Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2007., 14:56   #101
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
ljudi koji kažu da to treba uzeti s dozom rezerve najčešće napadaju Bibliju , no nju isto treba uzeti s dozom rezerve.
A kad je Biblija pisana, a kad Ickeova djela?
Mogao se čovjek potruditi i napisati nešto što će biti moguće shvatiti, a ne se uvlačiti u metafore, ako to uopće čini. A sumnjam da to čini.
e! pa da. to i ja mislim, jer uvlaceci te reptile, cak i metaforicki , samoi navlaci negativne skeptike i hladne komentare..
okej, njega bas i boli briga dal ga ko shvaca ili ne, dal se ko slaze s njim ili ne..on samo pise ono kaj misli i otkriva..i zato mi je zakon..
samo mu je vlajda cilj stavit nam bubu u uho pa da se mi dalje sami budimo..
akvarijus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 15:04   #102
ali ja nekakv vise vjerujem da je ta "vladajuca elita" povezana, ne krvnim srodtvom, nek necim drugim, tajnim znanjima ili slicno..krv tu nemora iamti tak dominantnu i presudnu ulogu..to bi bilo primitivno valjda.patrijahalni materijalizam ( ..ak taj izraz postoji uopce..hehe)
akvarijus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 15:10   #103
Quote:
tipično new age lupetanje. kad te netko porazi činjenicama, izvršiš ad hominem napad i optužiš osobu da ima zakračunati um.
Čuj, Endi. Svako se osobno osijeća napadnutim zbog samog sebe, a ne zato što je netko nešto rekao.
A new age samo znači novo doba, novi način razmišljanja, novo poimanje svijeta i života, a nije pojam nastao i srastao sam po sebi i za sebe. Tako bi i Galileo, Darvin, Ajnštajn i drugi znanstvenici svog doba, mogli biti smatrani nju- ejđerima jer su mislili drugačije od ostatka suvremenika. Pa se pokazalo da su baš oni bili u pravu.

Nitko te ne traži da prihvatiš tuđe pretpostavke, mišljenja i shvaćanja , ali pomalo si djetinjast i smiješan- shvaćajući se tako znanstvenim tipom i rugajući se drugima, za koje zapravo ne možeš sa sigurnošću reći koliko su u pravu ili krivu......
Old 20.02.2007., 15:11   #104
da se budimo iz čega? pa Icke zarađuje na ljudima koji s guštom gutaju njegove književne "podvige". Mogu i ja tako izmisliti nešto, povezati to s nekim stvarima i reći da su to dokazi, lobirati, potplatiti i eto ti nova knjiga, jupi

pa da Icke zna nešto što može ugroziti tako jednu hipotetsku zlu i veliku organizaciju, pojela bi ga noć ubrzo nakon što bi počeo mljeti o tome, kako ne shvaćate? ovako samo melje i melje, i zarađuje, broji novčiće
možda bi se trebali probuditi iz tog sna, a ne tražiti buđenje iz sna koji niti ne postoji.
Old 20.02.2007., 15:17   #105
Quote:
da se budimo iz čega? pa Icke zarađuje na ljudima koji s guštom gutaju njegove književne "podvige". Mogu i ja tako izmisliti nešto, povezati to s nekim stvarima i reći da su to dokazi, lobirati, potplatiti i eto ti nova knjiga, jupi

pa da Icke zna nešto što može ugroziti tako jednu hipotetsku zlu i veliku organizaciju, pojela bi ga noć ubrzo nakon što bi počeo mljeti o tome, kako ne shvaćate? ovako samo melje i melje, i zarađuje, broji novčiće
možda bi se trebali probuditi iz tog sna, a ne tražiti buđenje iz sna koji niti ne postoji.
dobro, e sad da ja malo citiram ljude koji su juce rbii u emisiji kod mishaka..
onaj urednik je reko da je icke bil nogometas i sportski komentator i to jos ono, ka zvijezda, i jos nesto nemam pojma, uglavnom, no novac ani slave mu nje falilo..pa ti sad govoris da on to radi para radi..
a budjenje thing: ..pa kaj nisi gledal matrix
veli da se probudimo iz stvarnosti koju nam namecu ljudi koji znaju dobro manipulirat masama..( kolko sam skuzila..)
akvarijus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 15:19   #106
da ga pojede noć - hm ...to bi bio izravni dokaz da je u pravu - onda bi postao opasna legenda - kužiš?? Ovako - svi kuže da nešto ne štima - ali treba jasno definirati što točno ne štima - a to je najteže - ovako izgleda da je to normalan tok stvari i da ljudska vrsta srlja u propast isto kao što se kitovi nasukavaju - pa se to čini kao prirodan proces.
Ovako kad Icke melje i melje - onda pomisliš da to i nije baš prirodni proces i da bi bilo zgodno preispitati SVE što znamo; zašto znamo i tko nam je to rekao.
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 15:22   #107
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Čuj, Endi. Svako se osobno osijeća napadnutim zbog samog sebe, a ne zato što je netko nešto rekao.
A new age samo znači novo doba, novi način razmišljanja, novo poimanje svijeta i života, a nije pojam nastao i srastao sam po sebi i za sebe. Tako bi i Galileo, Darvin, Ajnštajn i drugi znanstvenici svog doba, mogli biti smatrani nju- ejđerima jer su mislili drugačije od ostatka suvremenika. Pa se pokazalo da su baš oni bili u pravu.

