Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2016., 22:35   #81
Nitko pametan neće ostati niti zbog 500 a niti zbog 1 000 kn više plaće kad mu još i ukinu olakšicu na kupnju nekretnine ili zbrinjavanje obitelji zbog povećanja brojnosti. Bome nitko pametan neće trpiti šefa zbog 1 000 kn nego će ga poslati u materinu a pogotovo oni koji o nikome ne ovise.
pohranjujte is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 22:51   #82
Quote:
progresive kaže: Pogledaj post
Vlada se tu izvlaci na IT strucnjake i ljecnike kao navodno ce ostati u Hr sa ovim povecanjima, ali oni su jedini u odnosu na gore navedene uhljebe koji uvjek imaju otvoren poziv izvana i nekakvo simbolicko povecanje place nece ih u znacajnoj mjeri zaustavit.
To su samo glupe političke floskule.

Za liječnike ne znam kakva je situacija, ali znam da veliku većinu iskusnih ljudi u IT-u, u Zagrebu (gdje su plaće najviše) uopće ne kači trenutna stopa od 40%. Nađe se tu i tamo neki voditelj odjela ili fakat turbo-mega stručnjak-arhitekt s plaćom 15-20k, ali to su iznimke, jedan u pedeset. Plaće su u rangu 10-12k (ili više ako netko ima djece, ali opet nije pod 40%).

Ako sada imaš plaću 12000 i nemaš djece (bruto 19320), imat ćeš 12155 (+155).

Ako na taj bruto imaš 2 djece, sada imaš 12921, imat ćeš 13358 (+437).

To je sitniš. Tih dodatnih 437 kuna neće učiniti ama baš nikakvu razliku. Neće te zadržati ovdje ako si bio na rubu da odeš. No, da ti plaća skoči za 2000-3000 kuna, onda to već može napraviti prevagu.

Ali pazi sad: da bi dobio tih +2000 kn mjesečno nakon porezne reforme, moraš imati dvoje djece i bruto 39000 (trenutnih neto 21850, novih 23850).


Quote:
trener morskih pasa kaže: Pogledaj post
Btw, podstanar sam, a imam dvoje djece i iznadprosjecnu placu za hrvatske prilike.
Ti si rekao da ti treće dijete donosi dodatnih 1000 kuna, što znači da ti je trenutna neto plaća oko 19000 kuna. Oprosti, ali ne spadaš u prosjek, niti si pretjerano relevantan za cijelu ovu priču, jer bi trebao biti u stanju (ako ti žena radi) svaki mjesec staviti na stranu barem 1500 eura i za pet godina kupiti nekretninu bez ikakvih kredita - pa te onda ne dira ni porez na nekretnine, jer ti je to sitniš

Zadnje uređivanje _MK_ : 27.10.2016. at 23:14.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 22:56   #83
Quote:
progresive kaže: Pogledaj post
Vlada se tu izvlaci na IT strucnjake i ljecnike kao navodno ce ostati u Hr sa ovim povecanjima, ali oni su jedini u odnosu na gore navedene uhljebe koji uvjek imaju otvoren poziv izvana i nekakvo simbolicko povecanje place nece ih u znacajnoj mjeri zaustavit.
prosječna plaća u IT-u je cca 8000 kn.
a medijan je boktepitaj koliko bijedan.
Ogromna većina u IT-u (koji najmasovnije bježe iz državice, više od medicinara i drugih) ovdje nema iznad 10 000.
Ovo povećanje od cca 200 kn nije ni simbolično. Simbolično bi bilo 1000 ili 2000 kn.
Zašto?
Zato jer recimo u Rumunjskoj ništa od toga nije simbolično, već ljudi primaju 3 prosječne plaće za hrmbanje u struci kao što je IT. Oni nemaju uopće porez. Njihov posao im je dovoljni porez. a Rumunjska je postala IT centar.

