Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2015., 21:10   #81
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Ovo s Ružom mi nije jasno...Kako je ispala takva muškarača s Marsom u Ribama 120 Neptun.
Ispada veći muškarac od većine muškaraca, jer većina muškaraca nisu policajci i slično. Jedino ako je to uranski bunt oko ravnopravnosti spolova, ali opet ima žena s gorim kartama, pa se ponašaju kao žene.
Ja sam je vidjela uživo, tj. kupovala u jednom dućanu gdje je ona gledala iste artikle kao ja, pa smo desetak minuta bile blizu.

Ona uopće ne djeluje kao muškarača, ni najmanje. Rekla bih da je baš taj uranovski štih na njoj najjači i osjetan. Skužila sam da me je pogledom odmjerila, u sekundi, ali baš temeljito. Mnogi ljudi te mogu odmjeravati ili gledati, ali baš skužiš kad ti netko "uzme mjeru" u sekundi. Stekla sam dojam da je ona od tih koji to mogu. Ne znam je li to posljedica policijske obuke ili djelovanje Urana, vjerojatno jednog i drugog. Iz mog iskustva mogu reći da sam primijetila da ljudi s Mo-Ur kontaktom često imaju tu sposobnost (oni ne bulje, odmjere u sekundi i sve skuže bolje nego ovi što bulje satima).

Bila je obučena casual, u hlače i neku zgodnu sportsku jaknu i ravne sportske cipele, ništa od bapskog stila kakav imaju gotovo sve naše političarke. I taj sportski stil joj dobro stoji, visoka je i ima duge noge, baš je zapravo stastita i "feš" žena (malo jača, ali ne prekrupna niti debela). Ima vrlo uspravno držanje - to mi je baš posebno ostavilo dojam (danas se ljudi mahom grozno loše drže), ali ne kruto, nego gipko, spontano, čini se da je to nešto što joj je prirođeno, a ne isforsirano (naravno da je vjerojatno još potencirano dobrom fizičkom spremom).

Moj dojam je da je Ruža stvarno poprilično uranovski tip.

Bila sam dosta iznenađena kad sam vidjela da joj je Mars u Ribama.

Mislim da ju je definitivno uranovska, a ne marsovska, energija natjerala da se oproba u nečemu po defaultu muškom (policijski posao), Mars u Ribama je čak možda potencirao volju da se žrtvuje za neki pravičan cilj, a vjerojatno uranovska težnja za isprobavanjem drugačijeg i razbijanjem uvriježenih normi i pravila je bila onaj osnovni pokretač (a tu je i vatrena Venera u Ovnu koja pojačava entuzijazam po tom pitanju).
__________________
Riječi koje govoriš postaju kuća u kojoj živiš.

Zadnje uređivanje Lily_ : 20.01.2015. at 21:25.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 21:43   #82
Za sve koje zabavlja pogađanje podznaka, što mislite koji bi mogao biti podznak Vesne Pusić (25.3.1953.) i kako vidite njenu natalnu kartu?

Vidim da joj je i Mo u vatrenom znaku Lavu, ima i jak bikovski utjecaj (Venera, Mars i Jupiter u Biku).
__________________
Riječi koje govoriš postaju kuća u kojoj živiš.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 20:15   #83
Quote:
Lily_ kaže: Pogledaj post
Za sve koje zabavlja pogađanje podznaka, što mislite koji bi mogao biti podznak Vesne Pusić (25.3.1953.) i kako vidite njenu natalnu kartu?

Vidim da joj je i Mo u vatrenom znaku Lavu, ima i jak bikovski utjecaj (Venera, Mars i Jupiter u Biku).
Dojma sam za ASC djevice.

Tada je Jupiter u 9. polju (ministrica vanjskih poslova). Tada joj je vladar ASC i vladar MC-a Merkur, njenu političku karijeru je obilježila liberalna demokracija (Merkur u 7. polju). Ima u njenoj političkoj karijeri i ta doza "intelektualnog snobizma" (Sunce 90º Uran u 10. polju) a ona je i svoju političku karijeru započela angažmanom u "feminističkim grupama" (Uran u 10. polju).