Nitko te ne traži da prihvatiš tuđe pretpostavke, mišljenja i shvaćanja , ali pomalo si djetinjast i smiješan- shvaćajući se tako znanstvenim tipom i rugajući se drugima, za koje zapravo ne možeš sa sigurnošću reći koliko su u pravu ili krivu......
arna, ponavljaš se, kao i hrpa drugih. stalno isto govorite, vjerojatno imate custom tipke.
kakav novi način razmišljanja? pseudoznanstveni? iskrivljavanje činjenica? prodavanje magle i zarađivanje na naivcima? to zoveš ljudskim napretkom? no bravo. ipak mislim da je to recept za propast civilizacije.

Einstein, Darwin, Galileo i preljubljeni Tesla bi to ispljucali isti tren. Oni nemaju veze s New Ageom, oni su svojim radom praktično zabili dodatne čavle u lijes gluposti koja je tada još bila u povojima.

Upravo sa sigurnošću mogu reći da su ti "drugi" koje spominješ, u krivu, a tebi se čini da sam nesiguran, zato jer nemaš znanje kojim možeš protumačiti ono o čemu govorim, a vjeruj mi, ne govorim neke urnebesno teške stvari, govorim samo osnove.
Kartikeya se razmahao po forumu sa svojom životnom silom, ma nisam te vidio da si rekla da to ne postoji, niti sam primijetio da shvaćaš ulogu termodinamike u funkciji života.
Vidiš li kako je to teško? Neko dođe s hrpom vjerodostojnih informacija, koje upravo jesu, ispiše hrpu teksta koji prosječni newager ne razumije, a dođe netko tko melje gluposti, prosere par kvaka i naizgled sruši sve točnosti, a "otvorenoumna" ekipa pada u ekstazu. Grozno.
Old 20.02.2007., 15:22   #108
Quote:

e. i zato uvodi reptila..kao metaforicki ..jer da se ne zamjera tim" zlim i velikim organizacijama" , kak ti velis..
jer ga se tak ne moze izravno povezivati niti optuzivati za nista
prije zatoriti u ludnicu
a na to valjda on ide
akvarijus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 15:27   #109
Quote:
akvarijus kaže:
dobro, e sad da ja malo citiram ljude koji su juce rbii u emisiji kod mishaka..
onaj urednik je reko da je icke bil nogometas i sportski komentator i to jos ono, ka zvijezda, i jos nesto nemam pojma, uglavnom, no novac ani slave mu nje falilo..pa ti sad govoris da on to radi para radi..
a budjenje thing: ..pa kaj nisi gledal matrix
veli da se probudimo iz stvarnosti koju nam namecu ljudi koji znaju dobro manipulirat masama..( kolko sam skuzila..)
da, gledao sam matrix. film je dobar, ali je smiješno što je jedan film poslužio kao jeftini didaktični uređaj koji je "digao na noge" ljude koji u životu nisu pročitali jednu stručnu knjigu, pa sad nešto melju o otvaranju očiju.