Čitao sam da jedino SAD, Švicarska i Rumunjska imaju takav relativan uber standard geekova u odnosu na prosjek i na cijene. U svim drugim državama IT-ovci su puno bliže prosjeku.


edit: siguran sam da je u ovom momentu novih 1000 geekova rešilo da ode..
čekali smo, ali smo dočekali jako velikog pišu u grlo.

ionako se očekuje ove godine da će ih (nas) cca 5000 otići.
Da su IŠTA napravili, otišlo bi sljedeće godine možda 500 ili 1000 manje likova.
Ovako će se ubrzani trend bijega nastaviti jer debilčine ne rade ništa za standard, i razaraju društvo konzervativnim trolanjem usput.
Iduće godine gubite 6000 IT likova.
Pa da vidimo ko je luđi.
a IT traži sve više i luđački raste. Da bi neko bio dobar, mora 5-6 godina neprekidno bit u praksi. Dabogda vam bježali i takvi iskusni, i oni bez staža. Treš od države. Treba nam neka naftna mrlja ili rat u blizini Jadrana dok i ja pobjegnem. Da vidim lom BDP-a od 10% year on year godinama :klap:
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 23:31   #84
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post

Ti si rekao da ti treće dijete donosi dodatnih 1000 kuna, što znači da ti je trenutna neto plaća oko 19000 kuna. Oprosti, ali ne spadaš u prosjek, niti si pretjerano relevantan za cijelu ovu priču, jer bi trebao biti u stanju (ako ti žena radi) svaki mjesec staviti na stranu barem 1500 eura i za pet godina kupiti nekretninu bez ikakvih kredita - pa te onda ne dira ni porez na nekretnine, jer ti je to sitniš
Krivo. Placa mi nije ni blizu 19k, ne znam otkuda ti ovakvi izracuni. Ali bez obzira na to, promasila si poantu. Da sam htio kupiti nekretninu, mogao sam. I ne znam hocu li ikad kupiti, jer mi je ulagati u imovinu kojoj vrijednost pada i padat ce, besmisleno. Referirao sam se na balkanski nacin razmisljanja gdje bi se zivjelo u 90-100 kvadrata, a da se ne plati porez. Toga nigdje nema i nekretnine je trebalo jace oporezivati puno ranije. Mozda bi onda prestao fetis Hrvata za betonom i novac bi se ulozio u nesto produktivnije.
trener morskih pasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 23:35   #85
Quote:
pohranjujte kaže: Pogledaj post
Nisi nikoga kvotala.

Ako ti ne vidiš kakve veze ima porez na dohodak (povećanje plaće od 170 kuna kako je već netko napisao) i porez na promet nekretnina (ukidanje istoga) onda stvarno idem po olovku i papir a čovjek ispod je sve nacrtao.

I onda netko tko je moderator na pdf porezi ne vidi korelaciju. Trebaš raditi samo 12 godina da bi imao isto što imaš i sada. Iliti, radila se reforma tek toliko da se radi reforma. A bome nemaš nimalo prosječnu plaću. Koliko tek treba više raditi onaj s prosječnom plaćom. Cca cijeli radni vijek. Baš im hvala. Sad će samci i neoženjeni u vezama sigurno još jače odlučiti ostati u ovoj prčiji.
Protiv neistina se bori dokazima !



Šta si ono rekao ??? Nisam nikoga kvotala ??? Predlažem posjet okulisti,

To što dovodiš u korelaciju porez na dohodak i porez na promet nekretnina nema veze s vezom...

Porez na dohodak je jedno, imao ili ne imao povećanja ovim izmjenama, porez na nekretninu ćeš platiti ako je kupuješ, ako to nemaš riješeno već.

A računati koliko ti treba iz povećanja neto plaće da platiš porez na promet nekretnina....ponavljam nije u vezi jedno s drugim.

Uvođenjem poreza na promet nekretnina bit će oštećeni svi koji će kupovati nekretninu, bez obzira hoće li imati povećanje neto plaće ili neće.

