Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2023., 09:46   #1
Kakav tip veze možemo ostvariti s formiranim osobama ?

Ovo pitanje, nadam se da ću ga donekle pojasniti, mi se nametnulo kroz neke teme pa se nadam da će biti suvisli odgovara-da će se ljudi malo otvoriti.

1.) Što očekujete od nekog ozbiljnog odnosa između dvoje ljudi ? Smatrate li da se te osobe trebaju zajedno razvijati/rasti ? Ipak stvarati nešto zajedničko ?

Ja sam,recimo,više pristran toj "teoriji".

Opet,dolazimo do samog naslova iz teme.

Koliko je to realno očekivati od neke formirane osobe u (bar)srednjim 30-ima ?

(I jedna bitna stvar-ne govorim o nekim ostvarenim roditeljima čija djeca rastu,pa su se rastali i sada stvaraju nove veze sa sličnim tipom osoba i zapravo u nekim dijelovima žive kao teen-si)

Neka osoba je napisala da će i ta osoba u 30-ima (kao muško pisat ću više o drugoj strani) kad se zaljubi dosta toga ostaviti sa strane da bi stvarala vezu s tom osobom.

Realno, koliko je to stvarno moguće očekivati ?

Recimo, neka osoba koja ima/stvara karijeru s nekih 35 godina.
Koja nije imala previše dužih veza.
Koja ima formirani,ispunjeni svakodnevni dan s:

1.) poslom
2.) obitelji
3.) 2-3 dobre prijateljice
4.) nekim hobijem

I koja ipak, možda na neki način iz navike,potrebe se želi skrasiti, imati obitelj.

Hoće li ta osoba samo tako ostaviti/smanjiti neki dio svojih rutina da bi gradila ozbiljan odnos s novom osobom?

I najbitnije! Pod graditi odnos ne podrazumijevam rad preko tjedna pa onda u subotu/vikend organizirati neki izlet. 2 puta tjedno navratiti u stan i poševiti se,proći na večeru.

A koliko vidim, većina takvih odnosa krene i ostane na tim početnim koracima građenja odnosa.
mgrci43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2023., 09:56   #2
Apsolutno nikakve. Jednom kad si final form, moras bit solo. Kad budes u dvadesetak veza, a spavao s preko njih 50, shvatis da ti to uz tebe ne treba. A dotle vec i dodjes u godine kad masturbiras jednom tjedno, pa ti se ni ne isplati, pogotovo kad ti iskustvo govori sto te ceka. Jedino ako suprotna strana bas navali da bude s tobom, pa se predas jer ti ide niz dlaku. A to je valjda 1% sanse.
__________________
https://discord.gg/maeQ2Zjd9x
VrstanJe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2023., 10:04   #3
Mora ulagati. Stvar je potreba i motiva. Smisla tvog života konačnici.
Većina se navodno i rastavi zbog udaljavanja. Traje koliko i neka kemija.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2023., 10:52   #4
Imaš dva tipa veze; kratkotrajni i dugotrajni.
Eventualno može biti i nešto između, ali obično se to da ugurati pod rubni slučaj nekog od ova dva, ovisno o kontekstu.

Ako želiš dugotrojni, to obično treba rasti.
Dakle, od početne zafrkancije, do suživota, pa i familije (klinci jesu dobrim djelom velika obaveza).

Posao ti uzima toliko i toliko vremena, tu nema druge (osim ako postaneš kreativniji ili napikneš neku zlatnu žilu).
Obitelj, to je već li-la, čut ćeš se sa svojima, ali ako ideš u smjeru stvaranja vlastite familije to ćeš smanjiti, ili usmjeriti prvenstveno prema klincima.
Frendovi su slična priča, to je proširena obitelj.
Hobi ćeš gledati kako možeš i umiješ, on će najviše izvisiti