Osim što je studirala sociologiju i filozofiju na Filozofskom fakultetu (Jupiter u 9.polju) majka joj je bila profesorica stranog jezika (Jupiter vladar 4. polja) a otac pravnik (vladar 10. polja u 7. polju) ako sam dobre podatke o njenoj obitelji pronašla. Sociologija je inače opisana Uranom/serijom 11. što je istaknuto u njenoj karti.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 15:02   #84
Da, to sve zvuči dosta logično i drži mi vodu što se tiče studija, struke, karijere i sl.

Jedino me muči što mi nekako fizički i po općem habitusu, a i načinu ponašanja, ne ostavlja taj dojam Djevice (što ne mora ništa značiti, ipak je ona Ovan, ali ipak tražim tu natruhu Djevice kad već razgovaramo o podznaku). Iako za podznak Djevice nemam baš neku viziju u glavi što bih eventualno trebala tražiti npr. u fizičkom izgledu osobe. Znam zapravo dosta ljudi s Asc Djevice, gdje mi neki imaju vidljive Merkurovske crte (recimo na faci, a i u građi), dok neki uopće ne, baš ništa što bi me asociralo na Djevicu. Podznak je ponekad baš uočljiv (tako da uzvikneš "aha, znala sam!" ), ali ponekad je baš zakukuljen i kad ga saznamo ostanemo iznenađeni.

Osim toga, muči me, nisu li osobe s Asc u Djevici nekako nesklone preuzimati top-pozicije (možda ih na kraju i preuzmu, ali nakon dosta oklijevanja i nećkanja) i radije se zadržavaju na nivou cijenjenog radnika i stručnjaka koji radi "pod šefom", a sam ne želi biti šef? Oklijevanja te vrste kod ove osobe nema, rekla bih čak naprotiv. No, na kraju krajeva ona je ipak Ovan s Mjesecom u Lavu...pa, tko zna. Uostalom, bivši predsjednik nam je Djevica. Ja sudim prema dosta tipičnim Djevicama koje znam, koje su u tome uvijek oklijevale.

Ona mi je ranije, kao mlađa, bila baš tipična Ovnica (i sad je), ali sad što je starija ja nekako sve više uočavam tog Bika na njoj (Venera, Mars i Jupiter u Biku). Ima tu jednu specifičnu tvrdoglavost koju znaju imati Bikovi (ona tvrdoglavost karakteristična baš za fiksne znakove), popraćenu jednom specifičnom arogancijom (koja je malo drugačija nego ovnovska arogancija) koju sam često uočavala kod žena Bikova. (Da ne zaboravim i muške, eto Čačić je Bik, pa je također /bio/ poznat po aroganciji).

Ja sam čak pomišljala na Asc u Škorpionu kod nje, možda zbog dosta specifičnog načina govora (meni osobno jako neugodnog, kao da "reži"), koji me asocirao na način govora nekih Škorpiona koje znam, a i ta os Škorpion - Bik bi mi nekako logično tada u njen život donijela jaki link s Čačićem (koji je, ako se dobro sjećam, Bik s Mjesecom u Škorpionu), a i Milanovićem (koji je Škorpion s Mjesecom u Biku). Naravno, tada što se struke tiče kuće ne bi bile tako logično posložene kao u ovom tvom objašnjenju.

Ne znam po čemu bi se, glede njenog fizičkog izgleda, mogao procjenjivati podznak? Oči ima malo neobične boje, zelene, ali dosta mutne boje, ne svijetle, nego smećkasto-zelene? Bi li ta šućmurastost mogla ukazivati na Djevu-Merkur? Merkur često daje bistre, jasne svijetle oči, no čitala sam da zna dati i "šućmurastost", prelijevanje boja, ili višebojne oči, oči s nekim točkicama i sl.
__________________
Riječi koje govoriš postaju kuća u kojoj živiš.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 23:07   #85
Evo jednog političara o kojem se ovih dana puno priča. Na žalost njegova karta je nepotpuna kao i većina karata hrvatskih političara jer je nepoznat sat rođenja, posebno ovdje gdje se još i pozicija Mjeseca ne zna. Makar dojma sam da bi ipak mogao biti Mjesec u djevici budući da inzistira na skromnosti i plemenitosti (Mjesec 0º Jupiter u djevici) ...a posebno jer mi malo baca na Bjelinskog.







