Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2017., 10:18   #41
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
Mislim da pravilo o cedulji uz jelo treba ukinuti za starije od 50
Ili bar otvoriti topic za najveceg idiota natjecaja
Na žalost, izgubila bi.
Da nije moje mlađahne ženice, koja ih zbog mog švrakopisa i piše, ja zbog tog komadića papira ne bih učestvovao ni na pola natječaja.

Ne kužim zašto su bunci i grašak bolonjez cannelloni samo za Mačku i ekipu.
Vege juhu im dam.

Quote:
xavierkat kaže: Pogledaj post
jesam 30+. živim i ponašam se kao da mi je 10+


Zato se i igramo u ovom našem pješčaniku.
Pellaprat is offline  
Old 13.11.2017., 11:33   #42
I ti spadas u ekipu
50+, senilnost i jos par sitnica
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Old 13.11.2017., 13:04   #43
Ja bih sad sve to pojela, uz toplu pecicu i pogled kroz prozor van

Pogotovo kaj nemrem nikud van iz kuce jer sam zaboravila ponijet jaknu sa sobom u zg, a nemam jos 50+
__________________
mi ti u kroejši rijetko imamo kante za separirane otpatke.. nama je svako smeće jednakovrijedno (c) sunček
cilla is offline  
Old 13.11.2017., 13:17   #44
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
I ti spadas u ekipu
50+, senilnost i jos par sitnica
Hvala, hvala.

Pellaprat is offline  
Old 13.11.2017., 21:12   #45
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
ovo je u stvari samo za cats i ekipicu
Al ja te stvarno ne razumijem... Prvo je repa, to ne volim zadnje je neki sir, to ne smijem i ostane mi proso. Jel to hrana za mačke, molićulijepo?

Edit: svaki put kad se sjetim "hrana za mačke" krenem se cerit ko blesava
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 14.11.2017., 07:06   #46
Repu cu ti probrsti
Vrhnje je vege
Juhica je jako fina
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Old 15.11.2017., 09:49   #47
joj šišmiš

jedino si u prvom jelu zamišljam zelje, repu baš ne volim.
crvenkapica33 is offline  
Old 15.11.2017., 16:40   #48
Xavi,

Iskreno, ja mislim da je tvoja varijanta uz uporabu prave leće bolja od Ottolenghijeve. Ovo jelo ima kombinaciju brojnih okusa i tu, u baždarenju istih, treba imati puno osjećaja. Svježa zrna nara imaju svoju voćnu kiselinu, sumak ima kiselinu koja se dugo drži na jeziku i njima kontrirati lukom i narovom melasom je divna ideja i na tu kompoziciju okusa dodavati kiselo-slatkasti tamarind... I ja bih ga izostavio.

Opet te je bilo pravo zadovoljstvo čitati. I slušati Papriku.

Ako stigneš editiraj post. Imaš 7 fotki. Ako više ne stigneš, zovi modove ali oni će sigurno zatuči micu.
Pellaprat is offline  
Old 15.11.2017., 18:23   #49
polly i pelle
a šta ćemo nego igrati se

što se tamarinda tiče...mislim da je malo i do navike, odnosno do kulturalne adaptacije na kiselkasti 'podton' . fino je i s tamarindom, nije da nije, samo je meni mrvicu višak, jer već stvarno ima dosta tih oštrijih, kiselkastih tonova. moje nepce se uvijek nađe malo zatečeno količinom kiselosti u blisko/srednje-istočnim kuhinjama; još uvijek se navikavam na količinu limuna koja ide u hummus, koji je u mojoj izvedbi i dalje blaži. takes time .

ah, paprika i Bogdan ne bih imala ništa protiv još kojeg razbijenog telefona da mi hoće još jednom svirati geamparale. ili barem bojaninu igru, ili opet nišku banju posebno za čudakinju koja putuje iz budimpešte 9 sati u engleska sela ali neće. odvukla ga klasika. šteta, bio je najbolji na svijetu, čarobnjak, i k tome sjajan čovjek. ali dobro hajde, bit će nekad barem hora staccato, valjda.
as far as platonic loves go, nema veće godine su samo brojke, uvijek ostanemo iste budale

znala sam da sam pretjerala sa slikama, idem probati to riješiti ako nije kasno.
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Old 16.11.2017., 10:23   #50
Pelle, ovo izgleda presavršeno
__________________
Andy Dufresne - who crawled through a river of shit and came out clean on the other side.
honeychild is offline  
Old 16.11.2017., 18:35   #51
Xavi, divan mi je ovaj tvoj post, a i jelo.

