Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2017., 22:05   #2221
Prvo pronadji sebe, mislim budi zadovoljniji sa sobom a onda med djevojke..zene mogu cekat a ka ak najdes neku ful depresivnu onda bu ti jos i teze
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 00:23   #2222
Quote:
Dankomat kaže: Pogledaj post
a još k tome imam i 25 kg viška. No, dobro, kile se mogu lako skinuti za nekih pola godine i ste strane gledano to nije neki problem. Puno je veći problem moja psihička bolest od koje se već godinama bezuspješno liječim.
Mozda da pocnes otud, neko trcanje laganini za pocetak, promijenit prehranu, nekako si zdravije izorganizirat obroke, OKP ce ti tu dobro doc mozda ces i lakse zaspat i odagnat misli ako se fizicki izmoris. Mozda kad bi to urodilo rezultatima bi se makar ovo samopouzdanje mrvu maklo s mjesta. Baby steps jbg. Mislim floskule, da, ovo je jedan tako generalan savjet primjenjiv na svakojake zivotne probleme, ali mislim da to nije bezveze tako.

Ali kad si skines neki cilj sa liste, ne mozes a da se makar mrvicu vise ne cijenis.
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 00:49   #2223
@Dankomat drago mi je da ti je bolje i podržavam te u daljnjoj borbi sa tvojim problemom/ima.

Baš sam danas razmišljao o motivima koje ljudi imaju za samoubojstvo.
Iako je najčešći slučaj da je to simptom nekog psihičkog poremećaja (npr. depresije ili OKP-a), razlozi mogu biti različiti. Netko si nabije ogromne dugove, netko nema za osnovne životne potrebe, nesretna ljubav, smrt bliskog člana obitelji...sve to može biti razlog za taj drastičan čin. Tako da nisu samo psihički bolesni ljudi ugrožena skupina, iako, kažem, to je najčešći slučaj. Treba li takve ljude žaliti? I da i ne. Nitko se ne ubija iz obijesti, već zbog problema, ali opet život se nastavlja i bez njih, uglavnom je teže onima koji su ostali, nekad nije. Nekad je pak prava katastrofa. Kako kad
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 00:52   #2224
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Da, fakat je zaribano to sto nema bas onih poslova kiji bi se radili izmedju 3 i 5 sati dnevno recimo..a ovak oni kjaj puno rade, neki se zalaufaju pa preforsiranjju..ono kad cujem 13* sati dnevno..il jos gore kad cujem da neki dolaze bolesni na posao samo zato jer su ,,nezamjenjivi'' ono mislim si koji kurac, i onda se samo namecu podjele, extraverti se obicno znatno bolje snjadju u svemu tome.
Ma ovdje u Bosni nema nikako. Jedino da se samozaposlim ali od cega. Imaju ovi podsticaji za poslodavce i za samozaposljavanje ali hajde uzmi 7.000 km da se samozaposlis ali moras uplacivat sve i jos se sa zdrastvenog itd. odjavit moras. Ko zna koliko godina. Kad su bili podsticaji par hiljada, mislim 2 hiljade moro si bit odjavljen sa zdrastva 2 godine i jos sve ostalo uplacivat sebi i zdrastvo itd. Ko zna koliko sad godina moras bit odjavljen i ovo sve uplacivat, mozda 5 godina. A treba ti za registraciju obrta u startu 2 hiljade. Znaci 7-2 ostane 5 za sve ostalo. Hajd kockaj. Htjeli mi. Da se odjavim ja i da ovo pokusam ali hajde budi bez osiguranja itd. Sta ako poso ne uspije itd. i jos i za ovaj podsticaj treba veza mozda. Ali hajd kockaj. Nisam dobro i da jos kockam pa da bez i osiguranja ostanem, i u sta ulozit. Nema bas plaho stvari u Bosni u sta se moze ulozit. Htjeli u trgovinu kojom se stara bavi, ali se sve mora placat. Samo stand kosta mislim 10 km dnevno mozda sad i vise jer su povecali mislim. To je da placas sto trgujes ali iznamljivanje standa kosta 600 km mjesecno. Znaci trosak 900 km mjesecno zaradio ili ne. Gdje je tu roba itd. Ovo na pijaci, trznici. Dok i objekti kostaju mozda 100 pa vise od ovoga zavisno gdje se nalaze. A pijaca, trznica kod nas je najfrekventnija, stalno ima ljudi na njoj. Drugdje vec slabije. Koliko se samo piljara, prodavnica zatvorilo do sada i kada sam im ja govorio da nece opstati i da ce ih veci izgurati itd. Ne samo njih nego i fabrika itd. Kad sam to govorio da ce veliki i mehanizacija sve veca, robotizacija izgurati male i izbaciti iz trzista. Prije 10-tak godina i vise mozda. Niko nije slusao, jos govorili nece.

