Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2012., 20:51   #7181
produzenje vize

Pa kad sam se konacno i dokopala te vize i mogu poceti raditi, sad bi stvarno bila zahvalna ako itko zna sta mi je slijedece ciniti po pitanju duzeg boravka ovdje s obzirom da je viza D odobrena na samo 90 dana. Da li moram u KVR ili gdje drugo i na koji nacin mogu produljiti boravak? hvala vam puno!!
sunčica123 is offline  
Old 20.11.2012., 09:41   #7182
Kookan,fala na sarkazmu ali da je ta predaja papira tako jednostavna,ja sad ne bih ovdje tipkala nego bi već radila tu gdje se trenutno i nalazim. Bonn tvrdi da nisu nadležni za ugovore od poslodavca,a na našoj ambasadi piše da jesu...
KikiKokosh is offline  
Old 20.11.2012., 09:47   #7183
I hvala kole bambini na svemu napisanom. Bez brige,prevedoh si sama. Uglavnom,komplicirano je
KikiKokosh is offline  
Old 20.11.2012., 15:36   #7184
Quote:
sunčica123 kaže: Pogledaj post
Pa kad sam se konacno i dokopala te vize i mogu poceti raditi, sad bi stvarno bila zahvalna ako itko zna sta mi je slijedece ciniti po pitanju duzeg boravka ovdje s obzirom da je viza D odobrena na samo 90 dana. Da li moram u KVR ili gdje drugo i na koji nacin mogu produljiti boravak? hvala vam puno!!
A sunce žarko! Tu si vizu dobila u veleposlanstvu u HR....to ti je "ulazna viza" koja važi 90 dana! Kad uđeš s njom u Njemačku ideš u svojunadležnu upravu za strance ( Auslaenderamt) tamo ćeš dobit onda dozvolu boravka i rada u obliku kreditne kartice ...( biometrijska slika i otisci prstiju) ako je naravno prošlo zapošljavanje i ako su odobrili na duže!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Old 20.11.2012., 16:40   #7185
Quote:
KikiKokosh kaže: Pogledaj post
Kookan,fala na sarkazmu ali da je ta predaja papira tako jednostavna,ja sad ne bih ovdje tipkala nego bi već radila tu gdje se trenutno i nalazim. Bonn tvrdi da nisu nadležni za ugovore od poslodavca,a na našoj ambasadi piše da jesu...
krivo si me shvatila,naime i ja imam taj isti problem,,vec 6 godina se tu svercam,,ali do posla i bar nekog duldunga ni u snu,,,a sta je najgore na auslenderamtu radi jedan ( svi ga zovu ) naci.neda pa neda a imam sve uvjete ,stan hranu i ONI kod koji jesam
kookan is offline  
Old 20.11.2012., 17:38   #7186
Onda oke Nego, upravo sam došla do nekih korisnih informacija...Naime,po novome za gasterbajter vizu treba ići preko hzz-a. U slučaju da postoji poslodavac koji ti hoće napisati ugovor,to je najnovija opcija...A nekako se nadam da ću uspjeti zaobići nacija
KikiKokosh is offline  
Old 20.11.2012., 17:49   #7187
Quote:
KikiKokosh kaže: Pogledaj post
Onda oke Nego, upravo sam došla do nekih korisnih informacija...Naime,po novome za gasterbajter vizu treba ići preko hzz-a. U slučaju da postoji poslodavac koji ti hoće napisati ugovor,to je najnovija opcija...A nekako se nadam da ću uspjeti zaobići nacija
podijeli i s nama te korisne informacije..koji su uvjeti?
brijac is offline  
Old 20.11.2012., 18:46   #7188
Pozz svima...
Novi sam ovdje, registrirao sam se početkom ovog mjeseca. Ima stvarno dosta postova pa da ne čitam sve,
zanima me sljedeće:

1. Što sve treba za odlazak?
2. Koliko treba početnog "đeparca" dok se ne snađeš?
3. Na kojim stranicama trebam tražiti posao?
4. Jel potrebno izvrsno znanje njemačkog?
5. Koje su prednosti/nedostaci života tamo?
6. Što je potrebno da dobiješ posao?
7. Kolika je min. plaća?
8. Jel potrebno imati vezu za posao?

