Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2013., 22:47   #61
Da rascjepkan je knjigovodstveno i ne vidim kako to drugačije riješiti na ovaj način kad imaš samo knjigu IR i ne storniraš predujam.
Račun sa sto posto plaćenim predujmom provodim kao i svaki drugi samo će zaduženje kupca po njemu biti nula iskreno nemam pojma hoće li mi ga program htjeti prebaciti s nulom u saldakonti, imat ću takav slučaj pa ću vidjeti.
Ako je predujam veći nema veze. Račun ne može biti negativan već ga radiš za izdanu robu, oduzimaš do nule predujam za tu robu, a za ostatak radiš odobrenje.
Ovo sa različitim stopama ne znam, nisam razmišljala. tek pokušavamo riješiti ovo sad. Nadam se da u međuvremenu neće promjeniti stope dok bar to ne skužimo

Što se tiče predujmova i realizacije do sad sam otvorila saldakonti kupaca i izlistala nepovezane uplate i tako znala što je realizirano a što ne.
A sad bi se uplate trebale povezivati s predujmom i nema otvorenih stavaka gle fakat...
nema pojma
Mi smo mala firma i sve skoro sami vodimo pa fizički mogu imati nadzor nad tim ali to nije rješenje, da.

Zadnje uređivanje Gilda. : 18.07.2013. at 23:02.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 23:31   #62
Razmišljah...Što se tiče ove gore spomenute promjene stope pdv-a . Ja imam na računu mogućnost ručnog unosa broja računa predujma, iznosa koji je plaćen po njemu i iznosa pdv-a. To je zbroj svih pdv-ova po predujmu jer realno svaka stavka može imati svoju stopu iako ih na predujmu ne navodiš niti za to ima potrebe. Na računu zadaješ stavkama sadašnji pdv i taj iznos unesen po predujmu se oduzima samo od ukupne cifre pdv-a po tom računu. I ostaje opet samo točan iznos za platiti i iznos pdv-a koji treba platiti po tim novim stopama
Onaj prijašnji po starim stopama i starom zakonu je oduzet i sve ok.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 00:02   #63
Ako ste relativno mali kolektiv, uopće nije važno ako nešto i nije savršeno, jer sami radite i sami znate što ste napravili.

Moje iskustvo je različito. Ne znam što rade, ali ih moram znati i moći "uloviti" s prstima u pekmezu i zbog toga imam oči otvorene i dok spavam.

Ima nešto još gore od ovog o čemu izmjenjujemo razmišljanja. Genijalci savjetnici (čak su i primjere u časopisima istaknuli) traže (ne oni po sebi, ali pokorno ..... ) da se na predujmove stavi popis svih artikala (kao da je račun u pitanju). I još se pozivaju na članak 79. stavak 1. (jer da sve to treba predračun imati). Drugim riječima, ponude, ugovori, zaključnice i slični dokumenti su gomila papira, ..... ali .... račun za predujam je svetinja na koju treba staviti i ono što se nije desilo.
Naime, članak 79. točka 1. stavak 4. govori o isporučenim dobrima i obavljenim uslugama, čega sigurno, u trenutku pisanja računa za predujam, nema i nema i nema i neko vrijeme neće ni biti,........ , sve dok se ne bude ispostavljao račun. Blaženi mi!
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 00:36   #64
Ubilo me ovo sa računom za predujam, sada malo hipotetski:
čovjek mi uplati zadnjeg dana u mjesecu 12.500,00 kn kao predujam za isporuku prehrambenih proizvoda koje će tek definirati po artiklima i količini.
Ja mu ispostavim račun za predujam na 10.000,00 + 2.500,00 pdv-a.