Edit: Ovo nije stand, nego boks, kao zatvoreni neki stand. Malo sam editirao sto sam napisao jer sam brzo sve odradio. Ma jbn i kazu ima posla ko hoce da radi. Pa ako ima kako ima pola miliona nezaposlenih onda i sto bjeze svi iz drzave cak i oni koji imaju posao, cak i oni koji imaju i dobre poslove sa dobrim platama.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 09:45   #2225
Evo, ako kome zatreba https://app.webinarjam.net/register/40794/dac91cebec


ARTHA - KAKO ŽIVJETI U OBILJU

Artha je znanje o tome kako svoje djelovanje, posebice ono od kojeg očekujemo prihod, uskladiti s "tri trojna načela" i na taj način otvoriti vrata pritjecanju obilja u naš život.

Nakon što je na radionici "Kozmički ritam obilja" početkom petog mjeseca 2017. preko 150 polaznika naučilo načela Arthe, objevljen je i online seminar na kojeg se u posljednjih mjesec dana upisao velik broj polaznika.

S obzirom na djelotvornost znanja o arthi te na činjenicu da nema čovjeka koji ne želi svoje materijalne teškoće ostaviti iza sebe odnosno unaprijediti svoj financijski položaj, očigledno je da je artha potrebna svakome.

Zbog toga - za one koji još uvijek nisu dovoljno upoznati s mogućnošću rješavanja svojih materijalnih problema uz pomoć znanja o arthi - odlučio održati BESPLATNI WEBINAR (predavanje uživo kojeg možete poslušati iz svog doma, odnosno iz bilo kojeg mjesta na svijetu - potreban vam je samo pristup internetu) na kojem ću izložiti osnovna načela arthe i objasniti vam ZAŠTO je to znanje potrebno SVIMA. Tokom predavanja imat ćete prilike uživo postavljati pitanja.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 14:06   #2226
Quote:
Dankomat kaže: Pogledaj post
Prije sam o samoubojstvu razmišljao puno intezivnije, do te mjere da mi je u glavi bila samo zamisao kada, gdje i kako se ubiti. Sada sam se smirio i više ne razmišljam o samoubojstvu, ali i dalje sam psihički poremećena osoba. Patim od opsesivno-kompulzivnog poremećaja, teške socijalne fobije, manjka samopouzdanja, enormno visoke samokritičnosti te od kompleksa nižih vrijednosti. Inače sam vrlo plaha, mirna, tiha i povučena osoba. Jedan mi je psihijatar savjetovao da bi bilo dobro da pronađem neku djevojku s kojom bih bio u ljubavnoj vezi, jer bi to puno doprinjelo mojem ozdravljenju, Ali pobogu, kako ću ja naći osobu koja će me voljeti ovakvog kakav sam sad- psihički bolestan, a još k tome imam i 25 kg viška. No, dobro, kile se mogu lako skinuti za nekih pola godine i ste strane gledano to nije neki problem. Puno je veći problem moja psihička bolest od koje se već godinama bezuspješno liječim.
probaj "lako" skidati kile i siguran sam da ce ti PRINCIP skidanja kila pomoci u drugim procesima "ljecenja"

POANTA je naci/izmisliti (NE umisliti) sustav koji daje rezultat .. bilo to sadjenje graha ili gradnja kuce ,... nakon rada beres grah ili zivis u kuci ..

naravno cilj ne opravdava sredstvo jer bi mogao "lako" ukrasti grah ili kucu

inace zvucis ko vecina mladih hrvata .. nemoj si umisliti da si nes posebno

naj zamjerit na crnom/cinicnom/sarkasticnom humoru .. samo format za prijenos informacija
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 01:29   #2227
Šta bi bilo kad bi si se svih 7 milijardi na planeti ubilo? ne bi bilo lijepo. znači, to da živimo ima nekog smisla. ne znam kakvog. zašto nam dosad nisu vanzemaljci ili neko reko - neki bog zašto smo tu i zašto živimo. To da smo se razvili evolucijom, ako i jesmo, opet nema smisla - jer šta ili ko je postavio zakone evolucije. Samo od sebe? I kako je nastao svemir - veliki prasak prije 14 milijardi godina. Bila je mala točka ogromne mase i energije koja je eksplodirala. A od čega je nastala ta mala točka? Sama od sebe se stvorila? Kako to?

