Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2005., 22:02   #21
Gle, smješka, neću citirati cijeli tvoj prethodni post jer to nema smisla.

Kao prvo, ja nikad niti u jednom svojem postu nisam rekla da su svi profesori divni i bajni i da zaslužuju primati plaću profesora.
Ono što ja pokušavam reći jest to da je sve dobrano otišlo k vragu a nastavit će ići k vragu bude li se i dalje brinulo samo o površini i fasadi. A ono ispod je odavno trulo.

Drugim riječima, svi se možemo opravdavati i govoriti "kad je već tako, što i ja ne bih iskoristio/la situaciju pa...". I što smo dobili s time?
Po meni, sve je odavno otišlo k vragu. A neće biti bolje dok kod svi spuštaju glavu i idu gdje ih voda (većina) nosi. I profesori a i učenici.

Ti govoriš kako vam je teško biti spremni svaki dan za par predmeta. Vjerujem da vam je data mogućnost da se sami javite za odgovarat neki predmet. Pa što to ne učinite? Makar one "lakše" predmete? Redovito se čeka da profesor ispita nekoga.
Nadalje, kontrolni vam se najavljuju tjedan prije. Pa organizirajte se i učite. Nitko ne kaže da vam je to omiljeni način provođenja slobodnog vremena, ali ako si izabrala gimnaziju, izvoli sad malo i učit. Ako ti se ne da, kao da moraš završit gimnaziju.

I s ovime se povlačim iz ove rasprave jer mislim da sam rekla sve što sam imala. Ako netko želi shvatit, ok. Ako ne, ne. Ništa novoga.
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2005., 22:24   #22
Quote:
Kyra kaže:
Ono što ja pokušavam reći jest to da je sve dobrano otišlo k vragu a nastavit će ići k vragu bude li se i dalje brinulo samo o površini i fasadi. A ono ispod je odavno trulo.

Drugim riječima, svi se možemo opravdavati i govoriti "kad je već tako, što i ja ne bih iskoristio/la situaciju pa...". I što smo dobili s time?
Po meni, sve je odavno otišlo k vragu. A neće biti bolje dok kod svi spuštaju glavu i idu gdje ih voda (većina) nosi. I profesori a i učenici.
tu se slažen s tebon

možda se šta promini kad dođe do smjene generacija, jer stariji profesori se i dalje pozivaju na ono kako se prije učenike tuklo u školi i tako
i dok je toga od napretka ništa

a isto tako dok je ovog ministra, i ljudi oko njega, može nam bit samo gore


u vezi ispitivanja...
očito se po pravilniku moš javit, al imaš profesora kod kojih se ti javljaš, a oni te neće da pitaju
i šta ćeš ti tu

lakše predmete nije problem
to ionako odgovaraš bez problema
a i njih moš naučit u školi, pa ono

provjere se najavljuju, zapravo kako kod koga, uglavnon da
uglavnon za njih ekipa i uči onaj vikend prije, i dan prije, i tako
pa šta ispadne
al ne znači ti to ništa ako si u školi radija 5-6 doslovno najjednostavnijih tipova zadataka, otvoriš zbirku, nebo i zemlja

al nemaš se kome žalit






i nije mi jasno zašto se zna kad će doć inspekcija u školu
to je totalni debilizam
odma profesori kruže okolo sa skriptama ovin, skriptama onin, ovo ćemo na grafoskop, ovo ćemo na laptop, onda ću ovu knjigu poslat po razredu da svi pogledate te grbove/nošnje/...
i molin vas budite mi aktivni
smješka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2005., 22:29   #23
eee, ja nikad u svom školovanju nisam doživila da je došla inspekcija, makar su se nerijetko, u osnovnoj bar pozivali na to kad nam je trebalo zapaprit

nego, ja sam za smjenu generacija

starce u penziju
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 10:43   #24
Quote:
Kyra kaže:

3. Pravilo koje je postojalo i dosad: ako više od 50% razreda dobije jedan iz nekog kontrolnog, profesor ga je dužan ponoviti a ocjene smije upisati jedino sa strane (meni, osobno, ta jedinica vrijedi kao i ona u "kućici"). To pravilo, koje neke moje kolege ne poštuju, ponekad je izmanipulirano od strane učenika, koji se dogovore pa predaju prazne papire i igraju na kartu "ne može nam upisati ocjene". E to je po meni bezobrazluk koji zaslužuje da im se upiše jedinica iz (ne)znanja i još jedna iz zalaganja. Pa neka dođe inspekcija. Naravno, govorim o onim slučajevima kada je profesor ispunio svoj dio posla i ispredavao gradivo kako treba a učenici se glupiraju. Ako je profesor loš i ne radi dobro svoj posao, onda se učenici moraju požaliti nekome a nije u redu da pravdu traže na ovakav način.
Ovo što govoriš za to kad se namjerno igra na više od 50% jedinica je ok, s tim se slažem, ali na koju foru je tebi ona jednica sa strane važeća??? Zašto onda uopće ponavljaš taj test??? Prošao sam sva ta sranja u srednjoj školi i profe uvijek pametuju kako se mi moramo držati ovog-onog i tako to, a onda skužimo da se profe ne drže pravilnika. I kome se mi možemo žaliti? RavnateljU? Jesmo. I ? Naravno, ništa od bilo čega , on štiti profesore, profesori štite njega, mi smo banda balave dječurlije i nismo nikad u pravu .....mene je to tako frustriralo...

Quote:
Kyra kaže:

4. Zaključivanje ocjena isključivo onako kako proizlazi iz aritmetičke sredine. To je, po meni, jedna od većih gluposti ovog pravilnika. Jednostavno je ponekad nemoguće zaključiti ocjenu na taj način. Pogotovo iz nekih predmeta. Npr.: ako netko ima 5 iz usmenog a 4 iz pismenog (tim redom je dobio ocjene), ispada da bih trebala zaključiti peticu, jer je prosjek 4.5. Meni to nije ok, zato što mi je a) zadnja ocjena 4 i b) zato što mi je, recimo, pismeni važniji i predstavlja kompletniju ocjenu. I što sad? Da bih zaključila četvorku moram "izmisliti" još neku 4 iz zalaganja ili slično?
Ispada po tome da profesori ne znaju više ni ocjene zaključit.
Hmm, ajde dobro, tebi je važnija ocjena iz pismenog...jer je kao kompletnija..ajde dobro.. Kod mene je bilo upravo suprotno. Zašto? Zato jer na usmenom ti nemaš puno prostora za "prepisivanje", dok na pismenom čovjek koji zna za 2 može sjesti s odličnim učenikom , prepisati , dobiti 5 iz pismenog i recimo 2 iz usmenog, Ar. sredina 3.5, on dobiva 4 , a da je po tvom , dobio bi i pet. I sad ti reci da ta osoba zaslužuje 3, a kamoli 4.... I zašto redosljed faking ocjena ima iakakve freaking veze
Sheky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 20:41   #25
Quote:
Sheky kaže:
Ovo što govoriš za to kad se namjerno igra na više od 50% jedinica je ok, s tim se slažem, ali na koju foru je tebi ona jednica sa strane važeća??? Zašto onda uopće ponavljaš taj test???
Jedinica sa strane je meni jednako bitna kao i ona u "kućici". Jednako. Zašto? Pa zato što je odraz neznanja. A ja ocjenjujem (ne)znanje. Šalu na stranu, upisujem ju sa strane zato što Pravilnik tako nalaže. Test ponavljam isto kao što ga ponavljam kad i manje od 50% učenika dobije jedan. Da bi ispravili. Zato ga ponavljam.


Quote:
Sheky kaže:
Hmm, ajde dobro, tebi je važnija ocjena iz pismenog...jer je kao kompletnija..ajde dobro.. Kod mene je bilo upravo suprotno. Zašto? Zato jer na usmenom ti nemaš puno prostora za "prepisivanje", dok na pismenom čovjek koji zna za 2 može sjesti s odličnim učenikom , prepisati , dobiti 5 iz pismenog i recimo 2 iz usmenog, Ar. sredina 3.5, on dobiva 4 , a da je po tvom , dobio bi i pet. I sad ti reci da ta osoba zaslužuje 3, a kamoli 4.... I zašto redosljed faking ocjena ima iakakve freaking veze
Ajmo redom. Predajem takav predmet u kojem je pismeni kompletniji od usmenog. U pismenom ocjenim više toga.
A redoslijed? Pa zar nije bitnija ona "svježija" ocjena? Meni ona više govori. Npr. ako učenik ima dvije ocjene, jednu 5 u listopadu a drugu 4 u prosincu a ja zaključujem ocjene u prosincu, onda mi je on bliži četvorki nego petici. Obrnut slučaj: bliže petici.
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 21:16   #26
Quote:
Kyra kaže:
Jedinica sa strane je meni jednako bitna kao i ona u "kućici". Jednako. Zašto? Pa zato što je odraz neznanja. A ja ocjenjujem (ne)znanje. Šalu na stranu, upisujem ju sa strane zato što Pravilnik tako nalaže. Test ponavljam isto kao što ga ponavljam kad i manje od 50% učenika dobije jedan. Da bi ispravili. Zato ga ponavljam.




