Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2012., 18:59   #3221
30.06. mi ističe ugovor.Nemam ga namjeru produžavat.Klasika po pitanju plaće : dio na račun, dio u kuvertu.Od 01.06 mi je ukinuto to u kuvertu.Ok što je tu je.
Sporan mi je GO.Imam 24 dana.14 dana starog GO.10 dana novog GO za 6 mjeseci rada u ovoj godini.Mogu li tražit naknadu za neiskorišteni dio GO?Za svih 24 dana?Ili za taj od prošle godine : piši kući da je propalo?Imam li obvezu obavjestiti poslodavca da neću produžavat ugovor?
biscotto is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2012., 21:51   #3222
Firma je propala, račun je u blokadi i dužni su mi 3 plaće. U međuvremenu sam potpisao ugovor za sestrinsku firmu sa zadržavanjem stečenih prava itd. U ugovoru o prestanku radnog odnosa sa prvospomenutom firmom piše da su mi oni dužni isplatiti zaostala potraživanja. E sad...molim nekoga sa iskustvom da mi objasni što to konkretno znači. Kome se trebam obratiti da se stvar pokrene. Tko se prvi namiruje iz temeljnog kapitala i gdje se nalazi ta lova?
Hvala.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 16:01   #3223
Pozdrav svima,

nisam mislio da ce mi trebat ovaj PDF, ali eto, Im here.

Trebao bi mi jedan kratki savjet oko par stavki oko mog posla. Sto prije bi bilo pozeljno, i sto tocnije, jer svi znamo da poslodavci okrecu i izvrcu zakone kako i kad stignu. Znaci prvo opis situacije radi boljeg razumjevanja:


Radim kao Inzinjer za komunikacijske sustave za privatnika. Poslodavac ima 2 firme:

Firma A i firma B. U firmi A radim 6 sati , a u firmi B 2 sata. Oba ugovora su na neodređeno vrijeme.
U oba ugovora pise Radnik ce obavljati sljedece poslove: Inzinjer za komunikacijske sustave. Stanka 30 min, bla bla, standardno ostalo.

dodatak na placu: Sukladno ZORu, najkasnije do 15og u mjesecu itd.

Ostala prava: Radnik ima pravo na isplatu varijabilnog dijela place po odluci clana uprave poslodavca ( pretpostavljam da je ovo prijevoz ili tako nesto,koji sam ionako prestao dobivat pred 5 mjeseci ).

Znaci to su jedina dva papira koja sam ja potpisao u firmi. Radim 1 godinu i 8 mjeseci u toj firmi. Zatrazio sam godisnji odmor na koji imam pravo, sljedecih 2 tjedna. Dobio sam rijesenje od firme, koju je poslodavac potpisao i pecatirao.

Sada kada trebam ici na godisnji, dan prije, on meni govori da je uletio neki hitni posao i da ce me vjerojatno trebati. Ja mu kazem da sam na godisnjem, on se pravi mutav kao da to ne zna. ( ako ne zna, onda nije on potisao i dao mi je krivotvoreni papir ocito ).

Posao koji je hitno uletio je nekakvo spajanje solarnih kolektora negdje van mog grada gdje treba provesti 30 dana na nekom krovu. Fali mu ljudi i sada hoce i mene na to natjerati. Ono sto mene zanima:

- Koje su moje akcije ako me poslodavac povlaci sa godisnjeg i salje na posao koji nema veze s mojom strukom. Da li mi mora dati edukaciju?
- sta ako ja odbijem?
- na sta imam pravo ako dobijem otkaz ( jer rekao je , ako se ne pojavim, vrlo vjerojatno otkaz...uzmite u obzir koliko radim, pa mi recite za biro, otpremninu itd )
- To je na visini od 8 metarA (krov), a ja nemam zastitu na radu, niti rad na visini polozen.


Znaci nisam nigdje dobio popis mojih poslova ili nesto tako da sam potpisao. Samo ugovore u kojima pise sto sam vam napisao.

