Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Pogledaj rezultate ankete: Egzodusa na gospodarstvo ima:
Iznimno blagotvorne učinke (na kratki/dugi rok) 15 15.96%
Blagotvorne učinke (kratkoročno i dugoročno) 21 22.34%
Neutralan, nema nekog posebnog utjecaja 8 8.51%
Kratkoročno povoljan, ali dugoročno steti 38 40.43%
Dovesti ce do potpunog sloma države 12 12.77%
Glasovatelji: 94. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2017., 01:05   #7021
Ima jednog na forumu, Koji je iz kanade U njemacku i sada place za kanadom ;-)
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 14.10.2017., 01:07   #7022
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Ima jednog na forumu, Koji je iz kanade U njemacku i sada place za kanadom ;-)
Pa nek se vrati u Kanadu, u čemu je problem?
ericsson is offline  
Old 14.10.2017., 01:29   #7023
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Pa nek se vrati u Kanadu, u čemu je problem?
Pise da ce cim ins priliku, mozda ne dobiva vizu ili sta ja znam.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 14.10.2017., 01:31   #7024
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Pise da ce cim ins priliku, mozda ne dobiva vizu ili sta ja znam.
A niš, budemo mu onda držali fige da se što prije vrati u Kanadu.
ericsson is offline  
Old 14.10.2017., 17:20   #7025
Pa ja se isto nadam da ce kolegi forumasu se to ispuniti. Koliko znam u irskoj je a ne njemackoj
Kao sto sam napisao ima ljudi kojima je tu super, ima nas kojima je ok, ali fali ono nesto, a ima onih kojima se ne svida/ nije dobro
Svako treba biti kovac svoje srece
Ja ne bi nikada uspio na sjeveru europe vjeruje
KILLERDOG is offline  
Old 18.10.2017., 08:26   #7026
Moderni crnci u peterosobnim stanovima od Dublina do Budimpešte na aparatima:

Quote:
Uz osam rangiranih tvrtki u glavnoj kategoriji natječaja Hrvatska je nakon Poljske druga zemlja s najvećim brojem plasiranih tvrtki. Ako pridodamo i još dvije hrvatske tvrtke koje su se plasirale u kategoriji Zvijezda u usponu, to je ukupno deset tvrtki na ovogodišnjim listama.

...

Na ovogodišnjoj ljestvici pedeset najbrže rastućih tvrtki nalaze se poduzetnici iz jedanaest zemalja, i to sljedećim redoslijedom od najveće prema najmanjoj brojčanoj zastupljenosti: 19 iz Poljske, 8 iz Hrvatske, 6 iz Litve, 5 iz Češke, 3 iz Rumunjske, po dvije iz Bugarske, Mađarske i Slovačke te po jedna iz Bosne i Hercegovine, Estonije i Latvije.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/r...a/1001482.aspx

https://www2.deloitte.com/content/ca...al-europe.html
Johnny Quid is offline  
Old 18.10.2017., 09:04   #7027
Ta Rimac firma jel to bio ovaj start up https://www.vecernji.hr/vijesti/ivan...nija-di-318377
homosapiens is offline  
Old 18.10.2017., 09:16   #7028
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Ta Rimac firma jel to bio ovaj start up https://www.vecernji.hr/vijesti/ivan...nija-di-318377
Nije ta osoba i nije ta tvrtka.
U Hrvatskoj još ne možeš odgovarati za djela svoje rodbine i svaka osoba ima svoj OIB.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Old 18.10.2017., 09:48   #7029
„Oci naši jedoše kiselo grožđe, a djeci trnu zubi“

Monsignor.m is offline  
Old 18.10.2017., 10:45   #7030
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Nije ta osoba i nije ta tvrtka.
U Hrvatskoj još ne možeš odgovarati za djela svoje rodbine i svaka osoba ima svoj OIB.
Ali zato očito možeš izigravati velikog poduzetnika novcem koji je kriminalno stečen i koji je u početku odmah trebao i morao biti oduzet. Jer ono, sa 300 milijuna kuna nelegalno stečenog početnog kapitala velika je vjerojatnost da bi bilo koja random osoba na ulici postala uspješan poduzetnik. Ali dakako, Rimac junior nije uzeo ni lipe tog kriminalno stečenog kapitala, kao što i Iva Balent djevojački Todorić svoje današnje bogatstvo može zahvaliti tome što je počela kao blagajnica u Konzumu. Ako ne vjeruješ meni, piše tako u novinama, sama ona to izjavila.
Joaquin_Sanchez is offline  
Old 18.10.2017., 10:55   #7031
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Nije ta osoba i nije ta tvrtka.
U Hrvatskoj još ne možeš odgovarati za djela svoje rodbine i svaka osoba ima svoj OIB.
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Old 18.10.2017., 11:02   #7032
Ovo nije tema o ratnom profiterstvu. Ako izuzmemo ratnog profitera ostaje 7 tvrtki u top50 srednje i istočne europe. To je i dalje više od Litve, Češke, Rumunjekse i Bugarske, Mađarske i Slovačke zajedno.
Johnny Quid is offline  
Old 18.10.2017., 11:41   #7033
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Nije ta osoba i nije ta tvrtka.
U Hrvatskoj još ne možeš odgovarati za djela svoje rodbine i svaka osoba ima svoj OIB.