Ajmo redom. Predajem takav predmet u kojem je pismeni kompletniji od usmenog. U pismenom ocjenim više toga.
A redoslijed? Pa zar nije bitnija ona "svježija" ocjena? Meni ona više govori. Npr. ako učenik ima dvije ocjene, jednu 5 u listopadu a drugu 4 u prosincu a ja zaključujem ocjene u prosincu, onda mi je on bliži četvorki nego petici. Obrnut slučaj: bliže petici.
Hmm, možda gnjavima, ali nemogu shvatiti tvoje objašnjenje. Možda da mi kažeš koji to predmet predaješ. No moje stoji, puno lakše, ako ne i prelagano, prepisati na testu i dobiti bolju ocjenu, dok si na usmenom 1 na 1 s profesorom i nema tu puno manevriranja. Čak i ako netko nešto šapne u 99% slučajeva to profesor čuje. Meni zapravo nije jasno kako može biti tako velika razlika usmenog i pismenog( u količini sadržaja) da bi pismeni digao cijelu ocijenu... A što se tiče svježije ocjene , tu bih se opet žalio jer se ocjenjuje učenika tijekom cijele godine. I naravno da se svaki test ne piše od početka godine do tu gdje ste došli. Uzmimo recimo matematiku (uzimam banalan i nestvaran primjer što se tiče gradiva). Recimo da se te godine uče brojevi i to prvo prirodni, pa cijeli , realni i na kraju kompleksni. Prvi 3 testa 3 , zadnji(kompleksni) 5. E sad on je po tebi u stanju petice, tj kao da cijelu godinu zna za 5, no to nije točno jer ni jedan predmet ne zajtijeva na svakom testu kompletno znanje iz prošlih poglavlja. Jel ti sad jasno zašto mi se ne sviđa tvoj pristup?
Sheky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 21:21   #27
Quote:
Kyra kaže:
Npr. ako učenik ima dvije ocjene, jednu 5 u listopadu a drugu 4 u prosincu a ja zaključujem ocjene u prosincu, onda mi je on bliži četvorki nego petici. Obrnut slučaj: bliže petici.
uh to je loše

i takve kriterije sam najviše mrzila.. sjebeš se na nekoj gluposti -> ocjena manje -> ocjena manje za kraj...
no dobro, obično u takvim slučajevima pitaju za višu ocjenu.. jest da se u većini slučajeva moraš ko kreten namučit da bi dobio ocjenu istu ko i neki glupan pored tebe koji ima malo više sreće, ulizivanja ili prečaca ali Bože moj, da je to bar samo u školi
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 21:24   #28
Quote:
Sheky kaže:
Hmm, možda gnjavima, ali nemogu shvatiti tvoje objašnjenje. Možda da mi kažeš koji to predmet predaješ. No moje stoji, puno lakše, ako ne i prelagano, prepisati na testu i dobiti bolju ocjenu, dok si na usmenom 1 na 1 s profesorom i nema tu puno manevriranja. Čak i ako netko nešto šapne u 99% slučajeva to profesor čuje. Meni zapravo nije jasno kako može biti tako velika razlika usmenog i pismenog( u količini sadržaja) da bi pismeni digao cijelu ocijenu... A što se tiče svježije ocjene , tu bih se opet žalio jer se ocjenjuje učenika tijekom cijele godine. I naravno da se svaki test ne piše od početka godine do tu gdje ste došli. Uzmimo recimo matematiku (uzimam banalan i nestvaran primjer što se tiče gradiva). Recimo da se te godine uče brojevi i to prvo prirodni, pa cijeli , realni i na kraju kompleksni. Prvi 3 testa 3 , zadnji(kompleksni) 5. E sad on je po tebi u stanju petice, tj kao da cijelu godinu zna za 5, no to nije točno jer ni jedan predmet ne zajtijeva na svakom testu kompletno znanje iz prošlih poglavlja. Jel ti sad jasno zašto mi se ne sviđa tvoj pristup?
Ajmo od kraja. Ako netko ima 3 i 5 to je čista četvorka. Dakle nikako petica. I da, gradivo se dijeli na cjeline. Jasno mi je što želiš reći jer sam i sama prije, kao učenik, mislila tako. A sad sam s druge strane pa vidim kako to baš i nije tako "jednostavno i banalno". Nekima, doduše, je. Meni nije. Meni je zaključivanje ocjena i ocjenjivanje općenito najteži dio posla.