Na kraju, tko je nadlezan za te stvari? Drzavni inspektorat? Posto otkaz mi ne gine, ovako ili onako, ali ima da i on nahebe zbog zahebancije.

Eto, hvala. Pa ako netko ima volje ili iskustva, bio bih zahvalan. ( Inace u rijeci sam, a nemam pojma gdje i kome se obratiti )
__________________
Shire, Senbonzakura Kageyoshi
H4ni8aLL is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 17:24   #3224
Otkaz po osnovi studentskog ugovora

Poštovani,

radio sam u fast foodu 13 dana nakon čeka me poslodavac optužio za krađu.

Prvo i osnovno radio sam u smjeni po 9h na preko 40 stupnjeva uz konstantni mobbing od strane poslodavca.

19.6. 2012. mi je smjena završila u 00:00h te sam lokal napustio oko 00:30. Nakon toga u 07:15h (20.6.) primam poziv od poslodavca uz pitanje "gdje su novci ? .. i neka ih vratim" kako sam bio u polusnu, a pošto je polodavac inače zvao i bio bezobrazan zbog sitnica pomislio sam kako je i ovaj put riječ o hiru nehumano poremećene osobe. Oko 09:30h zaprimam novi poziv u kojem mi govori da javim prijatelju da vrati novce ili će nas on sve naći i pobiti. Sad sam se već lagano razbudio i shvatio da mu je netko zbilja uzeo novce iz blagajne ali sam ujedno i pokušao objasniti da ne znam o čem priča i neka se fino smiri i objasni. Postavljam mu niz pitanja, kakvi novci..tko ih je uzeo.. kakve veze ima moj frend.... i cijeli niz smislenih pitanja da pokušam shvatiti o čemu se radi nakon čega mi je poklopio slušalicu. Shvatio sam da je situacija apsolutno izmakla kontroli i da je potrebno da sjednemo i popričamo o navodnom incidentu.

Samoiniciajtivno i uz najbolje namjere, sa ciljem shvaćanja i rasvjetljavanja događaja, došao sam sa prijateljem kojeg je optužio za krađu, do lokala u kojem sam radio. Nakon što smo čekali oko 10 min da se pojavi jedina rečenica koju je izgovorio bila je "sad će vam doći policija pa s njom razgovarate... O.K., reko frajer je totalni debil koji je zabrijao na najjače ali jbg moramo razgovarat. Čekali smo oko 5min da završi preuzimanje robe nakon čega sam ga ljubazno zamolio da izađe ispred lokala kako bi porazgovarali o optužbama i prijetnjama koje je uputio prema meni i frendu. odbijao je izaći ispred lokala (odnosno razgovarati s nama) preko 40min nakon čega smo ponovno ušli u lokal i zamoli ga da nam objasni na osnovu čeka je zaključio da smo mi odgovorni za pljačku. Neka nam pokaže snimke nadzorne kamere, nakon čega je on reagirao na način da je nožem od 35cm sa uskom oštricom krenuo prema meni........srećom frend je bio sabran i izbjenuta je tragedija (a samo smo htjeli razgovarati zašto je i na osnovu čega nas optužio) ... nakon toga smo otišli na policiju i prijavili napad ali to je za moje pitanje manje važno jer sam ionako već previše napisao.

Zanima me slijedeće. Rekao mi je da se više nemoram pojaviti na poslu (kao i da bi nakon pokušaja ubojstva) dakle izvanredni otkaz. Radio sam preko studentskog ugovora i zanima me kakva su mi prava. Da li postoji određeni rok ili procedura (pisano upozorenje) koju poslodavac po osnovi stud. ugovora mora ispuniti a ako ne ispoštuje iste kakve su moje pravne mogućnosti. Dakle govorimo o činjenici da je netko samovoljno odlučio prekinuti radni odnos bez da je saslušao što mu optužena strana ima reći i koju je btw. pokušao izbosti nožem.

Drugo, dokazivanje rada. Ako se ponio prema meni na ovakav krajnje nehumani i kretenski način što mogu očekivati prilikom obračuna radnih dana. drugim riječima što ga prijeći da kaže da sam primjerice radio 5 a ne 15 dana ?

