Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Pogledaj rezultate ankete: Egzodusa na gospodarstvo ima:
Iznimno blagotvorne učinke (na kratki/dugi rok) 15 15.96%
Blagotvorne učinke (kratkoročno i dugoročno) 21 22.34%
Neutralan, nema nekog posebnog utjecaja 8 8.51%
Kratkoročno povoljan, ali dugoročno steti 38 40.43%
Dovesti ce do potpunog sloma države 12 12.77%
Glasovatelji: 94. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2017., 17:08   #6921
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Hvala bogu inaće ja sam predlagao i veče i dugaćije pristojbe ne boravišna taksa nego baš porez za plovidbom jadranom.


zašto kad sam ja pobornik i puno večeg oporezivanju i žeščih parafiskala
Ne znam više jel ovo baš namjerno radiš ili se radi o neznaju.
Hint, podrctana slova. Nije da sam ja neki ekstra pismen, ali ovo bude baš teško za čitati.
Quorgyle is offline  
Old 03.10.2017., 17:47   #6922
I twerkerica bjezi iz hr matrixa:


http://www.index.hr/mobile/clanak.as...lack&id=998387

"Twerk pleše kad god uhvati vremena, a priznaje da je prilično naporan i da joj trebaju dva-tri sata vježbe dnevno. Nakon što završi farmaceutsku srednju školu, namjerava se preseliti u Irsku.

"Ne zato što ovdje nemam prilike, jer je imam, nego me vuče život u Irskoj. Ne vidim se u struci, zanima me samo ples", rekla nam je. "
Richie is offline  
Old 03.10.2017., 18:03   #6923
pa vidiš da je u ovoj đamahiriji hoće razapeti jer mrda guzovima
homosapiens is offline  
Old 03.10.2017., 18:07   #6924
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
pa vidiš da je u ovoj đamahiriji hoće razapeti jer mrda guzovima
trebala bi polako počet razmišljati da ozbiljnije mrda pičkom a ne da samo maše guzovima, ali to je samo moje skromno mišljenje...

čak ni takve cure kod nas ne rade ozbiljan posao i ne pridonose kvalitetno, već se glupiraju
šta će nego svi bježat iz takve države gdje netko tko već hoće mrdat guzom nije kvalitetno dio industrije. a pa to ti je....nije nas zahvatila kvalitetno seksualna i ina industrijalizacija...predmoderno doba jalovog mahanja (solidnim) guzovima.. čemu plješću jednako tako predindustrijski incestuozni, nepoduzetni očevi.
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Old 03.10.2017., 20:16   #6925
Utjecaj "egzodusa" na rast plaća, standarda i robusnosti na krize u Hrvatskoj

Genijalno. Himna hr matrix uhljeba i poruka svim egzodasima i onima koji prehranjuju sustav Boso mindset

https://youtu.be/leQbW99AzBA
Richie is offline  
Old 03.10.2017., 20:23   #6926
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
Genijalno. Himna hr matrix uhljeba i poruka svim egzodasima i onima koji prehranjuju sustav Boso mindset

https://youtu.be/leQbW99AzBA
kao da se taj mindset suštinski razlikuje od svehrvatskih, zagrebačkih i inih "čru" elita...sa kojekakvih tuškanaca i pantovčaka....itd...


