Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2007., 12:58   #101
i, što me NAJviše zanima, da li je netko bio kod nekog ili upoznao nekog tko to radi besplatno ??
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 13:32   #102
Quote:
polyhymnia kaže: Pogledaj post
pa daj malo više, gdje se nalazi, kako radi, koliko košta, lalala
Nova Arka (ima svoj dučan i izdavačku kuću), Tkalčićeva 44.
Fingerpost is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 14:02   #103
Mogu samo govoriti o vlastitim iskustvima. Ja na takve žene nisam nailazila, na sreću. A je li obrazovana ili umišljena me baš ne dira previše ako dobro obavi svoj posao. S druge strane, kad me počnu pipkati, grliti, namigivati i zvati na kavu, pobjegnem glavom bez obzira. Ne želim javno o imenima, svakome mogu javiti na pm, i pozitivna i negativna iskustva.
latifa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 15:21   #104
Quote:
Fingerpost kaže: Pogledaj post
Nova Arka (ima svoj dučan i izdavačku kuću), Tkalčićeva 44.

jel ima još neki slični dućan u zg?
jehoshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 15:33   #105
Quote:
jehoshua kaže: Pogledaj post
jel ima još neki slični dućan u zg?
Ima u Gundulićevoj ali nije tako dobar. Rade neke mlade simpa cure...
Fingerpost is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 18:56   #106
Biserka Blašković
http://www.hareom.hr/

Vladimir Ivanov
http://www.vladimir-ivanov.com/
Yogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 15:16   #107
Zdravo, je li neko na ovom forumu cuo o isceljitelju "Braco", koji ne uzima pare, vec trazi samo da ljudi ostave jedan buket svezih cvecha na grob negovog prijatelja Ivice. Braco, je veoma poznat i kod nego dolaze svaki dan puni autobusi ljudi od razne krajeve, kako bi nasli svoj spas. On lejeci spogledom na masu ljudi, tako sto svaki u taj trenutak drzi svoju sliki i sliku od onoga za koji se trazi izlecenje.
Prijateljica moje mame je isla kod njega, pred godinu dana, i osecala se puno bolje nakon toga, boluje od multipleks sklerozu i nije mogla slobodno kretati ruke, isla je i na stakama.... a kad se vratila hodala je normalno. Neznam kako joj je sad, ali tada imala je jako veliko poboljsanje.
Dali, mislite da poboljsane koje nastane nakon sredbe sa jedan vakav ili drugacii isceljitel, nastane ne radi toga sto nas je on izlecio, vec radi tome sto u takvom trenutku se poveca nasa nada i svu energiju nasocimo kon to bolno mesto u nadu i vjeru da ce sad nastupitit izlecenje, pa zato to se ustvari i desi?
gorata is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 15:43   #108
moja frendica uvijek čita njegove knjige kad joj je teško. kaže da joj svaki puta pomogne.
koliko je meni poznato, nek me netko ispravi, Ivicu je pogodio "dio sunca" i od tada je imao sposobnost liječenja ljudi. upravo zbog toga nose neukusne lance od zlata. zlato kao simbol sunca.
inače sam skeptična i zapravo ne želim navodit nikoga da isprobava vračeve i coprnjice, ali on mi se onak izdaleka čini ok.
i istina je za cvijeće, dovoljno je donijeti buket cvijeća kod njih na srebrnjak. btw. tolka je gužva kod brace, da on više ne prima ljude, već im samo puštaju video kazetu.
njegov način izlječenja nema veze sa nadom bolesnoga. prosječna osoba se može nadati ili imati vjeru, ali budimo iskreni, da je toliko snažna, takva osoba bi mogla izliječiti sama sebe.
jehoshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 16:00   #109
Jehoshua, ako mi mozes malo vise reci od tome kako ga je Ivicu pogodilo dio sunca??? Nisam o tome znala , a i ja imam nesto od njegove knige i, da kad ih citam osecam neko olaksanje....Ali ipak, pitam se, na koi nacin to oni rade, kako nam pomazu, je li oslobode nase energetske centre i puste slobodan protok energije, pa tako se organizam izleci? I kako sad citajuci njegove knjige nam je bolje? Sta se ustvari desava?
gorata is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 16:43   #110
Quote:
polyhymnia kaže: Pogledaj post
ajd nećemo zašto mi treba, to uopće nije bitno. samo mi navedite bioenergetičare koje smatrate kvalitetnima. pa nije moguće da je ovo sve ...
Nada Kuntić, broj ti je na listi Hupeda.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 21:23   #111
[QUOTE=gorata;9005971]Zdravo, je li neko na ovom forumu cuo o isceljitelju "Braco",




Najčuveniji hrvatski čudotvorac Braco posjetio Samobor i po prvi puta progovorio za medije
http://www.samoborskiglasnik.net/raz...0050114&sif=91