To je za sad, ako se sjetim nečeg drugog napisat ću.
Molim pomoć.
__________________
“The seeds of the past bear fruit in the present.”
MasterMan is offline  
Received Infraction
Old 20.11.2012., 22:17   #7189
Quote:
brijac kaže: Pogledaj post
podijeli i s nama te korisne informacije..koji su uvjeti?
Sutra ću saznati sve detalje pa mam napišem!
KikiKokosh is offline  
Old 21.11.2012., 00:01   #7190
treba li netko zidare-tesare i pomoćne radnike koji bi radili u njemačkoj......

tražimo posao duže vrijeme može i preko hrvatskih firmi ali koje plaćaju radnike?
Vali1981 is offline  
Old 21.11.2012., 10:56   #7191
1. Što sve treba za odlazak?

Posao, stan od 12m2 po osobi (dakle, roditelji i dvoje djece min48 m2 trebaju iznajmiti), boravišna dozvola, radna dozvola.

2. Koliko treba početnog "đeparca" dok se ne snađeš?

Cijena stana puta 3 (jer plaćaš polog), najvjerojatnije i provizija agenciji koja je iznajmila, novac za hranu i prijevoz dok tražiš posao...

3. Na kojim stranicama trebam tražiti posao?
www.jobscout24.de/
monster.de
www.jobpilot.de/
www.arbeitsagentur.de
itd. (upišeš u google JOB SUCHEN)

4. Jel potrebno izvrsno znanje njemačkog?
Ovisi za što ti treba, za spajanje obitelji polaže se A1, za moj posao treba npr. B2, za studij C1.

5. Koje su prednosti/nedostaci života tamo?
Prednosti: sve je uređeno, po zakonu, plaće dolaze redovno i na vrijeme, prekovremeni su plaćeni, znaš za što radiš...Ne tražiš posao isključivo preko veze.
Nedostaci: sam ih trebaš sebi posložiti...

6. Što je potrebno da dobiješ posao?
Da si dobro potkovan u tome što radiš, da te poslodavac treba, da znaš njemački onoliko koliko ti treba za posao i život, radna i boravišna viza (koje dobiješ npr.na temelju predugovora koje firma sastavi za tebe, ponuda)...

7. Kolika je min. plaća?

Za šta???

8. Jel potrebno imati vezu za posao?

NE.
anjabooklover is offline  
Old 21.11.2012., 13:11   #7192
Pa evo da napišem ono kaj sam saznala u svezi glede vize za gastarbajtere!

Treba imati ugovor od poslodavca u kojem je navedena plaća,probni rok,godine na kolko te poslodavac planira zadržati na radnom mjestu (s tim da zbog vize treba pisati min. godinu dana s obzirom da se konkretno ova viza izdaje na min. 12 mj.),godišnji i sve kaj piše u normalnom radnom ugovoru.

Na webu od hzz-a postoji još jedan dokument koji poslodavac mora popuniti (http://www.hzz.hr/default.aspx?id=4540),te dokument o osnovnom znanju njemačkog jezika koji mora potvrditi ili ustanova gdje si učio njemački ili sudski tumač za njemački jezik u slučaju da imaš na svjedodžbama ili diplomama dokaz o učenju njemačkog jezika. Naravno,traže i dokaz o završenom stupnju obrazovanja, ovisno o tome kaj bi radio kao gastarbajter.

Što se tiče ostalih detalja i nekih drugih sitnica koje su stavljene kao uvjet, najbolje da pročitaš o tome na hzz webu (pod tim mislim na ono što se traži od poslodavca itd.).

I onda kad skupiš sve papire koje oni traže,šalješ sve zajedno u njihovu upravu u Radničkoj u Zg (ako nisi u Zg-u,onda u upravu u svom gradu). Oni to šalju u Bonn u ZAV gdje se odobrava ili odbija zahtjev. Poslodavac u međuvremenu mora kontaktirati Bonn (u hzz-u pitaš koja je osoba za kontakt u Bonnu). Kad se to sve odobri,poslodavac dobiva obavijest da je to riješeno i onda je to to.
KikiKokosh is offline  
Old 21.11.2012., 14:41   #7193
Dakle ovo sto si navela su informacije ako se ide raditi u svojstvu gostujuceg radnika?