Treće. Koliki je max broj radnih sati, odnosno radni tjedan, ako tako nešto uopće postoji kada govorimo o studentskom ugovoru ?

Četvrto. Radio sam 11 dana u smjeni od 15:00 do 00:00h + 4 puta noćnu od 20:00 do 04:00, te me zanima da li postoji zakonska odredba koja ograničava trajanje rada samo u jednoj smjeni, odnosno max broj dana rada u jednoj smjeni tijekom jednog mjeseca ?

Na policiji smo saznali da uopće nije prijavio pljačku koju je navodno primjetio oko 07:15, iako je više puta spomenuo da će nas pokupit policija (ko da se imaš ičeg bojati kad znaš da si nevin), te da je policija za istu saznala od nas kad smo ga prijavili (oko 12:00h) zbog napada hladnim oružjem. Stoga postoji mogućnost da je sam inscenirao krađu kako bi mi dao otkaz i tako ne bi morao ispuniti svoje obveze spram mene. Zbog toga Vas i molim da mi pomognete u svezi pravnih aspekata odnosno koraka koje moram napraviti.

Lokal se zove Fresh Meals a firma San Bio Sfera

ZAHVALJUJEM VAM NA ODGOVORIMA !

Lijep pozdrav !

Zadnje uređivanje celeres : 21.06.2012. at 17:28. Reason: dopuna teksta
celeres is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 18:14   #3225
imam jedno pitanjce: zaposlen sam na neodređeno u jednoj manjoj firmi unutar ZG Holdinga. imam VSS, a radim NKV posao...dok istovremeno ima hrpa ljudi koja je određena na poslove za koje je potrebna VSS a imaju SSS ili čak i manje od toga. ima li kakav pravni lijek, kakva caka u zakonu? ili da se pomirim sa time da su stranačke i rodbinske veze najbitnije za dobivanje kvalitetnog radnog mjesta?
Wicked Messenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 22:50   #3226
Tetovaža u prosvjeti

LP, imam jednu pitanje za sve pravne stručnjake prisutne ovdje da mi pomognu rješit sljedeći problem: radim u prosvjeti (učiteljica) i imam ogromnu želju napraviti tetovažu na zapešću... pošto živim u mjestu (hmm državi) gdje se na takve stvari gleda "ispod oka" zanima me da li negdje u zakoni stoji da si zaposlenik u prosvjetnoj djelatnosti ne smije dozvolit takve stvari ili imam radnička prava, tj slobodnu volju neovisnu o mjestu zaposlenja.... zaposlena na neodređeno, posao siguran i bojim se da li moguće da si ga ovime ugrozim... apsurdno razmišljanje ali zanima me pravna strana... unaprijed zahvaljujem
Alexeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 09:05   #3227
Quote:
H4ni8aLL kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
Sada kada trebam ici na godisnji, dan prije, on meni govori da je uletio neki hitni posao i da ce me vjerojatno trebati. Ja mu kazem da sam na godisnjem, on se pravi mutav kao da to ne zna. ( ako ne zna, onda nije on potisao i dao mi je krivotvoreni papir ocito ).

Posao koji je hitno uletio je nekakvo spajanje solarnih kolektora negdje van mog grada gdje treba provesti 30 dana na nekom krovu. Fali mu ljudi i sada hoce i mene na to natjerati. Ono sto mene zanima:
reci mu da bi mu vrlo rado pomogao no da nisi u svom selu rvackoj i to je to.
nisam ziher kaj zakon kaze ali ako si predao zahtjev i on ga je potpisao (neznam otkud ti ideja da je netko u firmi krivotvorio njegov potpis na tvom zahtjevu za GO :mislim

osim toga vidis da poslodavac ima povjerenja u tebe kada misli da bi mogao radit na visini od 8 metara bez da padnes, tako da mu ljepo reci da mu saljes tople pozdrave iz grcke, turske il kaj vec...