Referat Drage Plečka o "fenomenu Braco" izazvao veliku pozornost stručnjaka na Svjetskom kongresu o duhovnom iscjeljivanju održanom u Baselu
http://www.samoborskiglasnik.net/ziv...120&tempg=2006


p.s. mislim da je lik šarlatan i to one najgore vrste. u svojoj knjizi piše o tome kako duhan i kava tjeraju sotonu iz organizma. dakle, dobro je pušiti jer to je dobro za duhovni napredak. to je duhovni učitelj. yebote......
Yogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 16:32   #112
Ja sam bila na tretmanu bioenergijom kod lika koji se time bavi već godinama i moram priznat da sam išla zbog totalnog kaosa u svim aspektima života, izgubljenosti i anksioznosti i nakon samo jednog tretmana osjećala sam se samo bolje, već kao da je cijeli svijet moj. Stvarno nevjerojatan osjećaj koji me još ispunjava! )
route66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 17:04   #113
vjerujem da neki imaju više te bioenergije i da je mogu drugima davati.
sad koliko je to čudesno i koliko može ljudima pomoći?
ja sam išla kod jednoga eto iz same znatiželje sa sestrom,
ona je išla zbog endometrioze a taj je poznat da ima uspjeha kod takvih stvari.
kad sam mu išla bio mi je problem kronična upala sinusa.
kad sam stala pred njega on mi je sam rekao zbog čega sam došla tj.
šta me muči.
sjela sam ispred njega i stavio mi je ruku na leđa u tom trenutku
su stali neki valovi prolaziti kroz mene kao da sam osijetila sve svoje organe došlo mi je da zbrišem jer mi je bilo nekako strašno neugodno. nakon par minuta mi je stavio ruku na čelo i ta toplina,sinusi su mi uživali.
a iz leđa mi je stalno neka toplina izbijala kao da u leđimam imam nešto vruće.
još me dan,dva držala ta ugodna toplina po glavi i glavobolja je stvarno nestala.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 23:21   #114
[QUOTE=s-t-i-n-g;6026645]Neznam ništa o tome ,čula sam da ljudi koji se bave bioenergijom mogu ukloniti neke zdravstvene tegobe,zanjima me kako to sve funkcionira?
Kako i od kud ta energija koju mi može netko dati na koji način je ja primam ,kako ta osoba osjeti kakvih ja smetnji imam i kako funkcioniraju tretmani na daljinu? koliko je sve to dobro ili loše i dali uistinu pomaže?[/QUOT

POŠTOVANA! Evo javljavam se u svezi vašeg upita o "BIOENERGIJI" !
Recite šta vas zanima? Pa ču vam ja odgovoriti !
Pozdrav vama ! TOMASO !
TOMASO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 23:30   #115
Quote:
Dee Dee kaže: Pogledaj post
normall, spominješ Z.Domančića imaš kakva iskustva? Naime, trebala bih uskoro ići kod njega pa skupljam informacije na sve strane.
Bas do njega ili nekog od njegovih ucenika?
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 12:56   #116
nisam totalno antiprotivan liječenju koje pomaže, pa bilo to i bioenergija.

navodno je Baliću pomogao oko njegovih bolova u leđima, mislim i Zrniću (volio bih znat jesu li bili u pitanju mišići, kičma, neuralgije itd.)
kod svih oblika neuralgija masaža je strogo zabranjena, jer može doći do pogoršanja, pa su se Balićevi fizioterapeuti možda zeznuli, a Domančić je skontao u čemu je kvaka

e sad ako je i sugestija valjalo bi to istražit i ako je djelotvorno počet koristiti

također bi volio imat nekakav statistički podatak koliko je Z.Domančić imao neuspjelih liječenja sličnih povreda, neuralgija (možebitna upala živca zbog trovanja alkoholom , cigaretama; a znamo da je Balići strastveni pušač i da si voli spiti viskija ).

sve u svemu mogu samo reći, ne znam što da mislim o Domančićevu liječenju jer ne postoje nikakvi objektivni podaci o istom.

Edit: pročitao sam da si isto pitanje postavio Kumeku koji ti nije odgovorio

meni je bitno da čovjek ozdravi ili bar prizdravi, a način , put kojim se došlo do izlječenja mi uopće nije bitan.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 00:40   #117
Koliko sam citao nije bilo pitanje do masaze i fizioterapeuta,no to je ovdje manje bitno.
Bitno je sto se suocavamo s rezultatima,nazovimo to nepoznatog mehanizma, koji su javni samo utoliko koliko su javne osobe koje su se podvrgle tretmanu i da se ne radi o teoretskoj raspravi o tretmanu vec samo o rezultatima.
Isto tako kakva je statistika pri tretiranju istih,slicnih stanja ili,na kraju krajeva nekih drugih je bitno pitanje,no bojim se bez odgovora.
S druge strane,da bi se doslo do objektivnih podataka ,trebalo bi provesti istrazivanja,no tko bi bio spreman financirati ista?
Isto tako i klinicke studije ne mijenjaju puno na stvari(recimo provedeno je par pozitivnih klinickih studija o utjecaju akupunkture na bol i sto se posebno promijenilo u globalnoj percepciji iste?)

