Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2006., 01:30   #1
Ledo sladoled

Gdje u Zg ima za kupiti dobrog starog Ledo sladoleda? Preferiram jednostavne arome - cokolada, jagoda, ORAH itd. , i to po mogucnosti u kartonu jer mislim da su kvalitetniji nego ove novije varijante u plastici. Takodjer gdje se to prodaje na kuglice preko cijele godine?
rokolina is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 10:53   #2
U studentskoj slastičarnici na Savi
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 11:23   #3
Quote:
rokolina kaže:
Gdje u Zg ima za kupiti dobrog starog Ledo sladoleda? Preferiram jednostavne arome - cokolada, jagoda, ORAH itd. , i to po mogucnosti u kartonu jer mislim da su kvalitetniji nego ove novije varijante u plastici. Takodjer gdje se to prodaje na kuglice preko cijele godine?
Mislim da one u kartonu više i nemreš kupiti. Zadnje kaj sam vidla bila je ona kombinacija punč-vanilija-čokolada u kartonu i to sam vidla u Konzumu za kupit, ali davno je to bilo.
Kaj nisu isti ovi kaj ih sad pakiraju u plastične posude od po litru? (Kombinacije vanilija- lješnjak/punč/jagoda/čokolada )
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 00:57   #4
Nekak mi se cini da su ovi u plastici radjeni po novim receptima, no mozda mi se to samo cini. Vec odavno nisam vidla kombinaciju ljesnjak/pistacija a o orahu (savrseno) da i ne govorimo. Tu i tamo na moru naletim na poneki stand gdje sve kupuju naveliko i to je zbilja prefini sladoled.
Sve se vise nazalost na kuglice prodaje neki polurastopljeni sladkac fluorescentnih boja sa totalno umjetnim aromama! Puno novog smeca se uvozi, a svi turisti kad dodju kod nas totalno otkinu na Ledo jer je zbilja zakon - solidno smrznut, ne presladak, s komadima pravog voca, oraha, ljesnjaka itd! Mljac!
rokolina is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 16:46   #5
Quote:
Dora K kaže:
Mislim da one u kartonu više i nemreš kupiti.
ima, ja vidio neki dan kod sebe u trgovini. okus je ona klasika - vanilija, čoksa, jagoda, a ima i varijanta bez jagode.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 17:01   #6
Quote:
rokolina kaže:
ljesnjak/pistacija a o orahu (savrseno)
pa gdje ti živiš ja kupujem tu kombu najmanje jenput tjedno imas u kutijici i u kornetu.

a orah vec duuuugo ne proizvode
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 11:50   #7
zašto su prestali proizvoditi onaj u kartonu - Maracuja-vanilija? najbolji sladoled ikad
luigi19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 12:32   #8
ak uspijem naletit na kuglice, od limuna je najbolji , onak ima i kandiranog voca malo u njemu. inache ledo vanilija je jedina vanilija. pogotovo kornet, onaj najobicniji vulgaris
__________________
"... and I'll be put in a box, and all I'll need is a tiny glass of water and lots of tiny pieces of pizza and the box will have wings like an airplane." And you ask, "Where will it take you?" "Home." I say.
clone is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 14:42   #9
Quote:
rokolina kaže: Pogledaj post
Gdje u Zg ima za kupiti dobrog starog Ledo sladoleda? Preferiram jednostavne arome - cokolada, jagoda, ORAH itd. , i to po mogucnosti u kartonu jer mislim da su kvalitetniji nego ove novije varijante u plastici. Takodjer gdje se to prodaje na kuglice preko cijele godine?
Karton nije nikako kvalitetniji od ovih novih sladoleda u plastici. Ovi premium sladoledi su superkvalitetni ako ih usporediš sa uvoznima. Belive me
Lowre is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 11:07   #10
Quote:
luigi19 kaže: Pogledaj post
zašto su prestali proizvoditi onaj u kartonu - Maracuja-vanilija? najbolji sladoled ikad

O DA DA DA DA!!!

Što bih sve dala da to mogu opet probati!!!