Najbolja država na svijetu za startupove
homosapiens is offline  
Old 18.10.2017., 12:14   #7034
Problem je samo što ni te "brzorastuće" firme ne rastu tako brzo kao korupcija, broj uhljeba, branitelja ili penzionera.
Snack is offline  
Old 18.10.2017., 12:42   #7035
Quote:
Snack kaže: Pogledaj post
Problem je samo što ni te "brzorastuće" firme ne rastu tako brzo kao korupcija, broj uhljeba, branitelja ili penzionera.
sve jasno.

zna se koja je pobjednička strana i koju stranu je nužno odabrati.
Ne valjda stranu budala.


mama ain't raising no fool
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Old 18.10.2017., 17:38   #7036
Evo jedno iskustvo iz prve ruke...

Srednja tvrtka iz Zagreba ( preradivacka industrija ) do pred godinu i pol dana bez problema pronalazila radnike ( JADNIKE ) za 3.000 kn. Radnici sa godinama staza u tvrtki radili za prosjecno 3.800 do 4.500 kn. Egzodus iz tvrtke je zapoceo u proljece kada je tvrtka odbila jednom starosjediocu podici placu, vodeci se logikom, ako povecamo jednom, onda cemo morati svima. I tako, malo po malo, tvrtku su poceli napustati ljudi, a oni nikoga nisu zaposljavali. I sad u roku od mjesec dana tvrtku je napustilo jos 3 ljudi ( od proljeca 30% radnika u proizvodnji ). Reagirali su tako sto su brze bolje dali oglas na moj posao. Javilo im se svega 5 ljudi, od koji su svi trazili iznad 5.000 kn, a samo je jedan trazio 4.000 kn.

Oni u soku i prisljeni uzeti barem tog jednog i njemu su dali 4.000 kn. Placu koju imaju ljudi koji su u tvrtki dugi niz godina. Sada brze bolje zovu ljude na razgovor i podizmu im place za od 200 do 500 kn.

No problem je sto tvrtka trenutno s obzirom na obujam posla ima manjak ljudi i oni misle da su sa tim povisicama rjesili problem. Ljudi su i dalje nezadovoljni placama posto place od sada 4.500 do 5.000 kn su niske place s obzirom na posao koji se radi.

Sve u svemu, grdo im se pise ako financijski nece biti sposobni isfinancirati trzisnu cijenu rada. A ona u teskoj proizvodnji u Zagrebu ne moze biti ispod 5.000 kn, posto ti ljudi imaju masovne ponude za druge puno lakse poslove ( skladiste, vozac itd ) gdje im je pocetna placa 4.500 kn.
Noach is offline  
Old 18.10.2017., 17:39   #7037
Ujedno, poznanik stolar ne moze preko burze i moj posao pronaci pomocnog radnika za 4.400 kn. ) 25 kn satnica ).

Zanimljiva vremena pred nama. Konacno je i radnom puku doslo sunce!

Poslodavci se ne prce i ne bahate vise s pricama; neces ti raditi za sitnis? Ima ih 400.000 na burzi koji hoce!
Noach is offline  
Old 18.10.2017., 17:49   #7038
Quote:
Johnny Quid kaže: Pogledaj post
Moderni crnci u peterosobnim stanovima od Dublina do Budimpešte na aparatima:



http://www.index.hr/vijesti/clanak/r...a/1001482.aspx

https://www2.deloitte.com/content/ca...al-europe.html
Fasciniran sam Rimčevim start-upom i to moram priznati.
Ne zato jer je superuspješan, nego jer su me kriminalci koji prikazuju sebe velikim inovatorima i to još uspiju ljudima (i to ogromnoj većini) prodat priču o uspjehu su me oduvijek oduševljavali. Mislim čovjek u financijskim izvještajima ni ne skriva firmice sa Kajmanskih otočja i slično, al tko to ionako čita .
Da se razumijemo nisam sarkastičan. Slično mišljenje imam i o Ivici Todoriću.
Jeste da i Ivke i Rimkec i Tedeskić svi imaju moćnog tatu prije sebe, ali svejedno, puno ljudi je imalo još utjecajnije roditelje pa su zaglibili u puno gore vode.
Drago mi je da eto i ti se diviš kriminalu u Hrvatskoj. Vidiš da se oko nečeg možemo i složit.
Inžinjer ekonom is offline  
Old 18.10.2017., 17:54   #7039
Quote:
Snack kaže: Pogledaj post
Problem je samo što ni te "brzorastuće" firme ne rastu tako brzo kao korupcija, broj uhljeba, branitelja ili penzionera.
Apropo toga, evo onoga o čem sam ja pričao pa su mi se ljudi smijali:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/h...e/1001600.aspx

To je taj hrvatski rast zaposlenih.