Ova tema je namijenjena prvenstveno za poduzetnike i ono o čemu tu treba raspravljati je s aspekta poduzetništva koje promjene nastaju.

devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 23:36   #86
Quote:
trener morskih pasa kaže: Pogledaj post
Krivo. Placa mi nije ni blizu 19k, ne znam otkuda ti ovakvi izracuni. Ali bez obzira na to, promasila si poantu. Da sam htio kupiti nekretninu, mogao sam. I ne znam hocu li ikad kupiti, jer mi je ulagati u imovinu kojoj vrijednost pada i padat ce, besmisleno. Referirao sam se na balkanski nacin razmisljanja gdje bi se zivjelo u 90-100 kvadrata, a da se ne plati porez. Toga nigdje nema i nekretnine je trebalo jace oporezivati puno ranije. Mozda bi onda prestao fetis Hrvata za betonom i novac bi se ulozio u nesto produktivnije.
Gdje bi ljudi živjeli dok rade "nešto produktivnije"?
Zar nisu nekretnine proizvod potreban za zadovoljavanje potrebe stanovanja i iz perspektive investitora i građevinskih tvrtki spadaju upravo u "nešto produktivnije" ?

Da netko nije izgradio i iznajmio ti, morao bi ili sam kupiti/izgraditi ili spavati na livadi.
Ne omalovažavaj nekretnine.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 23:39   #87
Quote:
trener morskih pasa kaže: Pogledaj post
Mozda bi onda prestao fetis Hrvata za betonom i novac bi se ulozio u nesto produktivnije.
U što produktivnije? Mozda mozes zivjeti u brodu na moru ili na Savi ako si iz Zagreba, kao Nizozemci.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 23:40   #88
Ne lazite ovaj napaceni narod. Ja ne znam niti jednog ozbiljnog IT-jevca s manje od 15k. Osim onih koji rade low-end poslove. Sigurno te nitko nece platit 10k da odrzavas 3 kompa i printer u firmi, a takvih IT-jevaca je kod nas najvise pa ispadne da je medijan za IT 8k ili koliko vec. Pare su u specijalizacijama, ne u reinstaliranju windowsa i mjenjanju tonera.




Sent from my iPhone using Tapatalk
muckiprovokator is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 23:41   #89
Quote:
trener morskih pasa kaže: Pogledaj post
Da sam htio kupiti nekretninu, mogao sam. I ne znam hocu li ikad kupiti, jer mi je ulagati u imovinu kojoj vrijednost pada i padat ce, besmisleno. Referirao sam se na balkanski nacin razmisljanja gdje bi se zivjelo u 90-100 kvadrata, a da se ne plati porez. Toga nigdje nema i nekretnine je trebalo jace oporezivati puno ranije. Mozda bi onda prestao fetis Hrvata za betonom i novac bi se ulozio u nesto produktivnije.
Pogodio u sridu ! :klap:

Nema džabe ni u stare babe,
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 23:46   #90
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
U što produktivnije? Mozda mozes zivjeti u brodu na moru ili na Savi ako si iz Zagreba, kao Nizozemci.
Pa naprimjer u neki posao koji će ti donositi neki profit gdje ćeš vratiti uloženo i dalje zarađivati, a ne biti samo trošak plus gubiti na vrijednosti s godinama...

Uložiti u edukaciju kako bi stekao neka specijalna znanja koja ćeš moći unovčiti....

A stan možeš uvijek rentati...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 23:51   #91
Quote:
apis16268 kaže: Pogledaj post
Kod drugog dohotka će biti dosta promjena.
Ukidaju se iznimke od plaćanja doprinosa, ali se istovremeno i stope smanjuju pa će MIO sa 20% ići na 10%, a zdravstveno se 15% na 7,5%.
Iako mi baš nije jasan način oporezivanja tokom godine, budući da će se nesamostalni rad, drugi dohodak i samostalni rad oporezivati uvođenjem tzv. sintetičkog oporezivanja.

Za poljoprivrednike, obrtnike i male poduzetnike sa godišnjim prihodima do 3 milje kuna stopa neće biti 20%, nego 12%.

Ima još nešto ... moći će se birati hoće li se porez na dobit plaćati po računovodstvenoj dobiti ili prema novčanom tijeku. Ovaj novčani tijek .... mi baš i nije potpuno "sjeo".
obrtnike dobitaše?
vejanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 23:56   #92
Quote:
muckiprovokator kaže: Pogledaj post
Ne lazite ovaj napaceni narod. Ja ne znam niti jednog ozbiljnog IT-jevca s manje od 15k. Osim onih koji rade low-end poslove. Sigurno te nitko nece platit 10k da odrzavas 3 kompa i printer u firmi, a takvih IT-jevaca je kod nas najvise pa ispadne da je medijan za IT 8k ili koliko vec. Pare su u specijalizacijama, ne u reinstaliranju windowsa i mjenjanju tonera.




