Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Trčanje

Trčanje Još samo 500 m...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2024., 06:35   #7281
Quote:
leonardo10 kaže: Pogledaj post
Ne znam je li impresivnije vrijeme ispod pet sati, ili poboljšanje u odnosu na prošlu (koliko je prošlo od tada)?

Svaka čast!
Točno godinu dana...pisao sam report i tu čak😀
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2024., 07:44   #7282
Quote:
SHOGO kaže: Pogledaj post
Zagreb Čazma, s obzirom na moja prijašnja iskustva s distancama, i uzimajući u obzir da sam prvu iole ozbiljniju distancu trčao prije godinu dana - moj početak "ozbiljnijeg" trčanja, uzeo sve s dozom opreza

Kontrola tempa, kontrola ega, točan plan za feed zone, zaustavljanje i unošenje točno onog što sam odredio...Svakako sad znam da sam spreman za prvi službeni maraton, jer sam do 42.km bio beba.

Plan je bio ispod 6h, prebacio sam za 8min, podbacio sam na feed zonama gdje sam mrvu prešao okvirno vrijeme stajanja, stao sam svakih 5km na okrijepu, svakih 10km rehidracija i uh (do 50g u 1h okvirno) što se pokazalo i malo, mojih 92kg troši dosta energije.

Napravio reset zadnjih 2km jer sam prije zadnjeg kilometarskog uspona 800m odhodao i finiš u stilu
Zadovoljan
Da se kvotam od prošle godine
Jučer vaga pre rejs kaže 77kg
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2024., 08:52   #7283
Quote:
SHOGO kaže: Pogledaj post
Što reći...lagano, kraljevski, bez treme, bez muke, bez problema...moja 2.Zagreb Čazma, vrijeme 1h i 8min dole...

Slika govori sve, sprint na cilj ispod tempa 4...
Bravo Dule!
berninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2024., 09:12   #7284
Quote:
berninho kaže: Pogledaj post
Bravo Dule!
Hvala
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2024., 17:08   #7285
Quote:
SHOGO kaže: Pogledaj post
Da se kvotam od prošle godine
Jučer vaga pre rejs kaže 77kg
A ništa - još jedan za koliko si kila skinuo u godinu dana!

Ali, ako nije tajna, piše da si počeo trčati još oko godinu ranije… koliko si tad imao kila, na koju visinu?

Pitam jer na drugoj temi (o mršavljenju) jedan lik trola da je početi trčati sa 107 kg (na mislim 191 cm ili tako nešto) praktično ravno samoubojstvu, i da treba aerobnu aktivnost ograničiti na šetnje do McDonaldsa… pa bih linkao tvoje iskustvo tamo, ako je to OK.
leonardo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2024., 18:59   #7286
Quote:
leonardo10 kaže: Pogledaj post
A ništa - još jedan za koliko si kila skinuo u godinu dana!

Ali, ako nije tajna, piše da si počeo trčati još oko godinu ranije… koliko si tad imao kila, na koju visinu?

Pitam jer na drugoj temi (o mršavljenju) jedan lik trola da je početi trčati sa 107 kg (na mislim 191 cm ili tako nešto) praktično ravno samoubojstvu, i da treba aerobnu aktivnost ograničiti na šetnje do McDonaldsa… pa bih linkao tvoje iskustvo tamo, ako je to OK.
Na bajk sjeo s 115 iz powerliftinga i borilackog sporta, trcat poceo s.103....sada 77...
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2024., 19:50   #7287
Ja trčim sa 110, a trčao sam i prije par mjeseci kad sam nagurao do rekordnih 115.

Objektivno možda nije preporuka, ali ja osobno nemam problema ni sa forsiranjem, ali ja koliko toliko trčim već godinama, samo sad intenzivnije. Ne znam kako je kad tek počinješ.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2024., 17:55   #7288
Gravitacija je ista za sve
Kad smo kod toga...pretpostavljam da bi u uvjetima niže gravitacije trebalo biti lakše i brže trčati pa kako onda nema većih atletskih događanja u Singaporu ili Mexico Cityu, tamo bi padali rekordi za razliku od Osla ili Helsinkija koji su poznatiji atletski mitinzi.
Jer kaže wikipedia:

Gravity on the Earth's surface varies by around 0.7%, from 9.7639 m/s2 on the Nevado Huascarán mountain in Peru to 9.8337 m/s2 at the surface of the Arctic Ocean.[6] In large cities, it ranges from 9.7806 m/s2 [7] in Kuala Lumpur, Mexico City, and Singapore to 9.825 m/s2 in Oslo and Helsinki.
dajdosta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:46.