Ali ispod toga još interesantniji komentar kolege sa EFZG-a, ponovo ono o čemu sam i ja pričao:
Quote:
Nije rekao ništa što se već dugo jako dobro ne zna.

Zato ja nakon završenog fakulteta ni s dvije rektorove nagrade i bezbroj priznanja i certifikata preko godinu dana nisam mogao naći posao u Zagrebu. Ali sam ga bez problema našao u Goldman Sachsu u Londonu. Ne znam jesam li zbog toga na gubitku ja ili Hrvatska, ali znam da mi trenutno uz godišnju plaću skoro 30 puta veću od hrvatskog prosjeka ništa ne fali.

Ljudi, idite van.
Neću objavljivat ime, iako se "sam" odao i ima 200 lajkova pa je na vrhu, ali kome se da poskrolat ispod može ga nać i na linkedinu.

Mislim čovjek je sve sam rekao. Sad ima para koliko oće, ali da ga je Hrvatska htijela za bilo kakav posao on bi bio još ovdje.

Općenito da je minimalac 4000 kn i da visokoobrazovani imaju relativno glatku situaciju u pronalasku posla odmah nakon faksa koji bi im nakon stjecanja iskustva osiguravao nekakvih pristojnih 10k ja garantiram da bi imali pozitivniju bilancu migracija nego Češka i Slovenija zajedno. Većina ljudi voli Hrvatsku i osim onih koji su baš iznimno bijesni iz raznih razloga (njih potpuno razumijem), manje više svi se slažu da je Hrvatska možda i najljepša zemlja za živjeti na svijetu ili pri samom vrhu.
A pritom ne bi bilo loše da uhljebima sa gornjeg linka plaća ostane u najboljem slučaju onakva kakva je sad. Ogromna. Svaka zemlja ima uhljebe i u svakoj zemlji postoji manji ili veći problem uhljebarenja neradnika po državnim firmama, ali mi ako u tome nismo prvaci, onda smo opako blizu tome.
Nažalost kod nas je zapravo veoma malo firmi uopće stvarno i privatno u pravom smislu te riječi i to je ujedno jedan od razloga zašto masovno uhljebarenje postoji i u privatnom sektoru. Čisto primjer, revizijska kuća koja je sad revidirala Agrokor (PriceWaterhouseCoopers, PWC) uzela je 40 novih radnika, a sad iz redova frendova koji su u zagrebačkom HDZ-u znam da su pravo "prvoreda" imali upravo oni. I to je onda kao privatna firma ? Ili sam Agrokor ? Ili bilo koja građevinska firma u Hrvatskoj, itd .

Zadnje uređivanje Inžinjer ekonom : 18.10.2017. at 18:05.
Inžinjer ekonom is offline  
Old 18.10.2017., 18:11   #7040
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Fasciniran sam Rimčevim start-upom i to moram priznati.
Ne zato jer je superuspješan, nego jer su me kriminalci koji prikazuju sebe velikim inovatorima i to još uspiju ljudima (i to ogromnoj većini) prodat priču o uspjehu su me oduvijek oduševljavali. Mislim čovjek u financijskim izvještajima ni ne skriva firmice sa Kajmanskih otočja i slično, al tko to ionako čita .
Da se razumijemo nisam sarkastičan. Slično mišljenje imam i o Ivici Todoriću.
Jeste da i Ivke i Rimkec i Tedeskić svi imaju moćnog tatu prije sebe, ali svejedno, puno ljudi je imalo još utjecajnije roditelje pa su zaglibili u puno gore vode.
Drago mi je da eto i ti se diviš kriminalu u Hrvatskoj. Vidiš da se oko nečeg možemo i složit.
Ti si taj koji je više puta popljuvao hrvatski know how i firme koje su u koraku s vremenom. Opet nemaš sreće da se ja sjećam tvog lupetanja.

Da se citiram:
Quote:
Johnny Quid kaže: Pogledaj post
Ovo nije tema o ratnom profiterstvu. Ako izuzmemo ratnog profitera ostaje 7 tvrtki u top50 srednje i istočne europe. To je i dalje više od Litve, Češke, Rumunjekse i Bugarske, Mađarske i Slovačke zajedno.
Češka, Slovačka, Rumunjska, Mađarska; sve redom države koje su po tvom i mišljenju većine forumaša tehnološki divovi naspram Hrvatske.
Johnny Quid is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:55.