Sent from my iPhone using Tapatalk
kolega, vrhunska šala

trol si, imaš talenta ali ga moraš puno brusiti.

Znam i najbolje programere u državi kojima jednostavno (u renomiranim tech firmama) ne žele keširati više od 10k na mjesec.
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 00:00   #93
Quote:
vejanka kaže: Pogledaj post
obrtnike dobitaše?
Yes, dohodaši će ići kao i plaće...24% i 36%...a po tome će onda i paušalcima ići porez po razredu po stopi 24% znači duplo nego dosada....???
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 00:08   #94
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Gdje bi ljudi živjeli dok rade "nešto produktivnije"?
U iznajmljenom stanu.

Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Zar nisu nekretnine proizvod potreban za zadovoljavanje potrebe stanovanja i iz perspektive investitora i građevinskih tvrtki spadaju upravo u "nešto produktivnije" ?

Da netko nije izgradio i iznajmio ti, morao bi ili sam kupiti/izgraditi ili spavati na livadi.
Ne omalovažavaj nekretnine.
Da nema stanova za iznajmiti, onda bi cijena nekretnina otišle u nebo i bio bi vrlo profitabilan biznis izgraditi stan/kuću i iznajmljivati. I onda bi se svi bacili u to i došlo bi do zasićenja na tržištu i cijene bi naglo počele padati. Sounds familiar? Oh wait...

Netko tko želi živjeti u 100 kvadrata u novogradnji se nema što žaliti na 4% poreza. Svaki luksuz se plaća.

Drugo, smiješno je što se neki žale da im plaće nisu porasle više. Pa nisu vam porasle više zato što ne uzdržavate nikoga ili zato što ionako plaćate vrlo nizak porez na dohodak. Homo croaticusu je teško objasniti da ako plaća ukupno 500 kuna poreza mjesečno, da mu nikakva porezna reforma neće povećati plaću za 1000 kuna.

Ako već hoćemo osjetan porast plaća, onda nam treba ukidanje 20% mirovinskog doprinosa i neka svatko radi s tom lovom što hoće.
trener morskih pasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 00:08   #95
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Protiv neistina se bori dokazima !



Šta si ono rekao ??? Nisam nikoga kvotala ??? Predlažem posjet okulisti,
Daj ti posjeti okuslistu i vidi svoj post broj #53 gdje se prijetiš kartonima kao malo dijete. Tvoj post je IZA mog posta.

Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
To što dovodiš u korelaciju porez na dohodak i porez na promet nekretnina nema veze s vezom...

Porez na dohodak je jedno, imao ili ne imao povećanja ovim izmjenama, porez na nekretninu ćeš platiti ako je kupuješ, ako to nemaš riješeno već.

A računati koliko ti treba iz povećanja neto plaće da platiš porez na promet nekretnina....ponavljam nije u vezi jedno s drugim.

Uvođenjem poreza na promet nekretnina bit će oštećeni svi koji će kupovati nekretninu, bez obzira hoće li imati povećanje neto plaće ili neće.

Ova tema je namijenjena prvenstveno za poduzetnike i ono o čemu tu treba raspravljati je s aspekta poduzetništva koje promjene nastaju.

Već ti je čovjek nešto prije objasnio detaljno u čemu je problem. Objasnio i na svom primjeru. Dao ti je primjer da će sada morati raditi 12 godina da bi bio na istom. A ima iznadprosječnu plaću. Ako ti to ne vidiš onda ti ja ne mogu pomoći. Ako ti ne vidiš vezu u povećanju neto plaće i ukidanju porezne olakšice za kupnju nekretnine sa "nagovaranjem" ljudi da ostanu u ovoj prčiji onda ti stvarno nitko ne može pomoći.