Ja mislim da ima neka sila koja upravlja svime, na Zemlji, i svemiru. Možda svi to znamo nesvjesno. Možda je bilo bolje prije njima kad su svi vjerovali u Boga. Ovako danas imamo znanost, a nemamo odgovore. Iako ne volim crkve. Ali oni koji vjeruju u nešto se ne ubiju lako. Čovjek se ubije kad izgubi svu nadu i misli da nema ništa osim njega i njegove boli.
goldentip is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 01:40   #2228
Quote:
goldentip kaže: Pogledaj post
Šta bi bilo kad bi si se svih 7 milijardi na planeti ubilo? ne bi bilo lijepo. znači, to da živimo ima nekog smisla. ne znam kakvog. zašto nam dosad nisu vanzemaljci ili neko reko - neki bog zašto smo tu i zašto živimo. To da smo se razvili evolucijom, ako i jesmo, opet nema smisla - jer šta ili ko je postavio zakone evolucije. Samo od sebe? I kako je nastao svemir - veliki prasak prije 14 milijardi godina. Bila je mala točka ogromne mase i energije koja je eksplodirala. A od čega je nastala ta mala točka? Sama od sebe se stvorila? Kako to?

Ja mislim da ima neka sila koja upravlja svime, na Zemlji, i svemiru. Možda svi to znamo nesvjesno. Možda je bilo bolje prije njima kad su svi vjerovali u Boga. Ovako danas imamo znanost, a nemamo odgovore. Iako ne volim crkve. Ali oni koji vjeruju u nešto se ne ubiju lako. Čovjek se ubije kad izgubi svu nadu i misli da nema ništa osim njega i njegove boli.
Ne govori se ovdje o svih 7 milijardi ljudi na planetu, već o ljudima kojima je život neizdrživo težak i nemaju nadu da će biti bolje ne kažem da sam ja jedan od tih, ali suosjećam se s takvima.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 01:48   #2229
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
Ne govori se ovdje o svih 7 milijardi ljudi na planetu, već o ljudima kojima je život neizdrživo težak i nemaju nadu da će biti bolje ne kažem da sam ja jedan od tih, ali suosjećam se s takvima.
Suosjećam i ja, jer se i sam tako osjećam ponekad. Ali treba živjeti iz nekog razloga.
goldentip is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 18:38   #2230
Quote:
goldentip kaže: Pogledaj post
...
Ali oni koji vjeruju u nešto se ne ubiju lako. Čovjek se ubije kad izgubi svu nadu i misli da nema ništa osim njega i njegove boli.
Čisto sumnjam da se ikad itko ubio lako.
Zajebi (ne)vjerovanje, nitko tko je sretan i zadovoljan (te zdrav i sve što treba ić u paketu) se ne probudi jedno jutro sa idejom "idem se ubit, ionako nema boga".

Veliš da imamo znanost, a nemamo odgovore? Koje odgovore ti to bog daje? Bilo koji bog, kad smo kod bogova, jer i njih je više ako ćemo gledat samo velike religije svijeta.
Božji odgovor jer "zato". Zašto su ljudi nastali - zato.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 22:04   #2231
Quote:
goldentip kaže: Pogledaj post
Ali treba živjeti iz nekog razloga.
.. a umrijeti bez razloga?

vele ako neznas zasto zivjeti onda nadji razlog zasto bi umro naravno u kontekstu borbe i prezivljavanja! .. aaa koji "zajeb" ... nije sve smrtonosno smrtno ... isto kako je svaki lijek otrov tako je i svaki otrov lijek .. a to ne pise na lijekovima kako pise na cigaretama

... nes ti navike
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 00:44   #2232
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Čisto sumnjam da se ikad itko ubio lako.
Zajebi (ne)vjerovanje, nitko tko je sretan i zadovoljan (te zdrav i sve što treba ić u paketu) se ne probudi jedno jutro sa idejom "idem se ubit, ionako nema boga".

