Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2016., 22:40   #81
Teško je procijeniti prag ove godine jer su dosta izmijenjali stvari koje se boduju
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 22:58   #82
Quote:
Blue Marine kaže: Pogledaj post
Prošle godine je to bila najniža granica za dobivanje stipendije, pa ti zaključi.
Mene zanima kako neki skupe koliko 3000 ili 4000 tisuće bodova tako nešto je bilo ako se dobro sjećam, sad ne znam jel to za ove druge kategorije za invalide i to, ili je u svakoj tako.. ja ću imati oko 1950 bodova. Valjda bu dosta
Komediruzecki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 23:10   #83
Još jednom, ako ste već isprintali prijavu : Vi koji studirate van mjesta stanovanja : u prebivalištu vam stoji adresa sa osobne iskaznice, a pod boraviše? Jeste li sami upisali adresu studentskog doma/stana u kojem jeste ili vam je povuklo taj podatak sa oib-om?
mandy444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 23:33   #84
malo sam gledala rezultate i natječaj od lani : natječaj je bio za minimalno 2650 stipendija, ove godine je za 5000. lani ih je bilo prijavljeno 4780 za kategoriju E , 2898.-i je imao 950 bodova, a 4780.-i 200 bodova, tako da mislim da ove godine ima dosta šansi za sve jer je ipak poduplan broj stipendija. lani se dobivalo po 150 bodova za svakog nezaposlenog roditelja.

http://www.ffzg.unizg.hr/files/019322_2.pdf
mandy444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 23:48   #85
Quote:
mandy444 kaže: Pogledaj post
malo sam gledala rezultate i natječaj od lani : natječaj je bio za minimalno 2650 stipendija, ove godine je za 5000. lani ih je bilo prijavljeno 4780 za kategoriju E , 2898.-i je imao 950 bodova, a 4780.-i 200 bodova, tako da mislim da ove godine ima dosta šansi za sve jer je ipak poduplan broj stipendija. lani se dobivalo po 150 bodova za svakog nezaposlenog roditelja.

http://www.ffzg.unizg.hr/files/019322_2.pdf
I dan danas ne kuzim jel taj natjecaj 5000 za sve kategorije, ili 5000 za svaki, ocigledno je za sve zajedno 5000.. Eh, pretpostavljam da tih skoro 5000 za e bude najveci broj?
Komediruzecki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 08:59   #86
Quote:
Komediruzecki kaže: Pogledaj post
I dan danas ne kuzim jel taj natjecaj 5000 za sve kategorije, ili 5000 za svaki, ocigledno je za sve zajedno 5000.. Eh, pretpostavljam da tih skoro 5000 za e bude najveci broj?
da,5000 je za obje kategorije; ali lani ih je za D bilo samo 14 na listi.
...onda,je li netko upisivao boravište ili svi prijavljeni žive i studiraju u istom gradu?
mandy444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 09:22   #87
Meni nije povuklo boravište,pa sam ga upisala.Ne spominju nikakvu potvrdu kao dokaz,pa vjerujem da je to dovoljno.
Daria Zumbul is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 10:15   #88
Quote:
Daria Zumbul kaže: Pogledaj post
Meni nije povuklo boravište,pa sam ga upisala.Ne spominju nikakvu potvrdu kao dokaz,pa vjerujem da je to dovoljno.
ja sam u domu ali nemam nikakvu potvrdu, nisam prijavljivala boravište u MUP-u, valjda će to uvažavati. vjerovatno postoji neka udaljenost u km od mjesta prebivališta do mjesta studiranja koju automatski uvažavaju...ili možda već ako se radi o drugoj županiji
mandy444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 10:21   #89
Quote:
Vidim da pise da se ne moze primat druga stipendija uz ovu, dali to vrijedi za "Subvencija za studente podstanare"
Znaci moze li se primati ta subvencija i drzavna?
u uputama stoji da se ta opcija u svakom slučaju označi sa "ne", jer i ako si ostvario pravo na drugu možeš je po ugovoru vratiti ako dobiješ povoljniju ili odustaneš od faksa ili sl. ja sam ostvarila pravo na gradsku, ako dobijem državnu, vratit ću gradsku jer mi je ova povoljnija.
ne znam za subvenciju za studente podstanare- po meni je to isključivo vezano za stanovanje, ja bih tu isto označila "ne"
mandy444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 10:25   #90
Quote:
mandy444 kaže: Pogledaj post
malo sam gledala rezultate i natječaj od lani : natječaj je bio za minimalno 2650 stipendija, ove godine je za 5000. lani ih je bilo prijavljeno 4780 za kategoriju E , 2898.-i je imao 950 bodova, a 4780.-i 200 bodova, tako da mislim da ove godine ima dosta šansi za sve jer je ipak poduplan broj stipendija. lani se dobivalo po 150 bodova za svakog nezaposlenog roditelja.