molim
__________________
Angry Unpaid Hooker !
SuperQueer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 09:13   #3228
Quote:
Alexeya kaže: Pogledaj post
LP, imam jednu pitanje za sve pravne stručnjake prisutne ovdje da mi pomognu rješit sljedeći problem: radim u prosvjeti (učiteljica) i imam ogromnu želju napraviti tetovažu na zapešću... pošto živim u mjestu (hmm državi) gdje se na takve stvari gleda "ispod oka" zanima me da li negdje u zakoni stoji da si zaposlenik u prosvjetnoj djelatnosti ne smije dozvolit takve stvari ili imam radnička prava, tj slobodnu volju neovisnu o mjestu zaposlenja.... zaposlena na neodređeno, posao siguran i bojim se da li moguće da si ga ovime ugrozim... apsurdno razmišljanje ali zanima me pravna strana... unaprijed zahvaljujem
ako radis u prosvjeti, mozda bi za tatoo trebala odabrat neko drugo mjesto ili pogledat neki posao na kojem ce ljude bolit ku .... kak hodas, ti trebas klincima predstavljat uzor i iako su tetovaze totalno in i znaju bit prekrasne, cesto znaju bit ogromne greske i treba vrlo dobro razmislit o tome.

nepotrebno ti je spominjat kak ce se stariji kolege ponasat prema tome, s druge strane odi do pedagogice ili dise i pitaj kaj oni mise i odma ces dobit najbolji odgovor
__________________
Angry Unpaid Hooker !
SuperQueer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 13:30   #3229
molim savjet, jer nisam sigurna da li okej razmišljam: ako dam redovni otkaz ugovora o radu s otkaznim rokom od 30 dana, a ostalo mi je 2 tjedna neiskorištenog godišnjeg odmora, da li mogu radit dva tjedna i onda dva tjedna bit doma na g.o. i to je onda tih 30 dana, ili ako odradim svih 30 dana otkaznog roka, mogu tražit naknadu za neiskorišteni godišnji? thanx!
marija82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 15:16   #3230
Imam malo više pitanja, neke sam postavila na dr. temama, ali ako itko zna kakav odgovor, bila bi jako zahvalna
1. koji se iznos plaće uzima u prosjek na temelju kojeg se dalje isplaćuju naknade za bolovanje, porodiljni...Jer, na ugovoru sam prijavljena na minimalaca, a ispaćuje mi se malo veća + stimulacije (što je sve navedeno na platnoj listi zasebno - redoviti rad, godišnji, stimulacije - a na što se plaćaju doprinosi, porezi...)
2. ako sam na bolovanju zbog ozljede na radu, koliko se može vuči naknada za takvo bolovanje nakon što ugovor isteče? Poslodavac nije obavezan produžit mi ugovor?
3. ako sam na bolovanju do isteka ugovora, koje se ne produži, što je sa GO?
- ako prelazim kod dr. poslodavca, mora/može li mi ga dat da ga iskoristim?
- čula sam da ga sadašnji poslodavac isplaćuje? koliko po mj.? imam 24 dana u god.
4. ako mi ugovor istječe za mjesec dana, a ja sad nađem dr. posao. trenutno sam na bolovanju zbog ozljede na radu i ne mislim se zbog "te" ozljede vratiti na posao. kakva je priča sa otkaznim rokom? naravno da me nitko ne može prisiliti da odrađujem otkazni rok na radnom mjestu zbog kojeg sam već neko vrijeme na bolovanju...
angelina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 10:33   #3231
angelina,uguglaj ovo što si boltala i sve ćeš pročitati,mislim odgovore.
đulic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 10:40   #3232
Quote:
Wicked Messenger kaže: Pogledaj post
imam jedno pitanjce: zaposlen sam na neodređeno u jednoj manjoj firmi unutar ZG Holdinga. imam VSS, a radim NKV posao...dok istovremeno ima hrpa ljudi koja je određena na poslove za koje je potrebna VSS a imaju SSS ili čak i manje od toga. ima li kakav pravni lijek, kakva caka u zakonu? ili da se pomirim sa time da su stranačke i rodbinske veze najbitnije za dobivanje kvalitetnog radnog mjesta?
VSS radnik NE SMIJE I NE MOŽE raditi NKV poslove.