Veliš da imamo znanost, a nemamo odgovore? Koje odgovore ti to bog daje? Bilo koji bog, kad smo kod bogova, jer i njih je više ako ćemo gledat samo velike religije svijeta.
Božji odgovor jer "zato". Zašto su ljudi nastali - zato.
Pa ni znanost nije rekla zasto. Znanost je rekla kako - a to je u sferi dusevnog zivota nikako.
goldentip is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 06:23   #2233
Quote:
goldentip kaže: Pogledaj post
Pa ni znanost nije rekla zasto. Znanost je rekla kako - a to je u sferi dusevnog zivota nikako.
Uloga znanosti ni nije da obogacuje neciji dusevni zivot, jednako kao ni uloga crkve da ti kaze "kako".

Sam biras hoces bit ovca ili malo pametnija ovca, ali u svakom slucaju ne ocekuj od drugih odgovore koji ti ionako nece donesti nikakvu pravu promjenu.
Zar bi tvoj zivot fakat dobio toliko vise smisla da znas -zasto i kako i odakle- su nastale cestice zbog kojih je doslo do big banga?
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 15:52   #2234
Razmisljao sam ja o tome. Kako, sta, ali nisam bas razbijo glavu o tome. Razlika.

Sad sam izgleda u maniji. Juce 12 sati sna danas, jutros oko 6-7 s tim da nisam zaspo do 7-8 ujutro. Lose sam spavo, imao i ideja, pa zbog toga i sna veoma realisticne, nisam nazalost zapamtio bas dobro ideje, i ko na klackalici sam. Malo imam, malo nemam suicidalne misli. Sreca u nesreci da sam tolika fukara pa i kad bi htjeo nemam s cim da se roknem.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 18:37   #2235
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Uloga znanosti ni nije da obogacuje neciji dusevni zivot, jednako kao ni uloga crkve da ti kaze "kako".

Sam biras hoces bit ovca ili malo pametnija ovca, ali u svakom slucaju ne ocekuj od drugih odgovore koji ti ionako nece donesti nikakvu pravu promjenu.
Zar bi tvoj zivot fakat dobio toliko vise smisla da znas -zasto i kako i odakle- su nastale cestice zbog kojih je doslo do big banga?
Pa zašto ne? Meni bi to pomoglo, da znamo otkud ta početna energija iz koje je nastalo sve. Ne može nešto nastati ni iz čega. Zato je Jung naglašavao duhovni aspekt psihičke energije - duša iz mitološke matrice. Kolektivno nesvjesno. Sinkroniciteti. Stvar znanosti što je oduvijek nudila konačne odgovore - toliko sad znamo i to je činjenica. Dalje od tog ne postoji. Onda se otkrije nešto novo - i to novo postaje nova činjenica iznad koje ne postoji ništa više.

Ja sam bio vjernik sam za sebe - nisam išao u crkvu. Vjerovao sam u Boga, Isusa Krista, itd. Onda nakon shizofrenog poremećaja u trajanju 4 godine izgubio vjeru u sve pa se okrenuo evoluciji i ateizmu.
Onda i to me prošlo. Sad tražim nešto drugo. Takav sam. Uvijek mi treba neki odgovor zašto, kako.
goldentip is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 23:04   #2236
Quote:
goldentip kaže: Pogledaj post
Pa zašto ne? Meni bi to pomoglo, da znamo otkud ta početna energija iz koje je nastalo sve. Ne može nešto nastati ni iz čega. Zato je Jung naglašavao duhovni aspekt psihičke energije - duša iz mitološke matrice. Kolektivno nesvjesno. Sinkroniciteti. Stvar znanosti što je oduvijek nudila konačne odgovore - toliko sad znamo i to je činjenica. Dalje od tog ne postoji. Onda se otkrije nešto novo - i to novo postaje nova činjenica iznad koje ne postoji ništa više.

