Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2005., 00:13   #61
Gdje je danas klasična?
Jel ima nešto po starom programu od 5.tog razreda ili tek nakon 8-og.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2005., 00:16   #62
Quote:
Arathorn kaže:
Iznimno dobro usvojene, reklo bi se. U bilo kojem drugom slučaju osim u ovom. Dozvoli da ponovim, za slučaj da ne pratiš topic. Onaj kome sam odgovarao veliča obrazovanje privatnih gimnazija. Stava je da se javne škole ne mogu mjeriti s njima. Jedna stvar koju vidim u njegovim postovima je arogancija, a druga nepismenost. Dakle, ono što sam htio naglasiti je da nepismena osoba nije kompetentna za veličanje obrazovnog sustava s obzirom da loše vodi primjerom. Apsurd je da ga uz toliku savršenost privatnog školstva jedan elektrotehničar i student računarstva ispravlja. Još uvijek misliš da cjepidlačim bezveze?
naravno da mislim...
kao prvo, forum nije neki ogledni primjer pismenosti i pravopisa...
kao drugo, možda se ne treba opterećivati time hoćeš li pogoditi č umjesto ć, ili točku umjesto zareza...POGOTOVO ne na forumu...

i da, pratim topic...i ne sviđa mi se što puno ljudi ima već izgrađeno loše mišljenje o privatnim školama...ja ne mogu reći da je privatna škola dobra ili loša stvar, pošto nisam u mogućnosti da pohađam jednu takvu...
al vidim da ovdje zavist i ljubomora neviđenom lakoćom isplivaju na površinu čim netko ima dobro sređen financijski aspekt života...snob, buržuj, tatin sin, debil jedan kojemu kupuju ocjene...blablabla...
da imate love i vi bi ju trošili...baš kao i ja...
swisseyed is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2005., 00:21   #63
Quote:
swisseyed kaže:
i da, pratim topic...i ne sviđa mi se što puno ljudi ima već izgrađeno loše mišljenje o privatnim školama...ja ne mogu reći da je privatna škola dobra ili loša stvar, pošto nisam u mogućnosti da pohađam jednu takvu...

da imate love i vi bi ju trošili...baš kao i ja...
prvi odgovor da, slažem se. Predrasude s obje strane.

Drugi ogdovor ne. Lovu nema onaj ko puno zaradi nego onaj koji zna kako troši.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2005., 00:57   #64
Quote:
swisseyed kaže:
naravno da mislim...
kao prvo, forum nije neki ogledni primjer pismenosti i pravopisa...
kao drugo, možda se ne treba opterećivati time hoćeš li pogoditi č umjesto ć, ili točku umjesto zareza...POGOTOVO ne na forumu...
Imam pravo kazati da on meni ostavlja dojam nepismene osobe i kao takvog ne shvaćam ga nimalo ozbiljno u prezentiranju iznimne kvalitete obrazovne ustanove. Činjenica je da je na prvi pogled nepismen, bez obzira gdje pisao - na forumu ili negdje drugdje. Mogao je kazati da je napravio tipfeler, da mu se ne da pisati pravilno i sve ok. Ali nije, automatski me proglasio ljubomornom budalom. Meni je to smiješno.

Quote:
i da, pratim topic...i ne sviđa mi se što puno ljudi ima već izgrađeno loše mišljenje o privatnim školama...ja ne mogu reći da je privatna škola dobra ili loša stvar, pošto nisam u mogućnosti da pohađam jednu takvu...
al vidim da ovdje zavist i ljubomora neviđenom lakoćom isplivaju na površinu čim netko ima dobro sređen financijski aspekt života...snob, buržuj, tatin sin, debil jedan kojemu kupuju ocjene...blablabla...
da imate love i vi bi ju trošili...baš kao i ja...
Jesam li igdje a priori osudio privatnu školu? Smeta mi samo što privatne škole prezentira očito bahato dijete koje ne može argumentirati ništa. Da idem suditi po njemu, zaključio bih da je standardan uzorak privatne škole nezreli snob. No, ne generaliziram, tako da na primjeru jednog čovjeka neću sve strpati u isti koš. A što se zavisti tiče, nemam mu zašto biti zavidan. Kao da je jedini dobrostojeći na svijetu....
__________________
Anarthal, Hand of A'dal Talkhor
Arathorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2005., 01:58   #65
Quote:
d@d@ kaže:
Drugi ogdovor ne. Lovu nema onaj ko puno zaradi nego onaj koji zna kako troši.
čuj, i dalje je to trošenje
naravno da nisam mislio na razbacivanje love na sitnice...
swisseyed is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2005., 02:09   #66
Quote:
Arathorn kaže:
Imam pravo kazati da on meni ostavlja dojam nepismene osobe i kao takvog ne shvaćam ga nimalo ozbiljno u prezentiranju iznimne kvalitete obrazovne ustanove. Činjenica je da je na prvi pogled nepismen, bez obzira gdje pisao - na forumu ili negdje drugdje. Mogao je kazati da je napravio tipfeler, da mu se ne da pisati pravilno i sve ok. Ali nije, automatski me proglasio ljubomornom budalom. Meni je to smiješno.
čuj, ako ćemo ovo uzeti kao prezentaciju kvalitetne privatne škole (što se iskreno nadam da NEĆEMO ) onda je to druga stvar...u tom slučaju, svi što dalje od privatnih škola
meni sve ovo više smrdi na nečiji sarkazam i zajebanciju...