Govorimo cijelo vrijeme o peticama. Ajmo malo o jedinicama. Po tebi ocjene 1 i 2 daju dvojku? Meni ne. Jer je jedan dio gradiva negativan. I dok se taj dio ne ispravi nema dvojke.
I da, ocjenjuje se cijelo obrazovno razdoblje. A ja imam sljedeće rubrike za ispunit: usmeni, pismeni, školska zadaća, jezik, lektire, zalaganje. Je li ti sad jasnije zašto kažem da mi je, npr., ocjena iz školske zadaće potpunija od one iz usmenog?
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 21:26   #29
Quote:
gottcha kaže:
uh to je loše

i takve kriterije sam najviše mrzila.. sjebeš se na nekoj gluposti -> ocjena manje -> ocjena manje za kraj...
no dobro, obično u takvim slučajevima pitaju za višu ocjenu.. jest da se u većini slučajeva moraš ko kreten namučit da bi dobio ocjenu istu ko i neki glupan pored tebe koji ima malo više sreće, ulizivanja ili prečaca ali Bože moj, da je to bar samo u školi
Nije to tako loše kao što vi mislite. I vrlo se dobro vidi ako se netko "sjebe" na gluposti. Takvima redovito dam još jednu priliku.



Ontopic: svi ste se zakačili na taj moj primjer s ocjenama. Ja nikad nemam samo dvije ocjene upisane kad zaključujem, imam ih puno više. Tim sam banalnim primjerom samo htjela reći da mislim da zaključivanje ocjena prema aritmetičkoj sredini po meni nema baš puno smisla. To je sve.
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 21:28   #30
Quote:
Kyra kaže:
Ajmo redom. Predajem takav predmet u kojem je pismeni kompletniji od usmenog. U pismenom ocjenim više toga.
A redoslijed? Pa zar nije bitnija ona "svježija" ocjena? Meni ona više govori. Npr. ako učenik ima dvije ocjene, jednu 5 u listopadu a drugu 4 u prosincu a ja zaključujem ocjene u prosincu, onda mi je on bliži četvorki nego petici. Obrnut slučaj: bliže petici.


Ne bih se s ovime slozio. Kao u ovom navedenom primjeru 5 pa onda 4 tendencija je prema 4, ali ne moze se odrediti nekakva tendencija iz samo 2 ocjene. Zadnja ocjena cesto zna bit iz nekakvog referata, prezentacije necega tako da je pitanje vrijednosti te ocjene (a svi znamo da su cesto ucenici na kraju puno aktivniji te voljni radit nesto slicno, samo da se popravi prosijek). Sa vise ocjena bi se dalo vec odrediti tendenciju, npr. 5,5 pa onda 4,4 vec da (naravno da 5,5 ili 4,4 nisu dobivene prilikom jedne provjere). Ali i u ovom slucaju po mom misljenju ucenik barem zasluzi da odgovara za ocjenu vise (ako je ne dobije odmah, sto je vrlo cesti slucaj kod nas i u osnovnoj, ali i u srednjoj skoli).
_A_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 21:31   #31
Quote:
_A_ kaže:
Ne bih se s ovime slozio. Kao u ovom navedenom primjeru 5 pa onda 4 tendencija je prema 4, ali ne moze se odrediti nekakva tendencija iz samo 2 ocjene. Zadnja ocjena cesto zna bit iz nekakvog referata, prezentacije necega tako da je pitanje vrijednosti te ocjene (a svi znamo da su cesto ucenici na kraju puno aktivniji te voljni radit nesto slicno, samo da se popravi prosijek). Sa vise ocjena bi se dalo vec odrediti tendenciju, npr. 5,5 pa onda 4,4 vec da (naravno da 5,5 ili 4,4 nisu dobivene prilikom jedne provjere). Ali i u ovom slucaju po mom misljenju ucenik barem zasluzi da odgovara za ocjenu vise (ako je ne dobije odmah, sto je vrlo cesti slucaj kod nas i u osnovnoj, ali i u srednjoj skoli).
Rekla sam da ja kod zaključivanja imam puno više od dvije ocjene. Ovo je samo bio primjer. Očito nije poslužio svrsi

Već sad imaju u prosjeku 5-6 ocjena svaki. Do kraja polugodišta imat će sigurno još 2. Dakle sa 7-8 ocjena se već da lijepo vidjet "tendencija".
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 21:31   #32
Quote:
Kyra kaže:
Nije to tako loše kao što vi mislite. I vrlo se dobro vidi ako se netko "sjebe" na gluposti. Takvima redovito dam još jednu priliku.



