Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2012., 20:34   #1
Prijava na HZMO/HZZO

Zanima me mogu li se u utorak 10/4/12 prijaviti na "mrovinsko" i "zdravstveno" na datum 6/4/12 (petak) kada je sklopljen ugovor o radu?
hp4710 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2012., 20:41   #2
Možeš.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2012., 21:12   #3
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Možeš.
Hvala!
hp4710 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 17:11   #4
Quote:
hp4710 kaže: Pogledaj post
Zanima me mogu li se u utorak 10/4/12 prijaviti na "mrovinsko" i "zdravstveno" na datum 6/4/12 (petak) kada je sklopljen ugovor o radu?
mozes. Da znas ubuduce ako ti bude trebalo rok za prijave i odjave je 8 dana od datuma sklapanja ili raskida ugovora
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 14:10   #5
Prijava

Zanima me dali se ja kao pravna osoba mogu prijaviti na hzzo u Krapinsko Zagorskoj županiji a dolazim iz Zagreba
frenkisd is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 12:24   #6
Ako je registracija firme na Trgovačkom sudu u Zagrebu,onda sve rješavaš u Zagrebu,MIO i ZDR.
Zdravstveno ideš prema mjestu gdje je to,dal je Klovićeva,Remeinec
...
__________________
Oni koji se brzo obogate,u velikoj su pogibelji da brzo osiromaše
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 22:59   #7
Pitanje i dilema..
Muž je otvorio obrt i na rješenju mu piše da od 3.4.2012. obrt počinje sa radom.
U staroj firmi je potpisao sporazumni prekid radnog odnosa sa 15.4.2012.
U međuvremenu je počeo raditi za tu istu firmu kao vanjski suradnik i potpisao ugovor sa 16.4.2012.
Obzirom da je svaki dan na terenu, sutra ima slobodno pa se misli prijaviti na zdravstveno i mirovinsko..
Da li je prekasno za to i koja je procedura ako se "kasni"?
Hvala na odgovorima!!
givana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 08:05   #8
neka se prijavi, + i na poreznu, oni će mu poslati koliko mora platiti naknadno.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 10:36   #9
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
neka se prijavi, + i na poreznu, oni će mu poslati koliko mora platiti naknadno.
A što treba prijaviti na poreznu?
Novi smo u tome pa malo davim..
givana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 13:50   #10
Quote:
givana kaže: Pogledaj post
A što treba prijaviti na poreznu?
Novi smo u tome pa malo davim..
U roku osam dana od početka obavljanja obrta morate ga prijaviti nadležnoj ispostavi Porezne uprave prema sjedištu obrta (RPO obrazac).
babicana4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 14:22   #11
Znate li da je od 01.01.2014 rok za prijavu/odjavu radnika na HZMO samo 24 sata?

Mene je šokiralo... :-O
monito is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 14:23   #12
a od 1.4. biti će moguće samo on-line
vejanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 14:38   #13
Quote:
monito kaže: Pogledaj post
Znate li da je od 01.01.2014 rok za prijavu/odjavu radnika na HZMO samo 24 sata?

Mene je šokiralo... :-O
I mene šokiralo,pa sam ko mahnita 02.01. rješavala prijavu i odjavu sa 31.12.2013. Naravno da o tome nije bilo halabuke,spomenulo se kao opcija prije par mjeseci i od onda niš. Ni po netu,ni službeno u 12.mjesecu,ni na tv jer svi su ostali zatečeni. Ali ima na njihovoj stranici (od mirovinskog) objašnjeno i tamo su naveli da daju rok 3 mjeseca (kako je vejanka rekla) da se svi koji imaju više od 3 radnika prilagode i nabave certifikate za e-mirovinsko i morat će to obavljati putem e-usluge.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 14:42   #14
Na žalost prijelazni rok od 3 mj odnosi se samo na predaju pismeno ili e-mirovinskim, ne i na rok prijave...
Znači onaj tko zakasni, npr ugovor je na 10.01. a prijava dođe na HZMO 16.01., prijavit će se 15.01.? Ili će ići protokol i eventualna kazna?
monito is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 14:46   #15
Quote:
konto12345 kaže: Pogledaj post
I mene šokiralo,pa sam ko mahnita 02.01. rješavala prijavu i odjavu sa 31.12.2013. Naravno da o tome nije bilo halabuke,spomenulo se kao opcija prije par mjeseci i od onda niš. Ni po netu,ni službeno u 12.mjesecu,ni na tv jer svi su ostali zatečeni. Ali ima na njihovoj stranici (od mirovinskog) objašnjeno i tamo su naveli da daju rok 3 mjeseca (kako je vejanka rekla) da se svi koji imaju više od 3 radnika prilagode i nabave certifikate za e-mirovinsko i morat će to obavljati putem e-usluge.
i isti rok za e-usluge vrijedi i za HZZO, samo što će mirovinsko biti besplatno a HZZO-u će se nešto plaćati.