mogao je...ali i ja poludim kada me neki nadobudni tip* proglašava debilom jer sam falio slovo i u takvim situacijama nisam raspoložen za argumentirane rasprave...
* - ovime ne mislim na tebe

Quote:
Jesam li igdje a priori osudio privatnu školu? Smeta mi samo što privatne škole prezentira očito bahato dijete koje ne može argumentirati ništa. Da idem suditi po njemu, zaključio bih da je standardan uzorak privatne škole nezreli snob. No, ne generaliziram, tako da na primjeru jednog čovjeka neću sve strpati u isti koš. A što se zavisti tiče, nemam mu zašto biti zavidan. Kao da je jedini dobrostojeći na svijetu....
Nisi, ne znam ni zašto si se osjećao prozvanim...govorio sam općenito o ljudima koji su iznimno negativno (što bi se reklo, zemljački) reagirali na sam spomen privatnih škola...
swisseyed is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2005., 03:55   #67
Arrow Privatne škole

Privatne škole su kvalitetne vs Javne su bolje a privatne pljačka



ARGUMENTI,ARGUMENTI,ARGUMENTI,LJUDI!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!
@call is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2005., 04:18   #68
sve je to isto, ali nije smeće...
ljudi se bune na školski sustav i na preopterećenost, ali iskreno ja to nisam primijetio iako idem, odnosno dovršavam, jednu od težih gimnazija u lijepoj našoj (po nekim nezavisnim procjenama)...
siguran sam da su privatne škole bolje opremljene i drugačije koncipirane...okrenute pojedincu, recimo to tako...ali činjenica je da sve ovisi upravo o tom pojedincu...tko postiže dobre rezultate u "javnoj" školi, postizati će dobre rezultate i u privatnoj školi...tko postiže loše rezultate u "javnoj" školi, postizati će loše rezultate i u privatnoj...
Nije da će ti profesori koji predaju u privatnoj školi "uliti" pamet u glavu...
mislim, glupa je i tema za raspravu jer bit pohađanja škole je da nešto naučiš...i ništa drugo...
swisseyed is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2005., 12:58   #69
Ja idem u privatnu gimnaziju. Opću.
Prebacila sam se iz ŠPUD-a, jer sam bila poprilično razočarana, a nakon trećeg razreda primijenjene teško da bi me primili u neku državnu gimnaziju.
Ima svojih prednosti, ako ih znate iskoristiti.
Školarina je oko 2800 kn mjesečno. Ručak i narkotest su uključeni u cijenu.
Imamo redovne predmete i retoriku.
U prvom i drugom razredu je dvadesetak učenika (po dva razreda), a obično se u trećem ili četvrtom dijele na tri razreda (znači, 10 do 15 učenika).
Nastava traje od 9 ujutro do 3-4 popodne. Nakon toga je organizirano učenje, svaki profesor ima svoju učionicu i tamo možete pisati zadaće, napraviti program učenja i odgovaranja ili utvrditi nešto nejasno.
Profesori imaju prilično prijateljski odnos s učenicima, ali često se mijenjaju.
Koliko sam shvatila svake godine je organizirano putovanje od tjedan dana. Moji su prošle godine išli u Budimpeštu, a pretprošle u Beč.
Imamo i doktora.
Što se tiče ljudi, ja imam visok prag tolerancije
antianara is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2005., 23:43   #70
privatne škole

iden u privatnu srednju (split)
od 2. raz.

svi misle da su u privatnin školama samo snobovi koji imaju dobre ocjene na račun plaćanja

bila san i prije odlikašica

šta se tiče ekipe.... ono izgubila san većinu ekipe iz 1.raz.
ka sad san i ja snob

imal tu još koga iz privatnih škola?
kakva su vaša iskustva?
profesori?
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2005., 00:16   #71
Quote:
Maisie kaže:
bila san i prije odlikašica
a reci ti meni jesu li oni koji se upisu u privatnu skolu (a da su prije toga isli u drzavnu), uglavnom isto prije bili odlikasi?
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2005., 01:18   #72
buduci da je ova tema vec postojala (a toga se sjeca vasa moderatorica... iz pradavnih vremena kutka), ja sam ih spojila.

dakle... iskopavamo ratnu sjekiru.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2005., 04:58   #73
jejejeje znam ja jednu situaciju u jednoj privatnoj gimnaziji ovako jedna cura ona je trebala imat 1 iz tri predmeta na kraju, i onda je ravnatelj zvao tu jednu profesoricu da ona nikako ne smije baciti ju. ili ce dobiti otkaz.

toliko o tome.
__________________
o
houpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2005., 11:01   #74
Moja jako dobra prijateljica i kolegica je bila prilično protiv tih privatnih škola sve dok nije dobila priliku stalnog radnog mjesta u jednoj od njih (osnovnoj).
Kaže da je malo teško radit pod imperativom "nitko ne smije imat ni 4 a kamoli 3", ali da se navikla. Navikla se do te mjere da će sad svoje dijete upisat tamo u prvi razred . Ali to prvenstveno zato da bi ju "imala na oku" odnosno da ne mora organizirat odvoženje i dovoženje djeteta nego da idu skupa. Plus toga imaju organizirano zimovanje pa djeca uče skijat, idu na bazen...

