Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2007., 01:04   #81
Quote:
Grim kaže: Pogledaj post
Ekonomija i pravo. Ne bi ti baš mogla reć koliko, nekad malo, nekad puno. A i to puno nekad uključuje 'učenje' uz tv il komp. Super bi mi bilo da učim svaki dan po 4,5 sati, nemam više ni predavanja ni niš al sam nešto lijena u zadnje vrijeme.
.
svaka čast
I kako ti ide na pravu,do koje si godine dogurala? Ja jedva uspijevam ugurat pravni i jos neke obveze,a kamoli jos jedan faks
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 01:10   #82
Quote:
Grim kaže: Pogledaj post
Ma bile su i meni probleme obveze na prvom faksu (to misliš na onaj koji studiraš redovno ) ali nije bio dovoljno dobar razlog. A nije mi se dalo zatrudnit
Meni su oba studija redovna

Ne znam zakaj ti to nisu priznali...
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 01:14   #83
Quote:
morski2 kaže: Pogledaj post
I kako ti ide na pravu,do kojesi godine dogurala? Ja jedva uspijevam ugurat pravni i jos neke obveze,a kamoli jos jedan faks
Treće (roknula sam dvaput ). Al sam na ekonomiji apsolvent

cp.tar, a ne znam ni ja. Nema veze, ponavljanje je majka znanja.
 
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 01:24   #84
Quote:
cp.tar kaže: Pogledaj post
Pričala mi draga o tipu koji je paralelno studirao strojarstvo, fotografiju i ekonomiju - ni u čemu nije imao fantastične ocjene, ali je znao kaj želi raditi: tehničku fotografiju. I želio je to znati dobro unovčiti.

Danas je jedan od vodećih stručnjaka u tom području - i jako je dobro prodao svoje znanje.

.
to su zaista rjetki slucajevi.i svaka cast.puno je cesce da netko precijeni svoje sposobnosti i onda se "izgubi" u svemu.
studentica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 01:45   #85
ja sam mislila pravo i jezike(eng i spain)

i frendovi su mi rekli da sam luda da je neizvedivo

al sad vidim da baš i nije nemoguće
__________________
i wanna be adored...
pazuzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 05:15   #86
Meni mala studira PMF i Ekonomiju tu u Zagrebu, uz to radi, prosjek na ekonomiji 5.0, na PMF u nesto manji.
Dakle moze se
ttc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 16:16   #87
@mario_domink

FOI 4. god.

U informatici barem na FOI-u ima dosta područja gdje možeš ići u dubinu.
Tak i tak to ćeš raditi tek na 3. god.
Polako imaš se stvaraju afiniteti, i družiš s mentorom.

Koliko uhvatiš vremena da se posvetiš "hobiju"

Ima se kaj radit tko hoće, a može se i provlačit
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 19:16   #88
...evo, kad ste se tako lijepo raspricali, jedno pitanje vezano uz upisivanje drugog studija - tocnije, uz njegovo financiranje ...

...ja sam apsolventica na jednom fakultetu, i odlicna studentica (medju najboljima u generaciji), i planiram upisati josh jedan fakultet na jesen...e sad, sigurna sam da do tada necu diplomirati, tako da bih onda - ako uspijem upisati, sto je upitno jer primaju jako malo studenata - prakticki bila studentica na dva faxa...a ono sto me zanima je sljedece: nacuh da kao odlicna studentica na jednom faxu mozda imam pravo na drzavno financiranje i drugog studija, pa me zanima koja je procedura, koji uvjeti...ako je netko ovdje nesto slicno vec prosao (a cini mi se da jest )...

__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 21:31   #89
Quote:
Mladenac kaže: Pogledaj post
@mario_domink

FOI 4. god.

U informatici barem na FOI-u ima dosta područja gdje možeš ići u dubinu.
Tak i tak to ćeš raditi tek na 3. god.
Polako imaš se stvaraju afiniteti, i družiš s mentorom.

Koliko uhvatiš vremena da se posvetiš "hobiju"

Ima se kaj radit tko hoće, a može se i provlačit
Mislim da si me pogresno shvatio (nisam brucos-naravno,ako si tako pretpostavio) srednjoskolac sam ali tnx na odgovorima (svima).
Skracenica FOI (fakultet o????? informatike)sta znaci o?
mario_domink is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 00:20   #90
Quote:
xavierkat kaže: Pogledaj post
...evo, kad ste se tako lijepo raspricali, jedno pitanje vezano uz upisivanje drugog studija - tocnije, uz njegovo financiranje ...