E sada dolazi do parcijalne isporuke tokom mjeseca i ukupno je isporučeno 6.000,00 kn kruha, 3.000,00 kn ulja, te 2.320,00 kn tjestenine .
PDV po stopama 5%, 10% i 25% iznosi 1.180,00 kn i predujam je ispucan.
Kako će izgledati taj storno koji više nije storno
Kako će se to posložiti u pdv obrascu, a da sve štima???
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 00:37   #65
Kod posljednje predaje pdv-a obrazac mi nije prošao jer je ukupna razlika (stopa*osnovica) bila veća od 1,00 kn. Išao sam provjeravati račun po račun i najveća razlika po jednom računu iznosila je 0,07 kn, ali je zbroj svih tih sitnih razlika bio veći od 1,00 kn. Sa time sam sam došao lud, a sa ovime
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 07:06   #66
Evo pratim ovo sa strane, i moram priznati da sam se, postavljajući na početku ovaj problem na raspravu, nadao da će i iz toga ispasti samo hoax kao za ono kod gotovinskih računa i VP cijena - tj. da se ništa neće mijenjati. Ali, vidi vraga, izgleda hoće, samo nitko ne zna kako. Različitih situacija je malo više nego su si gospoda zamislila (vjerojatno su mislili samo na slučaj da kupac ostavi 125 kn, izda mu se račun za predujam sa 25 kn poreza, i sutra dođe po 125 kuna robe oporezive s 25 posto). O zavrzlamama kod knjiženja o kojima pišete i nedoumicama kod fiskalizacije gotovinskih faktura po kojima su stornirani gotovinski predujmovi da i ne pričam.
Nisam knjigovođa (programiram što mi kažu), ali većina mojih komitenata već dvadesetak dana krši zakon, jer svi rade po starom (storno računa za predujam), a neki od njih mi predlažu da ne radim ništa, jer im je najjednostavnije ostanak pri starom sistemu pravdati kao su stvarno stornirali samo predujam (kao da je kupac odustao od posla pa mu se predujam vraća), račun za robu/uslugu provesti kao da predujma nije ni bilo, a knjižnu obavijest po storno računu strpati u kompenzaciju sa IR-om za robu/uslugu :klap:.
Meni je to malo blesavo, ali možda je i izvedivo ???
PBDudek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 07:11   #67
@vlado3
neće uskoro biti hipotetski to što spominješ i onda ćemo na vlastitoj koži osjećati svu glupost Pravilnika (najgore mi je što predavači na seminarima i objavljenim tekstovima u časopisima to uopće ne shvaćaju i samo još više "zavlače" knjigovođe na skliski put).
Bit će red, poštovati regule i u tvom slučaju:
1. provesti predujam u knjigu IRA
2- provesti IRU s nulom u knjigu IRA (da vide "geniji" iz prve ruke vlastitu genijalnost) s time da na IRI označimo što smo od predračuna "upotrijebili"
3. obavezno u knjigovodstvu provesti događaj po svim pravilima struke. Zna se što je predračun i gdje mu je mjesto, zna se način "seljenja" uplate po predračunu, kada se ispostavlja račun.
4. ako imaš sreće pa ne bude odstupanja od prve narudžbe po pitanju asortimana, možeš zahvaliti Bogu što ćeš moći predujam lakše zatvoriti, ali ako i tu dođe do odstupanja (5%, 10%,25%), moći ćeš "umanjiti" samo po plaćenoj strukturi pa se može svašta desiti, svakakvih kombinacija za dobar SF film.

Zato mislim da se ne smije ništa "miješati" već se kruto držati suštine (predujam je predujam, račun je račun) , ne odstupati od elementarnih načela knjigovodstva, makar znalci rekli da ona više ne postoje i da se može kako hoće pa nam se možda i poslože lončići kako treba.

U definitivi, ako ti je neko dao novac unaprijed, a struktura PDV-a se promijenila, ipak ostaje činjenica da se ukupnost uplate nije promijenila. Pa u čemu je onda problem? Nema ga, dok nam ga vrli mozgovi u MF ne izmisle.

Ovo o lipama i proboju iznosa od jedne kune imala sam priliku doživjeti prvi puta prije nekoliko mjeseci i prošla sam isti put da se uvjerim da je sve u redu, a nije u redu.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 08:27   #68
Poprilično sam neupućena u pravilnik vezan za predujme.
Mogu li računu za predujam dati nadolazeći broj redovnih računa ili mora imati poseban broj. , ali ovi moji što fakturiraju su dali redovan brojI mora li ići u knjigu predujmova ili može u običnu redovnu?
Dosad sam radila tako da sam davala poseban broj za predujmove i u knjigu pred.
klara6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 08:54   #69
Quote:
apis16268 kaže: Pogledaj post
Ako ste relativno mali kolektiv, uopće nije važno ako nešto i nije savršeno, jer sami radite i sami znate što ste napravili.