hrvatska elita ne postoji. Boso je zapravo najbolje što imamo (ako izuzmeš mene ). Boso je iskreni degenerik...barem je toliko suvisao da ni ne pokušava odigrati na kartu zagrebačke "elite"..
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Old 03.10.2017., 20:26   #6927
http://www.jutarnji.hr/biznis/financ...dnika/6609612/
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Old 03.10.2017., 20:58   #6928
Bolje im je tamo nego na Jadranu. Što ih više ode, to bolje - win win.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Monsignor.m is offline  
Old 03.10.2017., 22:18   #6929
Sezonski rad preko zime nama stvarno ni na koji način ne bi štetio, ali za ljetni turizam se baš i ne bi složio. Ionak dosta robova fali na Jadranu, ovako bi još i više.
Ono što je problem, a to je vidljivo i iz članka, je da treba znati njemački što vrlo malen broj ljudi koji ide i u Njemačku zna, a austrijski njemački je još gori od bavarskog ili sjevernjačkog.
Inžinjer ekonom is offline  
Old 04.10.2017., 05:55   #6930
Quote:
Pitralon kaže: Pogledaj post
jebešmisve ako mi je jasno šta si tu nalupeta, šta si htio reć i zašto !? a usput, te budalaštine o maslini su baš to, budalaštine jer kao kupac odlučuješ sta češ kupit, hoćeš li nekom ostavit maslinu ili nećeš nitko te ne tjera ostavit maslinu bivšem vlasniku, naravno osim ako postoji neki novi zakon za koji neznam ali baš ne vjerujem da postoji

Jebiga, ako ne znaš čitati s razumijevanjem...
Čudio si se odakle im lova za apartmane.
Evo ti.

Apropo maslina; nitko NEĆE prodati zemljište ako se ne obavežeš da je maslina njegova.
Navodno, neka tradicija u Dalmaciji.
Smotani2 is offline  
Old 04.10.2017., 07:45   #6931
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Jebiga, ako ne znaš čitati s razumijevanjem...
Čudio si se odakle im lova za apartmane.
Evo ti.

Apropo maslina; nitko NEĆE prodati zemljište ako se ne obavežeš da je maslina njegova.
Navodno, neka tradicija u Dalmaciji.
aj stvarno ne lupetaj, ipak smo u 2017 a ne u 1927
__________________
Republica Dalmazia-https://it.wikipedia.org/wiki/Dalmati_italiani
Pitralon is offline  
Old 04.10.2017., 09:25   #6932
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Jebiga, ako ne znaš čitati s razumijevanjem...
Čudio si se odakle im lova za apartmane.
Evo ti.

Apropo maslina; nitko NEĆE prodati zemljište ako se ne obavežeš da je maslina njegova.
Navodno, neka tradicija u Dalmaciji.


Moji prodali zemljište sa 20ak maslina, sad su tamo zgrade, maslina nema.

Moji kupili zemljište s 15ak stabala maslina, masline prodane, sad je tamo zgrada.

To s maslinama je jako dobra šansa za zajeb - imaš ti pravo brati masline, ali ti ja ne dajem pravo da stupiš na moje zemljište, pa ih beri helikopterom.
rocker1987 is offline  
Old 04.10.2017., 09:55   #6933
http://www.index.hr/vijesti/clanak/r...du/998363.aspx


Planiram se vratiti. Znam da je situacija u Hrvatskoj sve gora i gora, ali to mi upravo budi optimizam. Kada demografski trendovi odrade svoje a uhljebi pojedu druge uhljebe, jer realnog sektora neće biti, očekujem da se svi mi mladi s pošteno zarađenim kapitalom vratimo i pokupujemo sve što su nezahvalni sinovi naše domovine, toliko bogate prirodnim ljepotama, uzeli zdravo za gotovo. I to će biti pravda. Fiat justitia et pereat mundus.

Poezija

Lose i katastrofalno. Ovo ce pomoci u odrzavanju pat pozicije u hrvatistanu jer ce sad sezonac nakon jadrana imati opciju otic odradit sezonu u skijalistu.
Iako, nakon radnih uvjeta u Austriji, mozda se vise ne bu dal tolko zaj*** domacim "gazdama"
DK-RH is offline  
Old 04.10.2017., 11:09   #6934
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post


Moji prodali zemljište sa 20ak maslina, sad su tamo zgrade, maslina nema.

Moji kupili zemljište s 15ak stabala maslina, masline prodane, sad je tamo zgrada.