nisam se još zamarala time, pustila sam to za ožujak, tako da mi je sad zapeo za oko ovaj podatak o 3 radnika.
ja ih sada imam tri. taman ako budemo nekoga uzimali morat ću ić po te lozinke i korisnička imena
vejanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 14:46   #16
Quote:
monito kaže: Pogledaj post
Na žalost prijelazni rok od 3 mj odnosi se samo na predaju pismeno ili e-mirovinskim, ne i na rok prijave...
Znači onaj tko zakasni, npr ugovor je na 10.01. a prijava dođe na HZMO 16.01., prijavit će se 15.01.? Ili će ići protokol i eventualna kazna?
pa da, ilićeš prijavit sa 15. ili ćeš riskirati protokol
vejanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 14:49   #17
Quote:
vejanka kaže: Pogledaj post
pa da, ilićeš prijavit sa 15. ili ćeš riskirati protokol
ajoj što će biti panike kod malih firmi i obrtnika...
monito is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 15:19   #18
Quote:
vejanka kaže: Pogledaj post
i isti rok za e-usluge vrijedi i za HZZO, samo što će mirovinsko biti besplatno a HZZO-u će se nešto plaćati.

nisam se još zamarala time, pustila sam to za ožujak, tako da mi je sad zapeo za oko ovaj podatak o 3 radnika.
ja ih sada imam tri. taman ako budemo nekoga uzimali morat ću ić po te lozinke i korisnička imena
Kak misliš da će se plaćati HZZO-u? Ja koristim nekoliko mjeseci i jedno i drugo (e- usluge mirovinskog i zdravstvenog) i ništa njima ne plaćam. Jer Finin certifikat pokriva njihove usluge i normalno dobivam račun od Fine za certifikat mjesečno i kvit. Ništa mimo toga još ne plaćam.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 15:51   #19
Quote:
konto12345 kaže: Pogledaj post
Kak misliš da će se plaćati HZZO-u? Ja koristim nekoliko mjeseci i jedno i drugo (e- usluge mirovinskog i zdravstvenog) i ništa njima ne plaćam. Jer Finin certifikat pokriva njihove usluge i normalno dobivam račun od Fine za certifikat mjesečno i kvit. Ništa mimo toga još ne plaćam.
nemam pojma, nisam se udubljivala još u to samo sam saznala za sve to skupa neki dan od žene koja radi u HZZO pa je rekla da će se kao za njihovu e uslugu nešto naplaćivati ali možda ni ona nije nešto dobro skužila
vejanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 19:10   #20
Evo i mene na ovoj temi. Ne znam tko je to smislio, mislim na taj rok od 24 sata??

Eto mi imamo slučaj, žena bila u 12. mjesecu na bolovanju, sa 20.12. svi su išli na kolektivni godišnji, vraćaju se svi 7.1. Žena se taj dan nije pojavila na poslu nego je nazvala da bi ona dala otkaz sa 5.1. da si je negdje drugdje našla posao sa 6.1. I šta sad? 24 sata je odavno prošlo??

Imam pitanje, vi koji imate već od prije fina karticu (poreznu) jeste morali još neke papire ili nešto (neka ovjerene ugovore ili nešto) nositi na mirovinsko i zdravstveno ili odeš samo na njihove stranice i tamo ti radi?

Danas sam probala onako iz fore ući na mirovinsko i veli da nije odabran niti jedan certifikat, a uredno radim sa istom karticom na Poreznoj / Fini / PBZ (oni su se isto spojili na istu karticu), a tu me ne prepoznaje?

Ili će to opet biti veselje da se neće moći na istom kompjuteru imati porezna, neko internet bankarstvo i mirovinsko i zdravstveno, takav već slučaj imamo.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:06.