Quote:
mandragora kaže:
da ga pojede noć - hm ...to bi bio izravni dokaz da je u pravu - onda bi postao opasna legenda - kužiš?? Ovako - svi kuže da nešto ne štima - ali treba jasno definirati što točno ne štima - a to je najteže - ovako izgleda da je to normalan tok stvari i da ljudska vrsta srlja u propast isto kao što se kitovi nasukavaju - pa se to čini kao prirodan proces.
Ovako kad Icke melje i melje - onda pomisliš da to i nije baš prirodni proces i da bi bilo zgodno preispitati SVE što znamo; zašto znamo i tko nam je to rekao.
ne, noć bi ga pojela dok još ne bi postao slavan po tome što govori. nestao bi tek tako.
i što ti to znači preispitati SVE što znamo? preispitivati matematiku, prirodne znanosti? to je ludost. to su točne stvari i pokazuju se točnima svakim danom, a tisuće i tisuće ljudi koji se stalno time bave ne vide greške. to bi značilo optužiti za zavjeru svakoga tko je ikad ušao u znanstvene vode. ludost.

Quote:
akvarijus kaže:
e. i zato uvodi reptila..kao metaforicki ..jer da se ne zamjera tim" zlim i velikim organizacijama" , kak ti velis..
jer ga se tak ne moze izravno povezivati niti optuzivati za nista
prije zatoriti u ludnicu
a na to valjda on ide
koliko sam shvatio, nije metafora. tip melje o ljudima-reptilima koji imaju plavu krv na bazi bakra koji mogu mijenjati oblik jer im DNA brzo mutira. sere kvake.
Old 20.02.2007., 15:36   #110
@endimion
ma to s baakrom sam ja cula tek tu na forumu, ne iz njegovih usta, a knjigu nisam citala.ali iskreno ja ne vjerujem o plavoj krvi . rekla sam vec da ti reptili , po meni imaju metaforicko znacenje..a kak vi to shvacate neznam.
plava krv je metaforicki isto. jer ludi koji su "PLAVE krvi , nemaju stvarno plavu krv, uostalom bakar je crveno.narancasti
daklelava krv, reptili,..= metafore.
a mandragora valjda prica o tome kak trebamo mozda preispitivati kaj znamo, ne u smislu, dal su 2+2 stvarno4 ili ne. ..
nek..recimo, ono o cem je i icke himself jucer prical : dogadjanja oko 11. rujna
zakamuflirana istina..
akvarijus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 15:39   #111
a to kaj si ti shvatil te reptile ne-metaforicki, mozda opet dokazuej kak je tebe , kao i mase lako obmaniti i manipulirati
akvarijus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 15:43   #112
Da... i meni je čudno kako na Davea "R" Ickea nije naletio šleper kojega je vozač *zaspao za volanom*, ili da ga je recimo izbo nožem ili upucao neki sitni lopov u nekoj pokrajnjoj ulici...odmah nakon prvih par izdanih knjiga, u vrijeme dok Icke još nije bio toliko javna figura. Bez obzira postojali nekakvi reptili ili ne.

Čisto logički gledano, te priče o beskrupuloznoj eliti koja poteže konce globalnih događanja "zvone" previše istinito... na ovom našem svijetu ovakvom kakav jest jednostavno *mora* postojati nešto slično tome.

Visoka politika / multinacionalni biznis je pre pokvarena, previše prljava igra da ne bi bilo tako.

Nakon svake njegove nove knjige ja se sve više čudim kako je Icke još uvijek živ - a (vrlo, vrlo vjerojatno)... toliki novinari i sl. koji su tijekom godina širom svijeta nailazili na različite dijelove ove velike prljavštine su gotovo sigurno bivali ušutkavani na ovaj ili onaj način.
nikpalj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 16:11   #113
David Icke = covjek lud ko slapa!!! Kaze da je dozivio prosvjetljenje tam na nekoj planini... kao opro ga samadhi... covjeka je oprala psihoza sve mi se cini!!!
Yeti is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 16:39   #114
Quote:
arna, ponavljaš se, kao i hrpa drugih. stalno isto govorite, vjerojatno imate custom tipke. .
To isto mogu ja reći i za tebe.

Quote:
Einstein, Darwin, Galileo i preljubljeni Tesla bi to ispljucali isti tren. Oni nemaju veze s New Ageom, oni su svojim radom praktično zabili dodatne čavle u lijes gluposti koja je tada još bila u povojima..
Vidiš kak ne razumiješ što čitaš. Ja nisam rekla da imaju veze s New Age-om, već da se može reći da su bili njuejđeri- u smislu drugačijih mislioca svog doba.