Da li bi jedna klinicka studija Domancica (pretpostavimo pozitivan rezultat) promijenila ista u percepciji bioenergije?
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 15:35   #118
Quote:
danaye kaže: Pogledaj post
S druge strane,da bi se doslo do objektivnih podataka ,trebalo bi provesti istrazivanja,no tko bi bio spreman financirati ista?
idemo opet nakakvom logikom, npr. znamo da na svijetu ima jako veliki broj milijardera (u € ili $). isto tako postoji velika vjerojatnost da je barem deset od njih 100t u jednom trenu života imalo (ili netko iz obitelji) nekakvu tešku (medicinski teško izlječivu) bolest.

npr. ja sam poznat bioenergetičar (od većine puka i znanstvenih krugova nepriznat) i pomognem "iscjelim" ili izliječim tu osobu ili člana njegove obitelji !?

"moja" želja kao bioenergetičara bi bila da se moja sposobnost iscjeljivanja, liječenja znastveno dokaže jer sam siguran u svoje sposobnosti !

mislim da bi jedan Donald Trump ili Bill Gates (kojima sam hipotetski pomogao) vrlo rado donirali kojih 10 milijuna dolara za takovo istraživanje.

Quote:
Isto tako i klinicke studije ne mijenjaju puno na stvari(recimo provedeno je par pozitivnih klinickih studija o utjecaju akupunkture na bol i sto se posebno promijenilo u globalnoj percepciji iste?)
kod akupunkture nema trajnih poboljšanja pri tretiranju boli, odvikavanja od pušenja, epileptičnih napada, liječenja kancera itd, što bi trebao bit smisao izlječenja.

Quote:
Da li bi jedna klinicka studija Domancica (pretpostavimo pozitivan rezultat) promijenila ista u percepciji bioenergije?
mislim da bi puno toga promijenila na pozitivno gledanje akademske znanstvene zajednice prema tom fenomenu (možemo ga tako nazvati).

nevjerojatno mi je da se do danas nije dogodio hipotetski naveden događaj slučaja D. Trumpa ili B. Gatesa.

jednostavno mi je to nelogično i zbog toga sam djelomični skeptik prema liječenju bilo bioenergijom, reikiem, božanskom energijom, itd.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 15:38   #119
moze li tko dati vise informacija o tome domencicu? nesto treba ujni mojoj...
__________________
Number of forum.hr users is constantly increasing but IQ is always the same...
Dark_knight is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 17:57   #120
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
mislim da bi jedan Donald Trump ili Bill Gates (kojima sam hipotetski pomogao) vrlo rado donirali kojih 10 milijuna dolara za takovo istraživanje.
Inače sam po prirodi skeptik po pitanju svega, ali veru u veliku moć medicine, bilo kakvu moć alternativne medicine, te istinitost raznih teorija zavera sam odbacila kada je žena Paul McCartney-ja umrla od raka. Njegova je žena bila pobornik zdravog života, živela je i hranila se zdravo, sama uzgajala organsku hranu, a pored toga je imala i muža milijardera, koji je mogao da joj kupi svaki postojeći lek, bilo tradicionalni, bilo alternativni. Čak i da postoji lek protiv raka, a farmaceutske kuće ga kriju, kao što o tome često govore razne teorije zavera, svojim novcem je mogao doći do njega tako da se za to nikada ne sazna. Ništa se od toga nije desilo i njegova žena je umrla od neizlečive bolesti.

Stoga se bojim da je stvarnost mnogo banalnija od onoga kako naša mašta voli da je zamišlja i da je genetika upravo presudna za zdravlje. Uslovi života, zdrava prehrana i fizička aktivnost, briga o sebi, umanjenje stresa - mogu malo poboljšati postojeće stanje ili ga donekle održati ako je već dobro, a loš život može sve to pogoršati, no sve je to mnogo manje značajno od onoga što smo dobili u nasleđe. Medicina je slabo razvijena i presporo se razvija. Tradicionalna medicina je u potpunosti već iskorišćena od strane savremene medicine - sve što je vredelo već je preuzeto. Nema nikakvih teorija zavere. Bioenergija, reiki i slične mambo-džambo igrice mogu, ali ne moraju podstaći autosugestiju, pa tako i neke samoobnavljajuće snage organizma, ali ima i drugih načina za to. Sve u svemu, primitivni smo i nerazvijeni i jedva smo nešto malo bolji od svojih predaka koji su živeli u pećinama. Situacija nam je prilično beznadežna.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:12.