prijavi ih državnom inspektoratu, imaš pravo na veći koefcijent bodova zbog struke.
zeljkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 10:42   #3233
Quote:
marija82 kaže: Pogledaj post
molim savjet, jer nisam sigurna da li okej razmišljam: ako dam redovni otkaz ugovora o radu s otkaznim rokom od 30 dana, a ostalo mi je 2 tjedna neiskorištenog godišnjeg odmora, da li mogu radit dva tjedna i onda dva tjedna bit doma na g.o. i to je onda tih 30 dana, ili ako odradim svih 30 dana otkaznog roka, mogu tražit naknadu za neiskorišteni godišnji? thanx!
Možeš raditi 2 tjedna i 2 tjedna iskoristiti godišnji. Također ako odradiš 30 dana imaš pravo tražiti naknadu za neiskorišteni godišnji.
zeljkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 10:48   #3234
Quote:
Alexeya kaže: Pogledaj post
LP, imam jednu pitanje za sve pravne stručnjake prisutne ovdje da mi pomognu rješit sljedeći problem: radim u prosvjeti (učiteljica) i imam ogromnu želju napraviti tetovažu na zapešću... pošto živim u mjestu (hmm državi) gdje se na takve stvari gleda "ispod oka" zanima me da li negdje u zakoni stoji da si zaposlenik u prosvjetnoj djelatnosti ne smije dozvolit takve stvari ili imam radnička prava, tj slobodnu volju neovisnu o mjestu zaposlenja.... zaposlena na neodređeno, posao siguran i bojim se da li moguće da si ga ovime ugrozim... apsurdno razmišljanje ali zanima me pravna strana... unaprijed zahvaljujem
Posavjetuj se s nadležnom službom. Inače policija također ne može imati tetovažu na vidljivim mjestima (podlaktice, zapešća, vrat...)
zeljkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 11:31   #3235
Quote:
H4ni8aLL kaže: Pogledaj post
- Koje su moje akcije ako me poslodavac povlaci sa godisnjeg i salje na posao koji nema veze s mojom strukom. Da li mi mora dati edukaciju?
- sta ako ja odbijem?
- na sta imam pravo ako dobijem otkaz ( jer rekao je , ako se ne pojavim, vrlo vjerojatno otkaz...uzmite u obzir koliko radim, pa mi recite za biro, otpremninu itd )
- To je na visini od 8 metarA (krov), a ja nemam zastitu na radu, niti rad na visini polozen.

Znaci nisam nigdje dobio popis mojih poslova ili nesto tako da sam potpisao. Samo ugovore u kojima pise sto sam vam napisao.

Na kraju, tko je nadlezan za te stvari? Drzavni inspektorat? Posto otkaz mi ne gine, ovako ili onako, ali ima da i on nahebe zbog zahebancije.

Eto, hvala. Pa ako netko ima volje ili iskustva, bio bih zahvalan. ( Inace u rijeci sam, a nemam pojma gdje i kome se obratiti )
Poslodavac ne može i ne smije prisiliti radnika da radi poslove za koje nije osposobljen za koje mu je zdravlje ili ugožen život, te za koje mora imati potvrdu da može raditi na visinama. Zašto nemaš zaštitu na radu? Svaki radnik to mora imati položeno, za rad na visini ne moraš imati ako ti to nije primarni posao.

Državni inspektorat je nadležan za provjeru bilo kakvih povreda radnih prava radnika. Ukoliko ti zaprijeti otkazom, ti njemu zaprijeti državnim inspektoratom.
Osim toga ni ugovor koji si potpisao nije valjan koliko pretpostavljam.

Tako da će po mom naći bar 3-4 točke povrede prava radnika. Znam slučaj gdje je čistačica radila u firmi a nije bila prijavljena. Ušla inspekcija na osnovi anonimne prijave..i hop..ključ u bravu 30 dana i onda poslodavac ide na sud, pa kazne ovo ono...