Božo je dakle rođen u znaku vage, znaku koji je simboliziran dvjema pliticama koje prosuđuju dvije strane iz čega proizlazi pravda, a ovo što se ovih dana događa na političkoj sceni Hrvatske je tako plastičan i dobar primjer principa vage da ću ga iskoristiti da još ponešto o njemu napišem:


U znaku vage živi praiskonski poriv za uspostavom ravnoteže na ravnopravnoj osnovi, praiskonski poriv za ujedinjavanjem i održanjem odnosa kroz ravnomjerno združivanje pa Božo ovih dana ima dosta zadatak skrojen po svom Sunčanom znaku. Zadatak po kojem će zato zasigurno ostati zauvijek zapamćen - pomiriti dvije suprotne strane u politici: lijevu (Milanović) i desnu (Karamarko). I sam naziv njegove stranke je MOST što simbolizira osnovni princip vage – održanje odnosa između dviju strana i njihovo sjedinjenje.

Vaga je faktor svijesti koji označava napor da se na neki način spoje suprotnosti, tako da će on zasigurno željeti zadržati takav stav tj. onaj koji je na sredini i koji ujedinjuje suprotnosti. Koliko će mu to uspjeti ne ovisi samo o njemu.

Vaga je društveni znak i društveno svjestan odnos sa drugima je važan na ovom stupnju razvoja, a ako nas ljude išta može naputiti na bitne i korijenite promjene to je sučeljavanje i suočavanje s onim što je nasuprot. Tako da ono...ljude ovih dana najviše zanima što će on napraviti, a iz ovoga je vrlo jasno...vaga se nema tendenciju opredijeliti, ne možemo protiv svoje prirode.

U tom smislu ono što se odmah primjećuje u njegovoj natalnoj karti je nedostatak opozicije što označava sposobnost fokusa i neku vrstu samodostatnosti, dok s druge strane on ima u svom karakteru crtu fanatičnosti tako netipičnu za vage (Sunce 0º Pluton). Ta fanatičnost će mu pomoći da ustraje kudikamo više nego što bi to tipična vaga mogla, no isto tako se vidi da je njegova fanatičnost orijentirana prema idealima (Sunce/Pluton 60º Neptun u strijelcu). Taj svoj idealizam tako netipičan za politiku je pokazao nakon što je preuzeo dužnost gradonačelnika, pa je odmah srezao vlastita primanja i primanja gradske uprave na minimalne te uveo volonterski rad za vijećničke. Ova kombinacija planeta opisuje i njegov profesionalan odabir jer je psihijatar po struci.


Zanimljivo je ovo vrijeme za njega jer kao pojedinac ima moć - tranzitni Uran (promjena) iz ovna formira u njegovoj karti konfiguraciju Zmaja s njegovim Suncem/Plutonom u žarištu u kojem druga dva kraka Neptuna i Marsa na taj način stavlja u pogon.



Božo Petrov - natalna karta
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 14:32   #86
Quote:
Lily_ kaže: Pogledaj post
Da, to sve zvuči dosta logično i drži mi vodu što se tiče studija, struke, karijere i sl.

Jedino me muči što mi nekako fizički i po općem habitusu, a i načinu ponašanja, ne ostavlja taj dojam Djevice (što ne mora ništa značiti, ipak je ona Ovan, ali ipak tražim tu natruhu Djevice kad već razgovaramo o podznaku). Iako za podznak Djevice nemam baš neku viziju u glavi što bih eventualno trebala tražiti npr. u fizičkom izgledu osobe. Znam zapravo dosta ljudi s Asc Djevice, gdje mi neki imaju vidljive Merkurovske crte (recimo na faci, a i u građi), dok neki uopće ne, baš ništa što bi me asociralo na Djevicu. Podznak je ponekad baš uočljiv (tako da uzvikneš "aha, znala sam!" ), ali ponekad je baš zakukuljen i kad ga saznamo ostanemo iznenađeni.