Je li postupak isti ako mene njemacka firma zeli zaposliti za stalno?
SlaveLabor is offline  
Old 21.11.2012., 15:09   #7194
Quote:
anjabooklover kaže: Pogledaj post
1. Što sve treba za odlazak?

Posao, stan od 12m2 po osobi (dakle, roditelji i dvoje djece min48 m2 trebaju iznajmiti), boravišna dozvola, radna dozvola.

2. Koliko treba početnog "đeparca" dok se ne snađeš?

Cijena stana puta 3 (jer plaćaš polog), najvjerojatnije i provizija agenciji koja je iznajmila, novac za hranu i prijevoz dok tražiš posao...

3. Na kojim stranicama trebam tražiti posao?
www.jobscout24.de/
monster.de
www.jobpilot.de/
www.arbeitsagentur.de
itd. (upišeš u google JOB SUCHEN)

4. Jel potrebno izvrsno znanje njemačkog?
Ovisi za što ti treba, za spajanje obitelji polaže se A1, za moj posao treba npr. B2, za studij C1.

5. Koje su prednosti/nedostaci života tamo?
Prednosti: sve je uređeno, po zakonu, plaće dolaze redovno i na vrijeme, prekovremeni su plaćeni, znaš za što radiš...Ne tražiš posao isključivo preko veze.
Nedostaci: sam ih trebaš sebi posložiti...

6. Što je potrebno da dobiješ posao?
Da si dobro potkovan u tome što radiš, da te poslodavac treba, da znaš njemački onoliko koliko ti treba za posao i život, radna i boravišna viza (koje dobiješ npr.na temelju predugovora koje firma sastavi za tebe, ponuda)...

7. Kolika je min. plaća?

Za šta???

8. Jel potrebno imati vezu za posao?

NE.
Što se tiče ovog min. plaća mislio sam općenito. Mene inače zanimaju više zemalja pa gledam gdje je najbolje. I nemam za sada nikakvo iskustvo jer sam prije godinu dana završio školu. Imam SSS. Hvala puno na odgovorima
__________________
“The seeds of the past bear fruit in the present.”
MasterMan is offline  
Old 21.11.2012., 15:22   #7195
Ljudi !!! teško je dobiti radnu i boravišnu dozvolu.
Jedino ako ste specijalisti u nekim stvarima , a za to morate biti jako jako dobri .
Konkurencija je velika.
Velika je navala radne snage iz poljske, češke itd. koji rade za sitne novce.
Njemačka je obečana zemlja samo za one koji imaju stalni radni boravak i koji imaju stalni posao.

Najlakše je do njemačke ako si kuhar , pa da te neki naš restoran uzme u radni odnos.
Onda ti poslodavac sredi boravišnu i radnu dozvolu + smješaj (besplatni ili jeftini )
Ali to ti je onda rad od podne do ponoci za mjesecnu placu 1500-2000eura.(radi se 12h) Bolestan ne smiješ biti , nema bolovanja.
S tim da imaš samo jedan dan slobodno , praznicima i blagdanima se obavezno radi.
Moje iskustvo , sam iskusio na koži.
dalmatinozg is offline  
Old 21.11.2012., 16:58   #7196
Quote:
dalmatinozg kaže: Pogledaj post
Ljudi !!! teško je dobiti radnu i boravišnu dozvolu.
Jedino ako ste specijalisti u nekim stvarima , a za to morate biti jako jako dobri .
Konkurencija je velika.
Velika je navala radne snage iz poljske, češke itd. koji rade za sitne novce.
Njemačka je obečana zemlja samo za one koji imaju stalni radni boravak i koji imaju stalni posao.

Najlakše je do njemačke ako si kuhar , pa da te neki naš restoran uzme u radni odnos.
Onda ti poslodavac sredi boravišnu i radnu dozvolu + smješaj (besplatni ili jeftini )
Ali to ti je onda rad od podne do ponoci za mjesecnu placu 1500-2000eura.(radi se 12h) Bolestan ne smiješ biti , nema bolovanja.
S tim da imaš samo jedan dan slobodno , praznicima i blagdanima se obavezno radi.
Moje iskustvo , sam iskusio na koži.
Velikim dijelom sve točno samo što se za "specijatete kuhara" daje najviše na 4 godine nakon čeka mora napustiti Njemačku na najmanje 3 godine!!!!!