Moje iskustvo je različito. Ne znam što rade, ali ih moram znati i moći "uloviti" s prstima u pekmezu i zbog toga imam oči otvorene i dok spavam.
Da, mogu zamislit. Zaboravim na ovakve situacije kao što je tvoja jer imam sve pod kontrolom. Sve mi je jasnija moja mama koja je kao šefica računovodstva jedne oveće firme otišla u prijevremenu i rekla da je ostala još jedan dan raditi da bi od muke povraćala direktoru na stol
Quote:
Ima nešto još gore od ovog o čemu izmjenjujemo razmišljanja. Genijalci savjetnici (čak su i primjere u časopisima istaknuli) traže (ne oni po sebi, ali pokorno ..... ) da se na predujmove stavi popis svih artikala (kao da je račun u pitanju). I još se pozivaju na članak 79. stavak 1. (jer da sve to treba predračun imati). Drugim riječima, ponude, ugovori, zaključnice i slični dokumenti su gomila papira, ..... ali .... račun za predujam je svetinja na koju treba staviti i ono što se nije desilo.
Naime, članak 79. točka 1. stavak 4. govori o isporučenim dobrima i obavljenim uslugama, čega sigurno, u trenutku pisanja računa za predujam, nema i nema i nema i neko vrijeme neće ni biti,........ , sve dok se ne bude ispostavljao račun. Blaženi mi!
Ja sam ovo shvatila kao da račun predujma mora imati sve elemente računa u smislu izgleda i organizacije ali ne i stavaka. Pa pobogu, predujam je predujam, vežem ga uz ponudu i ukoliko ima promjena na kraju radim korekcije ponude pa predujam uzimam u obzir kao plaćeni dio te ponude.
E sad, sve je idealno kad imaš jednu stopu i uglavnom samo dio plaćen kao garancija posla.
I onda dođe ovaj vlado3 primjer
No ja mislim da si u pravu, odnosno logično je da se ukupnost uplate nije promjenila i da se dalje ponaša u skladu s tim.
Izdaješ račun, oduzmeš ukupnu uplatu do tad, ako ima preplate radiš odobrenje ili što li već... jer se struktura pdv-a tek po računu računa kao definitivna. E ali što s onom po predujmu. Ona ide po 25% bez obzira kako će u buduće biti? U tom slučaju mi je teorija o stavkama na računu predujma kao i na računu sa svim stopama izdvojenim bolje rješenje (neizvedivo ali ajde).
Jer bez toga će pdv-k će biti znanstvena fantastika napravit
Mislim da se idem odmorit od ove teme
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 09:03   #70
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Razmišljah...Što se tiče ove gore spomenute promjene stope pdv-a . Ja imam na računu mogućnost ručnog unosa broja računa predujma, iznosa koji je plaćen po njemu i iznosa pdv-a. To je zbroj svih pdv-ova po predujmu jer realno svaka stavka može imati svoju stopu iako ih na predujmu ne navodiš niti za to ima potrebe. Na računu zadaješ stavkama sadašnji pdv i taj iznos unesen po predujmu se oduzima samo od ukupne cifre pdv-a po tom računu. I ostaje opet samo točan iznos za platiti i iznos pdv-a koji treba platiti po tim novim stopama
Onaj prijašnji po starim stopama i starom zakonu je oduzet i sve ok.
Konačni račun može biti i fiskaliziran. To bi značilo da se smanjenje PDVa temeljem računa za predujam mora moći rasporediti i po stavkama konačnog računa.
trokut is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 09:08   #71
Quote:
apis16268 kaže: Pogledaj post
Ako ste relativno mali kolektiv, uopće nije važno ako nešto i nije savršeno, jer sami radite i sami znate što ste napravili.

Moje iskustvo je različito. Ne znam što rade, ali ih moram znati i moći "uloviti" s prstima u pekmezu i zbog toga imam oči otvorene i dok spavam.