Osim toga, muči me, nisu li osobe s Asc u Djevici nekako nesklone preuzimati top-pozicije (možda ih na kraju i preuzmu, ali nakon dosta oklijevanja i nećkanja) i radije se zadržavaju na nivou cijenjenog radnika i stručnjaka koji radi "pod šefom", a sam ne želi biti šef? Oklijevanja te vrste kod ove osobe nema, rekla bih čak naprotiv. No, na kraju krajeva ona je ipak Ovan s Mjesecom u Lavu...pa, tko zna. Uostalom, bivši predsjednik nam je Djevica. Ja sudim prema dosta tipičnim Djevicama koje znam, koje su u tome uvijek oklijevale.

Ona mi je ranije, kao mlađa, bila baš tipična Ovnica (i sad je), ali sad što je starija ja nekako sve više uočavam tog Bika na njoj (Venera, Mars i Jupiter u Biku). Ima tu jednu specifičnu tvrdoglavost koju znaju imati Bikovi (ona tvrdoglavost karakteristična baš za fiksne znakove), popraćenu jednom specifičnom arogancijom (koja je malo drugačija nego ovnovska arogancija) koju sam često uočavala kod žena Bikova. (Da ne zaboravim i muške, eto Čačić je Bik, pa je također /bio/ poznat po aroganciji).

Ja sam čak pomišljala na Asc u Škorpionu kod nje, možda zbog dosta specifičnog načina govora (meni osobno jako neugodnog, kao da "reži"), koji me asocirao na način govora nekih Škorpiona koje znam, a i ta os Škorpion - Bik bi mi nekako logično tada u njen život donijela jaki link s Čačićem (koji je, ako se dobro sjećam, Bik s Mjesecom u Škorpionu), a i Milanovićem (koji je Škorpion s Mjesecom u Biku). Naravno, tada što se struke tiče kuće ne bi bile tako logično posložene kao u ovom tvom objašnjenju.

Ne znam po čemu bi se, glede njenog fizičkog izgleda, mogao procjenjivati podznak? Oči ima malo neobične boje, zelene, ali dosta mutne boje, ne svijetle, nego smećkasto-zelene? Bi li ta šućmurastost mogla ukazivati na Djevu-Merkur? Merkur često daje bistre, jasne svijetle oči, no čitala sam da zna dati i "šućmurastost", prelijevanje boja, ili višebojne oči, oči s nekim točkicama i sl.

Naš bivši predsjednik je djevica, sa aspektom sunce konj. pluton (želja za vlašću) ....................
europe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 18:19   #87
Čitam Ivkošića i sve si mislim kako bi se svi trebali malo bolje upoznati s astrologijom i da bi ju trebalo uvesti u škole i to kao osnovno obrazovanje.


Jer da i malo kuži astrologiju bio bi mu jasan sukob i princip sukoba i bilo bi mu jasno koje principe ova dvojica utjelovljuju.

Veli on:

Neobuzdane Mostove težnje: vlastohlepac Drago Prgomet (Saturn trigon Neptun, Saturn u ribama) 
i provincijsko božanstvo Petrov (Saturn kvadrat Neptun, Neptun u strijelcu).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 22:16   #88
Quote:
Lily_ kaže: Pogledaj post
Čekajte sad, ljudi, ne može biti i Jarac i Vodenjak
Možda je tema iscijeđena, ali može biti oboje. Ako je ASC u Jarcu i ako se još kroz cijelu prvu kuću proteže Vodenjak i u njoj počinje Riba, tada je taj podznak i Jarac i Vodenjak.

Ne bih rekao da je Kolinda išta od toga. Ima preobičan izgled za ASC u Vodenjaku i mislim da je prekorpulentna za podznak u Jarcu. Znam samo jednog punijeg čovjeka s podznakom u Jarcu, ali on je Strijelac s Jupiterom na ASC.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 12:01   #89
Evo karte našeg novog mandatara, nadam se i premijera Tihomira Oreškovića
Rođen je 1.01.1966. u Zagrebu
Izvor za podatak o datumu rođenja je e-uprava i matica@web od apisa koja nudi virtualni uvid u knjige rođenih.

http://i.imgur.com/EmOh3Q3.gif
__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 14:38   #90
Što mu je podznak?
Little Alex is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 15:14   #91
Quote:
Little Alex kaže: Pogledaj post
Što mu je podznak?
Podznak se izračunava na osnovi poznatog vremena rođenja u minuticu što nemamo (osnove astrologije).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 15:32   #92
Znam to,mislio sam da je rođen u 12:00 pa da imamo podznak