Ontopic: svi ste se zakačili na taj moj primjer s ocjenama. Ja nikad nemam samo dvije ocjene upisane kad zaključujem, imam ih puno više. Tim sam banalnim primjerom samo htjela reći da mislim da zaključivanje ocjena prema aritmetičkoj sredini po meni nema baš puno smisla. To je sve.
ma smiri se Kyra

tvoj predmet je još specifičan.. eh, o drugima, načinu ocjenjivanja i profesorima bih se već mogla napričat o kriterijima i zapažanjima (svojim i njihovim)
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 21:34   #33
Quote:
gottcha kaže:
ma smiri se Kyra

tvoj predmet je još specifičan.. eh, o drugima, načinu ocjenjivanja i profesorima bih se već mogla napričat o kriterijima i zapažanjima (svojim i njihovim)
Smirena sam ja, ne brini se

Predmet je specifičan i zbog mature. I zaista nema mi težeg nego ponekad ocjenit nekoga i zaključit ocjenu. A ocjene iz zalaganja su posebna priča...
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 21:37   #34
Quote:
Kyra kaže:
Predmet je specifičan i zbog mature. I zaista nema mi težeg nego ponekad ocjenit nekoga i zaključit ocjenu. A ocjene iz zalaganja su posebna priča...
eee, zato treba gledat učenika u globalu i druge predmete i njega cjelokupno... i to 4 godne

imali smo jednu profu koja je imala 2 ispitivanja i ispita polugodišnje... i točno je znala tko je kakav učenik (naravno ne odmah nakon godinu dvije čak)

bolje je znala pitat tri pitanja i dat ocjenu.. svejedno si morao naučit kak spada a nije bila davež
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 21:47   #35
Quote:
Kyra kaže:
A ocjene iz zalaganja su posebna priča...
mi ne dobivamo ocjene iz zalaganja

nama vele da se mi zalažemo sami za sebe i nema se tu šta ocjenjivat

jedino moš dobit 1 iz zalaganja kod dva profesora ako picaš njihov sat

a neki za picavanje daju 1 u znanje
smješka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 21:52   #36
Quote:
Sheky kaže:
Hmm, ajde dobro, tebi je važnija ocjena iz pismenog...jer je kao kompletnija..ajde dobro.. Kod mene je bilo upravo suprotno. Zašto? Zato jer na usmenom ti nemaš puno prostora za "prepisivanje", dok na pismenom čovjek koji zna za 2 može sjesti s odličnim učenikom , prepisati , dobiti 5 iz pismenog i recimo 2 iz usmenog
viš mi ti imamo jednu prof. koja ocjenu iz provjere računa jedino ako je loša
gleda žena samo usmeni
na popravni su išli i oni s 5 iz provjera, nema veze šta je iz usmenog (jedan usmeni po polugodištu) bilo 1, a sve ostalo i više nego pozitivno
kad je jedno polugodište usmeni pozitivan, drugo negativan, ista stvar

moš mislit šta će se ta odjednon počet koristit ar. sredinon
smješka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 22:55   #37
Joj, baš me zanima dal će se učenici toliko pozivati na novi pravilnik kad bude doba zaključivanja i ispravljanja, pa kad budu morali ispravit neki komad, a već su dvaput odsgovarali taj dan
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 22:57   #38
Quote:
raliSHA kaže:
Joj, baš me zanima dal će se učenici toliko pozivati na novi pravilnik kad bude doba zaključivanja i ispravljanja, pa kad budu morali ispravit neki komad, a već su dvaput odsgovarali taj dan