Od ove godine postoji i prva generacije gimnazijalaca u toj istoj školi. Upis im je išao jako loše ali nažalost nemam informaciju koliko ih je upisano.
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2005., 21:49   #75
nekin ljudima (tj. njihovin roditeljima) su se u životu poklopile neke kockice i zašto ne iskoristit priliku koja ti se pruža

čisto sumnjan da bi se većina ljudi iz državnih škola puno dvoumila oko toga dal da priđu u privatnu ako mogu
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2006., 19:25   #76
Quote:
@call kaže:
Svi oni koji su išli u privatnu gimnaziju znaju da tamo mogu dobtiti vrhunsko obrazovanje sa najkvalitetnijim profesorima.Kod nas je jedino problem što se još uvijek te škole prihvačaju sa rezervom a ne kao prvi izbor.Ja inače nemam ništa protiv ljudi koji idu državne ali mislim da su privatne daleko kvalitetnije,pogotovo kad se zna da je naše javno školstvo u rasulu.A oni koji govore protiv privatnih škola su samo zavidni i ljubomorni.
hvala bogu da na drzavnim natjecanjima prva mjesta kupe genijalci iz privatnih, i da na mom faksu ( medicina ) ima nula ljudi iz privatne na mojoj godini... oni koji su bili sa mnom na provj godini, tamo su i ostali
__________________
I said no to drugs, but they didn't listen
Gerontius is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2006., 02:06   #77
Quote:
Gerontius kaže:
hvala bogu da na drzavnim natjecanjima prva mjesta kupe genijalci iz privatnih, i da na mom faksu ( medicina ) ima nula ljudi iz privatne na mojoj godini... oni koji su bili sa mnom na provj godini, tamo su i ostali
Ehm... s ovim se slažem 0%. Najbolja mjesta na državnim natjecanja ti pokupe genijalci iz državnih škola jer u privatnim školama ti najčešće idu ljudi koji se nisu mogli upisat u neku poštenu školu (znam jednog iz iskustva). Osim toga udio bogatuna u Hrvatskoj nije velik, tako da je udio genijalaca iz privatnih škola od svih školaraca malen. Pa daj samo pogledaj prva mjesta na državnim natjecanjima... najčešće je to Peta ili MIOC.
__________________
The truth is out there...
konj111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2006., 15:05   #78
Quote:
konj111 kaže:
Ehm... s ovim se slažem 0%. Najbolja mjesta na državnim natjecanja ti pokupe genijalci iz državnih škola jer u privatnim školama ti najčešće idu ljudi koji se nisu mogli upisat u neku poštenu školu (znam jednog iz iskustva). Osim toga udio bogatuna u Hrvatskoj nije velik, tako da je udio genijalaca iz privatnih škola od svih školaraca malen. Pa daj samo pogledaj prva mjesta na državnim natjecanjima... najčešće je to Peta ili MIOC.
ironija?

mozda sam trebao metnut navodnike na genijalci
__________________
I said no to drugs, but they didn't listen
Gerontius is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2006., 16:56   #79
Quote:
konj111 kaže:
najčešće je to Peta ili MIOC.
peta je super
peta je najteža
peta je najbolja
peta je najjača


istina osvajate prva mista, al alo ekipa tolko samohvale nemoš od nikog čut kolko od petogimnazijalaca

tu se sere po privatnin školama
"oni nisu mogli upast u nijednu poštenuu školu"
kolko ljudi se upisuje priko veze u te "poštene" škole? kolko njih ne padne razred radi potezanja veza?
kolko uopće ljudi ide u "poštene" škole?
smješka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2006., 17:25   #80
Quote:
konj111 kaže:
Pa daj samo pogledaj prva mjesta na državnim natjecanjima... najčešće je to Peta ili MIOC.
Da, ali za ta prva mjesta nije zasluzna sama skola nego prvenstveno ti ljudi koji osvajaju ta mjesta, a na drugom mjestu studenti - bivsi ucenici koji volonterski rade s tom djecom. Na trecem mjestu su profesori koji se uglavnom (ne uvijek, ali uglavnom) ne angaziraju previse na dopunskoj nastavi, posto to nije placeno.

Takoder, smatram da privatne skole ne moraju nuzno biti skole za razmazenu deriscad nego skole koje imaju para da si priuste najbolje moguce profesore i sto im vec treba za nastavu. Doduse, takvih privatnih skola u Hrvatskoj bas i nema (eventualno privatna klasicna gimnazija)
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:55.