Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2004., 09:00   #101
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže:


A u slucaju ako nadzivis rok osiguranja, onda ces dobiti onoliko onako kako je swaschta rekla!
Da, u Allianzu.
raff34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2005., 15:05   #102
Zivotno Osiguranje

prijateljica mi je preporucila zivotno osiguranje od Allianza u Zagrebačkoj Banci ali je takodjer rekla da ima drugdje i boljih..
Ima li netko od vas neku preporuku?

POPIS OSIGURAVAJUCIH KUCA
Addenda osiguranje
Allianz osiguranje
Atlas osiguranje
Aurum osiguranje
Basler osiguranje
Cosmopolitan Life
Croatia osiguranje
Croatia Lloyd
Euroherc osiguranje
Generali životno osiguranje
Grawe Hrvatska
Helios osiguranje
Jadransko osiguranje
Kvarner osiguranje
Libertas osiguranje
Merkur osiguranje
Osiguranje Zagreb
Royal mirovinsko osiguranje
Sunce osiguranje
Triglav osiguranje
Uniqa osiguranje
Veritas osiguranje
aola is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2005., 15:20   #103
Re: Zivotno Osiguranje

prijateljica zna što priča
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2005., 18:15   #104
Ja bih preporučio neku od domaćih osiguravateljskih kuća - u pravilu daju bolje uvjete od austrijskih i njemačkih
__________________
Ovaj post tiskan je na elektroničkom računalu i pravovaljan je bez pečata i potpisa
ruspy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2005., 18:41   #105
ja bih suzila izbor na Allianz, Mercur i Grawe.
premije na (istu) osiguranu svotu bi trebale biti manje-više iste, ali prije nego se odlučiš za životno, pokušaj dobiti pune informacije od sva tri (ili više ) osiguravatelja.
svakako ugovori indeksaciju. naime, njenim ugovarenjem se osigurana svota, a time i premija korigira za određeni postotak, najćešće je to stopa inflacije. svrha indeksacije je sačuvati realnu vrijednost novca.
ne bi bilo loše da malo pretražiš po arhivi foruma jer se je o temi osiguranja dosta pisalo.
svi osiguravatelji imaju dobre web stranice na kojima se možeš relativno dobro informirati a daju ti i mogućnost da sama izračunaš premiju, ovisno o željenoj svoti osiguranja.
znaš da možeš koristiti plaćenu premiju osiguranja kao poresku olakšicu, ali to ti ne bi trebao biti glavni motiv ugovaranaj police, kao ni mogućnost da na temelu (otkupne vrijednosti) police dobiješ kredit. čujem da dosta ljudi zbog toga zaključuje osiguranje.
ja imam osiguranje kod Mercura a glavni motiv ugovoranja mi je bio da u slučaju moje smrti , meni bliska osoba dobije neke novce
( osigurana svota).
po meni to bi trebao biti glavni motiv ugovaranja životnog osiguranja.
octavia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2005., 17:49   #106
ja bi ti preporucio da malo proucis kolika je matematička pričuva dotičnih, tradicija, pogodnosti.

Svakako pogledaj koja je predviđena dobit.
raff34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2005., 23:32   #107
zivotno osiguranje - help

eto, bio jednom prilikom agent cosmopolitan life osiguranja kod nas doma... iznese on svoje (poslje skuzimo da bas nije bio najiskreniji) i napravi ponudu...

sad, Vas forumasi lijepo molim da me podarite sa svojim spoznajama o doticnom osiguranju...

naravno, ako netko ima kakvih pozitivnih iskustava s nekim drugim osiguranjem tipa dobrovoljnog mirovinskog (ja bih penziju kao i svi mi ostali) bilo bi lijepo podijeliti , jel... )

unaprijed hvala
__________________
Doktore, malo sam neodlučan... A možda i nisam...
Neznam...
gogo098 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2005., 00:37   #108
stari moj, ako misliš rintat četrdeset godina, teško tebi.

ja više nemam šansu da dočekam neku 'normalnu' penziju.

zato planiram nešto brže da napravim.

tebi u svakom slučaju, sretno!
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2005., 00:43   #109
mislim da si pitao bas o doticnom ....i koliko znam oni propadaju....vidi kod raifajzen...necu ni pokusat napisat kak se tocno pise...mislim da su oni ok....al osiguranje si uzmi,tvoja je lova....ionak ces to spizdit negdje po kaficima....pa bolje da kupujes heparin kad ces imat 78...hihihihihi...salim se naravno
__________________
mah...mah...
andjelina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2005., 03:15   #110
Re: zivotno osiguranje - help

Quote:
gogo098 kaže:
(poslje skuzimo da bas nije bio najiskreniji)
po meni sasvim dovoljan razlog da ga odkantate, jel vam jos nesto presutio pa cete to doznati za 30 godina kada osiguranje istice ako bas zelite uloziti novce u ziv. osig. ima i drugih agenata, pa i iz iste kuce.

nisam upoznat s cosmopolitan life, niti znam sto nude, pa nebih komentirao.
bilde is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2005., 07:37   #111
Re: Re: zivotno osiguranje - help