Ima nešto još gore od ovog o čemu izmjenjujemo razmišljanja. Genijalci savjetnici (čak su i primjere u časopisima istaknuli) traže (ne oni po sebi, ali pokorno ..... ) da se na predujmove stavi popis svih artikala (kao da je račun u pitanju). I još se pozivaju na članak 79. stavak 1. (jer da sve to treba predračun imati). Drugim riječima, ponude, ugovori, zaključnice i slični dokumenti su gomila papira, ..... ali .... račun za predujam je svetinja na koju treba staviti i ono što se nije desilo.
Naime, članak 79. točka 1. stavak 4. govori o isporučenim dobrima i obavljenim uslugama, čega sigurno, u trenutku pisanja računa za predujam, nema i nema i nema i neko vrijeme neće ni biti,........ , sve dok se ne bude ispostavljao račun. Blaženi mi!
Ja imam upravo tako riješeno. Ponuda (to je u stvari neodobrena faktura, mi ga zovemo i "temeljni dokument") u kojoj je detaljno specificirana roba, usluga, opisi, porezi, preporučeni način plaćanja, itd. ... pa temeljem tog dokumenta kreiram račun za predujam. Račun za predujam navodi stavke koje su temelj predujma, a porez se raspoređuje u omjeru iznosa predujma i inicijalnog iznosa "ponude". Na taj način je sve zadovoljeno - pa i fiskalizacija.
trokut is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 09:10   #72
Quote:
vlado3 kaže: Pogledaj post
Ubilo me ovo sa računom za predujam, sada malo hipotetski:
čovjek mi uplati zadnjeg dana u mjesecu 12.500,00 kn kao predujam za isporuku prehrambenih proizvoda koje će tek definirati po artiklima i količini.
Ja mu ispostavim račun za predujam na 10.000,00 + 2.500,00 pdv-a.

E sada dolazi do parcijalne isporuke tokom mjeseca i ukupno je isporučeno 6.000,00 kn kruha, 3.000,00 kn ulja, te 2.320,00 kn tjestenine .
PDV po stopama 5%, 10% i 25% iznosi 1.180,00 kn i predujam je ispucan.
Kako će izgledati taj storno koji više nije storno
Kako će se to posložiti u pdv obrascu, a da sve štima???
taj storno je i dalje storno, samo što to nije samostalni račun pod nazivom "Storno računa za predujam", nego je on sada inkorporiran u konačni račun.
trokut is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 09:14   #73
Quote:
vlado3 kaže: Pogledaj post
Kod posljednje predaje pdv-a obrazac mi nije prošao jer je ukupna razlika (stopa*osnovica) bila veća od 1,00 kn. Išao sam provjeravati račun po račun i najveća razlika po jednom računu iznosila je 0,07 kn, ali je zbroj svih tih sitnih razlika bio veći od 1,00 kn. Sa time sam sam došao lud, a sa ovime
Dakle, porezi zbrojeni po računima su "Zakon", osnovica je "izmišljotina".
Ja već godinama za PDV obrazac zbrojim sve poreze a onda iz poreza kreiram kumulativne osnovice po stopama. Na kraju kumulativni PDV obrazac dodatno minimizira razlike osnovice.
trokut is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 09:28   #74
Quote:
PBDudek kaže: Pogledaj post
Evo pratim ovo sa strane, i moram priznati da sam se, postavljajući na početku ovaj problem na raspravu, nadao da će i iz toga ispasti samo hoax kao za ono kod gotovinskih računa i VP cijena - tj. da se ništa neće mijenjati. Ali, vidi vraga, izgleda hoće, samo nitko ne zna kako. Različitih situacija je malo više nego su si gospoda zamislila (vjerojatno su mislili samo na slučaj da kupac ostavi 125 kn, izda mu se račun za predujam sa 25 kn poreza, i sutra dođe po 125 kuna robe oporezive s 25 posto). O zavrzlamama kod knjiženja o kojima pišete i nedoumicama kod fiskalizacije gotovinskih faktura po kojima su stornirani gotovinski predujmovi da i ne pričam.
Nisam knjigovođa (programiram što mi kažu), ali većina mojih komitenata već dvadesetak dana krši zakon, jer svi rade po starom (storno računa za predujam), a neki od njih mi predlažu da ne radim ništa, jer im je najjednostavnije ostanak pri starom sistemu pravdati kao su stvarno stornirali samo predujam (kao da je kupac odustao od posla pa mu se predujam vraća), račun za robu/uslugu provesti kao da predujma nije ni bilo, a knjižnu obavijest po storno računu strpati u kompenzaciju sa IR-om za robu/uslugu :klap:.
Meni je to malo blesavo, ali možda je i izvedivo ???
to je za sada najbolje rješenje. ne diraj dok se ne iskristalizira. ovako, oni čekaju da mi razradimo i definiramo praktične probleme, pa ako su ti problemi preveliki, onda će oni spustiti letvicu.
trokut is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 10:25   #75
Quote:
apis16268 kaže: Pogledaj post
Bit će red, poštovati regule i u tvom slučaju:
1. provesti predujam u knjigu IRA
2- provesti IRU s nulom u knjigu IRA (da vide "geniji" iz prve ruke vlastitu genijalnost) s time da na IRI označimo što smo od predračuna "upotrijebili"
3. ...
Ja sam čuo, a njima su rekli iz rrif-a, da takav račun ide u dva reda u knjigu, jednom u minus pa u plus.
idelovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 12:24   #76
Quote:
trokut kaže: Pogledaj post
Ja imam upravo tako riješeno. Ponuda (to je u stvari neodobrena faktura, mi ga zovemo i "temeljni dokument") u kojoj je detaljno specificirana roba, usluga, opisi, porezi, preporučeni način plaćanja, itd. ... pa temeljem tog dokumenta kreiram račun za predujam. Račun za predujam navodi stavke koje su temelj predujma, a porez se raspoređuje u omjeru iznosa predujma i inicijalnog iznosa "ponude". Na taj način je sve zadovoljeno - pa i fiskalizacija.
To je jako lijepo, ali previše idealno za današnje uvjete.
Ja bih najrađe da ne izdajem račun za predujam, nego da uredno isporučim robu/uslugu i da kupac u dogovorenom roku plati.
Dok ovo pišem osjećam se kao da pišem SF roman