Ja sam bio vjernik sam za sebe - nisam išao u crkvu. Vjerovao sam u Boga, Isusa Krista, itd. Onda nakon shizofrenog poremećaja u trajanju 4 godine izgubio vjeru u sve pa se okrenuo evoluciji i ateizmu.
Onda i to me prošlo. Sad tražim nešto drugo. Takav sam. Uvijek mi treba neki odgovor zašto, kako.
Kako to "nema dalje" dok se ne otkrije da ipak ima?
Ili ima dalje ili nema .

Nego, što bi ti dobio time da ti netko danas odgovori na pitanje "zašto". Po čemu bi se tvoj život konkretno promjenio na bolje?
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 23:25   #2237
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Kako to "nema dalje" dok se ne otkrije da ipak ima?
Ili ima dalje ili nema .

Nego, što bi ti dobio time da ti netko danas odgovori na pitanje "zašto". Po čemu bi se tvoj život konkretno promjenio na bolje?
pa nema dalje. Znanost kaže to je to. Ne govori non stop - ne znamo. Nego ovo znamo i toga se držimo. Pa naravno, da bi se život promijenio na bolje kad bi imao odgovor zašto. Onda bi bili bolje pozicionirani u svemiru. Informirani.
Ovako tvrdimo da smo sami na ovoj mali planeti, među milijardama drugih galaksija, zvijezda i planeta.
Neke mitove - npr. južnoameričkih Indijanaca smo otpisali kao bajke, kršćanstvo se održava i dalje vjerom u beskonačnog Isusa.
Evolucija se još utvrđuje. Evo nedavno su otkrili kosti homo sapiensa stare preko 300 tisuća godina u Sjevernoj Africi. To prkosi tezi o homo sapiensima starima 150-200 tisuća godina iz kolijevke Istočne Afrike.
Najbolje vjerovat kao Inke - Varicocha ima dva sina. Poslao ih na Zemlju da nas poduče korisnim, ljekovitim i otrovnim biljkama i plodovima.
Treba u nešto vjerovati. I tko je evolucionist također ima vjeru - vjeru u prirodne zakone, a što je odredilo te zakone da budu baš takvi, a ne drugačiji.
Što je odredilo da zakoni proizvode sve složenije organizme.
Neka sila postoji, znaja je baba Vanga, govorila je stalno Bože, Bože.
goldentip is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 23:33   #2238
Quote:
goldentip kaže: Pogledaj post
pa nema dalje. Znanost kaže to je to. Ne govori non stop - ne znamo. Nego ovo znamo i toga se držimo. Pa naravno, da bi se život promijenio na bolje kad bi imao odgovor zašto. Onda bi bili bolje pozicionirani u svemiru. Informirani.
Ovako tvrdimo da smo sami na ovoj mali planeti, među milijardama drugih galaksija, zvijezda i planeta.
Neke mitove - npr. južnoameričkih Indijanaca smo otpisali kao bajke, kršćanstvo se održava i dalje vjerom u beskonačnog Isusa.
Evolucija se još utvrđuje. Evo nedavno su otkrili kosti homo sapiensa stare preko 300 tisuća godina u Sjevernoj Africi. To prkosi tezi o homo sapiensima starima 150-200 tisuća godina iz kolijevke Istočne Afrike.
Najbolje vjerovat kao Inke - Varicocha ima dva sina. Poslao ih na Zemlju da nas poduče korisnim, ljekovitim i otrovnim biljkama i plodovima.
Treba u nešto vjerovati. I tko je evolucionist također ima vjeru - vjeru u prirodne zakone, a što je odredilo te zakone da budu baš takvi, a ne drugačiji.
Što je odredilo da zakoni proizvode sve složenije organizme.
Neka sila postoji, znaja je baba Vanga, govorila je stalno Bože, Bože.
Prestala sam čitat post nakon što si u prvoj rečenici porekao ono što si napisao u prošlom. nedamise
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 23:46   #2239
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Prestala sam čitat post nakon što si u prvoj rečenici porekao ono što si napisao u prošlom. nedamise
nisam ništa porekao. tako sam počeo post s tom tezom. da nema dalje - po znanstvenom stajalištu. nema dalje od onog što znamo. ili ne znamo.
goldentip is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 23:26   #2240
U zadnje su mi suicidalne misli sve prisutnije, sve jace i sve duze obitavaju u mojoj glavi. I ne svida mi se kuda to vodi.

Powered by LG G6
devaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:41.