A za "Balkan restorane" se ne izdaje više kuharska dozvola.....kažu da je to "internacionalna kuhinja" ...isto kao ni za hrvatsku ili dalmatinsku!

Jedino ako je neki 3 zvjezdice restoran onda daju, ili "za specijalizaciju" u 3 zvjezdice
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Old 21.11.2012., 17:17   #7197
Quote:
KikiKokosh kaže: Pogledaj post
Pa evo da napišem ono kaj sam saznala u svezi glede vize za gastarbajtere!

Treba imati ugovor od poslodavca u kojem je navedena plaća,probni rok,godine na kolko te poslodavac planira zadržati na radnom mjestu (s tim da zbog vize treba pisati min. godinu dana s obzirom da se konkretno ova viza izdaje na min. 12 mj.),godišnji i sve kaj piše u normalnom radnom ugovoru.

Na webu od hzz-a postoji još jedan dokument koji poslodavac mora popuniti (http://www.hzz.hr/default.aspx?id=4540),te dokument o osnovnom znanju njemačkog jezika koji mora potvrditi ili ustanova gdje si učio njemački ili sudski tumač za njemački jezik u slučaju da imaš na svjedodžbama ili diplomama dokaz o učenju njemačkog jezika. Naravno,traže i dokaz o završenom stupnju obrazovanja, ovisno o tome kaj bi radio kao gastarbajter.

Što se tiče ostalih detalja i nekih drugih sitnica koje su stavljene kao uvjet, najbolje da pročitaš o tome na hzz webu (pod tim mislim na ono što se traži od poslodavca itd.).

I onda kad skupiš sve papire koje oni traže,šalješ sve zajedno u njihovu upravu u Radničkoj u Zg (ako nisi u Zg-u,onda u upravu u svom gradu). Oni to šalju u Bonn u ZAV gdje se odobrava ili odbija zahtjev. Poslodavac u međuvremenu mora kontaktirati Bonn (u hzz-u pitaš koja je osoba za kontakt u Bonnu). Kad se to sve odobri,poslodavac dobiva obavijest da je to riješeno i onda je to to.
jel to vrijedi za sva zanimanja i jel potrebno imati kvalifikaciju baš u struci za koju se prijavljuješ?
brijac is offline  
Old 21.11.2012., 22:26   #7198
Njemacka nije zemlja meda i mlijeka kakva je bila do uvodjenja Eura...
Tendencija je uvesti sto vise imigranata iz bilo kakvih zemalja i tako srusiti minimalne place jos nize, tako da ce nezaposlenost biti 0% ali ce prosjecna placa biti 600 eura.

S Plavom kartom omogucena je masnovna imigracija Afrikanaca i Azijata koji ce raditi ''profesionalne'' poslove za minimalac, a s vremenom ce doci i do rusenja placa i Nijemcima (i EU-gradjanima u Njemackoj) koji rade u istoj branschi.
Alexandra Burek is offline  
Old 22.11.2012., 10:26   #7199
Quote:
brijac kaže: Pogledaj post
jel to vrijedi za sva zanimanja i jel potrebno imati kvalifikaciju baš u struci za koju se prijavljuješ?
Nije to baš za sva zanimanja...Trebaš nazvati pa pitati ljubaznu tetu u hzz-u kaj ona misli o tome. Meni rekoše da u slučaju da imaš kvalifikacije drugačije od posla koji radiš moraš imati 3 godine radnog iskustva. Isto tako mi rekoše da šaljem papire svejedno jer postoji mogućnost da bez obzira na sve ipak priznaju papire i odluče da možeš raditi.
U biti je sve na sreću!
KikiKokosh is offline  
Old 22.11.2012., 10:28   #7200
Quote:
SlaveLabor kaže: Pogledaj post
Dakle ovo sto si navela su informacije ako se ide raditi u svojstvu gostujuceg radnika?

Je li postupak isti ako mene njemacka firma zeli zaposliti za stalno?
U svojstu gostujućeg radnika ali sa već pronađenim poslodavcem.
Za one koji nemaju poslodavca je postupak drugačiji...

A za stalno zaposlenje ti ne mogu sa sigurnošću reći... Makar bi ti u tom slučaju mogao zatražiti i radnu vizu. Ko zna,možda ti se posreći pa ti ju izdaju.
KikiKokosh is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:11.