Quote:
bilde kaže:
po meni sasvim dovoljan razlog da ga odkantate, jel vam jos nesto presutio pa cete to doznati za 30 godina kada osiguranje istice
svi su oni isti, svi prešućuju bitne stvari.
npr kod otkupa police neće ti reć da tek nakon 2 godine smiješ otkupit polici i to za mizernu sića lovu u odnosu na onu koju si uplatio..itd..
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2005., 00:46   #112
Budući da hoćeš informacije o dotičnom osiguranju... Oni su jedina firma u hrvatskoj koja "tjera" filozofiju DOŽIVOTNOG osiguranja (i to ne baš jako uspješno). Znakovito je da su iskustva u cijeloj Europi (i svijetu) takva da se životna osiguranja rade na rok od 20 godina (odnosno između 10 i 30; 20 je optimalno). Iznose podatke u kampanji koji su protumačeni u njihovu korist ili dvosmisleno...

Drugo, i vrlo bitno, je kakav je dojam ostavio agent na vas i da li je odgovorio na sva vaša pitanja, odnosno rekao sve bitne stvari koje se moraju reći da bi klijent bio zadovoljan. Dotični vas je očito podcijenio, ako ste shvatili da nešto (namjerno) nije rekao ili vas je pokušao "odraditi po kratkom postupku".
Naravno, ja sam vodeći predstavnik u jednom osiguravajućem društvu, pa otuda toliko informacija. Samo ću reći da mi čak klijentu ne forsiramo jednog osiguravatelja, jer zavisno o godinama i spolu, i ostalim parametrima se uvjeti (osigurane svote/premije) mijenjaju. Iz toga proizlazi da za svakoga postoji osiguranje koje mu najbolje odgovara, a to nije uvijek baš ono za koje taj agent radi :-) Za ostalo, pogledaj mail...


Pozdrav
Lucas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2005., 17:32   #113
Zanima me da li ima netko tko je zadovoljan sa osiguranjem? Sve se vrti oko dobiti(Profit). Mislim da je pametnije uložiti u Investiciski Fond.
Mrvek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2005., 01:24   #114
Quote:
Mrvek kaže:
Zanima me da li ima netko tko je zadovoljan sa osiguranjem? Sve se vrti oko dobiti(Profit). Mislim da je pametnije uložiti u Investiciski Fond.
Ima, svi klijenti koji su dobili potpunu informaciju onome što su uplatili...
Jasno je da ima (kao i svugdje) dobrih i loših prodavača, menadžera, ili telefonskih agenata ...
Opet ću postaviti kontra pitanje: da li je itko zadovoljan sa svojom bankom i bankarskim uslugama...!?

Osiguravajuća društva su pojam sigurnosti uloga kapitala svugdje u svijetu, i predstavljaju ulog sa najmanje rizika...
Investicijski fondovi su, zavisno od dobiti jedan od najnesigurnijih uloga novca, ali s druge strane mogu imati/imaju veću dobit. Postoje sigurniji sa manjom dobiti i obratno-nesig. sa većom...
Rizičnije od toga je recimo poslovanje dionicama...

Životno osiguranje nije poslovni plan, niti mu je cilj brza i velika dobit, nego sigurnost i ostale benificije sa solidnom dobiti kroz konzervativni program na dulji rok (koji je gotovo nepromijenjen desetljećima).
Lucas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2005., 16:04   #115
Životna osiguranja

matični broj ime društva

882917 Addenda d.d
3796795 Allianz Zagreb d.d.
1065947 Aurum osiguravajuće društvo d.d.
1511297 Basler osiguranje d.d.
1526286 Basler životno osiguranje d.d.
1408593 Cosmopolitan Life d.d. za osiguranje
3276236 Croatia Lloyd d.d.
3276147 Croatia osiguranje d.d.
140660 Euroherc osiguranje d.d.
1292463 Euroherc životno osiguranje d.d.
409880 GRAWE Hrvatska d.d.
1749820 Generali osiguranje d.d.
1664034 Generali životno osiguranje d.d.
3763536 Jadransko osiguranje d.d. Split
1159941 Kvarner Wiener Städtische osiguranje d.d.
1165011 Merkur osiguranje d.d.
3768309 Osiguranje Helios d.d.
3710696 Osiguranje Zagreb d.d.
1220306 Sunce osiguranje d.d.
253359 Triglav osiguranje d.d.
1446452 Uniqa osiguranje d.d.


Koji su najbolji, kakva su vam iskustva?
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2005., 12:34   #116
Nedostaje ti minimalno još jedno na popisu
__________________
Some people call it a one night stand
But we can call it paradise...
Vaservaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 16:26   #117
Post životno

kompica Alianz je zakon
 
Odgovori s citatom
Old 07.06.2005., 14:15   #118
Re: životno

Quote:
enigma9 kaže:
kompica Alianz je zakon
wtf
ako si mislio pohvaliti, po meni je ovaj način antireklama
bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2005., 22:17   #119
Pogledaj veličinu zgrade u kojem se nalazi sjedište. Ako je zgrada velika i ako je možeš pogoditi kamenom i pri tom razbiti i staklo unda je to dobro osiguranje.
stefano is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2005., 14:46   #120
Quote:
Vaservaga kaže:
Nedostaje ti minimalno još jedno na popisu
atlas
libertas
bobica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:19.