Ustvari, imaš pravo, nitko neće biti oštećen jer više nitko neće ništa ni kupovati jer nije toliko mutav. Bolje će potrošiti te pare na kurve negdje izvan granice nego dati te pare državi doslovno za ništa. Što netko dobije od tog plaćenog poreza koji je platio onaj prije njega i onaj prije njega i onaj prije njega i onaj prije njega na istu nekretninu?

Osim toga, sada kažnjavaju sve oni koji žele raditi više i rade nešto sa strane preko ugovora. Sada će im drapiti još veće poreze i dodati doprinose. Baš će se netko razveseliti kad vidi da mora plaćati doprinos za zdravstveno 2 000 kn i čeka kod doktora jednako kao i onaj koji nije nikada uplatio ni kunu za zdravstveno ali je stalno bolestan i po bolnicama.


Zašto bi tu raspravljali samo poduzetnici? Mora li se postati nekakav papir kojim dokazuješ da si poduzetnik prije pisanja? Treba li i pečat?
pohranjujte is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 00:14   #96
Quote:
trener morskih pasa kaže: Pogledaj post
U iznajmljenom stanu.


Da nema stanova za iznajmiti, onda bi cijena nekretnina otišle u nebo i bio bi vrlo profitabilan biznis izgraditi stan/kuću i iznajmljivati. I onda bi se svi bacili u to i došlo bi do zasićenja na tržištu i cijene bi naglo počele padati. Sounds familiar? Oh wait...

Netko tko želi živjeti u 100 kvadrata u novogradnji se nema što žaliti na 4% poreza. Svaki luksuz se plaća.

Drugo, smiješno je što se neki žale da im plaće nisu porasle više. Pa nisu vam porasle više zato što ne uzdržavate nikoga ili zato što ionako plaćate vrlo nizak porez na dohodak. Homo croaticusu je teško objasniti da ako plaća ukupno 500 kuna poreza mjesečno, da mu nikakva porezna reforma neće povećati plaću za 1000 kuna.

Ako već hoćemo osjetan porast plaća, onda nam treba ukidanje 20% mirovinskog doprinosa i neka svatko radi s tom lovom što hoće.
Iznajmljeni stan postoji samo zato jer je netko uložio u beton. Netko koga si upravo maloprije ismijao što nije uložio u "nešto produktivnije".
Omalovažavanjem nekretnina omalovažavaš vlastiti krov nad glavom i komfor koji uživaš.
Nekretnina jest posljedica produktivnosti-proizvod.
U njegovu proizvodnju su bili uključeni arhitekt, geometar, izvođač, razni završni majstori, trgovine materijalom i opremom, itd.
Bez tog proizvoda ti bi sad bio na livadi.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 00:25   #97
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Iznajmljeni stan postoji samo zato jer je netko uložio u beton. Netko koga si upravo maloprije ismijao što nije uložio u "nešto produktivnije".
Omalovažavanjem nekretnina omalovažavaš vlastiti krov nad glavom i komfor koji uživaš.
Nekretnina jest posljedica produktivnosti-proizvod.
U njegovu proizvodnju su bili uključeni arhitekt, geometar, izvođač, razni završni majstori, trgovine materijalom i opremom, itd.
Bez tog proizvoda ti bi sad bio na livadi.
Ne razumiješ osnovne odnose ponude i potražnje niti kako se formira cijena. Da nema nijednog stana za iznajmiti/kupiti na tržištu, onda bih ja prvi išao u gradnju i iznajmljivao bih to za nevjerojatne pare.

Ali Hrvatska trenutno ne može biti dalje od toga. Prezasićeno i preizgrađeno tržište sa strane ponude, a sa strane potražnje katastrofalna demografska slika i iseljavanje. Cijena ne može ići nego dolje, radikalno dolje i to dugoročno (osim na obali, gdje postoji potražnja iz inozemstva). Kupiti stan u takvoj situaciji je po meni iracionalno s obzirom na trenutnu cijenu. A ako netko smatra da je racionalno zadužiti se 100.000 eura da bi kupio stan u kontinentalnoj Hrvatskoj, onda takav i treba plaćati porez, jer očito ima novca na bacanje.