Poanta veze je odvojiti vremena za nju, biti zainteresiran za upoznavanje i suživot, a ne za ff, odnosno samo upražnjavanje nekih osnovnih fizioloških potreba...
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2023., 10:57   #5
Ovisi koliko ste kompatibilni i usklađeni u potreama i željama.
forchetta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2023., 11:21   #6
Ne razumijem ovo formirana osoba.
Što bi bila neformirana osoba, u suprotnosti sa formiranom? Netko tko nema uspostavljenu rutinu, posao, prijatelje, obitelj, ispunjen život, prema ovome šta pišeš?
Pitam jer je u naslovu.
AchilleaM. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2023., 11:49   #7
Quote:
AchilleaM. kaže: Pogledaj post
Ne razumijem ovo formirana osoba.
Što bi bila neformirana osoba, u suprotnosti sa formiranom? Netko tko nema uspostavljenu rutinu, posao, prijatelje, obitelj, ispunjen život, prema ovome šta pišeš?
Pitam jer je u naslovu.
Mlada i neiskusna
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2023., 11:53   #8
Quote:
AchilleaM. kaže: Pogledaj post
Ne razumijem ovo formirana osoba.
Što bi bila neformirana osoba, u suprotnosti sa formiranom? Netko tko nema uspostavljenu rutinu, posao, prijatelje, obitelj, ispunjen život, prema ovome šta pišeš?
Pitam jer je u naslovu.
Formirana osoba je osoba koja se posložila u životu i koja već ima neko životno iskustvo iza sebe. Znači osoba koja više manje zna što želi i ne želi od sebe i drugih.
forchetta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2023., 11:54   #9
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Mlada i neiskusna
Ma nije mi potpuno jasno naglašavanje formiranosti
.
AchilleaM. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2023., 12:02   #10
Quote:
forchetta kaže: Pogledaj post
Formirana osoba je osoba koja se posložila u životu i koja već ima neko životno iskustvo iza sebe. Znači osoba koja više manje zna što želi i ne želi od sebe i drugih.
Valjda želi reć da je s takvom osobom teže se uvezati
Da je jednostavnije uvezati se prije iskustava, prije posloženosti, prije nego osoba zna što želi.. da je bolje to odraditi zajedno.
Štajaznam, može a i ne mora biti tako.
AchilleaM. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2023., 12:22   #11
Quote:
mgrci43 kaže: Pogledaj post
A koliko vidim, većina takvih odnosa krene i ostane na tim početnim koracima građenja odnosa.
Istina.
Jebi ga. Nisi isti sa 20 i 40. Sa 40 imaš manje snova i puno si realniji. Potrošen i pregažen. Napustiš ideale i baviš se redovnim životnim pizdarijama.
Mislim da je teže održat vezu sa 40 nego sa 20.
Naprosto si gora osoba negoli prije. Šporak.
__________________
KRKI JE JEBO!
akbugger is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2023., 12:24   #12
Quote:
AchilleaM. kaže: Pogledaj post
Ma nije mi potpuno jasno naglašavanje formiranosti
.
Do sredine dvadesetih dakle. Neurološki.

A realiziranost-ostavrenost, e to je već poanta.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2023., 12:25   #13
Quote:
AchilleaM. kaže: Pogledaj post
Valjda želi reć da je s takvom osobom teže se uvezati
Da je jednostavnije uvezati se prije iskustava, prije posloženosti, prije nego osoba zna što želi.. da je bolje to odraditi zajedno.
Štajaznam, može a i ne mora biti tako.
Sigurno da je lakše sa osobom koja nema očekivanja, ili barem nema prevelika očekivanja i koju je lako uvjeravati ili joj prodavati svoje priče i prilagođavati ju sebi, nego da svjesno ideš u nešto u čemu ćeš i ti morati sudjelovati na isti način, morati činiti ustupke, prilagođavati se i tko će biti jednako ako ne i "tvrđi" nego ti.
forchetta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2023., 12:32   #14
Quote:
AchilleaM. kaže: Pogledaj post
Ma nije mi potpuno jasno naglašavanje formiranosti
.
Zato što se tu naglašava nesklonost promjeni.

Imam kolegu na poslu, čovjek je 10 i nešto sitno stariji od mene i solo je.
I priča da se naviknuo na to, da mu bi bilo i teško prilagoditi se na neku žensku u njegovom životu sad.