Nije mi loš od naranče što se prodaje po ledo škrinjama.
__________________
8. padež dubravativ - koga, čime?
Valsharess is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 10:59   #11
ledo sladoled na kuglice imate na Trgu u jednom izlogu hotlea Dubrovnik. nedavno su ga ponovo otvorili (samo u proljeće i ljeto radi).
i sladoled je prefin.. ..savršen....pravi ledo......čak imaju i fantaziju!!!!

...samo daju jako male kuglice!!!
__________________
What are you trying to do, destroy a man who seeks the truth, or destroy the truth so no man can seek it? Either way you lose.
zuzi666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 12:15   #12
Ima ledo škrinja i u Avenue Mall-u i u pothodniku, tamo imaju i štrukle na nekoliko načina, i pizze
A da su male kuglice, to je živa istina!!!
Maracuje nigdje
__________________
8. padež dubravativ - koga, čime?
Valsharess is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 12:57   #13
kupila jučer u kerumu-čokolada vanilija u kartonu-1000ml-15-tak kuna
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 01:47   #14
moje novo otkriće je kind vanilija madagascar u čašici...prepredobar je njami...
__________________
* web ormar *
*brazilka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 06:33   #15
Quote:
clone kaže: Pogledaj post
ak uspijem naletit na kuglice, od limuna je najbolji , onak ima i kandiranog voca malo u njemu. inache ledo vanilija je jedina vanilija. pogotovo kornet, onaj najobicniji vulgaris
Istina, vaniliju sam oduvijek ignorirala, no povremeno poželim BAŠ TAJ kornet
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 07:48   #16
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Istina, vaniliju sam oduvijek ignorirala, no povremeno poželim BAŠ TAJ kornet
ja ako kupujem kornet, onda je to obvezno vanilija! ovi od šumskog voća i kojekakvih čuda - to nije to. eventualno od čokolade, al vanilija je jača.
inače, Ledova ponuda se skroz srozala. sladoledi na štapiću se svode na razne kombinacije bijele ili crne čokolade i sladoleda od vanilije, čokolade, umjetnog lješnjaka ili jagode. užas.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 02:10   #17
Da, srozali su se. Oraha nigdje.
Ali barem Snjeguljica jos uvijek postoji.
rokolina is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 05:14   #18
Quote:
rokolina kaže: Pogledaj post
Da, srozali su se. Oraha nigdje.
Ali barem Snjeguljica jos uvijek postoji.
Najbolji ikad!

Samo što je opet krešio!
Sad je 5 kn..a do ima koju god bio je 2.5 kn..
Nisam toliko probava strane sladolede, al koliko sam proba, mislim da Leda može malo ko ugrozit.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 18:39   #19
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
ja ako kupujem kornet, onda je to obvezno vanilija! ovi od šumskog voća i kojekakvih čuda - to nije to. eventualno od čokolade, al vanilija je jača.
inače, Ledova ponuda se skroz srozala. sladoledi na štapiću se svode na razne kombinacije bijele ili crne čokolade i sladoleda od vanilije, čokolade, umjetnog lješnjaka ili jagode. užas.
to ti je relativno nije nego idu na okuse koji prolaze masovno,
jedina im je greska sta su cijene previsoke pa onda neke proizvode koji su im super sami ukinu jer ljudi nisu spremni dati toliko love(primjer griz liz dok je bio 8 kn niko ga nije kupovao kad su spustili na 5 prodano u dva tkjedna(eh ali sam omastio brk tada))
bio im je super i onaj winty,king jagoda+crna čoksa

a sad fakat evo liste

macho crni,king extra čoksa,king ljesnjak,korneti šumsko,vanilija,čoksa

onaj dstraus u kartonu božanstvo i genijalna mi je prije bila komba kakao banana ali s cijenom grandisima od 33 kune nece daleko za to pojedem cevape i popijem pivo ili narucim pizzu.
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 18:52   #20
općenito su najveći promašaji Leda povlačenje Sunnyja, Kinga quattro, svođeenje široke palete korneta na vaniliju, čokoladu i onaj najgluplji sladoled na svijetu šumsko voće/stracciatella, povlačenje Queen's sladoleda i to što su počeli srat s ovim sladoledima "s imenima" tipa Milka, Čokolino, te previše sponzorskih sranja (Lopta, Goool, Auto...) za djecu koja su redovito loš sladoled od vanilije u raznim oblicima i na tome im se bazira zarada. razmišljam o bojkotu.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:36.