Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 28.09.2012., 10:04   #11
mamo podne puzzle sa slovima i ovoga ljeta je stalno ispitivao koje je koje slovo i ja bih mu npr. odgovorila- to je M kao mama, kao maca, kao mjesec, to je Z kao zebra, kao zub itd. i to nam je bila kao igra, ali uvijek sam odgovarala tek kad bi me on pitao dal je to neko slovo.
i nedavno je pronašao zaboravljeni fisher price telefon koji govori sva slova i gdje i pišu sva slova i jednostavno se opet počeo s njim igrati i stalno slušati samo slova i nismo bili svjesni da je tako naučio prepoznati sva slova i cijelu abecedu. to mu je sad baš zanimljivo pa stalno govori koje je koje slovo.
prije su tako bile boje, pa onda auti, pa brojevi sad ga ovo zanima. ima 3 god.

da sjednemo s njim u ovoj dobi i da ga učimo takve stvari- nikad, ali ovako kroz igru sam je pokazao interes za tim i sam učio. da ga nije zanimalo, ni ne bi.
čini mi se skroz dobro da se tako kroz igru uče neke stvari, ali nikako forsiranje.

i bilo bi ok da tako npr. i u predškolskoj grupi između ostalog , djeca kroz igru nauče slova, ali isto tako mislim da je još bitnije od toga naučiti ih i prepričavati, zaključivati, koncentrirati se kad se nešto radi i sl.
__________________
jebeš krizu, život nema reprizu
Lindsay is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:35.