Quote:
trokut kaže: Pogledaj post
taj storno je i dalje storno, samo što to nije samostalni račun pod nazivom "Storno računa za predujam", nego je on sada inkorporiran u konačni račun.
Da, ali kako ga inkorporirati, možda bi rješenje bilo staviti ga kao zadnju stavku na računu.
Međutim, ni tada nismo riješili problem (čini mi se). Ako je onaj "moj" fantomski primjer ujedno i fiskalni račun, on će ići u PU da je iznos za plaćanje 0,00 kn, a da se po njemu mora vratiti PDV

Quote:
trokut kaže: Pogledaj post
Dakle, porezi zbrojeni po računima su "Zakon", osnovica je "izmišljotina".
Ja već godinama za PDV obrazac zbrojim sve poreze a onda iz poreza kreiram kumulativne osnovice po stopama. Na kraju kumulativni PDV obrazac dodatno minimizira razlike osnovice.
Moj primjer je bio na 350 URA u tom mjesecu koje je program uredno zbrojio sve osnovice i sve pdv-e, a kumulativ je bio različit od "idealnog" odnosa. Kada su programeri u PU kreirali obrazac pdv-a i kontrole na unos netko je rekao da će tolerancija od 1,00 kn biti dovoljna, što u pravilu i je, ali ne baš uvijek. I što tada?
Ono što ne bi trebalo napraviti, ali drugog rješenja nema ...