...ja sam apsolventica na jednom fakultetu, i odlicna studentica (medju najboljima u generaciji), i planiram upisati josh jedan fakultet na jesen...e sad, sigurna sam da do tada necu diplomirati, tako da bih onda - ako uspijem upisati, sto je upitno jer primaju jako malo studenata - prakticki bila studentica na dva faxa...a ono sto me zanima je sljedece: nacuh da kao odlicna studentica na jednom faxu mozda imam pravo na drzavno financiranje i drugog studija, pa me zanima koja je procedura, koji uvjeti...ako je netko ovdje nesto slicno vec prosao (a cini mi se da jest )...

Ja sam morao pisati molbu Ministarstvu, ali AFAIK sad je procedura izmijenjena i molbu podnosiš fakultetu na koji se upisuješ.
Uvjet je prosjek ocjena viši od 4.0, gdjegdje i preko 4.5 (ali to su dodatni uvjeti).
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 00:38   #91
...hvala
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 10:16   #92
FOI - fakultet organizacije i informatike
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 17:17   #93
bok ljudi!! koliko bi moglo bit tesko paralelno studirati geografiju i ekonomiju? ja sam jedna od onih sto se nemogu odlucit.....
__________________
Uspješan čovjek je onaj koji može sagraditi čvrse temelje od cigli koje bacaju na njega.
tina:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 23:30   #94
Ma može se sve kad se hoće, evo ja sam završila menadžment i pred kraj upisala psihologiju, a sada razmišljam o postdiplomskom samo što ne mogu naći nešto što bi me privuklo.

Prijatelj je išao na 3 fakulteta istovremeno, građevinu, ekonomiju i pravo, i sva tri uspješno završio, a naravno i unovčio.
maraleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 13:05   #95
mislim da je daleko bolja opcija završiti jedan faks, te nakon njega paralelno raditi i studirati. tako barem planiram ja. ili možda na 3. i 4. godini dok (ako) sve već postane lakše upisati onaj drugi pa onda paralelno studirati. sve ustvari ovisi od osobe do osobe. znam da ima ljudi koji su spremni držati nos punih 5 godina samo u knjizi, ne izlaziti, vrijeme izvan faksa provodeći samo za knjigom... što je recimo meni nezamislivo, jer ne bih mogla tako. no tu je još i onaj faktor koliko ti dobro ide ono što planiraš studirati. dal ćeš biti jedan od onih studenata koji su prirodno talentirani za stvari koje studiraju i 80% toga polove na predavanjima, a doma im je potrebno možda sat vremena da nauče ostatak ili onaj koji će se morati ubijati od učenja i štrebanja da jedva nekako prođe..

btw. ima netko ovdje da studira paralelno fer i fiziku? zanimam me koliko se točno ispita priznaje. ako se ne varam na prve dvije godine fer-a i fizike, fizika i matematika se rade po istom programu. ili se varam?
*Fenrir* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 00:11   #96
Redovno drugi faks?

može li se nakon diplomiranja jednog faksa redovno upisati drugi na teret države? ja sam naime diplomirala i ak ne nadjem posao, što sumnjam, planiram na prijamni...
pchela_mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 14:42   #97
Ne može. Moraš dati i drugima šansu da dobiju svoju diplomu na teret države, a ti bi dvije.
Ako se ne varam, u studentskoj referadi ti lupe pečat na tvoju SREDNJOŠKOLSKU svjedodžbu kada diplomiraš, pa se ne možeš upisati niti na jedan fax u HR ponovno.
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 14:55   #98
Nemam pojma možeš li drugi fax redovno upisati.
Samo sam se htjela osvrnuti na Saschu123 - po tvome nitko u HR ne bi mogao imati završena dva faxa, a to ti i nije baš tako... Nakon završenog jednog, bez problema se upisuje drugi, može li se redovno, već rekoh, nemam pojma.
__________________
U ŽIVOTU PROPALICE GUBE
šlapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 15:03   #99
ja mislim da može. ne bi bila, ni prvi ni posljednji primjer. ima dosta takvih primjera. i da može se na teret MZOŠ ako upadneš u kvotu preko prijemnog ispita.
__________________
arte e labore!
skkare is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 16:12   #100
ja sam pokusala sa filozofskog na pravni nije se moglo...ili ili...ali mozda je moguca solucija isti fax samo dr grupa...npr frend mi je apsolvent na fizici a na povijesti je 2.godina...s tim da moras imat sve 5-ice i on je asistent ii najbolji na godinama...onda fax radi iznimke--..inace nije ni u redu da netko dobije 12 godina na teret ministarstva a neki ni to...bez obzira na prijemni...

na jenodm si redovan a kasnije sto god dalje zelic placas vanredno
__________________
šim šom
šići bići is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:21.