Quote:
Upravo sa sigurnošću mogu reći da su ti "drugi" koje spominješ, u krivu, a tebi se čini da sam nesiguran, zato jer nemaš znanje kojim možeš protumačiti ono o čemu govorim, a vjeruj mi, ne govorim neke urnebesno teške stvari, govorim samo osnove..

Čovjek koji sa takvom "sigurnošću" zna da su drugi u krivu, pogotovo na ovakvim temama, u najmanju ruku je bahat, da ne rabim teže pojmove.

Quote:
Kartikeya se razmahao po forumu sa svojom životnom silom, ma nisam te vidio da si rekla da to ne postoji, niti sam primijetio da shvaćaš ulogu termodinamike u funkciji života..
Kad imam premalo znanja o nečemu ili kad nisam tako "sigurna" u ono što drugi tvrde, stanem, saznam više i posložim svoje razmišljanje. Ali ni u kojem slučaju ne banaliziram, kritiziram i omalovažavam tuđa stajališta. Uostalom, nije mi sjelo sve što je on govorio, pa ipak to nije razlog da u njegovim mislima ne nađem nešto s čime se mogu složiti. A ono ostalo, možda je on u pravu, možda nije, u svakom slučaju nitko od nas nema monopol nad Istinom, svatko izlaže svoja razmišljanja, i svatko pokušava doći do spoznaja najbolje što može. Ako je uz to tolerantan prema drugačijim shvačanjima, to bolje i po njega i po sve ostale.

Quote:
Vidiš li kako je to teško? Neko dođe s hrpom vjerodostojnih informacija, koje upravo jesu, ispiše hrpu teksta koji prosječni newager ne razumije, a dođe netko tko melje gluposti, prosere par kvaka i naizgled sruši sve točnosti, a "otvorenoumna" ekipa pada u ekstazu. Grozno.
Vidiš kako si nadmen. I nikada ti nije palo na pamet da drugi možda razumiju to što ti ne shvačaš? I da je problem možda baš u tebi? A ne u njima.
Old 20.02.2007., 16:40   #115
Quote:
akvarijus kaže: Pogledaj post
@endimion
ma to s baakrom sam ja cula tek tu na forumu, ne iz njegovih usta, a knjigu nisam citala.ali iskreno ja ne vjerujem o plavoj krvi . rekla sam vec da ti reptili , po meni imaju metaforicko znacenje..a kak vi to shvacate neznam.
plava krv je metaforicki isto. jer ludi koji su "PLAVE krvi , nemaju stvarno plavu krv, uostalom bakar je crveno.narancasti
daklelava krv, reptili,..= metafore.
a mandragora valjda prica o tome kak trebamo mozda preispitivati kaj znamo, ne u smislu, dal su 2+2 stvarno4 ili ne. ..
nek..recimo, ono o cem je i icke himself jucer prical : dogadjanja oko 11. rujna
zakamuflirana istina..
plava krv nije metafora
http://en.wikipedia.org/wiki/Copper#Biological_role
čovjek doslovno govori, a bakar je rozi samo u elementarnom obliku, i to kad ga je u makroskopskom obliku, a ne recimo kao koloid.

za 11.rujna znam jer sam se jednim vidom tog događaja zaista dugo i detaljno bavio, i mogu ti reći da stvarno ima sumnji, ali ni približno puno kao što se to prezentira na stranicama koje su se razmnožile tipa rense.com, koji se bavi svim i svačim, pa tako i glupostima.
Old 20.02.2007., 16:42   #116
Quote:
Yeti kaže: Pogledaj post
David Icke = covjek lud ko slapa!!! Kaze da je dozivio prosvjetljenje tam na nekoj planini... kao opro ga samadhi... covjeka je oprala psihoza sve mi se cini!!!
Svi koji nešto znaju imaju neku psihozu, teško se naime nositi sa razotkrivenom istinom...i zadržati prisebnost uma.
Old 20.02.2007., 16:53   #117
[QUOTE=arna;7479788]
Quote:
To isto mogu ja reći i za tebe.
kad netko kaže deset puta za redom da je za rad stanice potreban ATP, onda to ne gubi na istinitosti, a kad netko isto toliko puta za redom kaže da je to sve laž kojom nam mažu oči, da nas pogoni "bioenergija" kojom možemo napajati čak i auto i mobitel, onda to ne dobiva na težini.