Ovakvu kartu bez tumačenja ne znam sam čitat pa sam zato pitao
Little Alex is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 21:06   #93
Quote:
luca toni kaže: Pogledaj post
Evo karte našeg novog mandatara, nadam se i premijera Tihomira Oreškovića
Rođen je 1.01.1966. u Zagrebu
Izvor za podatak o datumu rođenja je e-uprava i matica@web od apisa koja nudi virtualni uvid u knjige rođenih.

http://i.imgur.com/EmOh3Q3.gif
Hm, baš 1.1.! Uzela bih to sa zrnom soli. Znam da su nekad običavali djecu rođenu krajem ili čak sredinom 12. mjeseca upisivati u matičnu kjnigu rođenih tek 1.1., da im se ne računa da su godinu dana stariji samo zbog tih nekoliko dana, a mušku djecu često zbog služenja vojnog roka, koliko znam (da se pomakne za godinu kasnije).

Sjećam se da je pjevač Prljavog kazališta Mladen Bodalec, službeno rođen 1.1.1959., jednom rekao da je zapravo rođen 20. ili 22. 12. 1958. (nisam točno zapamtila koji je datum spomenuo, ali bilo je nešto oko 20. 12., jer se sjećam da sam ukapirala da je zapravo Strijelac, a ne Jarac)), no da su ga njegovi upisali tek 1.1. i da je to bilo dosta uobičajeno za djecu rođenu krajem godine.
__________________
Riječi koje govoriš postaju kuća u kojoj živiš.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 18:35   #94
Meni Orešković nije Strijelac, neznam po čemu ga tamo svrstat. Mislim da je Jarac.
Godina rođenja mu je ista kao i Milanoviću. I naravno opet ima opoziciju saturn u Ribama s plutnom i uranom u Djevici. A Merkur tvori veliki križ s njima i još jupiterom...
Što bi to značilo? Svakodnevne mučne turbulencije? ZA to mi netreba astrologija. :-D
Pa neka ih bude ako nešto dobro iz toga nastane.
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 21:19   #95
Nisam ni rekla da je Strijelac kao što je slučaj s Bodalecom, samo kažem da možda nije rođen baš 1. siječnja, s obzirom na gorenavedene običaje. Možda je rođen negdje zadnji tjedan u 12. mjesecu, bilo kojeg datuma prije 1.1. A možda i nije, možda je podatak točan, naravno. Samo kažem da se to mora uzeti u obzir.

Rekla mi je jedna žena rođena 31.12. da su njenu mamu u rodilištu pitali da li hoće da upišu 1.1. kao datum rođenja ako joj je bez veze da mala samo zbog tog jednog dana (u stvari par sati) bude "godinu starija". Odbila je.
__________________
Riječi koje govoriš postaju kuća u kojoj živiš.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 22:56   #96
Ovdje je naveden januar, bez datuma.

http://www.checkcompany.co.uk/direct...-TIM-ORESKOVIC
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 23:01   #97
Takoder nisam uspjela naci njegov datum rodenja, a kada sam tu procitala 1.1 odmah mi je kroz glavu proslo kako su "izbjeglice" navodile bas taj datum.

Nekad davno sam pratila horoskope pa mi i dalje ponekad prode kroz glavu sto bi osoba mogla biti, zato sam i isla pogledati za ovoga.
Meni djeluje kao djevica, ali ona iz 9. mjeseca.
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 23:24   #98
Valjda postoje i rijetki primjerci koji se rode 1.1.
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 23:29   #99
Ok, nećemo dalje nagađati, ovo je tema s osvrtima na natalne karte.

Možete dakle izraditi kartu prema datumu koji je poznat javnosti i komentirati ju ili "ne vjerovati" i čekati da negde izrone "pravi podaci" ili informacije o točnosti ovog datuma.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 13:00   #100
Orešković je osobno potvrdio na staru godinu da slavi rođendan 1.1., a takvu informaciju ima i jedan astrolog blizak HDZ-ovom portalu koji bi ovih dana trebao dati prvi osvrt na mandatarovu kartu jer se dočepao i sata rođenja.
__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:18.