu" , "Wi-Fi 5GHz bend podržava samo Wi-Fi-AC" itd.
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:55.