Quote:
Vidiš kak ne razumiješ što čitaš. Ja nisam rekla da imaju veze s New Age-om, već da se može reći da su bili njuejđeri- u smislu drugačijih mislioca svog doba.
Razumio sam što si napisala i dao sam odgovor. New Ageri nisu ni blizu ovim umovima.

Quote:
Čovjek koji sa takvom "sigurnošću" zna da su drugi u krivu, pogotovo na ovakvim temama, u najmanju ruku je bahat, da ne rabim teže pojmove.
Ne, nije bahat, nego nešto zna, za razliku od drugih. Bahatost može izaći samo iz načina prezentacije, ali ne i iz onoga što se prezentira. Otkad sam tu došao, govorim samo provjerene stvari i strpljiv sam toliko da mi se drugi rugaju koliko sam strpljiv, pa svejedno, vidim, ni to nije dovoljno.

Quote:
Kad imam premalo znanja o nečemu ili kad nisam tako "sigurna" u ono što drugi tvrde, stanem, saznam više i posložim svoje razmišljanje. Ali ni u kojem slučaju ne banaliziram, kritiziram i omalovažavam tuđa stajališta. Uostalom, nije mi sjelo sve što je on govorio, pa ipak to nije razlog da u njegovim mislima ne nađem nešto s čime se mogu složiti. A ono ostalo, možda je on u pravu, možda nije, u svakom slučaju nitko od nas nema monopol nad Istinom, svatko izlaže svoja razmišljanja, i svatko pokušava doći do spoznaja najbolje što može. Ako je uz to tolerantan prema drugačijim shvačanjima, to bolje i po njega i po sve ostale.
To vrijedi za komplicirane primjere. No pogledaj podforum i vidjet ćeš na što se uglavnom svodi - na glupost koju se može samo pomesti metlom.

Quote:
Vidiš kako si nadmen. I nikada ti nije palo na pamet da drugi možda razumiju to što ti ne shvačaš? I da je problem možda baš u tebi? A ne u njima.
razumiju točno - što? krivo interpretiraju fiziologiju čovjeka? izvrću Newtonove zakone mehanike? zloupotrebljavaju kvantnu fiziku? zanemaruju termodinamiku? ne priznaju statistiku i vjerojatnost?
meni se to ne čini kao neko saznavanje "Istine". prije kao "Glupost".
Old 20.02.2007., 20:58   #118
ova tema dovodi u pitanje apstraktne pojmove poput ljubavi, slobode, Boga..
Pročitala sam dosta Ickeovog materijala. Nije čudno da ga neki proglašavaju luđakom. No ne ostavlja te ravnodušnim, čovik nije budala.Ovakve tekstove ne može napisati bilo tko. On je na jednoj višoj razini svijesti. Obični ljudi nemogu pojmiti ono o čemu on govori. Ja se slažem sa sviim osim sa reptilima na vlasti.On je poprilično siguran u to. Ja nemogu reći da je to istina ili da nije istina, ali odbijam se složiti jer moj um to ne prihvaća, ja to nemogu razumjeti stoga odbijam. I otprilike ovako svi funkcioniramo, ako nam se ne serviraju dokazi nema šanse da vjerujemo. Njegova saznanja su druga strana medalje.Ja njegove tekstove ne doživljavam pukom maštom. Savjetujem svima koji će to tek pročitati da čitaju otvorena uma. Mi smo jako ograničena bića premda imamo razum. Puno bi više znali da sagledamo duboko u sebe, da radimo na našim životima,da širimo ljubav , da širimo mir..
A ako je sve istina? Ako smo samo robovi nekakvih hibrida, a da nismo ni svjesni? Svidilo mi se kako Icke želi da se borimo protiv njih.. A to je zapravo istina! Bili to reptili, ili sotonisti, ili opsjednuti, ili prokleti ili pokvareni..nećemo ih naći tamo di ima ljubavi, mira i blagosova..ja sam se naoružala sa svim ovim i nemogu mi ništa!!!
đova is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 22:02   #119
David Icke je u pravu. To što to još ne shvaća naš najpoznatiji forumski 17 godišnjak i drugi, njihov je problem, ali u neku ruku i naš zajednički. Međutim, to ne mijenja objektivnu stvarnost, već samo njihovu percepciju. Mislim da je Icke to najbolje objasnio usporedbom neprihvaćanja shapeshiftinga i ne prihvaćanja percepcije da je Zemlja okrugla.
Old 20.02.2007., 22:10   #120
zanimljivo, fiki.
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:32.