Pelle
Gipsyqueen is offline  
Old 16.11.2017., 19:08   #52
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post

Dobro da sam išla čitati komentare. U zadnji tren pofotkala i s ceduljom.
Tebe ću predložiti za počasnu članicu "ekipe" kad ti je za punopravno članstvo potrebna još tona žganaca.

Salatica ti super izgleda. Ja ne bih bio liberalan poput tebe, baš suprotno, torijevski konzervativan. Sir je tu obvezan !
Ja bih ju narađe pojeo kao prilog uz tuna ili gof steak s grila.
Pellaprat is offline  
Old 16.11.2017., 19:11   #53
pelle i gipsy, ja bih vam obojima došla na ručak
pelletu doduše oprezno (jedna od posljedica dugogodišnjeg vegetarijanstva je da uopće ne znam, primjerice, volim li jezik. toliko toga za naučiti...), a kod gipsy onako, dok sve ne počistim, jer je ova salata taman za mene
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Old 16.11.2017., 20:23   #54
Crni grah je najbolji grah.
Salate sa slanutkom su izvrsne.
Nemam kaj drugo za rec
Mozda, zivjela senilnost
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Old 16.11.2017., 22:38   #55
Ojme meni kakve divote
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 17.11.2017., 20:27   #56
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Ojme meni kakve divote


Potpis! Krasna su vam jela.

Pelle, gdje nabavljas suhi jezik? Obozavam jezik ali ga ne znam fino pripremiti. Baka od mog muza to tako divno napravi. Meni nikako ne uspije kako treba...
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Old 17.11.2017., 21:05   #57
Quote:
coffeebreak kaže: Pogledaj post
Potpis! Krasna su vam jela.

Pelle, gdje nabavljas suhi jezik? Obozavam jezik ali ga ne znam fino pripremiti. Baka od mog muza to tako divno napravi. Meni nikako ne uspije kako treba...
Ništa jednostavnije. Ako je suh da se ne da saviti namočiš ga kao bakalar 12-24 sata. Ako se da savijati, ne namačeš ga. Staviš ga kuhati u vrelu vodu i kuhaš oko 1,30 h. Izvadiš ga, oguliš vrućeg jer puno lakše ide nego kada se ohladi i oguljenog vratiš u vodu u kojoj se kuhao. Kuhaš ga još 10-15 minuta i obavezno ostaviš da se potpuno ohladi u vodi u kojoj se kuhao. Dalje ga možeš rezati kao narezak ili pred kraj dodavati u bilo koje ćušpajzasto jelo.

Imaš ga u na Kvatriću u Žumberčanki, baš danas došla nova pošiljka i u mesnici MEL također na Kvatriću ali njihovi nisu tako dobri.
Pellaprat is offline  
Old 17.11.2017., 21:26   #58
Xavi, Pelle, Gipsy.... svaka čast! Izgleda sve jedno finije od drugog.

Odlična su jela na vannatječajnom!
Magenta123 is offline  
Old 17.11.2017., 22:10   #59
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Ništa jednostavnije. Ako je suh da se ne da saviti namočiš ga kao bakalar 12-24 sata. Ako se da savijati, ne namačeš ga. Staviš ga kuhati u vrelu vodu i kuhaš oko 1,30 h. Izvadiš ga, oguliš vrućeg jer puno lakše ide nego kada se ohladi i oguljenog vratiš u vodu u kojoj se kuhao. Kuhaš ga još 10-15 minuta i obavezno ostaviš da se potpuno ohladi u vodi u kojoj se kuhao. Dalje ga možeš rezati kao narezak ili pred kraj dodavati u bilo koje ćušpajzasto jelo.

Imaš ga u na Kvatriću u Žumberčanki, baš danas došla nova pošiljka i u mesnici MEL također na Kvatriću ali njihovi nisu tako dobri.
Kuhala sam svježeg iz Žumberčanke, ogulila ga i onda radila kao npr. juneće šnicle ali mi umak nije ni blizu tako dobro ispao kao taj koji sam jela kod muževe bake. Jezik je bio jako dobar. Fulala sam nešto s umakom.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Old 19.11.2017., 17:55   #60
Prekasno sam se sjetila da sam trebala slikati za izvannatječajni - radila sam marokansku piletinu s slanutkom, slatkim krumpirom, narančama i datuljama. Umjesto kuskusa sam skuhala ječam. Fino!
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:59.