http://www.ffzg.unizg.hr/files/019322_2.pdf
To su rezultati od pretprošle godine, dakle za 2014. Tada se dodjeljivalo tih 2000 i nešto stipendija, prošle godine je kao i ove dodjeljivano 5000.
cloudyday is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 11:02   #91
Jel zna neko da li negdje postoji ona izjava o članovima zajedničkog kućanstva za E kategoriju? Ona koja je na stranici je za P. Ili je istina da se kao ta izjava zapravo računa onaj obrazac koji ispunjavamo jer su tam ti podaci o članovima (tako nešto)?
__________________
Postoji plan da te anđeli ukradu, ili bar na čas da te vrate meni.. <3
bony4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 12:03   #92
Quote:
bony4 kaže: Pogledaj post
Jel zna neko da li negdje postoji ona izjava o članovima zajedničkog kućanstva za E kategoriju? Ona koja je na stranici je za P. Ili je istina da se kao ta izjava zapravo računa onaj obrazac koji ispunjavamo jer su tam ti podaci o članovima (tako nešto)?
I mene zanima, vjerojatno za E ne treba to slati, meni su slali mail i rekli da pošaljem samo prijavu i dodatno što piše u prijavi da moraš poslati ako imaš nešto za dodatne bodove. Očito za E kategoriju ne treba.

Zanimljivo je da je prag oko 1000 bodova dodjeljuje se 3000 ili 5000 stipendija..
Komediruzecki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 14:01   #93
Stipendija grada Zagreba jos nista? Zna li netko uopce koliki je prosjek ocjena bio najmanji prijasnji godina?

Poslano sa mog SM-G361F koristeći Tapatalk
missdecember20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 20:44   #94
Treba li student za sebe priložiti potvrdu o prihodima iz Porezne Uprave *?
Long3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 21:21   #95
Kako se dobije potvrda da si redovan student? Jel preko https://www.isvu.hr/studomat/prijava ? I ona potvrda o mjestu boravka da se ne studira jel se isto dobiva preko te stranice ili https://app.mzos.hr/DrzavneStipendije
D E N I S is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 21:22   #96
Trebam malu pomoć s razumijevanjem natječaja za državnu stipendjiu. Ako ostvarujem bodove iz podataka o prihodima,za studiranje izvan mjesta prebivališta i za to što mi brat i sestra studiraju ja onda ne moram nikakve dodatne papire slati njima ili?
52225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 10:19   #97
Quote:
Long3 kaže: Pogledaj post
Treba li student za sebe priložiti potvrdu o prihodima iz Porezne Uprave *?

Treba(ako nećeš povlačiti podatke putem OIB-a).
Daria Zumbul is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 10:21   #98
Quote:
D E N I S kaže: Pogledaj post
Kako se dobije potvrda da si redovan student? Jel preko https://www.isvu.hr/studomat/prijava ? I ona potvrda o mjestu boravka da se ne studira jel se isto dobiva preko te stranice ili https://app.mzos.hr/DrzavneStipendije
Na faksu preko studomata možeš isprintati takvu potvrdu da,a ako se prijavljuješ za stipendiju,onda će u referadi na obrascu potvrditi da si redovan student.
Potvrda o mjestu boravka se mislim može dobiti samo na policiji ili možda u studentskom domu,ako tu stanuješ.
Daria Zumbul is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 10:22   #99
Quote:
52225 kaže: Pogledaj post
Trebam malu pomoć s razumijevanjem natječaja za državnu stipendjiu. Ako ostvarujem bodove iz podataka o prihodima,za studiranje izvan mjesta prebivališta i za to što mi brat i sestra studiraju ja onda ne moram nikakve dodatne papire slati njima ili?
Ne trebaš ništa slati da (ako si povukao podatke putem OIB-a,a ne ručno upisivao).
Daria Zumbul is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 16:50   #100
Pozdrav, brucos sam i nisam nasao na ovoj temi da netko salje za D1 kategoriju, sad ako netko zna bilo bi super:

1. Boraviste ( ja sam u domu, ali nisam prijavljen u MUP-u da tamo boravim, ja sam stavio opciju ista kao i prebivaliste makar dok studiram boravim u domu i vikendom sam doma )

2. vrstu prihoda nemogu mijenjati, i nije povuceno sa OIB-ima ( http://prntscr.com/9v2i7c ) sad ne znam jel to tako treba biti posto saljem za d1 ili je neka greska u pitanju

3. http://prntscr.com/9v2jx9 - ne da mi da stavim broj osoba koj primaju mirovinu ( 1 ) iz neznam kojeg razloga ...


Molim pomoc, hvala unaprijed!
xSodiiiuMXx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:34.