Meni je to čudno razmišljanje, ali

Quote:
forchetta kaže: Pogledaj post
Sigurno da je lakše sa osobom koja nema očekivanja, ili barem nema prevelika očekivanja i koju je lako uvjeravati ili joj prodavati svoje priče i prilagođavati ju sebi, nego da svjesno ideš u nešto u čemu ćeš i ti morati sudjelovati na isti način, morati činiti ustupke, prilagođavati se i tko će biti jednako ako ne i "tvrđi" nego ti.
Znaš zen priču o čaju?
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2023., 12:37   #15
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post

Znaš zen priču o čaju?
Ne. Piši. Već vidim da je zamimljiva.

Ja znam samo neke proste.
forchetta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2023., 12:39   #16
Quote:
forchetta kaže: Pogledaj post
Formirana osoba je osoba koja se posložila u životu i koja već ima neko životno iskustvo iza sebe. Znači osoba koja više manje zna što želi i ne želi od sebe i drugih.
Dobro si ovo nekako sazela " znacenje formirane osobe "

I ja to tako vidim.

Mislim kad se formirana i formirana osoba potrefe, da imaju vece sanse za opstanak veze.

Ili da su obje osobe ne formirane, pa grade nesto skupa od pocetka, s vrlo slicnim pogledima na zivot, i slicnim zeljama.


Sent from my SM-A336B using Tapatalk
DanteSt is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2023., 12:41   #17
Quote:
DanteSt kaže: Pogledaj post
Dobro si ovo nekako sazela " znacenje formirane osobe "

I ja to tako vidim.

Mislim kad se formirana i formirana osoba potrefe, da imaju vece sanse za opstanak veze.

Ili da su obje osobe ne formirane, pa grade nesto skupa od pocetka, s vrlo slicnim pogledima na zivot, i slicnim zeljama.


Sent from my SM-A336B using Tapatalk
Točno to.
Uvijek bih radije birala osobu koja je posložena u glavi i životu. Zapravo, to bi mi uvijek bio glavni uvjet za vezu.
Zrela osoba za isto takav odnos.
forchetta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2023., 12:49   #18
Quote:
akbugger kaže: Pogledaj post
Istina.
Jebi ga. Nisi isti sa 20 i 40. Sa 40 imaš manje snova i puno si realniji. Potrošen i pregažen. Napustiš ideale i baviš se redovnim životnim pizdarijama.
Mislim da je teže održat vezu sa 40 nego sa 20.
Naprosto si gora osoba negoli prije. Šporak.
Slozija bi se s tobom u prvom dijelu vezano za manje snova i realnost.

Ovaj drugi dio zavisi od osobe do osobe.

Ja sam 40+, i definitivno se ne osjecam potroseno a ni pregazeno.

Zapravo se osjecam super, u smislu znam tko sam, sto sam, sta definitivno ocu a sta necu za buducnost itd, i kako si reka " realniji"





Sent from my SM-A336B using Tapatalk
DanteSt is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2023., 12:59   #19
Quote:
forchetta kaže: Pogledaj post
Točno to.

Uvijek bih radije birala osobu koja je posložena u glavi i životu. Zapravo, to bi mi uvijek bio glavni uvjet za vezu.

Zrela osoba za isto takav odnos.
Ja osobno mislim da kad se ljudi ponovo upare u tim nekim kasnijim godinama, i prosli su vec to nesto, " formirani su"

Da to bude bas to, i da budu sretni i ispunjeni, jer neces su u tim nekim godinama ic u parit s bilo kime, nego s osobom kojoj odgovaram ja i ona meni.

Ovo gori "uparit s bilo kime" nisam se bas dobro izrazija, al mislim na to kad si mladi vece su sanse da se odabere krivi partner.



Sent from my SM-A336B using Tapatalk
DanteSt is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2023., 13:09   #20
Quote:
DanteSt kaže: Pogledaj post
Ja osobno mislim da kad se ljudi ponovo upare u tim nekim kasnijim godinama, i prosli su vec to nesto, " formirani su"

Da to bude bas to, i da budu sretni i ispunjeni, jer neces su u tim nekim godinama ic u parit s bilo kime, nego s osobom kojoj odgovaram ja i ona meni.

Ovo gori "uparit s bilo kime" nisam se bas dobro izrazija, al mislim na to kad si mladi vece su sanse da se odabere krivi partner.



Sent from my SM-A336B using Tapatalk
I ja tako mislim. Mada i kad sam bila mlada, uvijek bih gledala one koji su bili zreliji u glavi.
forchetta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:22.