Quote:
trokut kaže: Pogledaj post
to je za sada najbolje rješenje. ne diraj dok se ne iskristalizira. ovako, oni čekaju da mi razradimo i definiramo praktične probleme, pa ako su ti problemi preveliki, onda će oni spustiti letvicu.
Potpisujem i lijevom i desnom
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 14:50   #77
vi svi imate dvojno knjigovodsvto.
ja imam obrtnika "dohodaša".
rečeno mi je da kada se primi predujam iz inozemstva, tu ne nastaje obveza obračuna pdv-a jer predujam dijeli sudbinu temeljne usluge a radi se o B2B pa u biti ni ne trebam izdati račun za predujam, nego jednostavno to knjižiti kroz primitke u kpi (dokument po kojem je knj. izvršeno; izvod br.__). Kada se ispostavi račun za uslugu proknjižiti u IRA po tom računu samo uplatu razlike do punog iznosa.

ok, ali ako tako napravim onda će mi se dio računa (u visini onoga što sam knjižila u primitke) zauvijek vući kao nenaplaćen a u biti je plaćeno predujmom, dakle pitala sam ih kada bude uplaćena razlika po tom računu da li da storniram primitke sa datumom uplate razlike i prenesem to na tu IRA-u? Rečeno mi je, ne možete jer se u knjizi prmitaka i izdataka evidentiraju primici i izdaci nikakva storna ni odobrenja dakle nikakvi minusi a kako da ja to onda zatvorim?!?! pa proknjižite u primitke predujam, kada plate razliku u IRA knjižite tu razliku, a ostatak otvorene IRE zatvorite u evidenciji o tražbinama. Ja sam im probala objasniti da se evidencija o tražbinama u synesisu kreira i postoji kao izvještaj izveden iz knjige IRA, dakle ako nešto nije u IRA neće biti ni u toj evidenciji ali odgovora dalje dobila nisam. i šta sad?!?
vejanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 15:47   #78
Quote:
apis16268 kaže: Pogledaj post
Ako radiš na Synesisu, usnimi novu verziju i imat ćeš na računu mogućnost uzimanja predujma u obzir.
odmah sam išla skinuti novu verziju i vidim da su u modulu prodaja dokument Račun dodali taj dio s predujmom na konačnom računu ali zato mi to nisu dodali u Računu A za autoservis a i tu mi ljudi znaju preujam ostaviti.
vejanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 17:02   #79
Quote:
vlado3 kaže: Pogledaj post
Potpisujem i lijevom i desnom
Potpisaću ja i srednjom malo nižom, samo da mi to skinu sa dnevnog reda...
PBDudek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 19:19   #80
Quote:
vejanka kaže: Pogledaj post
vi svi imate dvojno knjigovodsvto.
ja imam obrtnika "dohodaša".
rečeno mi je da kada se primi predujam iz inozemstva, tu ne nastaje obveza obračuna pdv-a jer predujam dijeli sudbinu temeljne usluge a radi se o B2B pa u biti ni ne trebam izdati račun za predujam, nego jednostavno to knjižiti kroz primitke u kpi (dokument po kojem je knj. izvršeno; izvod br.__). Kada se ispostavi račun za uslugu proknjižiti u IRA po tom računu samo uplatu razlike do punog iznosa.

ok, ali ako tako napravim onda će mi se dio računa (u visini onoga što sam knjižila u primitke) zauvijek vući kao nenaplaćen a u biti je plaćeno predujmom, dakle pitala sam ih kada bude uplaćena razlika po tom računu da li da storniram primitke sa datumom uplate razlike i prenesem to na tu IRA-u? Rečeno mi je, ne možete jer se u knjizi prmitaka i izdataka evidentiraju primici i izdaci nikakva storna ni odobrenja dakle nikakvi minusi a kako da ja to onda zatvorim?!?! pa proknjižite u primitke predujam, kada plate razliku u IRA knjižite tu razliku, a ostatak otvorene IRE zatvorite u evidenciji o tražbinama. Ja sam im probala objasniti da se evidencija o tražbinama u synesisu kreira i postoji kao izvještaj izveden iz knjige IRA, dakle ako nešto nije u IRA neće biti ni u toj evidenciji ali odgovora dalje dobila nisam. i šta sad?!?
u slučaju dohodaša : ja to sve knjižim u IRA, tamo označim koliko je plaćeno, i taj se plaćeni dio automatski transferira u KPI. Kada plate ostatak, taj se ostatak upiše u KPI sa svojim datumom. Ne znam zašto ne bih knjižio IRA odmah u cijelom iznosu, nego samo uplatu knjižio u KPI .... čemu takvo kompliciranje?

PDV obrazac se puni samo za plaćene dijelove IRA.
trokut is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:52.