Inače, nemam ja ništa protiv nekretnina. Dapače, ulažem u prvoklasne nekretnine kroz dionice hrvatskih turističkih firmi. Isplati se.
trener morskih pasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 00:48   #98
Quote:
pohranjujte kaže: Pogledaj post
Daj ti posjeti okuslistu i vidi svoj post broj #53 gdje se prijetiš kartonima kao malo dijete. Tvoj post je IZA mog posta.


Osim toga, sada kažnjavaju sve oni koji žele raditi više i rade nešto sa strane preko ugovora. Sada će im drapiti još veće poreze i dodati doprinose. Baš će se netko razveseliti kad vidi da mora plaćati doprinos za zdravstveno 2 000 kn i čeka kod doktora jednako kao i onaj koji nije nikada uplatio ni kunu za zdravstveno ali je stalno bolestan i po bolnicama.


Zašto bi tu raspravljali samo poduzetnici? Mora li se postati nekakav papir kojim dokazuješ da si poduzetnik prije pisanja? Treba li i pečat?
Ti si rekao da nisam nikoga kvotala, i dokazala sam ti da jesam, jer nakon tog mog posta si ti ružnim riječnikom se obratio meni, iako uopće nisam komentirala tvoj post ! Pa brate mili priznaj grešku umjesto da napadaš !

Što se tiče poreza i doprinosa na drugi dohodak oni će u stvari za obične ugovore o djelu biti smanjeni.

Dosada je bilo 20% Hzmo i 15% HZZO, te 25% poreza+prirez, sada će biti 10% Hzmo i 7,5% HZZO, te 24% porez+prirez.
Oštećeni će biti autorski i umjetnički honorari, kao i umirovljenici koji dosada nisu plaćali doprinose i imali su priznate izdatke, svi ostali će biti u dobitku.

Podforum je Poduzetništvo, računovodstvo i porezi te ovdje raspravljamo o temama koje se tiču prvenstveno tih stvari, te pomažemo jedni drugima u svakodnevnim situacijama.

Tvoje nezadovoljstvo državom i ono o čemu ti želiš pisati nije za ovaj podforum, i ovdje tako ne komuniciramo, ako ti se to ne sviđa žao mi je.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 00:59   #99
Quote:
trener morskih pasa kaže: Pogledaj post

Ako već hoćemo osjetan porast plaća, onda nam treba ukidanje 20% mirovinskog doprinosa i neka svatko radi s tom lovom što hoće.


Upravo tako, američki sistem...e sad zamisli da svaki mjesec samo pola tog iznosa plaćaš nekom osiguranju koliko bi love nakon 30 godina dobio !

Pa onaj tko je pametan bi odvajao za stare dane, tko nije nek se snalazi kad ostari kako zna...to bi bilo daleko,daleko pravednije nego ovaj sustav, i bilo bi znatno povećanje neto plaće...ostalo je kozmetika...

No dobrih izmjena ima za poduzetnike - smanjenje poreza na dobit, pa ako prođe i povećanje praga za ulaz u sustav PDV-a, to su neke konkretne brojke koje će se itekako osjetiti.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 09:51   #100
Mišljenja sam da se po PDV-u ne smije prčkati. Ova "reforma" će zadati velike nevolje svima u iduće dvije godine, hrpa promjena, obrasci, update softvera, preračunavanja, a za što? Za smanjenje od 1% koje će doći eventualno? Ako ništa drugo, s 25% se barem lakše računa (jer je i kontra PDV "više-manje" 20%), a što je 24? Ako se ne varam, kontra od 24% je 19.354838%. Naravno da se to tako ne računa, ali masa ljudi je na 23% silovala onih 18.nešto posto.

Uglavnom, ako glavnu stopu ne misle skalati na 20% neka ništa ni ne diraju

Smanjenje poreza na dobit, povećanje praga za ulazak u PDV i ponovna mogućnost kupovine osobnog vozila na tvrtku su odlične mjere.
Pitanje je što će biti s JLS, posebno onim siromašnijim, jer su svi ovi porezi (a osobito porez na tvrtku kojeg ukidaju) njihov dohodak bez kojeg ostaju.
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:03.