(4) Poslovno ili osobno uvjetovani otkaz dopušten je samo ako poslodavac ne može obrazovati ili osposobiti radnika za rad na nekim drugim poslovima, odnosno ako postoje okolnosti zbog kojih nije opravdano očekivati od poslodavca da obrazuje ili osposobi radnika za rad na nekim drugim poslovima.

http://www.zakon.hr/z/167/Zakon-o-zaštiti-na-radu
zeljkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 20:32   #3236
Quote:
zeljkozg kaže: Pogledaj post
VSS radnik NE SMIJE I NE MOŽE raditi NKV poslove.

prijavi ih državnom inspektoratu, imaš pravo na veći koefcijent bodova zbog struke.
hvala na odgovoru

koji je to točno članak zakona o radu? tražio sam, ali nisam uspio naći. da im nabijem na nos. hvala!
Wicked Messenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 21:36   #3237
Quote:
zeljkozg kaže: Pogledaj post
Poslodavac ne može i ne smije prisiliti radnika da radi poslove za koje nije osposobljen za koje mu je zdravlje ili ugožen život, te za koje mora imati potvrdu da može raditi na visinama. Zašto nemaš zaštitu na radu? Svaki radnik to mora imati položeno, za rad na visini ne moraš imati ako ti to nije primarni posao.

Državni inspektorat je nadležan za provjeru bilo kakvih povreda radnih prava radnika. Ukoliko ti zaprijeti otkazom, ti njemu zaprijeti državnim inspektoratom.
Osim toga ni ugovor koji si potpisao nije valjan koliko pretpostavljam.

Tako da će po mom naći bar 3-4 točke povrede prava radnika. Znam slučaj gdje je čistačica radila u firmi a nije bila prijavljena. Ušla inspekcija na osnovi anonimne prijave..i hop..ključ u bravu 30 dana i onda poslodavac ide na sud, pa kazne ovo ono...

(4) Poslovno ili osobno uvjetovani otkaz dopušten je samo ako poslodavac ne može obrazovati ili osposobiti radnika za rad na nekim drugim poslovima, odnosno ako postoje okolnosti zbog kojih nije opravdano očekivati od poslodavca da obrazuje ili osposobi radnika za rad na nekim drugim poslovima.

http://www.zakon.hr/z/167/Zakon-o-zaštiti-na-radu
hvala svima
__________________
Shire, Senbonzakura Kageyoshi
H4ni8aLL is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 13:34   #3238
Radnik koji želi znati svoja prava

Radim na novom radnom mjestu i činilo se predobro da bi bilo istinito.

Plaća je kasnila i taj frclek koji sam trebala dobiti sam dobila u 2 dijela.

Starija radnica mi je rekla kako njoj nikad plaća nije došla na vrijeme, uvijek je dakle kasnila, nikad joj nisu u jednom dijelu platili i još su joj dužni zadnju plaću koja pitanje kad će biti.

Ja ne trpim govna. Ne želim biti tipični radnik koji će biti sretan samo da ima posao želim prijaviti ovakvog robovlasnika jer ne mogu na ovakav način plaćati stan.

Kome se mogu obratiti?
__________________
Ako trčite goli oko drveta brzinom 87 km/h, postoji mogućnost da sami sebe j**ete... (Albert Einstein)
3Q3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 00:17   #3239
meni je navodno istekao ugovor a ja ga nisam ni potpisao.Radio sam u firmi A2 god 11mj i 29 dana pa me onda u firmu B pribacilo godinz dana DA BI ME VRATILO U FIRMU A A da nisam nista potpisao.imam li kakva prava.a još mi je ostao duzan dnevnice
antisa2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 15:34   #3240
imam jedno pitanje. mora li se odraditi otkazni rok i koliko ako cura da otkaz,radi u kaficu 4 mjeseca i vidjela je da to nije za nju i nasla je bolji posao, cuo sam da ne treba ako ne radis duze od 6 mjeseci? hvala i pozz!
VISA SILA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:55.