al ima profesora koji ionako ne poštuju to pravilo
"jesi ti znala da će te baš ta dva predmeta pitat?!"
smješka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2005., 09:13   #39
Quote:
Kyra kaže:
5. Prijava Centru za socijalni rad protiv roditelja koji nije bio u školi makar jednom u polugodištu. Glupost!!! Ja da prijavljujem nekog roditelja Centru? Ocjene ne znamo zaključit bez digitrona, ali roditelje možemo prijavljivat!
Sam bi mi jos i to trebalo. Kao da me ovako starci ne gnjave jer je stari bio na roditeljskom i vidio 1 (slovima: jednu!) trojku iz fizike i misli da je propast svijeta i onda me slijedeca 2 mjeseca ispituje jesam ispravila to.
Ja prolazim s 5 u gimnaziji koja slovi kao dobra/teska/whatever i mislim da mi se starci ne bi trebali mijesat u ocjene dok god nisam u prevelikim problemima i/ili ucjenjivat me da ne smijem van ako danas ne budem ucila 2 - 3 sata. Najbolje jos da mi pocnu redovito dolazit u skolu i vide da tu nije samo jedna trojka iz fizike. Al mogu se ja postavit na trepavice u pokusaju da im objasnim kako nisu sve ocjene jednako bitne i kako ja znam koje ocjene si smijem dopustiti, a koje ne.

Sve u svemu mi je ovaj novi pravilnik totalno bezveze. Nema ispitivanja ponedjeljkom? Dobro je netko rekao, na kraju nas vise uopce nece smijet pitat. And besides, kolko ja znam skola je tu da nas pripremi za zivot kasnije. Onda cu ja jedan dan doc na posao i rec: "Cuj sefe, danas je ponedjeljak, nisam bas u formi danas jer sam imala ludi vikend, budem si sad kavicu napravila pa cemo sutra obavit to kaj trebamo." o.O
__________________
I was so scared. I was like, 'They're going to re-cast me, they're going to re-cast me. I've got to do a good job' and I walk in and Giles from Buffy is there. I was just like 'Oh my God, oh my God.'
~Katie McGrath <3
Lafiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2005., 11:46   #40
Novi pravilni (to nije još pravilnik, to je prijedlog pravilnika) možete skinuti


ovdje

Odredba o prijavljivanju roditelja za dolaženje u školu je dobra za one slučajeve koji nikada ne dolaze u školu ali zadnji tjedan navale tužiti svih uzduž i poprijeko zbog djetetovih negatovnih ocjena, pisati Ministastvu i sl... Mislim da to i nije tako loša odredba kada se bolje razmotri.

Naravno da nećemo prijavljivati roditelje koji se nisu došetali u školu a ni učenik ni škola s roditeljem nema problema. No u suptrotnom se škola na ovaj način može ograditi od neprimjerenih i agresivnih šponašanja roditelja, čega u zadnje vrijeme ima sve više (čitate štampu).

Nijedan pravilnik nije i neće biti dobar. Ni ovaj posve.

Ali usporedite ova dva pravilnika - ovaj koji je na snazi i onaj koji dolazi i uvidjet ćete da je ovaj Prijedlog puno bolji od Vokićkinog pravilnika.

Ispitivanje ponedjeljkom i restrikcija na 2 pismena tjedno je neodrživo u gimnazijama (posebice u općoj koja recimo u trećem razredu ima 17 predmeta i uvjerena sam da tamo ima jednosatnih predmeta koji imaju nastavu samo ponedjeljkom) i preko 35 učenika. Zato ta dva propisa nisu dobra i ja sam već Filipoviću nekoliko primjedbi u tom smislu uputila.

U svim oatalim školama (osnovne, trogodišnje) je savršen i mislim da ga tamo mogu bez problema primjenjivati.

Mislim da bi trebalo imati tri pravilnika za tri vrste škola.

Usmeno ispitivanje u nižim razredima osnovne nema smisla provoditi duže od 5 minuta. Trgovce možda 10. Gimnazijalcima treba 20 minuta bar da ga se ispita u nekim stvarima. No puno duže od toga je već mučenje i dobro je da se to propiše.


No u mnogim stvarima je stvar u odnosu na prošli popravljena ili pojednostavljena.

Kad malo boljr pogledam svoje ocjene one i jesu bile NAJMANJE aritmetička sredina. Ovaj pravilnik neće mene u ničemu zakinuti. Možda će smetati one koji su imali potrebu davati tzv. "stimulativne" ocjene a poslije kod zakljucivanja ih ne uzimati u obzir jer one nisu imale pravu tezinu.

Pa treba promijeniti ponasanje. Ne dijeliti 4 i 5 kapom i šakom na kratke referate, zalaganja, napisane zadaće, šarm, lijepe oči, zato što je učenik jednom bacio pogled u knjigu i sl. jer i roditelji gledajući u to imaju osjećaj da učenik sve zna. A poslije kod zaključivanja nastaje kaos. Malo ćemo pripaziti na te stimulativne ocjene i situacija će biti realnija.
neopitroid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:41.