To s maslinama je jako dobra šansa za zajeb - imaš ti pravo brati masline, ali ti ja ne dajem pravo da stupiš na moje zemljište, pa ih beri helikopterom.
al i zračni prostor iznad tvoje zemlje je tvoj, toje zajeb, recimo prelet = 100 eur
__________________
Republica Dalmazia-https://it.wikipedia.org/wiki/Dalmati_italiani
Pitralon is offline  
Old 04.10.2017., 11:27   #6935
Quote:
Pitralon kaže: Pogledaj post
al i zračni prostor iznad tvoje zemlje je tvoj, toje zajeb, recimo prelet = 100 eur
Simo, jesi li to ti?
Monsignor.m is offline  
Old 04.10.2017., 11:40   #6936
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Simo, jesi li to ti?
__________________
Republica Dalmazia-https://it.wikipedia.org/wiki/Dalmati_italiani
Pitralon is offline  
Old 04.10.2017., 16:44   #6937
Quote:
DK-RH kaže: Pogledaj post
http://www.index.hr/vijesti/clanak/r...du/998363.aspx


Planiram se vratiti. Znam da je situacija u Hrvatskoj sve gora i gora, ali to mi upravo budi optimizam. Kada demografski trendovi odrade svoje a uhljebi pojedu druge uhljebe, jer realnog sektora neće biti, očekujem da se svi mi mladi s pošteno zarađenim kapitalom vratimo i pokupujemo sve što su nezahvalni sinovi naše domovine, toliko bogate prirodnim ljepotama, uzeli zdravo za gotovo. I to će biti pravda. Fiat justitia et pereat mundus.

Poezija



Lose i katastrofalno. Ovo ce pomoci u odrzavanju pat pozicije u hrvatistanu jer ce sad sezonac nakon jadrana imati opciju otic odradit sezonu u skijalistu.
Iako, nakon radnih uvjeta u Austriji, mozda se vise ne bu dal tolko zaj*** domacim "gazdama"


Prestigao si me Upravo sam htio postati taj novi egzodus clanak o imploziji uhljeba. Thanks
To i ja vec dugo govorim. Cekamo da mali uhljebi pocnu jesti one manje. To je finalni rasplet.
Richie is offline  
Old 04.10.2017., 17:45   #6938
vratio se mali od kolege s posla iz Irske
radio kao kuhar tamo par mjeseci u nekom hotelu
350€ tjedna plaća na ruke, a nije radio ponedjeljkom i utrokom
homosapiens is offline  
Old 04.10.2017., 17:50   #6939
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
vratio se mali od kolege s posla iz Irske
radio kao kuhar tamo par mjeseci u nekom hotelu
350€ tjedna plaća na ruke, a nije radio ponedjeljkom i utrokom
i šta si mislija s tim. to je mala plača i za split
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Old 04.10.2017., 18:26   #6940
Quote:
DK-RH kaže: Pogledaj post
http://www.index.hr/vijesti/clanak/r...du/998363.aspx


Planiram se vratiti. Znam da je situacija u Hrvatskoj sve gora i gora, ali to mi upravo budi optimizam. Kada demografski trendovi odrade svoje a uhljebi pojedu druge uhljebe, jer realnog sektora neće biti, očekujem da se svi mi mladi s pošteno zarađenim kapitalom vratimo i pokupujemo sve što su nezahvalni sinovi naše domovine, toliko bogate prirodnim ljepotama, uzeli zdravo za gotovo. I to će biti pravda. Fiat justitia et pereat mundus.

Poezija

Koja nadobudna naivčina, dok on skupi neke pare do tada će stranci sve što vrijedi pokupovati a onda će samo blejati u cijene koje budu istaknute ( kad i ako se vrati ).......

Po svijetu se vrti tolika kartušina out of thin air koja gleda gdje bi se pozicionirala, da ta njegova želja će biti i ostati samo želja. Istina sad ima jeftinih stvari, ali to neće biti dovijeka........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:53.